Dvouměsíční miminko nechce jíst, co s tím?

iva_kucerova
13. dub 2012

ahojky, mám takový menší problém....nebo spíš větší, že už si myslím, že mi z toho hrábne. Naše Ivanka je krmená jen Nutrilonem. Na svou váhu už by měla vypít nejmíň 120 ml 6x denně, ale ona těch 120 vypije jen tak 1x denně a to to do ní musím vyloženě "nalít". Jak ji začnu krmit, vypije 40 ml a začne se u toho šíleně kroutit a ječet....ale když dám flašku pryč, tak je najednou klid, takže mi nepřijde, že by to byly prdíky. Chvíli jí chovám, všechno je v pohodě, ale jak jí dám k puse flašku, zase šílenej řev a nedostanu do ní nic. Někdy vypije i 80-90 ml, ale to jí krmím minimálně třičtvrtě hodiny s přestávkama, takže mlíko můžu tak třikrát ohřívat. Za den teda většinou vypije kolem 500 ml, a to mi přijde na její váhu málo (4,5 kg). Sice nám zatím přibírá, ale už míň než ze začátku. Doktorka mi na to neřekne vůbec nic, na všechno slyším jen odpověď, že každé miminko je jiné..což je určitě pravda, ale třeba první měsíc jsme tyhle problémy neřešili. Přišlo to spíš po šestinedělí. jsem z toho už zoufalá a jednou už jsem vzteky mrskla flaškou o zem, protože to se fakt nedá.... ☹

alena36
7. zář 2012

přibírá na hraně - do těch 100 g týdně, doktoři ve 2 nemocnicích nevědí proč nejí, fyzicky je OK

bushmanka
7. zář 2012

@alena36 ale přibírá a to je hlavní...já mám malou taky "nežíravku"....poslední dva dny zase bojujeme, trochu jsem to s tím Hami mlíkem přechválila ☹ Cpát to do ní nemá cenu, nechávám jí i víc jak 4 hodiny bez jídla dokud nezačne být protivná a nezačne si mnout oči. U ní to není známka únavy, ale hladu. Když sama nechce, nechám jí prostě být. Oni ty prckové se dobrovolně vyhladovět nenechaj. Taky mám kolikrát pocit, že mi z toho hrábne, ale říkám si, že s tím stejně nic neudělám, trychtýřem to do ní nenaleju. A už mě nebaví být pouhým "podavačem mlíka" a bez efektu.

bushmanka
9. zář 2012

tak dneska to fakt stojí za to....ráno v půl šesté 160ml a pak až v půl třetí odpoledne asi 150ml...mezi tím pár loků vody a když jí nabízím flašku, tak řev ☹ ☹ a pak mi z toho nemá strašit ve věži 😠

vanule
17. zář 2012

ježkovy oči ani nevíte jak jsem ráda, že jsem našla tuhle diskuzi (tedy né, že bych si libovala v cizím "neštěstí") ale vypadá to, že máme taky jednoho nejedlíka doma 😒 Naše holčička musela na svět o 6týdnů dřív kvůli zjištěné preeklampsii, pro můj vysoký tlak mi byly nasazené léky a já nemohla kojit, takže jsem od narození na UM nejdříve Nutrilon Nenatal (pro nedonošence) teď máme Nutrilon . Ještě v porodnici jsem se nestačila divit (ležela jsem tam 14dnů) jak malá dělá pokroky, začínala se stříkačkou a nějakými 5ml a než nás propustili vypila z flašky 50ml. Prostě pohoda, ale ta přešla hned jak jsem došli domů, velký problém byl najít tu spránou flašku a hlavně savičku (takže doma v šuplíku je pěkná sbírka 😀 ) pak se začal u flašky boj, bylo to neskutečné to do ní dostat, tak jsme změnili mléko, koupila jsem Sunar, zdálo se, že v poho, ale po cca 14dnech hrozné problémy s bříškem, tak opět jsme se vrátili k Nutrilonu, jenže časem opět boj, tak tedy zkusili jsme další mlíčko tentokrát z DM Babylove, po pár dnech opět bolesti bříška, takže už žádné experimenty zůstaneme u Nutrilonu, pije tak 160-180ml ale trvá nám to i hodinu,jazykem jí vystrkuje, mydlí hlavou, máme tak 4-5dávek za den. V noci nám nestává vůbec, prostě spaní je přednější. Někdy už jsem tak na nervy, že musím odejít a dává jí manžel 😒 u doktorky nám asi nevěří, protože zatím! prospíbvá dobře za měsíc (od kontroly do kontroly) přibere kilo, ale nevidí to úsilí to do malé dostat......a hlavně ty moje nervy!

