Dvouměsíční miminko nechce jíst, co s tím?

iva_kucerova
13. dub 2012

ahojky, mám takový menší problém....nebo spíš větší, že už si myslím, že mi z toho hrábne. Naše Ivanka je krmená jen Nutrilonem. Na svou váhu už by měla vypít nejmíň 120 ml 6x denně, ale ona těch 120 vypije jen tak 1x denně a to to do ní musím vyloženě "nalít". Jak ji začnu krmit, vypije 40 ml a začne se u toho šíleně kroutit a ječet....ale když dám flašku pryč, tak je najednou klid, takže mi nepřijde, že by to byly prdíky. Chvíli jí chovám, všechno je v pohodě, ale jak jí dám k puse flašku, zase šílenej řev a nedostanu do ní nic. Někdy vypije i 80-90 ml, ale to jí krmím minimálně třičtvrtě hodiny s přestávkama, takže mlíko můžu tak třikrát ohřívat. Za den teda většinou vypije kolem 500 ml, a to mi přijde na její váhu málo (4,5 kg). Sice nám zatím přibírá, ale už míň než ze začátku. Doktorka mi na to neřekne vůbec nic, na všechno slyším jen odpověď, že každé miminko je jiné..což je určitě pravda, ale třeba první měsíc jsme tyhle problémy neřešili. Přišlo to spíš po šestinedělí. jsem z toho už zoufalá a jednou už jsem vzteky mrskla flaškou o zem, protože to se fakt nedá.... ☹

alena36
23. dub 2012

@iva_kucerova jsme na tom úplně stejně, malé je skoro 6 týdnů a pije v průměru 50 ml , takže za den dá tak 450 ml a dělá přesně to co tobě - u flašky se kroutí, jak jí dám dudlík k puse - řev. Taky už jsem na prášky, ale zjistila jsem, že nemá cenu to řešit, víc do ní prostě nenaleju, kdybych se já nevím co. Taky přibíráme pomalu, ale asi to nemá řešení.

semula
23. dub 2012

Ahojte, vidím že v tom nejsme sami. Máme 6 týdnů a malý se taky vzpouzí u jídla. vypije tak půlku dávky a bud mi u toho usne, takže do něj tu druhou půlku dostanu ve spánku a nebo začne hučet a je po jídle. někdy je to brkánkem, který nechce ven ale někdy ani to nepomůže. Navíc máme tříselnou kýlu, takže ho nemůžeme nechat moc křičet. Máme ted Nutrilon obyč i anti-kolik ale rozdíl v tom, že by mu něco chutnalo víc nepozoruju. navíc odstříkávám, hlavně na noc abych nemusela dělat UM a to vypije relativně v klidu, i když jak kdy. zřejmě taky proto, že brzo při tom usne. Doufejme že se to zlomí. Kdyby sme tak věděli co se těm prckům honí hlavou.

iva_kucerova
autor
23. dub 2012

@beruska24.9. no moje mamča se se mnou právě pořád jen hádá, že od kdy jí jako hodlám začít dávat něco pořádnýho než jen mlíko, že to jí nemůže stačit a tak...už se i bojim tam malou chvilku nechat bez dozoru. Zatím vim o tom, že jednou dostala takhle líznout pribináčka, to jsem ale málem vylítla z kůže, tak to už doufám naši pochopili, že takhle by to nešlo. Jinak jsem teď zkusila obyčejnou flašku od Hippu s normálním dudlíkem, nic antikolikovýho a tak a zvládla 130 za půl hodiny, ale je pravda, že si u toho dávala dlouhý přestávky a kroutila se taky, ale možná o něco míň. S tím odříhnutím...většinou čekám tak 5-10 minut a když nic, tak to taky neřeším a pomáhá, když si s ní sedám na židli a pak se zase zvedám🙂 to se občas zadaří a krkne si. Espumisan jsem ode dneška zkusila vysadit a uvidíme, co to udělá. Taky se mi nezdálo, že by nějak moc zabíral
Toho se taky děsim, až začne všude lézt 🙂 Máme všude nějaký krámy, tak to budu muset někam uklidit. Manžel nesnáší různý serepetičky ve stěně, že se na to jen práší, a já je zase zbožňuju, tak brzo asi bude mít manžel radost, protože je budu ještě ráda dávat pryč 🙂

