Dieťa odmieta kašu. Poraďte mi iné jedlo, čo by ho aspoň trochu zasýtilo

hruska22
23. bře 2008

ahoj holky ja viem že se to tu už určite řešilo ale nefunguje mi nejak vyhledávač,malý mi začal odmietat kašu na večeru tak mi prosím poradte nejaké ine jedlo čo by ho mohlo aspon trochu zasýtit dakujem.skušala som aj krupicovú kašu či náhodou ale nie ani zdaleka.vždy ked vidí že pripravujem kašu div že sa nerozplače☹jogurt presnidávku a maso so zeleninou papa cez den tak na večer neviem.

melani
23. bře 2008

ahojky mam s laurou ted taky problem i kdyz kase stridam tak uz dela nenenenen..asi se ji prejedla no ani se ji nedivim ☹ je to porad dokola.Ja davam tedy vecer co me napadne chlebik s lucinou,klidne i neco od obeda...kasi zatim nenutim a dam ji chvilku odpocinek treba ji zase zachutna 🙂 hlady netrpi spinka celou noc a pred tim ji tady jeste nakojim 🙂

hruska22
autor
23. bře 2008

melani spinka celú noc???tak to ti teda ticho závidim,my sa budíme tak 2-5 x za noc,je to hrozné. 😒 tiež ho večer ešte nakojím ale asi mu to už nestačí.chcelo by to niečo zazračné po čom by celu noc spinkal 😀 😀

andy.a
23. bře 2008

Hruška,ja čokoľvek dám malej na večeru,tiež sa budí,a v poslednej dobe aj 8x,idú jej horné zuby a kojím len v noci,lebo cez deň sa nechce kojiť. 😒

skús presunúť jogurt na večeru,mal by ho zasýtiť viacej ako kaša..alebo zemiakovú kašu so žltkom na večeru,ak ti to malý spapá 😝

a pozerám,že píšeš naprv česky a poto slovensky 😝 😅 vydala si sa do Čiech,že ?? 😉 🙂

lilyk
23. bře 2008

mojej kamoske tiez nechcela ziadne kase,ani jednu jedinu, tak jej pol roka robila zemiakovu kasu s bambinom 😉

andy.a
23. bře 2008

lilyk,s tým syrom ?? 😀
to je teda kombinácia 😅 😀

hruska22
autor
23. bře 2008

andy a -skusim mu holt presunut ten jogurt na večeru kaše skusim dat zas až za pár týždnou,možno ich fakt bol prejedený.dokonca nezje ani banánovu a tá mu vždy chutila.zem.kašu so žltkom vyskúšam ešte sme nemali.a ozaj nie nevydala som sa do čiech v čechách som si našla slováka a žijeme tu už pár rokov tak sme sa trochu počeštili 😎 😀

pierra
23. bře 2008

ahoj hruska..
my sme mali podobny problem.. hoci sme mladsi, tiez sme vyskusali asi 5 druhov kasi od roznych vyrobcov.. nakoniec vyhrali obycajne ryzove vlocky zaliate vodou s trochou UM.. niekedy drobcovi do toho nastruham cerstve jablcko.. myslim si,ze je to aj zdravie ako kadejake priemyselne spracovane kase s 2 rocnou trvanlivostou a navyse je to aj cenovo vyhodnejsie 😉

hruska22
autor
23. bře 2008

je to síce super že ti to amlý papá ale moj ryžové vločky nechce a nechce.je nejaký výberavý v poslednej dobe 😎 ach jaj

andy.a
23. bře 2008

pierra,tiež ti závidím,ale mne moja malá by nezjedla ani nastrúhané jablko/len úplne rozmixované na hladkú kašu,a oveľa skôr výživku/,ani žiadne vločky,teda kúskovité jedlo ☹

silvia123
23. bře 2008

Chcem sa spýtať k tomu nastrúhanému jablku - môže aj 6 mesačné bábo papať surové ovocie a zeleninku? Ja mu zatiaľ všetko varím a robím výživky z ovocia, prípadne kupujem hotové príkrmy, ešte som neskúšala nastrúhať nejaké ovocie.