iskierka
2. říj 2012

@vanule My sa takto trapime uz 4 mesiace 😢 Ziadny lekar nam nevie poradit nikto v okoli sa este nestretol s tym,ze dieta nam neje 😢

vanule
4. říj 2012

@iskierka nám doktorka řekne, však přibírá a nebo ze začátku se vše "svádělo",že je nedonošená a takovéto děti s tím prý můžou mít problém.....musím zaklepat, že teď už je to relativně dobré, dávku 160-180ml vypije "už" i za půl hodinky

cherry1981
6. lis 2012

@iva_kucerova
@alena36 Milé mamičky, chcem sa Vás opýtať, my sa tiez trápime s jedením takmer od narodenia, chcem sa Vás opýtať či ste boli aj na neurologickom, prip. psychologickom vyšetreni, mna teraz moja mdr poslala na moju žiadost s malou na neurológiu, ale ona pri jedení reve, hádže sa , trasie sa no strach a des ☹

maja2589
8. led 2014

@iva_kucerova Ahoj, jsem tu nová a četla jsem tvůj problém s miminkem. Vím,že to je už starší diskuze, ale to co jsi měla s miminkem ty mám přesně já. Je taky 2 měsíce starý. Udělal nám to už jednou, byli jsme v nemocni a vše OK. Dali nám tu jejich nemocniční lahev a pil. No tak jsem Aventky, které jsme měli dala pryč a koupila to samé, co bylo v nemocnici. Jedl z toho tak 14 dní a zase přestal.☹ Jsem ráda, když vypije tak těch 90 ml. Ale spíš vypije tak 70 ml. Buď u jídla usne a nebo se vzteká. Jediné co ho uklidní je dudlík a nebo když si ho hodím na rameno.☹
Vyzkoušela jsem několik lahviček, saviček, mlík no a nic.☹ A přitom mi přijde, že by jed...☹
Mohu se tě zeptat, jak to nakonec dopadlo? Děsí mě každé krmení.☹

maja2589
8. led 2014

@cherry1981 Ahoj, četla jsem tvůj problém s jeděním. Jak jste dopadli na neurologii?

iva_kucerova
autor
8. led 2014

@maja2589 Ahoj, možná tě moc nepotěším,ale problémy s jídlem máme pořád, a to už Ivance budou dva roky. Nezjistil se žádný problém, jen míň přibírala a vyvíjela se po fyzické stránce trošku pomaleji, takže nás honili po všech čertech a stejně nám nikde nepomohli, Ivanka musela se vším začít sama. Jídlo je pořád boj a asi už pořád bude. Umí jíst sama, ale nechce, nepotřebuje jídlo k životu, nemá na něj čas. Kolem roka začala jíst trochu víc, ale když jí lezou zuby (což je skoro pořád), nevezme si skoro nic, stačí jí mlíko. Váží teď možná tak 11 kg. Jinak nám všechno trvalo trochu dýl, příkrmy třeba vůbec nechtěla a po všem se dávila

maja2589
8. led 2014

@iva_kucerova Ty jo, tak to mě moc mrzí.☹ To musé být těžký, co?! A kam tě posílali na vyšetření? Nám jen brali krev, moč, výtěry a utz břicha a vše ok. Tak by mě zajímalo, jaká jsou další vyšetření...
Tak třeba se to u malé zlomí a bude pak papat pěkně.🙂 Jéé jak já závidím těm ženským, co jim dítě hezky papá, krká a spinká...☹

