Dvouletý syn nechce jíst, jak to řešit?

adiiinka2
5. únor 2014

Maminky prosím o radu....synovi je těsně pres 2 roky a nechce nic jist(maximálně pudink piškoty rohlík a mleko)nix jiného do něj nedostaneme.okamžitě začne davit vše co mu ,,narveme" do pusy.poradte prosím jak resit

azeretka
5. únor 2014

@adiiinka2
Řešila bych to necpáním mu do pusy, nic co nechce jíst, protože to stejně ve většině případech vyplivne 😀
Mám doma to samé a považuji to za normální, ne každé dítě je jedlík všeho druhu, věřím, že časem se to spraví.

adiiinka2
autor
5. únor 2014

@azeretka a nemáte strach ze mu budou chybět vitaminy apod.?

bureska
5. únor 2014

Můj malej taky nechce jíst. Jí, jen když ho u jídla zabavím, odvedu pozornost. Ukazuju mu v knížce, vyprávím mu anebo mu pustím na youtube nebo na CD nějakou dětskou písničku nebo video. Pak jí. Jinak ale hrůza. Taky doufám, že se to časem upraví

yellowbanna
5. únor 2014

Taky bych nenutila, davi mozna i prave proto, ze mu to jidlo nutite, ze musi....nicmene bych mu nedavala porad dokola jen ty "dobrutky", na ktere slysi...nabizela bych porad vsechno, ale kdyz to nesni, bez vycitek bych to zase uklidila ze stolu. A dalsi jidlo az svacina/obed/vecere podle toho, jak to mate. Vsak on se jednou chyti...co se tyka vitaminu, zkusila bych mu treba udelat ovocny koktejl nebo smoothie pokud nechce samotne ovoce...na tekute vitaminy deti vetsinou slysi...
A pamatuj, ze deti se nenechaji vyhladovet...kdyz se nenacpe rohlikem, driv nebo pozdeji neco jineho do pusy strci 😉 Akorat na nervy maminky je to napor, vim..muj starsi syn taky neni zadny zavratny jedlik... ale tohle uplne "nejezeni" je vzdycky jen faze, tak vydrzet!

azeretka
5. únor 2014

@adiiinka2 syn pije 2x až 3x denně Sunar, tam má výživu, kterou potřebuje, snažím se mu nabízet i dost ovoce a zeleniny, které střídavě buď odmítne nebo sní, mezi oblíbené hitovky patří třeba mrkev, jednu dobu jedl hrušku, tu teď odmítá, dnes jsem nakoupila jablka od farmáře, tak zkusím to, občas si zobne mandlí apod. Je to o tom, pořád něco nabízet 🙂
Chleba jí zásadně jen s pravým máslem, nic jiného na to nechce, maso nechce jíst vůbec, to nahrazuji masovými vývary, polévku jí každý den, i když poslední dobou si dá jen pár lžiček. Další vitamíny má ve formě želé bonbónů Rakytníček, jsou sice až od 3 let psané, ale pořád lepší než jiné sladkosti. Co mi zaručeně vždy sní, je párek, ale ten mu dávám max 1x týdně, spíš méně a vždy kvalitní masový, taky zkuste míchaná vajíčka na másle, ty také nikdy neodmítne. Ale třeba po vařeném vajíčku je mu na zvracení, tak zkoušejte a nevěšte hlavu, je to normální. 🙂
Všímám si, že chce jíst to, co vidí u jiných dětí nebo u oblíbených kreslených postaviček. U krtka vidí oříšek, tak chce oříšky, u Máše a medvěda vidí, že Máša jí kaši, tak chce také kaši, chodíme na cvičení, kde některé z dětí jí jablko, chce také jablko apod. 🙂

adiiinka2
autor
5. únor 2014

Zkusime děkuji moc za rady 🙂

lady742
5. únor 2014

to máme doma taky, syn sice sní ted už docela všechno, ale malé porce.Ovoce a zeleninu docela jí, ale maso jedině mixované v zelenině nebo polévce.Jsou mu 2,5 roku, takže ted už chce jíst co jíme my, takže někdy i ten párek, vaječinku, ale fakt vyjímečně, snažím se zdravou životosprávu.Obědy teda jíme u pohádky, bo to je asi nejhorší, ono se řekne nenutit, ale ještě před časem by muj synek taky vystačil z jedním jídlem za den.A pak jsme měli málo železa, takže s tím nenutit moc nesouhlasím, spíš zkusit zabavit.

