Dvouměsíční miminko nechce jíst, co s tím?

iva_kucerova
13. dub 2012

ahojky, mám takový menší problém....nebo spíš větší, že už si myslím, že mi z toho hrábne. Naše Ivanka je krmená jen Nutrilonem. Na svou váhu už by měla vypít nejmíň 120 ml 6x denně, ale ona těch 120 vypije jen tak 1x denně a to to do ní musím vyloženě "nalít". Jak ji začnu krmit, vypije 40 ml a začne se u toho šíleně kroutit a ječet....ale když dám flašku pryč, tak je najednou klid, takže mi nepřijde, že by to byly prdíky. Chvíli jí chovám, všechno je v pohodě, ale jak jí dám k puse flašku, zase šílenej řev a nedostanu do ní nic. Někdy vypije i 80-90 ml, ale to jí krmím minimálně třičtvrtě hodiny s přestávkama, takže mlíko můžu tak třikrát ohřívat. Za den teda většinou vypije kolem 500 ml, a to mi přijde na její váhu málo (4,5 kg). Sice nám zatím přibírá, ale už míň než ze začátku. Doktorka mi na to neřekne vůbec nic, na všechno slyším jen odpověď, že každé miminko je jiné..což je určitě pravda, ale třeba první měsíc jsme tyhle problémy neřešili. Přišlo to spíš po šestinedělí. jsem z toho už zoufalá a jednou už jsem vzteky mrskla flaškou o zem, protože to se fakt nedá.... ☹

omanka
7. srp 2015

@molindule
Ahoj, píšeš úplně o mém synovi...
U nás je to pořád jako na houpačce, Kubovi je teď skoro 7 měsíců a od 4 měsíců baští příkrmy a kaši, od 5 měsíců příkrmy i s masem a od půl roku mu dávám i jogurt, ač by se ještě neměl. Vše na doporučení pediatričky a gastroenteroložky. Mléko mi vypije jen v noci 200ml a odpoledne ve spánku 60-100ml a víc ani ťuk.
Vyzkoušela jsem opravdu vše od různých lahví, saviček, různá mléka vč bez laktózových, testy, pobyt v nemocnici a nakonec testy na alergii na ABKM - vše je v pořádku.
S nasazením příkrmů je to trochu lepší, sice pořád nejí tolik kolik by měl, ale krásně přibývá. Teď má 74cm a 7,80kg. Také bych řekla, že jak se začal víc hýbat, tak ho přestalo bolet bříško a pil lépe.
Vyzkoušej lahev značky MAM, ta je fakt super a zkus ho krmit i ve dne ve spánku. Je to otročina, ale Kuba mi jedině takhle pije. Pomohlo mi i krmit místo v ruce, v autosedačce, poradila mi to naše doktorka a musím říct, že jeden čas to fakt zabíralo.
Pak ještě poradím před každým jídlem při přebalení namasírovat bříško gelem Pupík a dát Sab Simplex proti kolice. Masírovala jsem podle návodu tady a fakt se mi kluk vyprděl.
https://www.modrykonik.cz/blog/collette/article/jak-pohoupat-brisko-pomoc-pri-problemech-s/
Tak to je asi vše, asi jsem tě moc nepotěšila, ale neboj ono bude líp.

molindule
12. srp 2015

@omanka Moc díky za informace a tipy! Taky mám pocit, že je to s ním jako na houpačce. Když se zaraduju, že pěkně jí, je to další den zase úplně naopak. Zkoušela jsem také různé savičky. Co jednou funguje, příště už nefunguje. Jen to krmení ve spánku je obvykle v pohodě, ale asi můj fígl prokoukl a probudí se, jak se přiblížím s mlíkem 😀. Navíc je docela blinkací, takže co pracně vypil, občas vyblinká, s tím ale s docela pomohl nutiton na zahuštění mlíka. Stále aspoň trochu přibírá, tak jsem relativně klidná a snažím se nestresovat sebe ani jeho. Jsem zvědavá, až dojde na příkrmy... Mějte se a ať se daří!

