Dieťa odmieta kašu. Poraďte mi iné jedlo, čo by ho aspoň trochu zasýtilo

hruska22
23. bře 2008

ahoj holky ja viem že se to tu už určite řešilo ale nefunguje mi nejak vyhledávač,malý mi začal odmietat kašu na večeru tak mi prosím poradte nejaké ine jedlo čo by ho mohlo aspon trochu zasýtit dakujem.skušala som aj krupicovú kašu či náhodou ale nie ani zdaleka.vždy ked vidí že pripravujem kašu div že sa nerozplače☹jogurt presnidávku a maso so zeleninou papa cez den tak na večer neviem.

froschka
24. bře 2008

andy ale Anetka nevyzera ze by jej nechutila, je pekna gulatucka 🙂

silvia123
25. bře 2008

Ahojte ešte ma napadlo, že snáď mi niektorá z vás poradí, môj malý pekne papal kašičku aj výživku, príkrmy viac menej len kupované domáce mu až tak nechutia, ale v poslednom čase dostáva normálne "jedy" keď má papať, musí mu niekto šuchoriť sáčikom nad hlavou alebo ukazovať mu rôzne farebné vecičky aby sa sústredil na ne a nie na jedlo a aby začal papať, je to normálne zápasenie, sama by som ho ani nenakrmila. A najväčší problém je že nechce papať od 5 mesiaca mlieko. Mesiac mi ho papal tak že cez deň som mu doň mixovala banán a v noci mi ho vypil v spánku a teraz už má preč pol roka ho neoklamem ani v spánku - skúšala som aj striedať čajík,mliečko, čajík, mliečko, ale nikdy sa nedal oklamať čaj pil, mlieko -zaťal pery. Ide mi to vážne na nervy takéto jedenie, potraviny obsahujúce lepok ešte nemôže a už fakt neviem čo mu dať papať. Hlavne ma štve, že takéto malé deti by mali dostať aspoň rannú a večernú dávku mliečka a on mi ledva v noci spapá 120 ml a aj to ho hodinu krmim a viac má na podbradníku než v sebe. Vie mi niekto poradiť?

lyzenka
25. bře 2008

včera sme od krsnej dostali kasicku od Sunarky - ryzovo-bananovu ....krasne sa nam aj rozpustila, ziadne hrcky neboli (ako doteraz pri Nestle, Humane)....a krasne ju celu spapal....aj ja som si dala...mnaaam-mnaaam. 😀

silvia123
25. bře 2008

Nevie mi naozaj nikto poradit ako malého zase naučiť na mlieko? Ostatná strava tiež probém...

vesi
25. bře 2008

silvia, poznám pani, ktorej prvý syn odmietal mlieko, tak to vyzeralo tak, že ked sa v noci budil na hlad musela ho krmiť prikrmami lyžičkou... 😒 je mi ľúto, že ti neviem v tomto pomôcť, chcela som len, aby si vedela, že sa to stáva...
viem, že sa nemá sladiť, ale neskúšala si mu mliečko trošku osladiť? ked sa už ináč nedá...alebo čo na to hovorí vaša Dr.?

silvia123
25. bře 2008

Moja Dr. mi poradí to čo jej poviem ja, asi tak nejak 🙂. Ešte zatiaľ som sa od nej nejaké rozumné rady nedopočula. Keď mi prvá krát odmietal mlieko povedala, že ešte sa s tým nestretla a len nech mu ho ponúkam a radšej nech nemením značku mlieka a to bolo všetko. Tak som si sadla za internet a požiadala o radu doktorku na jednej zo stránok a tá mi napísala nech mu ponúknem mliečko v spánku a cez deň nech mu doň namixumem banán alebo výživku. No pomohli tieto rady na 1 mesiac a teraz som opäť na začiatku, lebo už nezaberá ani spánok, ani banán... tak teraz fakt neviem čo mám robiť. A ešte s ním bojujem aj s kašou a výživou čo mu predtým naozaj veľmi chutilo. Čo mu mám dať papať klobásu so slaninou?!! 😉 Už mám z toho naozaj nervy, budte všetci radi, ktorí takýto problém nemajú, je to strašné keď dieťa vrieska od hladu a jesť odmieta...