iva_kucerova
autor
23. dub 2012

@alena36 tak to Ivanka vypila asi tak stejně a přibírala celkem dobře. A co dáváš za mlíčko?
@semula ze začátku jsem taky odstříkávala a doktorka mi řekla, že jí asi dělá paseku v bříšku moje mlíko s Nutrilonem, ale pak jsme přešli jen na Nutrilon a bylo to stejný, takže tím to nebylo....ale možná bude fakt ten Sunar nakonec lepší....ale zase každýmu mimču vyhovuje něco jinýho
Každopádně jsem ráda, že nejsem jediná, kdo to řeší. Manžel už byl ze mě na prášky 🙂

beruska24.9.
23. dub 2012

@iva_kucerova - dočtu při chvilce klidu a pak budu reagovat 😉 jen teď, když malá pila mlíčko, mě napadlo - čistě teoreticky, když ti maličká pije čaj, tak nemůže vypít tolik mlíčka (netuším, kolik čaje vypije za den). z mlíčka má potřebné živiny, z čaje ne. co zkusit na několik dní čaj vypustit a dávat jen mlíčko?? třeba by začala lépe pít a víc přibírat. a na prdíky příp. nějaké kapičky, kdyby ji trápilo bříško.

beruska24.9.
23. dub 2012

@iva_kucerova - tak zkus mamince říct, že máš od dr. zakázané ji dávat něco jiného než jen mléko. třeba to zabere 😉 a až začneš dávat příkrmy, tak ji řekni, že můžeš dávat jen tohle a min. 3 dny zkoušet, pak teprve dát jinou potravinu.

alena36
23. dub 2012

@iva_kucerova no teď máme hyperkalorikou PREBEBA /od dr. na předpis, ale mám poslední krabici), ale jinak Nutrilon, klasickou BEBa jsem ještě nezkusila, u Sunaru mám strach, že je sladký a že by se už případně nevrátila k jinému UM. Dneska mi vypije max 400 ml, pije mega blbě, dost jí trápí bříško, ten Espumisan taky na chvíli vysadím...

mmaarrkkeettkkaaaa
23. dub 2012

@iva_kucerova ahojky, přečetla jsem tvoje problémy...taky řeším podobný problém, ale přitom úplně jiný 😀
já plně kojím, takže to je v podstatě jiné ale taky je hrozně malej jedlík...u vás je bohužel ta nevýhoda že máte přehled v tom, kolik vypije..zřejmě v tom bude i ten problém...naše Agátka pije 5min a pak už nechce, vzhledem k tomu že nevím kolik vypije ji už pak nenutím, prostě když nechce tak násilím ji prso nenutím...třeba ani nevypije tolik jako ta vaše. NArodila se s váhou 3,660g a ted ve 3 měsících má jen 4,90 sice 62cm, ale taky to není žádný velký přírůstek 😒 říkám si, že každé mimčo je hold jiné...Být tebou tak bych jí prostě dala jen kolik vypije a nenutila bych to do ní 😉 při představě že bych měla malou držet násilím půl hodiny tak se jí to určitě také nelíbí...

ined77
23. dub 2012

@iva_kucerova ...ahoj 🙂 , tak to tu pročítám..měli jsme to podobně, i se synkem i s dcerkou, s malým to bylo teda horší....začal mi takhle řádit i při kojení, pouštěl se, prohýbal, plakal, pil pokaždé dobře 45 minut a každé dvě hodiny 😝 .mezitím po kojení cca za 20 minut plakal...fakt radost 😔 .první dokrm jsem obrečela jako želva, ale hlavně....myslela jsem, že u kojení takhle vyvádí, protože mu třeba teče mléčko pomalu...jedna z možných variant, ale houbelec, u láhve dělal nimlich to samé 😒 . a postupem času mi v 9ti měsích přestal mléko pít úplně 😝 .
u dcerky to bylo podobné, ale snažila jsem se tolik nenervovat....když začala po chvilce pití dělat čurbes, počkala jsem a zbytek nabídla třeba za 15 minut a někde jinde, nebo za chůze, zpívání, ...dokonce i při zapnuté digestoři...to jeden čas pomáhalo 😀 .postupem času se to zlepšilo a mléčko pije dodnes, ale byly chvíle kdy to stálo za to, to ano 😔.
akorát mě vždy zajímalo, proč v noci bylo jak kojení tak i láhev vypitá téměř hned a v klidu 😕 .u obou dětí !
je potřeba to brát asi tak, že některé mimínka jsou jedlíci a druhé ne a nezbývá než si přát aby jim to ne/vydrželo 😉 .
přeji hodně sil a aby se z ivanky stal super jedlík 😵

ined77
23. dub 2012

@mmaarrkkeettkkaaaa ...ahoj 🙂 ,já myslím, že můžeš agátce věřit 😵 ...náš matyášek měl ve 4 měsících 4350g 😅 .
vždycky jsem záviděla maminkám, kterým se miminka nabaštily za pět minut 😀 .a prospívá řekla bych moc pěkně 😉 .