cherry1981
9. led 2014

@maja2589 Ahoj nasa Paulinka ma 21mesiacov ale tak s papanim to stale neni slava. Papa stale mixovane jedla, aleuz spapa aspon piskotu, alebo chrumky. Este pre par mesiacmi nezjedla ani to,. Ale pevnu stravu stale musim mixovat.
Ako malinka to bolo strasne ,takze viem aky stres prezivas 😒
My sme absolvovali mnnoho vysetreni, odbery krvy, gastroenteorologiu, sono bruska, neurologiu..nikde nic nezistili klop klop 😉
Tak sme sa trapili dalej, asi do roka pila mlieko iba v spanku. Ked zjedla prikrm, zjedla 5 lyziciek. Vela krat hned ako sa najedla sa mi hned pogrcala a znova ten isty kolobeh krmenia.
Stale ju zo vsetke napinalo, no poviem Ti kto nezazil nepochopi. Co krmenie to velky boj a stres 😒 😒 😒
Jedneho dna nam velmi slabo zacala priberat, tak som na vlastnu ziadost dala predpisat Peritol sirup. Zial bolo mi povedane nech jej to nedavam, ze je to oblbovak, ale kto nepresiel tym, cim my tak to nepochopi.
Tak asi 4 mesiace brala Peritol a trosku to pomohlo a vyhli sme sa nemocnici.
Mlieko pila hodinu fakt dakedy aj dlhsie, cucala si ho v spanku bolo to tazke obdobie, a poviem Ti zanechalo to na mne dost traumu. Ale urcite je to uz ovela lepsie ako to bolo ked bola miminko 😉 😉 😉 Ono ja Ti prajem asi len vela vela trpezlivosti. Mne moc pomohol mm, neviem ako by som to vtedy zvladla sama bolo to velmi psychicky narocne 😒 😒

iva_kucerova
autor
9. led 2014

@maja2589 Ivance brali mořč, krev, dělali sono bříška a to je asi tak všechno. Poslali nás kvůli tomu do Prahy, kde nám udělali stejná vyšetření jako v Chomutově a nepřímo mi dávali najevo, že jsem hysterka a Ivanku rozmazluju, protože k ní v noci vstávám, když řve. Postupně jsem si zhnusila všechny doktory, takže už s nimi neřeším nic a dělám si všechno podle sebe. Ivanka má období, že jí celkem dobře, ale nikdy ne sama a v klidu. Vždycky se jí musí jídlo nějak nenápadně podstrkovat, kreslit si u toho, slibovat jí hory doly, jen aby snědla pár lžiček. Je prostě jiná, dělá si všechno podle sebe a nenechá se k ničemu donutit. Je to na palici a neumim si představit, že půjdu za rok do práce a ona bude někde ve školce celý den hladová. Samozřejmě jí zajímá, co jí ostatní děti, takže si kousne do piškotu (ale pak to zahodí), olízne čokoládu, ďobne si do rohlíku....ale tím to hasne. Jsme moc ráda, že jí aspoň můžu nechávat o víkendech u babiček a vyrážet s manželem na výlety, jinak už bych byla dávno na psychiatrii. Taky bych jednou chtěla další dítě, ale tímhle tempem to vidim tak za deset let, až bude Ivanka samostatná, protože mít tohle dvakrát, tak už se stoprocentně zhroutim🙂 Ale je nás takových víc, kdo má takový děti a to mě trošku uklidňuje🙂

ferry
26. led 2014

Dobrý den, máme dvouměsíčního chlapečka narodil se v 37.týdnu císařským řezem bez cukru s váhou 4110g.
Dva dny byl na glukóze. Od narození jsme na štěpeném UM. Vyzkoušeli jsme několik saviček a nejlépe to
jde s Habermannovi lahve či lžičkou. Aktuálně vážíme 5230g. Používáme Alfaré od Nestlé, krmíme po 3 hodinách.
Podle DR by měl vypít 120ml, ale dostanem do něj maximálně 100ml. Problém je v tom, že nechce vůbec sám pít
musíme mu pomáhat prstem, plive to ven a kroutí se poté ublinkává. Dudlíka drží a nepustí. Při delší pauze se nevzbudí hlady ani po 5 hodinách.
Děkuji za radu.