lucifereeek
5. únor 2014

mě malá taky špatně jí, jediné co fakt sní hodně je polívka, ale jinak je to děs běs...

kaya80
5. únor 2014

tak u nás to bola s jedlom tiež bieda, trvalo to cca 9 mesiacov, len teraz malá /2roky a 8 mesiacov/ začína jesť normálne, čo som teda rada, lebo zachvíľu ide do školky. Bola som z toho nanič, pretože o UM nechcela ani počuť, takže ani týmto sposobom som do nej vitamíny nedostala... U nás v podstate zafungovalo všetko to, čo písala azeretka, plus ju bavilo jedlo pripravovať so mnou - samozrejme v rámci jej schopností - niečo podať, posoliť, zamiešať. Cítila sa potom doležito a samozrejme, to čo si navarila, chcela aj jesť 😉. Tiež som jej vykrajovala z chleba, syra alebo O-Z formičkami všeliaké tvary, kúpili sme autíčkové a zvieratkové cestoviny, s ktorými sme potom hrali divadlo... no bolo to niekedy o nervy, čo všetko som musela povyvádzať 😀 ,aby aspoň niečo zjedla, ale nakoniec to išlo. Držím palce! 🙂

lucieandrlova
5. únor 2014

To je období, to přejde. Taky to občas dcera dělá a pak zase jí normálně. To co psaly holky - nenutit, zkoušet dál jídla atd. Důležité je, aby zároveň s ním někdo jedl u stolu. Nejlépe oba rodiče. Dcera občas taky "stávkuje", tak jí odsuneme talíř a sami jíme a mlaskáme a říkáme mňam mňam... A jí to nedá a chce ochutnat. Jako svačinku ji u hraní podstrčím v misce třeba nakrájené jablko, banán, rajčata nebo okurku, mrkev... - normálně mezi hračky, žádné ke stolu... Ona si hraje a začne chroupat. Kdybych jí řekla, ať jde svačit, tak ji ke stolu nedostanu (tam vyleze až když má sama hlad). Místo piškotů jsou lepší miminkovské sušenky. Dále na nejedlíky zabírají polévky - ta směs všeho je láká. Dceři chutnají i bio polévky z DM ( podklad, z kterého uvařím polévku), v DM taky prodávají těstoviny Bořek stavitel, to by ho mohlo zlákat...
Když dcera nechce jíst a dělá fóry, tak taky ustoupíme a dáme jí třeba jen přílohu (těstoviny, rýži, brambory, knedlíky) a jí to nedá a nakonec to namočí k nám do omáčky... A pokud hodně "stávkuje", nenutíme do jídla, jdeme do potravinové skříně a vytáhneme Hami příkrmy zeleninu s masem nebo rizoto pro miminka... To neodmítne skoro nikdy. A až to sní, zkusím jí podstrčit třeba uvařené vajíčko nebo ty těstoviny.... Nakonec do ní dostanu více potravin, jen odděleně... 🙂
A taky jí klidně nevýchovně pustíme na tabletu z you tube Prasátko Peppu, Teo, Matýsek a Jáju, Káťu a Škubánka, Mašinku Tomáše apod. Ona kouká na pohádku a spokojeně papká (ona je ten typ, který musí u jídla něco dělat... Dokud jsem poslouchala rady z příruček, že u jídla se nemá rozptylovat, tak než jsem se otočila od kuchyňské linky, tak rozpatlala jídlo a stole, na tácku, na sobě a míchala to lžičkou a prsty - zkoumala, co to udělá, místo aby jedla.... Úžasné! Teď pustím pohádku, ona jí a kolem je čisto... 🙂

pavlapl
1. bře 2014

Možná že tě uklidním moje dcera nejí skoro nic. Jí jenom pečivo, jogurty, brambory, vývar s nudlema(čirý), ovoce sní tak max 1x za týden, zeleninu nejí vůbec. Je jí 7 let a je naprosto zdravá. Co se týče jídla tak jsem to už dávno vzdala. Ve dvou letech měla vždy jeden týden v měsíci kdy nejedla vůbec. To jí přešlo asi ve 4 letech.