mmaarrkkeettkkaaaa
23. dub 2012

@ined77 právě že vůbec nevím kolik za těch 5min vypije, proto mě to znepokojuje...a taky nijak moc nepřibrala 😒 ostatní mimča mají v jejím věku 6-7 kilo...ale zase se tolik nepronese a je nám pořád spousta oblečků 😀 a kdy začal Matyášek baštit?

ined77
23. dub 2012

@mmaarrkkeettkkaaaa ...jj, chápu, tohle mi na kojení taky vadilo, že jsem netušila kolik vypil....ale zase, kdyby měla hlad, pije dál 😉 .
matýnek 😅 ?...no jako nějak líp až kolem dvou let 😅 .s ním byl boj jak s jídlem tak s pitím (vody, čaje, šťávy) prostě obecně ☹ .příkrmy taky děs...jednu dobu, tak kol 10. měsíce to celkem šlo, ale pak se začaly prořezávat zoubky a bylo to v pytli, dal 3-4 lžičky a šlus 😝 .
ale přežili jsme a dnes už baští pěkně 😉 .sice je drobek, má 3,5 roku a váží 15 kg, ale evidentně mu nic nechybí 🙂 .

iva_kucerova
autor
24. dub 2012

@beruska24.9. já jí toho čaje dávám docela málo. Předevčírem teda vypila za den 100 ml, ale jinak je to většinou tak 30. Včera ale baštila krásně. Vypila za celej den asi 700 ml, to byl zatim náš rekord. Dneska trošku stávkuje, brzo vstávala, tak to teď dospává🙂
@alena36 mně právě přišel sladkej Nutrilon, Sunar má takovou jemnější chuť. Ivanka vypila před měsícem a půl taky jen kolem 400-500 ml, takže na tom budeme podobně.
@mmaarrkkeettkkaaaa taky si říkám, že je výhoda, že nemusíme hned všechno vyřadit. Pár oblečků už jsem teda musela dát pryč, ale většina jí ještě je, takže nemusíme utrácet za další 🙂

semula
24. dub 2012

@iva_kucerova dávám Nutrilon na doporučení ještě z porodnice, tam my právě řekli, že to mám namíchávat s mateřinkou, když jí bude málo. pak se mi malý začal vzpouzet tak sem zkusila koupit Nutrilon anti-colic ale nevím,řekla bych že mu to neleze.no a stejně sem vypozorovala že se mi malý vzpouzí i po čisté mateřince.takže sem zkusila ho během jídla uklidnit, ideálně uspat a pak mu ten zbytek dám ve spaní.ted mi to naposledy vypil i vzhůru, jen sem ho musela uklidnit, chtěl mi zas skoro vyskočit ze zavinky. asi mu zkusím dávat mín a častěji,uvidíme.

semula
24. dub 2012

@alena36 asi to chce hlavně mít pevné nervy a vydržet. dyt ti malí prcci musí jednou dojít na to, že to s nimi myslíme dobře. 🙂

fatin
24. dub 2012

@mmaarrkkeettkkaaaa Taky jsme měli problémy s přibýváním - Verču jsem měla u prsa i 20 minut a moc toho nevypila - ve 3 měsících vážila 5060 g a pořád všichni řešili, že je hubená a že neprospívá (podle tabulek) - dokonce nám hrozili i hospitalizací. V nemocnici nám doporučili půjčit si váhu a vážit před a po každém kojení - to jsme dělali a zjistili, že toho asi moc nevypije. Takže jsme změnili techniku - při každém kojení kojíme z obou prsů (i když mléka mám dost) - mezitím si odříhne (měli jsme problém i s blinkáním). Řekla bych, že má období, kdy pije líp a kdy hůř. Nenutím ji - nabídnu a většinou si dá a přibývá.
Jo a ještě jedna perlička - v šestinedělí byla napucnutá za 10 minut a přibývala dobře a pak se to nějak zvrtlo, začla usínat a nebylo to ono. Teď je to už lepší. Tak držím palce, ať se děti rozjedí. 😉

fatin
24. dub 2012

Moc bych se netrápila s tím, kolik toho dítě má vypít a vypije - taky nám vypočítali něco jiného, než kolik toho ve skutečnosti vypila. Nemám ale zkušenost s UM.

