Dcera odmítá umělé mléko. Jak to mám řešit?

suki
3. říj 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak mám řešit, že malá odmítá pít umělé mléko? Byla pouze kojena a teď se mi vzbudí ještě tak max 2x za noc a něco si ode mne cucne, ale myslím, že to není zrovna nějaká velká dávka. Přes den už nekojíme, ale UM mléko odmítá. Samozřejmě jí dávám kašičku-už jí teda moc nejede a taky různé jogurty, ale zdá se mi to málo....Poraďte prosím. Děkuju.

radka.m.
4. říj 2008

ahoj,po roce už děti mléko nemusí,pokud ho sami nevyžadují.jejich mléčná dávka je 150-200ml denně,přičemž 150ml jogurtu se počítá jako 250ml mléka,takže máš denní dávku splněnou.

suki
autor
4. říj 2008

jé tak děkuju za info, hned se mi ulevilo 🙂

sisstin
4. říj 2008

suki: malej nepije UM už dlouho docela..dávám jogurty, kaše, mléčné příkrmy různé..a pohoda 😎

lenerka
4. říj 2008

ahoj

tak naše kačka také byla jen kojena do 16měsíců
nikdy před tím jsem jí Um nezkoušila dávat a to byla asi chyba
UM nepije a nikdy ani nechtěla
strašně jsem se tím trápila,ale už to neřeším
kaši má jen 1x za týden už se jí přejedla
tak aspoň 1jogurt denně do ní musím dostat
ráno jí kukuřičné lupínky s kakaem,není to nic moc zdravého,ale aspoň zase nějaké mléko

jestli budu mít jestě někdě mimčo tak určitě s Um začnu od 8měsíce
ať si prckové zvykaj

petule.h
5. říj 2008

já myslím, že po tom roce už je to jen zvyk, že dítě se ani právě nenapije a jen ze zvyku se vzbudí...Tomík je odmala na um a lukáěšek už taky a oba se budili a nyní i budí od 3měsíců jen 1x za noc..

suki
autor
5. říj 2008

Já si taky myslím, že malá se budí jen ze zvyku, ale tím, že je to max 1-2x za noc tak mi to nevadí, přes den se odstavila sama, takže myslím, že v noci to taky tak nějak vyšumí 🙂 Jinak dávám taky ty jogurty, večer do ní trochu kaše dostanu a nějaké ty sýry, tak doufám, že má dostatečný přísun. Děkuju Vám za příspěvky a klidně pište dál 😉

lamia
5. říj 2008

Suki do dvou let by dítě mělo vypít každý den minimálně 0.5l mléka,ale dá se to nahradit mléčnýma výrobkama,my jsme na tom takhle od 14.měsíců,prostě jí po odstavení žádné UM nezachutnalo,tak jsem se na to nakonec vyprdla a dávám jogurty,ovocné tvarohy,sýry (teda ne tavené,ty by děti neměly...) Kaši mi nejedla nikdy ani jako kojenec,tak s tou to u nás neprošlo....taky jsem občas na nerva,když mi ty mléčné výrobky nechce apod,pořád přemýšlím aby toho měla dost a tak,no ale co nadělám 😀 Jinak u nás teď hodně jedou na večeři těstoviny jen tak se lžičkou oliv.oleje a posypané strouhaným eidamem nebo docela baští cottage,v létě zas rajčátka s mozzarelou,no cpem to do ní prostě jak se dá 😀

radka.m.
5. říj 2008

ta dávka 500ml mléka je hodně-to je dávka pro 8měs.kojence,po roce je dávka jen 150-200ml,takže pokud baští aspon jogurt,tak to je O.K.

kar.la
5. říj 2008

Souhlasím s lamiou - taky jsem v každé poradně četla, že batole má mít 500ml mléka nebo ml. výrobků denně 😉

suki
autor
5. říj 2008

tak nějak se to pokusím do ní dostat, ale to víte, když si dítko postaví tu svou hlavičku makovičku, tak s tím stejně nic moc nejde dělat 😀

radka.m.
6. říj 2008

holky,omlouvám se,spletla jsem to,je to 500ml na den.

kubaka
6. říj 2008

V té tekuté základní formě ho fakt mít už nemusí, když ho nechtějí - člověk to do nich nenaleje trychtířem, že 😉 Ale když ho dostanou ve formě pevných mléčných výrobků, tak je to taky OK.
Náš první mléko od roka nesnášel - baštil jogurty a tvaroh, tenhle druhý je mlíčňák obecný ještě v 19 m. Každý den má ještě Lipánka a večer kaši od Hami... Takže vlastně má nejspíš mléka dost. nějak jsem si to ani neuvědomila, jak už nejsem tak úzkostlivá prvomatka 😎