Dcera odmítá veškeré mléčné výrobky. Co mám dělat?

suki
12. pro 2008

ahoj holky potřebuju radu protože už jsem vyzkoušela asi vše a nic nezabírá. Malá se sama odstavila v 12 měsících a od té doby do ní prostě nedostanu mléko---žádné vyzkoušela jsem všechna. Doteď jsem to nahrazovala jogurty, kefíry a sýry..., ale teď už se toho asi přejedla a nechce mi ani to, už jsem zkoušela i kakao, kašičku mi nejí, do polévek přidávám mléko a už ani to mi nejí. Jakoby jak to tam ucítí, prostě to nejí...no co s tím mám dělat? Už mi z toho fakt hrábne 😠 Děkuju za rady.

suki
autor
12. pro 2008

A můžu dát v 15-ti měsících Actimel?

lenkazdenek
12. pro 2008

zkusila jsi acidofilní mlíčka,nebo aktivie jogurtové nápoje? Taky možná zkusit i toho nezdravého lipánka aby aspoˇmaličko toho mlíčka měla?

petka80
12. pro 2008

suki, ona by už ani to mlíčko nepotřebovala, po roce prý už není potřeba. No ale ty mléčné výrobky do ní nějak dostat musíš 😒 Actimel bych klidně dala, to je jako kefír, ne? A toho lipánka nebo pribináčka taky dej, zas tak nezdravé to není.... 😉 Nebo třeba zkus na několik dní ty mléčné výrobky vyřadit úplně, to se nic nestane, no a třeba jí zas zachutnají.
Jo, moje malá má ráda takové jogurtové dezertíky od Nestlé, dělají jahodové a banánové, občas jí je dám, tak třeba by jí to taky chutnalo.

suki
autor
12. pro 2008

jasně holky jogurtové nápoje jsem taky zkusila 😒 aji LIpánka Pribináčka tvaroháčka, nezabrala, sní 3 lžičky a tím končím 😒 ☹

suki
autor
12. pro 2008

sní akorát KIRI sýr tvarohovou Lučinu a máslo 😅 😅 občas tak 1 jogurt, zkusila jsem i ovesnou kaši, bez úspěchu a byla fakt dobrá, snědla jsemji sama. 😅 😅

petka80
12. pro 2008

A všechno ostatní jí normálně? To je teda oříšek........
A třeba zamíchat pár lžiček jogurtu do ovoce nebo ovocné přesnídávky? Ta moje potvůrka zase nesní samotné ovoce, musím jí to takhle míchat. Kdyby přestala jíst jogurty, tak by mě asi kleplo, to už by nejedla nic 😝

radka.m.
12. pro 2008

suki-po roce už děti můžou acidofilní mléka,tak je můžeš zkusit.jinak jak píše petka,tak ty mléčné dezerty od nestlé jsou fakt vynikající,většinou je chtějí i děti,co jiné mléčné výrobky odmítají,sice jsou dražší,ale za zkoušku to stojí.ještě jsou taky dobré ty mlíčka s kaší v krabičkách,od nestlé a začala je vyrábět i sunarka.mají taky různé příchutě.jinak pokud dítě bojkotuje mléko,tak je nejlépe mu ho zkusit sát ze spaní,to jsi nezkoušela?

suki
autor
12. pro 2008

no ona jí jinak úplně všechno, ale jak ucítí mlíko, tak je zle, jak říkám jsem bezradná ☹ občas ještě snědla bílý jogurt s banánem a poslední 3 dny mi to sabotuje úplně všechno, už nesní ano bramborovou kaši, kam jsem přidala mlíko : 😅 😅

suki
autor
12. pro 2008

ty Nestlé teda vyzkouším, kašičky mi sabotuje taky ale už jsem ji dlouho nezkoušela tak vyzkouším dnes...ve spaní jsem to teda nezkoušela ona už se mi nebudí, tak nevím, jak bych to dělala..

petka80
12. pro 2008

suki, tak se na to fakt na pár dní vykašli, nic jí nenuť, akorát se nervuješ, a pak to zkus zas, třeba to půjde líp.

radka.m.
12. pro 2008

to právě nechce,aby se budila,normálně uděláš do flašky mléko a dáš ji ho,když spí do pusinky,pokud bude spát tvrdě,tak by jí to nemělo vadit a měla by začít tahat-u takhle malých dětí stále ještě funguje sací reflex.

suki
autor
12. pro 2008

asi ještě zkusím ty Nestlé a když nic, tak dám pauzičku a uvidím, ale moc děkuju za rady a povzbuzení 🙂

suki
autor
12. pro 2008

radka.m tak to teda hned vyzkouším ještě dnes 🙂 🙂 to zní dost dobře 😉

petka80
12. pro 2008

Holky, někdy mi to připadá, že na ty naše prcky by člověk potřeboval nějakou spešl mateřskou univerzitu 😉 Vždycky stejně vymyslí něco, na co jsme krátcí 😕