frity
17. únor 2014

Ahoj holky, jsem moc ráda, že jsem narazila tady na tuto diskusi, co jsem tu pročítala , tak to je přesně náš případ.
@maja2589malého nekojím od jeho tří měsíců (papkal krásně, jen mléka bylo málo) tehdy jsme skončili kvůli přetrvávající žloutence a malým váhovým přírůstkům v nemocnici a tam to vše začalo. Neustálé kontroly a převažování kolik toho vypil, vyhrožování, že nás nepustí domů, z jejich strany totálně nulová podpora kojení, tlačily nás do podání UM a nakonec jsme odcházeli s tím, že se malý nechtěl bohužel ani přisát a ani pít z láhve. Od té doby jsme dávali Nutrilon 1, každé krmení byl boj, ale vždycky se nakonec přisál a vypil alespoň 100-120 ml, takže za ten den vypil tak 700-850 to se dalo. Jenže pak začal mít problém s kakáním, tak nám paní doktorka doporučila Nutrilon Comfort, prvních pár dní sice u krmení vyváděl jako vždycky, ale nakonec to vypil. Ale pak se z ničeho nic sekl a teď už tři dny do něj nemůžeme dostat vůbec nic. Jakoby měl odpor ke krmení a k mléku. Nevezme si nic, ani nutrilon 1, ani ten comfort, zkoušela jsem i sunar prostě nic. Jedině když usne tak do něj něco málo dostaneme. Jsem z toho už zoufalá, každé krmení je stresující pro oba☹ Přemýšlela jsem jestli to u malého není spíš psychický blok. Ale fakt nevím jak mu pomoct☹ Máme začít s přikrmem, tak snad to pujde🙂

ondyna
22. únor 2014

Ahojky 🙂. Tak to jsm na tom uplně stejně, jen s tím rozdílem, že já mám dvojčátka 🙂.ze začátku daly i 130 za 15 minut a ted se s nima crcám třeba i hodinu ☹.Vyzkoušela jsem různé lahvičky, dudlíky, mléko,polohu, ale nic nezabírá ☹. Takže jen trpělivost, snad se to zase zlepší.Máme 5 kilo,ale ted asi taky moc nabírat nebudou, protože kolikrát do nich dostanu jen 70ml a víc ani ťuk, ale ty 3 hodiny mi vydrží a večer je nakrmímv 19 a vydrží do Dvou, někdy i do 3 hodin, takže jim to asi stačí.Když todo nich moc rvu, tak se mi pak i poblinděj ☹. Tak Ti přeju, ať se vám to brzy upraví a nám taky 🙂

katrinkaa
16. kvě 2014

Ahoj holky🙂nepročítala jsem tedy všechny příspěvky, ale my máme zase problém s velkým přibírání. Malej se narodil o 14 dni dřív, ale s normální váhou 3.4kg a 50cm. Je na UM a ted jsme byli na ko na dvouch měsících a má 68cm a 7.2kg a dostali jsme hroznýho sprda, že je mimo tabulky a že to takhle nejde, že mu mám snížit dávky UM, ale už mi neřekli jak to mám udělat. Malej je prostě jedlík, jen vidí lahev a už se směje. Jsme na Nutrilonu, tak by mě zajímalo jestli jste některá třeba nezkoušela vyměnit mlíko a pak vám mimčo takhle přestalo přibírat. Fakt už nevím, co mám dělat. Malej je jinak spokojený a veselý mimčo, ale když má hlad tak proste brečí a brečí a nic krom jídla nezabere:(Nemáte prosím někdo nějakou radu, uplně se bojím další kontroly. Jinak je naše pediatrička super, je pečlivá, ochotná. Mám strach, že když bude takhle dál přibírat, aby neměl v budoucnu nějaké problemy…

terezapetrova
16. kvě 2014

@iva_kucerova Jestli Te to uklidni tak ja uz mrskla tolika vecma o zem protože mi rovněž jedou nervy az to není hezky 🙂 Ale jinak samozrejme nezlehčuju Tve starosti, at se to zlepsi..