junovka
23. bře 2008

Silvi, moze 😉

Inak, sranda k tym odmietanim kase na veceru 😀 😀 😀 😀 moja uz 3 den to iste mi robi 😀 😀 😝

vesi
23. bře 2008

kočky, moja staršia dcéra na kašiach vyrástla a mladšia ich neje doteraz (2 roky). najlepšie mi v noci spávala, ked cez deň častejšie niečo pojedala, na večeru chlebík so syrom, občas s hydinovou šunkou, a teraz ma napadlo, nespapali by vám detičky ovocnú detskú výživu s piškotami alebo marina keksami? a potom to ešte pred spaním doraziť mliečkom 🙂

ináč mladešj som dávala mlieko, tesne pred tým ako som išla spať, vypila ho aj v spánku a potom sa zobudila až ráno, ale naopak, staršia dcéra mi mlieko v spánku nevypila ani omylom 😝 😀

pierra
23. bře 2008

silvi, ak tvoje babo toleruje dusene jablcko, po tyzdni mozes kludne dat aj surove 😉
no a baby podla mna sa tym velmi netrapte ked vam to babo nechce papat kasu, ked uz ma 9 - 10 mesiacov, ma pomerne pestry jedalnicek, da sa to vselicim nahradit.. pre istotu mu mozte dat u pediatricky urobit krvny obraz.. 😎

pierra
23. bře 2008

andy a tie "ryzove vlocky" to sa len tak vola, ked to nechas odstat 3 minutky vo vode, je to ako krupicova kasa.. vyskusaj 😒 a jablko tiez struham na takom sklenenom struhadle,ze je uplne rozmixovane ako vo vyzivke 🙂

karotky
23. bře 2008

Ahojky!
Tak u nás odmítání kaše souviselo(vlastně ještě souvisí)se zoubky.Opět jsem jí začala dávat z lahve,protože když jsem mu jí dávala lžičkou a sousto hned nespolknul,šlo to ven. 😖
Přes den je to střídavě oblačno.Pokud nemá naběhlé dásně,sní všechno co mu dám. 😉
V noci se budíme tak 2krát. 😖

bubba
23. bře 2008

my sme mali zasa problem s chlebom a pecivom.vyriesila som to tak,ze som jej zacala davat na ranajky cerealie a na veceru chlebik,alebo kasu...tak skus to len vymenit.na veceru jej skus dat nejaku polievocku a kasu niekedy bud na ranajky alebo ako...ale tie instantne bezlepkove kase su asi lahsie stravitelne,mozno ze len to mu nevyhovuje,lebo krupicova je veeeelmi tazka,ja mavam doteraz problemy a bolesti brucha od toho 😅

andy.a
23. bře 2008

pierra,my práveže nemáme pestrý jedálniček,ale pomaly ako dieťa,ktoré začína s príkrmami..moja malá je totiž veľmi slabá jedáčka,nezje nič varené,žiaden chlieb,keksy,piškóty atď..

spapá ako tak len príkrmy od Hami,ovocnú výživku maxim.120 g..na večeru kašu..a na desiatu jogurt 😒 to je vlastne všetko ☹ a z každého jedla maxim.tých 120 g-to už oslavujem 😕

pierra
23. bře 2008

andy a nerastu malej zubky ako pise karotka? my sme jeden cely tyzden fungovali na dvoch lyzickach prikrmu a cisto mliecku a potom v sobotu nam vyklicil zubok 😵
a prospieva malicka?

andy.a
23. bře 2008

áno,pierra,idú jej naraz 4 horné zuby,ale trvá to už nejako od Vianoc,a to je už strašne dlho 😒

prospieva podľa dr.celkom dobre,je drobnejšia od narodenia,váhovo vyše 8 kg 😉

dada432
23. bře 2008

Ahojte, my máme podobný problémik ako andy, malý už tiež asi od Vianoc odmieta kaše a dovtedy mu šmakovali 😒
Taktiež nezje nič doma uvarené, iba kupované príkrmy a výživky. V noci sa budíme tak 2-3 krát a to pred spánkom spapáme 270ml mlieka 😉
Jediné čo mu ako tak ide je suché pečivo alebo chlieb, to by papal aj celý deň.

