Dvouletá dcerá odmítá umělé mléko i mléčné výrobky

pajafra
27. led 2014

Dceru jsem kojila do 2 let, poté jsem chtěla přejít na UM, dcera je však odmítá (vyzkoušela jsem několik značek), odmítá však i kravské mléko, kakao, jogurty, lipánky, jen občas zbaští nějaký jogurt, nebo přibináček. Nemáte, prosím, někdo radu, co s tím?

spirulina
27. led 2014

v tomto věku už UM vůbec není potřeba. a je spousta dětí, které mléčné výrobky nejedí, nebo je dokonce nesmí. myslím, že s tím nemusíš dělat vůbec nic, pouze jí nabízet pestrou stravu. předpokládám, že ti jde o pokrytí potřeby vápníku? ten jei v množství jiných potravin - zelenině, sýru, oříškách a semínkách, např máku ...

katyxq
27. led 2014

v tomhle věku je umělé mléko naprostá zbytečnost - a existují lepší zdroje vápníku než mléko a mléčné výrobky http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan... a hlavně pak, platí to i pro mléčné jako zdroj, je pro vstřebání a využití vápníku třeba vit. D a K2 www.margit.cz/vitamin-k2 ... no a bílkoviny a vhodné tuky taky získá ze spousty jiných, nemléčných potravin 😉

konidana
28. led 2014

Já děti kojila zhruba do roka, a pak po odstavení také víc jak rok odmítaly jakékoli mléko, sunar. Z mléčných výrobků jedly občas akorát bílý jogurt a sýry. Jinak normální stravu. Mezi druhým a třetím rokem jim zachutnalo kakao, poté i mléko. Podle mne jde o normální vývoj v přechodu od kojence k všežravci:D