pluba
19. kvě 2014

Chcete se zbavit stresu při jídle dětí? Zabývám se prací se stresem a emocemi. Jestli budete chtít, můžete se podívat na hodnocení mé práce - komentáře k příspěvku z 1.května na mém blogu.

zyoma
19. kvě 2014

Ahoj, necetla jsem ulne vsechny příspěvky, jen chci říct, ze mi prijde trochu nesmysl co pisou na krabici s um. mlekem, myslim krmit napriklad 120 ml. a to 6 krat za den. Jak mi to vysvetlovali v porodnici i doktorka, tak jsem davala malé ( starší deti samozřejmě uz muzou 6x za den) první mesice spise 8x za den v mensich davkach. Male děti ještě maji dost maly zaludek....
Také je možná na místě zkusit jinou znacku mléka, možná že ji opravdu nechutna. Pamatuju si, ze jsme zacli nutrilonem, ale z toho strasne zvracela, nesedel ji. Pak jsme presli na Bebu, ta byla úplně v pohodě. Jednu dobu jsme zkusili nutrodifence (nevim jak se přesně píše) a po té nezvracela, ALE nechutnalo jo to tolik, takže vzdy vypila 40 ml. a pak už jsme spíš bojovali (těch 40 vypila protože prostě měla velký hlad, ale jak byl zazehnan, tak už nechtela) . Takze jsme přešli zpatky k Bebe.
Hodně štěstí!

zyoma
19. kvě 2014

@katrinkaa ahoj, sice nejsem doktor, ale to co ti rekla doktorka mi prijde na hlavu. Naše taky byla hlavně první půlrok hodne buclata. A kdyz jsem se na to ptala doktorky, jestli je to v pořádku, říkala ať si vůbec nedělám starosti, že 🙂 je to jen decka buclatost, ktera se strati az zacne lezt a chodit. Taky ze jo, dcerce je 21 měsíců a je jak proutek 🙂
Hlavně mi bylo řečeno, ze tahle detska buclatost fakt nevadi, protoze ta buclatost prece neni z nezdraveho jidla! A mleko dite proste potrebuje! Takže žádný strach, tohle fakt neni nezdrava buclatost!
Je něco jiného když se maminka diví, že její dítko je dost tlusté,a přitom mu sladi čaj lzickou cukru a dava bobika atd. V tom případě by se to mělo řešit....

nikol95
22. kvě 2014

Taky se nám děje něco podobného s tím že mi malá nechce jíst.Dnes má 2 měsíce a vypije na jednu dávku 40 ☹ když se probudí plače přebalím ji ale v momentě kdy se k ní přiblížím s lahvičku neskutečný řev.Přibírá normálně teda má 5 kg a 54 cm(porodní váha 3,51 a 51 cm) doktorka nám řekla že toho musí vypít víc že 200nl na den je málo ☹ jenž cpát to do ní na silu zase nechci..přes den kvůli tomu vůbec nespinká chudinka.dáváme espumisan.začínali jsme s kojenim jenže prso vůbec nechtěla strašne se u toho vztekala po porodu se vubec ani nechytla 2 h jsme to zkouseli pak kazde 2 h se sestrama a pořád to stejné.tak jsme začali stříkačkou dávat UM hipp bio combiotic vše v pohodě vypila mi i 70ml na dávku jenže pak asi zhruba po měsíci se mi po tom mléku celá osypala tak jsme začali dávat nestlé beba pro 1 hezky papala 2 tydny a 2 tydny uz mi takhle neji ☹ vcera 3x50 1x45 a v noci 110ml..dnes zase 2x40 ...nechce ani čaj ani mlíčko ale dudlík tahá o stošest..strká si celé ručičky do pusinky a strašně slintá ale zoubky to prý nejsou..dáváme tzv.polohu na tygra, na bok,mažu bříško pupíkem,cvičím nožičkama..máme antikolikovou láhev,zkoušeli jsme nutrilon anticolics a hami protikolikové ale to nechce vubec to řve ještě víc.ještě zkusím ty probiotika...jsou to nervičky...☹