tucica
9. říj 2015

@molindule Ahojky, úplně vidím naši malou...Zažíváme teď to samé a je to na mrtvici ☹

tucica
9. říj 2015

@omanka - Ahojky, úplně vidím naši malou...je to šílený peklo, jsem z toho na mrtvici ☹

loket
30. lis 2015

loket-ve dvou měsících žádné ovocné štávy-to ,že nechce jíst-zkus prodloužit dobu mezi jídly.dítě se ozve,když má hlad.nebo zkus jiné mléko-u nás měl malý brát nutrilon,ale nechtěl ho,tak jsem zkusila sunar complex-ten pil a přibýval.ted v roce mi taky někdy nechce jíst,tak ho nechám a zkusím později nebo se ozve,že má hlad.někdo dáva nějaké probiotika,ale to bych se raděj poradila s doktorkou.bud v klidu-můj malý měl v půl roce necelých pět kilo.to se určitě spraví.bojujte

tucica
2. pro 2015

@loket A jakou měl porodní váhu?

loket
3. pro 2015

loket-měl dvě kila

omanka
24. pro 2015

@loket
Tolik bych to nepaušalizovala, asi nemáš s pravým nejedlíkem moc zkušeností.
Můj syn se na jídlo neozval ani po 10h hladovky, v té době mu byl cca měsíc, doktorka mi radila: "nechte ho vyhladovět" tak jsem nechala a čekala jestli se syn ozve a neozval a mléko stejně nevypil...zkončila jsem s ním v nemocnici.
@tucica
Rady pro tebe moc nemám, jen VYDRŽET, ono se to fakt časem srovná.
Vyzkoušej krmit ve spánku, zapni bílý šum, vyzkoušej lehátko nebo krmení v sutosedačce. Jeden čas mi pomáhalo krmit pod zapnutou digestoří. A nejlépe syn pil v noci když tvrdě spal...
Věř, užila jsem si se synem své, cca 7 měsíců jsem nevystrčila paty z domu a pak přišel zlom ( raději 3x klepu) a teď už relativně baští, ale mléko pořád moc nechce...

tucica
26. pro 2015

@omanka Já už to vzdala, prospíváme i bez mléka z příkrmů a občas se mi ho podaří dát jí ho ve spánku, takže už jsem to nějak extra přestala řešit, protože bych se zbláznila 😢

omanka
26. pro 2015

@tucica
Taky jsem to vzdala, dávám mléko jen ráno 160ml (víc ani omylem) a pak má příkrmy, kaše, jogurty, občas Lipánek nebo Pribiňák. A v cca roce má 10-11kg takže tak akorát.

moonince
23. led 2016

@iva_kucerova ,prosim o radu mame dvoumesicni holcicku,nechce jist,ubkinkava,jen vidi flasku hned jeci presne vas pripad,od vcera se pridal jeste prujem ,ja uz bych nejradsi jela na pohitivost,tatka mi nadava ze plasim,plinky ma procurane v poradku,ale ten brek je sileny.

omanka
24. led 2016

@moonince
Kolika? Reflux?
V pondělí zajděte k pediatrovi, popište situaci a nenechte se odbýt .

iva_kucerova
autor
24. led 2016

@moonince Takhle bych to taky viděla na pediatra. Naše neměla mít z čeho průjem a čůrala málo, jestli má ale průjem, možná jí vadí mlíko?

tucica
27. led 2016

@moonince Nemůže to být ABKM?

petakubesova
25. únor 2016

petakubesova Ahoj prosím o radu,malému za týden budou tři měsíce a začal mi odmítat mateřské mléko jak z prsa tak i z lahve... Začalo to už před pár dny že jsem kojila jen chvíli a když jsem odstříkala tak si vzal hodně málo a od půlnoci mi nechce jak přisát tak ani z lahve prosím o radu...moc děkuju

petakubesova
25. únor 2016

petakubesova Ahoj prosím o radu,malému za týden budou tři měsíce a začal mi odmítat mateřské mléko jak z prsa tak i z lahve... Začalo to už před pár dny že jsem kojila jen chvíli a když jsem odstříkala tak si vzal hodně málo a od půlnoci mi nechce jak přisát tak ani z lahve prosím o radu...moc děkuju

tucica
26. únor 2016

@petakubesova Zkuste ho nechat vyhladovět, jestli to pomůže, třeba se přisaje 🙂 . Pokud nechce ani z láhve, tak je to těžký, když kojíte...Vydržte, určitě to zase přejde. Děti kolem toho třetího měsíce mívají období bojkotu kojení 🙂 .

petakubesova
26. únor 2016

Dekuju moc ...tucica...uz nevim vazne co snim

tucica
29. únor 2016

@petakubesova - mi povídejte, vím, jak vám je ale musíte věřit, že se to zlepší...My jsme nekojily a UM odmítala, prostě masakr...byla jsem vyřízenná ☹ . Držím pěstičky ať to zvládnete.