lyzenka
23. bře 2008

ja som mu zacala davat pred tyzdnom kase....prvy druhy den zjedol celu polovicku misky a teraz to vypluva....mliecko vypije v pohodicke....tak dufam, ze mu budu chutit....

pierra
23. bře 2008

andy, tak drzim palceky, snad sa to casom zmeni, bud trpezliva 😉
moj syn mal na 6 mesiacov 9 kil,takze my mame skor opacny problem, ako nepriberat 😨
.. kazda mamina ma svoje problemiky, vsak? 🙂

melani
23. bře 2008

tak jsem prave udelala kasi a celou jsem ji vyhodila 😒

lamia
23. bře 2008

Hruska, Melani - naše Anička kaše přímo nenávidí,tedy ty sladké,naopak jí vždycky potěším bramborovou kaší (se Sunarem nebo jiným UM) a nebo prostě dostane pečivo s lučinou či máslem,teď už teda může i sýry,ale pro vás by pečivo bylo taky řešení,dá si k tomu klíďo i salátovou okurku nebo tak něco...prostě zkoušej,je to o nervy,ale já sladké kaše už prostě vzdala 🙂

elise
23. bře 2008

môj malý odmieta akékoľvek kaše iba pohánkovú, kukuričnú a zamiakovú spapa, ale detičky prídu na chuť krupičke a zmení sa to aspon dufam 😀

froschka
23. bře 2008

ahojte
moje zabky zacinaju tiez odmietat kasu vecer ale to preto lebo strasne chce papat same 😅
Drahy vecer zemiaky s rybacou fasirkou a Mendy sa pytala s pod stola k nemu ako havinko,dal si ju na kolena a zacal jej davat zemiacky...ja som vzala Heidi a papali sme vsetky z ockovho taniera....lenze akonahle dosli na to ze to mozu aj same chytit medzi tie utle rsteky tak uz sa vzdorovali a pusku neotvorili..tak sme im namelnili na stol a oni si zobkali pekne...

toto iste mame aj pecivom, zo zaciatku som davala maslovy chlebik po stipockach ale zacali odmitat a tak som zacala kupovat take sladke mliecne rohlicky a za tym sa idu "uzrat" ale musia same drzat 😀

cize podla mna mozes skusit varene zemiacky s maslom a nadrobno jej nasekas na jej stolcek nech si zobka...

ja uvazujem ze zacnem im uz menej mixovat a robit take jedla co si mozu same davat do pusky 😵 😀

andy.a
24. bře 2008

frosch,chcela by som mať tvoje problémy 😀 teda tie s papaním-veď žabčence ti super papajú 😝 😅
to u nás kúskovité jedlo a jedlo do ruky-chlieb a pod.-nula bodov ☹

a včera večer mi malá kašu vyvrátila,zjedla tak 80 g a už to išlo 😒

froschka
24. bře 2008

andy no to je ale moc zvlastne ze nechce papat ani z flase, keby aspon flasku zobrala tak jej das kasu cez nu...

ja som len myslela ze eti co nechcu moc papat tak sa zaujimaju o to ze chcu papat same...

sjuzi ma v albume misiacika a na stolicke ma nakrajane kusky chlebika...ani tak ti nespapa?nezacne sa zaujimat a zuzlat si?

andy.a
24. bře 2008

nie,ani jedno moje dieťa jedlo nezaujíma 😕
malú nezaujíma,keď jeme my,nepýta vôbec 😕

a Aďo detto 😖

andy.a
24. bře 2008

froschi,ved sjuzin Miško je jeden z najväčších papkáčov v júnovčatkách 😵 😅 😝