zuzanka150
23. říj 2014

Nezlob te se name ze vam sem pisu ale uz sem zoufala :( Cetla sem vase komentare moje mala vypeje jednou dene tak 60ml jeji 5 mes tak skousim davat zeleninu presnidavky ale nechce to dela mito to sami co u mlika krouti hlavou breci a v noci nechce nic prosim proradte :( dekuji

romantika
23. říj 2014

@zuzanka150 v tomdle veku by to mohly byt zuby. kazde dite to snasi jinak. obvykle u toho byvajijeste zvysene teploty a nebo srajdicka, ale muze byt jen nevrlost. zkuste davat studene do pusy - chladit dudlika, studena kousatka, třeba i studene jidlo jestli uz ji prirkmy. a podivejte se na dasne, když se zuby chystaji tak se dela takova boule na dasni. bohužel zrovna u tech prvních co lezou dole to videt nejde.

zuzanka150
23. říj 2014

Teploty nema ale je nemocna to muze i bit tim ? mlicko nechce ale kdyz udelam cajicek tak si vezme kdyz vydim ze pije hned vymenim flasku z mlikem a ne to pozna ale tohle mi delala i ve 4 mes pila mi treba 3 dene ani ne a vubec mito nevypila mozna jito mliko prestalo uz chutnat skusim jiny nevyte o nejakym dobrym mlicku ? do sunaru semi moc nechce

omanka
8. bře 2015

@iva_kucerova
Ahoj, našla jsem toto téma a je pro mě doslova uklidněním, že v tom nejsem sama.
Mám 2 měsíčního chlapečka, na UM je měsíc a je to boj. Váží 5kg a všemi různými fígly do něj dostanu cca 6x 100ml-120ml, výjimečně 1x-2x 140ml mlíčka a krmení trvá s přestávkami cca 45 min - hodinu. Jsem z toho už na palici.
Je tedy fakt, že trpí na prdy (dávám probiotika BioGaia, Sab Simplex a před i po každém krmení masíruji bříško Pupíkem, aby se mladej vypérděl), náš problém také bude v tom, že na začátku skoro každého krmení hltá tak, že je plný vzduchu, nevím čím to je, vyzkoušela jsem už všechny možné lahvičky, úspěch mají ty od MAM.
Krmíme, na dopor. lékařky, BEBOU H.A. (prý jsou H.A. mléka hořká) ještě tedy mohu začít zkoušet měnit značku mléka, ale ještě jsem se neodvážila.

Prosím, povzbuďte mne a napište, že malá Ivanka už papká lépe 🙂

iva_kucerova
autor
8. bře 2015

@omanka Ahoj, určitě můžu povzbudit🙂 Ivance jsou teď tři a má krásných skoro 14 kilo, baští sama, sice míň než jiné děti,ale když má hlad, ozve se. 5 kg je krásných, Ivanka to měla v 5 měsících. A i kdyby jen těch 100 ml 6x denně je nádhera a pokud prcek přibírá aspoň trochu, neřešila bych to. My střídali mlíčka a střídali a skončili jsme na Sunaru. Máme ho dodnes. Délka krmení byla šílená dost dlouho a ještě ani teď se nestane, že by si Ivanka vzala lahev a vypila jí za 5 minut. Když byla Ivanka miminko,tak mě všichni uklidňovali, že s příkrmy se všechno zlepší. Nezlepšilo. Kolem 8 měsíců začala jakž takž tolerovat některé příkrmy, o to míň ale vypila Sunaru. V roce měla 7,75 kg. Dá se říct, že změna k lepšímu začala, když začala Ivanka chodit. JInak ale patří k dětem, který opravdu moc jíst nepotřebujou a radši lítaj. Vlastně nepotřebuje moc ani spát a dost často se vzteká. Jinak lahvičky jsem taky vyzkoušela snad všechny a skončili jsme na obyčejných Babylove z DM. Všechno bude dobrý, jen se moc nepoddávat radám doktorů a tabulkám🙂 Přeju hodně štěstí a věřím, že bude brzo líp🙂

