Dvouleté dítě - přestal jíst

paja424
28. srp 2017

Ahojky holky,jdu si pro radu...Mám dvě děti (4 a 2 roky).Ten starší sní v pohodě skoro vše. Ten mladší už od prikrmu jedl málo,ale vždy něco snědl. Je ale strašně vybiravy a musí jíst sám.. vždy mi k obědu snědl aspoň polévku,teďka si dá snídani, k obědu nic a odpoledne pokud sní jogurt,tak už nejí večeři a na večer dostává 150ml Nutrilonu. Nevím jak na něj,mám ho nechat vyhladovet nebo co mám dělat,nevíte co zabírá... Bojím se,ať má dostat vitamínů atd..nejí ovoce,zeleninu... nejraději jen vše suché - buchty,rohlíky,suché těstoviny atd...

miisa13
28. srp 2017

Nechala bych ho, když mu to stačí. Je možné, že mu rostou třeba ještě nějaké zuby.. nebo ho může bolet bříško a sní jen trochu na hlad a proto ne tolik jako dřív. Ono to může být třeba za 2 měsíce jinak a zase dostane chuť. Nebo se mu chutě mění zrovna... je toho tolik, co to zapříčinilo, že bych to nechala vyšumět a nenutila ho moc.. Nebo zkusila dávat to, co dřív nechtěl papat. Dcera třeba dlouho nechtěla banán, ale vždycky když jsem si dávala já, tak jsem jí ho 1xnabídla - čichla si 😀 ochutnala, vyplivla.. a až asi po 30. ho začala jíst. S jídlem to chce hodně trpělivosti. Taky funguje, když si naberu svůj talíř jídla a posadím ji vedle sebe. Tak to chce hned papat, protože je to moje 😀 a láká ji mi to ujídat. Ale když ji posadím do židličky a dám před ni její misku, tak to háže na zem. Po chvíli třeba odejde od stolu, ale od hraní přijde za mnou, abych ji ještě dala. Takže radím i zkusit jiným stylem jídlo nabídnout 🙂 držím palce, ať se to zlepší 😉

ivetsiki
29. srp 2017

Já myslím že nezabere nic. U nás je jídlo od narození boj. Dnes má skoro dva roky a jí hrozně. Aspoň já si to pořád myslím. Jime pravidelně jinak by si snad ani neřekla. Jediné o co si řekne a jí mezi jidly ráda je teda aspoň ovoce a platkovy sýr. Večer pokud nejí u televize tak by nejedla vůbec. Denní jídelníček hrůza, a pití ještě větší teror. Je to 80cm a 9kg chvistek. Věčně i teď nemocná - kolektiv v jeslích. Ale nutit určitě nepomůže. Jen takové ty osvědčené špatné zlozvyky jako tv, hračky, casopisy, a jíst zároveň s nimi. Ale když nechce, tak nepomůže nic...