Dvouletý dítě odmíta jíst. Jak ho donutit?

ivaneckaaaa
22. únor 2009

Zdravim,můžete mi prosim poradit jak donotit dvoulety dítě jíst.Odmítá cokoliv k obědu a je jen na piškotach a bananech

aponchie
22. únor 2009

tak ho nech bejt me by taky sralo kdyby me nekdo nutil 😲

garfieldmail1
22. únor 2009

Nepíšeš, jestli to tak bylo vždycky nebo až teď. My teda máme neskutečnýho jedlíka, ale říkám si, jestli se to třeba někdy nezlomí... 😒

Zkus si třeba "pro sebe" nachystat na talířek nějaké lákavě vypadající jídlo, dítěte si jakoby nevšímej a pochutnávej si na té dobrotě, prostě aby neodolalo a chtělo taky. A ještě dělej i trošku drahoty, ať musí hodně loudit, aby pak mělo pocit, že nad tebou vyhrálo, až mu teda nabídneš taky 😉

ivaneckaaaa
autor
22. únor 2009

Dřív jedl pěkně-cokoliv co se mu dalo na talířek.Ted se to změnilo.Nechat ho přeci nemužu aby si dělal co chce a jedl jen ovoce.To nejsou žadny živiny

aponchie
22. únor 2009

prosim te kazdej ma v zivote obdobi kdy na co ma chut a na co ne tak ho nech bejt dej mu na stul co mas a uznas za vhodne dej mu piti a neres to cim vic z toho budes delat vedu tim vic to bude bojkotovat a na jezeni piskotu a ovoce se jeste neumrelo 😎

slunicko552
22. únor 2009

Zkus ho třeba zapojit do práce.Když se bude podílet na vaření,možná si to po sobě taky sní 🙂

slunicko552
22. únor 2009

Ale nenuť ho,jak píše apo čím víc ho budeš nutit tím víc bude odmítat 😉

ivaneckaaaa
autor
22. únor 2009

Díky moc za rady zítra zkusíme 🙂

garfieldmail1
22. únor 2009

Dej vědět, co kdyby to přišlo i na nás 😨

ivaneckaaaa
autor
23. únor 2009

Ahojky,tak u nás žádná změna.Rano snědl rohlík s medem ke svace přesnídavku a piškoty.K obědu opět nic.No tak šel spat hladovy a uvidím z jakou se probudí

slunicko552
23. únor 2009

Však uvidíš 😉 Hlavně vydrž,určitě se to zlomí 🙂

ivaneckaaaa
autor
23. únor 2009

No uvidime.Taky jsem si říkala že jestě nema zadní stoličky a můžou mu dělat neplechu 😒

slunicko552
23. únor 2009

Jj to je možné,malému,když rostou zuby taky nechce jíst.Však uvidíš 😉

astrane
23. únor 2009

Já bych to taky nehrotila.Kdybych snědla to co on,taky už bych neměla v poledne hlad.Náš malej má roky a ksnídani měl malej pribinák bez ničehoa ještě ho nedojedl pak k svačině asi 1/3 rohlíku-suchýho a k obědu 2 lžičky kaše.Pokud nedostane nějaký bonbony apod.tak do večera už jíst nebude.K večeři je řízek a brambory,tak to možná trochu sní,má to rád 😉
My jíme vždycky spolu-aspoň my dva avečer celá rodina,tak to většinou něco sní.Ale jsou dny,kdy nejí k večeři vůbec nic a evidentně mu to neva.K obědu má rád polívky,to si dá,ale druhý jídlo by mi už nejedl,tak ho dostane až k večeři...Má 13kg,takže žádnej chudáček to není 😀
Aneboj,však on hlady neumře a časem to zase přejde...Kdyžtak mu můžeš zkusit třeba dát polívku k snídani... 😉
Já to zase neřeším-jí-jí,nejí-jeho problém,pokud nehubne a není evidentně nemocnej a mlsal by....není co řešit 😉

krista
20. pro 2009

janulle22 • 1d • 21. říjen 2009 v 18:47
Dobry den maminky,
mam dvouleteho syna, ktery mi posledni dobou odmita jakekoliv jidlo.Kdyz jdem jist, tak su da ruce pred pusu a zacne brecet.Davala jsem mu vsechny jeho oblibene jidla, ale vse s brekem odmita☹ uz jsme zoufaly, nevime co s nim. prijde mi, ze je i hubenejsi.Mate s tim nekdo zkusenosti?