omanka
8. bře 2015

@iva_kucerova
Děkuji za odpověď, jsem moc ráda, že u Vás, tedy u malé Ivanky, nastal obrat k lepšímu.
Dnes prcek pije cca 110-120ml po 4 hodinách, zkouším prodloužit intervaly, protože když se s jídlem crcá i hodinu, tak je jasné, že to nemůže tak rychle strávit a já mu na rady pediatričky cpala lahev striktně po 3h. Ten náš holomek to má tak, že za cca 6min vytáhne tak 60ml a pak pustí lahev a šlus. Takže musím nechat odříhnout a nechat malého tak cca 10min být a pak do něj nasoukat zbytek, teda pokusit se nasoukat zbytek.
Můj Kuba také patří k miminkům, které si o jídlo moc neříkají, strká si pěstičky do pusinky a nebo rychleji saje dudlík, ale to dělá i když má prdy a nebo je jinak neklidný, takže se nelze řídit mateřským instiktem a signály miminka, ale musím opravdu koukat na hodinky.
Nejhorší a zároveň tragikomické je to, že mi oba s manželem trpěli také tím dětským nechutenstvím, prakticky totožně jako Vaše Ivanka. Co do nás naše mamimnky pracně nasoukali, tak jsme třeba zase za hodinku vyhodili a dnes jsme s manželem teda dva kousci 🤐 . Takže se obávám a strachuji, aby se historie neopakovala a to naše dítě jedlo normálně, protože mám jen jedny nervy a hlavně jsem až přehnaně úzkostlivá. Snad se mi podaří hodit se víc do klidu, zatím se děsím každého dalšího krmení.

vercakolaju
30. bře 2015

Dobry den mám dotaz mam holčičku mame necely 3mesice k tomu mame doma 31mesicni holku obě jsou od narozeni na umělém z duvodu meho stavu nedokazala jsem se rozkojit. Otazka je k te mladsi ta tak posledni tyden stavkuje v jidlem měla by jist 150ml, nedavno pila ještě 110ml zkusili jsme to zvýšit a od te doby nejak stavkuje v noci mi spi i 7hodin dám ji rano najist a vypije mi tak 30ml a dal nic, pak vypije 50ml nekdy 100ml.... Mala se směje, brouka, neplače, kaká jednou denně stolice ma žlutou barvu. Chci se zeptat mam zkusit jinou značku uměleho mléka nebo to přejde... Zkousile jsem i jiny druh savicky a tez nic.... Na prvnim ockovani jsme byly pred 14dny a tyden na to na nastreleni náušniček... Minuly tyden nam zjistili dermatitidu jednou se mi spotila tak ze měla pod krčkem mokvany flek a toje tim počasím ve stinu je zima vyleze sluníčko a je vedro...

molindule
4. srp 2015

@omanka Ahoj, pročítám tuto diskuzi, mám se synem stejný problém. Chtěla jsem se zeptat, jestli se to u vás časem trochu zlepšilo, nebo dál bojujete... Malý obvykle vypije tak sotva polovinu toho, co by měl. Někdy se mi do něj podaří nasoukat ještě trochu, ale opravdu jen někdy. Buď se kroutí, že ho bolí bříško, nebo kouká kolem sebe, všechno si prohlíží, jen flašku ignoruje, někdy si prostě pusinku zamkne na 3 západy, jindy spustí sirénu a je k neutišení... Nejlíp jí v noci, kdy ještě napůl spí, to pak vyžahne obvykle všechno. Přírůstky na váze jsou stále menší a menší, začínám být před každým krmením vystreslá, krmení mimo domov je vždy děs běs. Vyzkoušela jsi tu změnu mléka? Pomohlo to? Těším se na pozitivní zprávy od tebe 😉