suki
autor
12. pro 2008

petka80 to máš teda sakra pravdu 😅 😅 😀

liska21
12. pro 2008

Ahojky,měla jsem stejný problém,jen s tím rozdílem já pořád kojím,malej se šprajcl a 2 měsíce my také odmítal všechny mléčné výrobky,pak jednou přišel mami jogurt,ale mléka odmíta dál všechna chce jen to prso. Asi tvá málá potřebuje taky pauzu 😕

petka80
12. pro 2008

Suki, ještě mě napadlo - co takhle uvařit pudink z UM? A taky jsem tady na koníkovi kdysi četla tenhle recept - dětské sušenky nebo piškoty zalít UM a rozmačkat banán. 😉

markeeta
12. pro 2008

Me taky moc nechce papka mlecne vyrobky. Do roka me snedla z chleba jen tvrdy syr a chleba nechala, tedka syra hodi psovi a sama spapka chlebik. Nechtela pit samotne mleko, tak u nas uspeli aspon ty jogurtove napoje, tedka ji to redim s mlekem az nakonec jsme dospeli k tomu, ze uz pije i samotne mleko. Ja ji davam mlecko az po jidle, aby se dojedla, protoze kdyz se da pred nebo po, tak nechce jist normalni jidlo.

Pokud te to tak bere kvuli vapniku a fosforu, coz jsou dulezite prvky pri rustu zoubku, tak bys mohla do ni transportovat vapnik v tabletkach. JInak nejvice ho je v tvrdych syrech, pak v jogurtech a potom az v mlece.
Mohla bys udelat ryzovy nakyp a tu ryzy uvazit v mlece. Dat do toho i smetanu a s tvarohem.

Zkusila jsi puding?

suki
autor
13. pro 2008

holky díky všechny rady vyzkouším 🙂 některé věci, co píšete jsem ještě nezkusila, tak uvidíte. Dnes ráno jsem do ní jogurt dostala, ale jen proto, že měla asi fakt hlad 😀 😀

akzeret1
13. pro 2008

ahoj mě malá taky jeden čas odmítala jogurty, prostě je nemá ráda
nahrazovala jsem je sýrovými tyčinky Kidibu,nebo plátkový madeland,lučinu
dávám "nezdravé lipánky" nebo tvarohové jogurty od Hippu.
Jo a třeba bych jí jogurty na pár týdnu vysadila podle mě se jich přejedla jako naše a pak si ho ráda a s chutí dá 😉

rozak
15. pro 2008

Suki, já měla s malým podobný problém - doteď nám ty mléčné výrobky malý moc nechce - doktorka nám napsala dokonce nějaký sirup s vápníkem, jako náhradu, ale chutnalo to příšerně, tak mi to stejně nejedl. Důležitý je hradit ten vápník, jak píšeš, zkoušet mlíko pašovat, kam se dá - do brambokaše, atraktivní věci s mlékem - vy skončili na kostících s těmi tlapkami, lentilkami, taky fungovalo, když si manžel dělal musli, krekry k snídani s mlékem, na to šel malý s ním a pak ty actimelky, miloval slámečkou to sát. Nejhorší bylo, že z toho nejezení mléčných výrobků má malý docela zácpu. A taky ty jogurty toužil jíst sám - bylo to na pláštěnku 😀 Hodně štěstí a trpělivosti a hlavně nenutit, to jsem v zoufalství zkoušela a bylo to stokrát horší....

amina
15. pro 2008

suki, tak prostě nic nedávej a zkus později. Ono to jde i bez a nic zvláštního se nestane. My jsme třeba na úplně bezmléčné dietě kvůli alergii a vše je ok. Stačí dodávat dostatek masa.

pavlina1k
12. črc 2013

já zas mám jiný problém,malej nesmí mléčmné výrobky a to zas je všude tak nevím čím to nahradit?

pavla72
18. zář 2013

Ahoj,
také si myslím, že si zbytečně děláš vrásky - nejdůležitější je ten vápník a ten je i jinde http://www.prvky.com/vapnik-potraviny.html .Nebo si skuz najít nějaké forum o alergicích na mléčnou bílkovinu - ti to nesmějí a jistě to taky něčím ty živiny v ml. výr. nahrazují. Měj se krásně a hezký den.

petritap
19. únor 2014

A zkoušela jsi jí dávat jogurty přímo pro děti?

lenkalenulka
19. únor 2014

Mozna je to jn prechodne obdobi, davejte vic zeleniby, masicko a zkousejte ji nabidnout jednou za cas nejaky ten jogurt, tvaroh apod.. zase tomu prijde na chut😉 nevzdavat a zkouset kdyz nebude chtit nenutte ji jen byste ji to zhnusila🙂

romantika
19. únor 2014

nase je to same, nedavala ani um ani mleko. s melcneho vzala na milost jen kysane. ted ji je skoro 4ri a ji pribináčky a jogurty. syr a pod. nic neda do pusy. nicmene to vůbec nevadi,zaprve dite podvedome vi, jestli mu to nedela spatne, mliko je silny laergen a jinak se to da nahradit kopou jiného co obsahuje valstnosti jako mliko. je tady primo skupinka neboť spousta deti ma alergii na mliko která vede k ekzemum a zazivacim obtizim. maminky tam davaj recepty cim to nahradit vcetne vyroby jinych nekravskych mlik, řasy atd..