beruska24.9.
24. dub 2012

@iva_kucerova - tak to pila krásně 🙂

beruska24.9.
24. dub 2012

@semula - 😀 😀 😀
ty sis někdy myslela, že to s tebou myslí rodiče dobře?! 😕 😀 myslím jako malé dítě nebo pak puberťák 🙂

beruska24.9.
24. dub 2012

@fatin
@iva_kucerova
@semula
@alena36

někde jsem četla a dr. to pak podle toho také brala, že množství um se počítá dle váhy miminka. bohužel jsem se to dozvěděla až pozdě, když už se stalo, že jsem malou měsíc a půl překrmovala 🙄 😝
mělo by to být (tuším) 150-180ml na 1kg váhy miminka, to je denní dávka. takže to můžete zkusit orientačně zpočítat, hlavně to nebrat jako bernou minci, že to tak musí být, každé dítko je jiné 😉

mmaarrkkeettkkaaaa
24. dub 2012

@fatin no prosimtebe až takhle jo? a to jste měli ve 3měsících ještě víc jak my a dr. na to vůbec nic neřekla...taky to furt slyšim jak je drobná atd., ale když pít víc nechce tak jí to asi stačí...spí mi celou noc až do 5 tak zřejmě hlad nemá...taky jsem zkoušela z obou ale prostě nechce 😒 hold se nemůžou házet všechny mimča do jednoho pytle... 😀

fatin
24. dub 2012

@mmaarrkkeettkkaaaa Až takhle - naštěstí v nemocnici zrovna řádila nějaká střevní infekce a dr. byli rozumní, tak se rozhodli, že to zatím zkusí ambulantně. Oni nás tam posílali spíš pro jistotu, ale nervy to teda byly. 😒 Proto bych nabízela z obou prsů a pokud nějak přibývá, tak bych to moc neřešila. Ne každé dítě se musí vejít do tabulky. 😀

mmaarrkkeettkkaaaa
24. dub 2012

@fatin tak každej dr. má koukám jinej přístup...tak jako ona přibývá ale spíš do délky ...tak nabízet můžu, ale když nechce tak nechce...přitom ve 14ti dnech baštila 100ml...uvažuji že si pořídím váhu abych věděla kolik vypije ted..

semula
24. dub 2012

@beruska24.9. jj, taky sem se od doktorky dozvěděla, jak si vypočítat kolik by toho prcek měl sbaštit. je to jeho váha krát 150 (což je průměrný týdenní přírustek) děleno počtem denních dávek jídla.

alena36
24. dub 2012

tak malá těch 150 ml na kg a den nedá, když jsem byla se starším synem v nemocnici kvůli nejedení, říkala mi tam dr., že by to mělo být od 100 ml na kg a den zhruba do těch 180, že by to nemělo klesnou pod těch 100 ml na kg a den. Verunka dá od těch 110 do 140 ml na kg váhy. Má cca 3,42 kg v 6 týdnech.

semula
24. dub 2012

@alena36 a kolikrát denně ti baští? kdyby jedla tak 6x denně tak by ji stačilo tak 90 na dávku podle toho vzorečku (3,42*150/6 = 85,5 ml). pokud dá kolem těch 100 tak si myslím že je to v poho. hlavně když přibírá,ne?

semula
24. dub 2012

@beruska24.9. víš že ani nevím. 🙂 🙂 🙂 ale možná někdy jo. 🙂

alena36
24. dub 2012

@semula krmím každá 3 hodiny, takže 8x, v průměru dá cca těch 400-450 ml za den, mě pije v průměru 50, ne 100. Převčírem vypila 490, včera 390 dneska to snad bude okolo těch 440-450....

iva_kucerova
autor
24. dub 2012

@beruska24.9. tak podle toho jsme se včera dostaly jen tak tak k tý spodní hranici, ale většinou vypije skoro o čtvrtku míň
@alena36 tak pod 100 to u nás snad zatím nekleslo, i když někdy to bylo jen tak tak

fatin
24. dub 2012

@mmaarrkkeettkkaaaa Ta váha by Ti mohla trochu pomoct - uklidnit Tě, abys věděla, kolik toho vypije, ale spíš jen tak na chvíli na kontrolu. Ale jestli přibývá a vypadá spokojeně, tak bych to zas tolik neřešila - ona to dožene, neboj. 😉