miriamkac
25. bře 2008

silvia123.....a skusala si zmenit aj znacku mlieka?.....uz som pocula o takom probleme ako mas ty, len to bolo o nieco starsie dieta a nahradzala mliecnu davku mliecnymi produktami /kase, jogurty..../

silvia123
25. bře 2008

Ano miriamkac skúšala som kaše - tie ochutené mal ich veľmi rád a teraz akoby uťalo, celý očervenie a začne vrieskať, už to trvá týždeň a mám čo robiť aby som mu pár lyžičiek natlačila do úst, musím ho pritom ešte zabávať aby zabudol že papá. Jogurty asi ešte nemôže papať má len 6 mesiacov, tuším od 8-mich sa môžu jogurty nie? a už mám problém aj s ovocnými výživkami aj tie už odmieta. Že nechce mlieko to sa nečudujem to je dlhodobá záležitosť ale že odmieta aj ostatnú stravu, dúfam že to budú len zúbky (aj keď dasienka zapálené nemá) a že sa to potom zase upraví, lebo mi je z toho koľko krát do plaču. Tak veľmi ako som sa doteraz tešila ako pekne papká, tak mám teraz z každého jedenia fóbiu, že koľko sa mi podarí do neho dostať 😒

vesi
25. bře 2008

silvia a skúšala si písať znova tej Dr. čo ti vtedy dobre poradila? možno by niečo ešte vymyslela. a máš pravdu, jogurty až od ukončeného 8. mesiaca. a čo skúsiť inú značku mlieka, ako tu už niekto písal...
držím palce, nech to dáte čím skôr do poriadku, môžu to byť aj zúbky aj ked nemá dasní napuchnuté...a teraz ma napadlo, nemá biely jazyk a podnebie? zvykne to byť od mlieka a vraj to svrbí a deti potom nechcú piť mlieko...

silvia123
25. bře 2008

Nevšimla som si ale prezriem ho poriadne teraz pri kúpkaní. Ale myslím si že by odmietal aj dudlík keby má nejakú infekciu a ten rád dudluje.

miriamkac
25. bře 2008

silvia123 este skus, ze to nebudes do neho tlacit, ale nechas ho tak a ponuknes mu to cca za 20 min...skus ponukat castejsie. Neviem, ci je to dobre, aby si to do neho tlacila nasilu, potom mu mozes znechutit cele stravovanie....Inac ti len zazelam vela nervov.....nema teplotu?...to ma len tak napadlo....tak este raz vela trpezlivosti, a stastia....som zvedava, ako ti to dopadne...

silvia123
26. bře 2008

miriamka,včera večer som vyskúšala čokoládovo-pomarančovú kašu Sunarka - a tá mu maškrtníkovi tak chutila, že som bola z toho normálne vedľa. Takže mu budem ponúkať túto kašu zatiaľ a postupne zase prejdem na iné chute.(jablková a banánová nezaberali). V noci som mu tiež do flaše mlieka dala za 2 malé lyžičky tejto čokoládovej kaše, najskôr trochu protestoval lebo ten Nutrilon je silnejšia vôňa aj chuť, ale potom asi zacítil tú čokoládku a spapal mi celú fľašu. A dnes ráno zase bez problémov spapal jahodovú výživku. Takže spapá jedlo s veľmi výraznou vôňou a chuťou inak nie. Takže som spokojnejšia, hádam budeme mať zase nachvíľku pokoj, teda aspoň dovtedy kým sa mu aj táto čokoládová kaša nezunuje. 🙂 Inak myslím si že v tomto mi nemôže už pomôcť žiaden doktor, najlepšie mi môže poradiť len nejaká mamička, ktorá už týmto prešla, alebo si musím poradiť sama. Preto som písala sem na poradu, lebo myslím, že nie som sama, ktorá má také prieberčivé dieťa.