budu vdecna za kazdou odpved...dekuji

samik2008 • 2d • 21. říjen 2009 v 19:06
ahoj,já s tím teda zkušenost nemám,ale kamarádka má skoro 2 letého chlapečka a ten přestal taky jíst ani nechtěl pít a ona potom zjistila že má v pusince afty a né jeden.Tak nevím jestli to bylo i tím.Jak mu zmizeli tak začal zase pěkně papat.

janulle22 • 1d • 21. říjen 2009 v 19:08
dobre zkusim mu zkouknout pusinku, ale kdyz mam ja afty tak mne to boli a nestezuje si na bolest.ale pije normalne.dekuji

samik2008 • 2d • 21. říjen 2009 v 19:59
nejsem zastáncem sladkého,ale zkoušelas mu dávat třeba čokoládu,jako na vyzkoušení jestli by ani tu nesnědl?nebo něco sladkého.Aspon že pije normálně,ale spapat by taky něco měl

tak pokud si nestěžuje na bolest,ty afty to asi fakt nebudou,to by ho bolelo

janulle22 • 1d • 21. říjen 2009 ve 20:04
snedl mi na veceri cokoladovy puding 😒 ... koupani bylo se rvanim, zuby si nenechal vycistit...uz jsem z nej na prasky 😅

jakoubka • 1d • 21. říjen 2009 ve 21:12
Janinko-to je mi líto. ☹ Kubča tomu taky moc nedal,ted už dobrý.
Když nechtěl jogurt normální,tak jsem mu koupila Danone kostíci,Fantazii s čokoládovýma kuličkama,byl důležitej,že si je do toho jogurtu může dát sám a pak to i sám jedl 😵

Nebo jsem z chleba udělala třeba obličej.Místo rtů papriku,oči třeba s cherry rajčátek atd....

evaviki
18. led 2011

tak ja mam momentalne ten isty problem, Sebik ma dva roky a posledne dva tyzdne odmieta akekolvek varene jedlo. Takze papa chlieb, pecivo - s dzemom, maslom, syrom, jogurty, tvarohove kremy a hlavne ovocie, toho spapa kvantum...Z vareneho obcas spapa polievku, ale len hovezi s mrkvou (samozrejme bez masa), Viem, ze mam byt rada aspon za to ovocie a jogurty, ale uz neviem, co mu dat "nove", aby dokola nejedol to iste..
Ako dlho taketo obdobie trvalo u vas?

evaviki
20. led 2011

pomoooc, nikto ziadna rada??

mamkamarketa
20. led 2011

@evaviki ahoj. my sme meli to same. jedl jen jablicka, pohankove krupky a bily jogurt. NIC JINEHO. pecivo, testoviny, polevka, puding, maso...NIC. trvalo to skoro 2 mesice a ted ma sve "stare" chute zpet. neboj prejde to.

evaviki
20. led 2011

@mamkamarketa tak to si ma potesila 😀 to sme na tom este dobre 😀DD

mamkamarketa
21. led 2011

@evaviki tak vidis 😉 urcite bych ho do jidla nenutila, prejde to samo. Tomas me vzdycky videl jist, ptala jsem se jestli nechce a davala mu ochutnat NEEEEE. nikdy si nevzal 🙄 takze jsem si rikala,ze hlad by ho donutil. 😀 Neboj to ho prejde.

meleri
21. led 2011

@ivaneckaaaa mě na toto upozorňoval doktor že spousta dětí od asi 2 let jí špatně, že se s tím má člověk smířit a nemá se moc stresovat, a nazávěr dodal že hlady děti nikdy neumřou na to se mají moc rády! 😀

jestli můžu poradit, tak zkus ho nějak zabavit při jídle, třeba já pouštím z youtube písničky jinak by mi taky nejedl nic.

a dvě jídla to u nás dycky zachránila: svíčková a rajská polívka, kdyby už nic nezbralo tak zkus třeba zachutná....

balanv
16. pro 2012

jak koukám tak víc lidí má stejný problém.. náš malý má ted 2 roky a 3 měsíce a to stejné... chytne si pusu a nic nechce.. jedl by jen křupky ale ty mu ted moc nechci dávat.. čistý vývar a nebo rohlíky se sýrem nebo dětskou paštikou a kroasany a nebo bonbonky..tak zkoušíme hroznový cukr ten by měl podpořit chut k jídlu a vyzkoušíme návod z této stránky : http://www.babyweb.cz/Clanky/a3719-Kdyz-dite-ne... tak uvidíme jestli to zabere

kackabo
17. pro 2012

našemu matymu je 19 měsíců a někdy má den že nesní skoro nic, třeba ani oběd ani véču, dříve mi jedl krásně namazený chléb celý se se sýrem nebo se šunkou a másle, a teď si dá jen ráno mlíko, pak třeba ani oběd nechce, odpol. sní třeba malý jogurt nebo pribiňáčka a pak třeba až večír a to někdy ani to ne,, většino si dá mlíko, ale křupky a sušenky to by jedl pořád ale někdy má zase den že krásně baští jak kdy, ale poslední dobou tomu moc nedá asi se dětem chutě hodně mění aněkdy mají chuť a někdy mají období že třeba ne.