veritanas
10. bře 2016

Ahojky, máme 5 měsíců, syn je půl na půl, z um máme zrovna ha bebu. Začalo to tím, že odmítal nutrilon a bebu si pak vzal, teď nechce ani mm. Má vypít něco kolem litrů,dále vypije tak 700 a v poledne si vezme prikrm, někdy prostě nechce vůbec. Včera jsem byli u doktorky a přibírá hezky, ale ten brek a odmítání je prostě strašlivé. Jse! Z toho zoufalá, úplně na mrtvici. Tchyně pořád radí a se*e se mi do toho a já to přestávám zvládat. Mám strach, že snad umře hlady😢😢Napada někoho něco, co by se dalo dělat??

omanka
17. bře 2016

@veritanas
Má příkrmy, pije ti dost. Klid. Minimum je tolik mléka co sám váží.
Můj syn pil v 5 měsících tak 200ml za den a najela jsem komplet příkrmy.
Ráno mléko 80ml, pak přesnídávka, oběd příkrm, sváča mléko 0-50ml, večer kaše a v noci někdy mléko.
Teď je mu rok a čtvrt a má 10kg.
Chce to hlavně klid, zkus mu koupit Sunar Premium (chutná jako smetana) a vyzkoušej krmit MM i UM ve spánku. Já do syna jinak mlíko nedostala.

mellaniie
28. bře 2016

Ahoj potřebovala bych radu :( Mám 4 měsíční holčičku a odmítá sunar zacla stim asi před měsícem ... Zkouším ji dávat dětské kasičky ale ty taky skoro vůbec nekadi už nevím co sní :( pořád pije 120ml a vždycky skončí u 30 ml a to Uz musí bejt ze si mlíko vezme mate stim nějaké zkušenosti ? Proosiim o rádu

tucica
29. bře 2016

@mellaniie - mně malá na 4 m přestala pít um úplně, tak jsem najela na příkrmy, UM měla jen ráno a večer v kaši a jinak jsem to musela vyřešit příkrmy a prospíváme i bez mléka...Konzultovala jsi to i s mudr?

mellaniie
29. bře 2016

@tucica Zatím ne zítra jdeme na vážení takže uvidíme co nám řekne když sme byli naposled řekla že musí pit XXX sunaru aby pribrala na vaze má 5 a půl kila ... Takže od porodu nepribrala ale jednou tolik :( Dneska mi vipila 160 ml za celý den .. Ale snažím se do ní dostat aspoň UM snědla mi dva připínáčky a trochu kasičky .. Napadlo mě že to můžou bejt zoubky protože co ji přijde do ruky to strká do pusy a rozčiluje se u toho slinta pořád .. Napadlo mě změnit sunar ale bojím se že ji ublizim protože měla pořád problémy z břiškem :(

guinea
29. bře 2016

@mellaniie Předpokládám, že to byla automatická oprava textu, že malá snědla připínáčky? 😵

mellaniie
29. bře 2016

@guinea Nebyla papa normálně pribinacky ji chutnaj .. Proč ?

guinea
30. bře 2016

@mellaniie Tak si to přečti znovu: nenapsala jsi pribiňáček, ale připínáček 😀

mellaniie
30. bře 2016

@guinea No jo stává se :p

tucica
30. bře 2016

@mellaniie Tak dej vědět co řekla dr. dle převážení. Kolik měla porodní váhu? Mně se malá teď taky zastavila na váze, dokonce mi zhubnula něco a teď po měsíci to zase nabrala na váhu, kterou měla u dr. na 8m kontrole...Raději jsem to mudr. napsala, aby se nedivila, kdyby na 10 m pak přibrala nějak málo...Ale je fakt, že po půl roce už tak přibírat nebudou. Mlíčko jí neměň, pokud měla problémy s bříškem...Já tak měnila a měnila, že možná i ty časté změny mlíka způsobily to, že mi ho začala odmítat ☹

mellaniie
30. bře 2016

@tucica Takže dneska sme tam jeli a má dovolenou hlavně že nás objednali .. Takže máme jít příští tyden .. Kolik je tvoji malí ? Já chtěla skusit ochuceny mlíko jenže sem sehnala všechno až od 6 měsíců Po porodu měla 3150 .. Kolik ti váží malá ? Chutná ji aspoň ta UM ? Ty mojí to moc nechutná po pár lžících už odmítá .. Že ale dokážou bejt vybíravé co