teofilie
17. pro 2012

@kackabo máme úplně to samé! Cpala by se jen křupkama a sladkým. Ale neřeším to, nechávám jí. Zatím je zdravá a snad nestrádá. Strašně jsem se kvůli tomu rozčilovala a měla nervy, teď jí nechávám. Jeden den mi jí krásně, další dva dny skoro nic. Jen co dělám je to, že jí nedávám svačiny. Má jen snídani, tu mi většinou sní, pak oběd, to žebrá mlíko, ale nedám a pak sváču po spaní. Ze všeho sní jen trochu. Pak jde večer spát s mlíkem UM Babylove. Takže to je vlastně veškerá její strava. Ale znám maminky, jejichž děti jsou na tom ještě hůř.Jak říkám, už neřeším. Až bude mít hlad, bude jíst.

kackabo
18. pro 2012

@teofilie teď se mi poslední dny docela rozjedl, trénujeme samostatné jedení, on chtěl jíst sám tak mu držím jen mističku a on krásně papá sám hází si to tak rychle do pusinky že ani nestáčí kousat a sní mi teď vše, to jsem ráda ale třeba to zase příjde a nebude chtít jíst nic.

teofilie
18. pro 2012

@kackabo no nase Kacka ji sama uz hodne dlouho, tak tim to neni. Ona mi ale posledni dobou celkem basti, jen ne zrovna extra zdrave jidlo.
Je super, ze se to u vas zlepsilo. Treba ho motivuje samostatnost.

popellka
18. pro 2012

to by mě taky zajímalo, nejíme pečivo - vůbec, ať to má s máslem, marmeládou, pomazánkou - olíže vršek a tím končí ani se nesplete, aby si kousla 😠 tak vyroste asi na bramborách a jogurtech jo a taky ovoci 😀

teofilie
19. pro 2012

@popellka myslím, že to co ti jí, je daleko lepší, než nějaké pečivo! 😀 Tak se nestresuj! 🙂

nika386
5. bře 2013

Mám 27m syna, nejí nic jen to svoje zajeté...vyhladovění nepomáhá, nemá potřebu jíst...a pokud mu dám něco, co třeba nechce, vyvolá si zvracení...jak na něho? ☹

stopobezite
5. kvě 2013

moje holka (3,5roku) teď vůbec nejí, ani oblíbená jídla... a ve školce už vůbec. jedla by jen bonbony a sušenky. Někdy chytám absolutní nerv, ale vidim, že je všechno zbytečný. A navíc, to, co nezná, ani neochutná...např. jsem koupila zmrzlinu v kyblíku, protože na ní mám jako těhule chuť a to moje dítě řvalo a odmítalo ochutnat. Zmrzlinu zná jen na kornoutku a prostě neochutná🙂)))) Dokážete si představit, jak jí honim po bytě se zmrzlinou a ona řve že nechce???? 😀 😀 😀

edit05
18. dub 2017

Muj syn do roka jedl krasne ,pak se neco v nem seklo a prestal postupne jist ,ted ma pres dva roky neji vubec maso ,omáčky,nic namazane,obedy pro neho jsem prestala varit jelikoz nic z toho nesnedl ,ani nase jidla neji ...jsem z toho nestastna ....co ji jsou jogurty,brumik,piskoty,ovoce,nejakou
zeleninu,jinak proste same sladke veci jako koblihy atd ,nepomuze ani po zlem ani po dobrem aby jedl ,zkousela sem mu dat na rtik prstem rajsou omacku zacal ji plivat a řvát,problem je ze nechce ani ochutnat nove věci,vahu ma nastesti dobrou ale mrzi mne ze moc toho nepoji a hlavně zdravě a maso ktere je dulezite k růstu,taky bych potrebovala poradit jak honaucit jist nove jídla,mam jeste dceru a ta ji krásně a stejne sem vedla syna k jidlu tak nevim kde se stala chyba ?☹