• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvouměsíční miminko nechce jíst, co s tím?

29. března 2017 
Dobrý den, dnes jsem objevila tuto diskuzi a zajímalo by mě, jestli je možné dozvědět se, jak pokračují vaše příběhy? Došlo k nějakému zlepšení, přišlo se na příčinu problému? Řeším teď s dcerou v podstatě to samé, co tu mnohé popisujete - zhruba od jejího 7. týdne to teď (10. týden) se vzpouzí u krmení (je jedno zda kojím, dávám z lahvičky MM nebo UM). Předtím jedla krásně, nyní je prakticky jediná šance, jak do ní něco dostat, když usne.. (Zkoušela jsem různé druhy UM, vysadit mléčné výrobky a dávat UM pro alergiky na bílkovinu kravského mléka, různé savičky, polohy při krmení, krmit v podstatě násilím v pravidelných intervalech, nechat naopak až si sama o jídlo řekne, ale vždy výsledek stejný)
20. dub 2016 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maja2016
Můj příběh je zde také, asi si ho také četla...
Já jsem prckovo nepití/nejídlo dotáhla v jeho 3 měsících (dříve mě nikdo neposlouchal) až do nemocnice - žádný patologický nález nebyl nalezen a byla jsem následně označena za hysterickou matku. Pediatrička nás pak dostala na dětské gastro a tam nám poradili krmit ve spánku a tak jsem až do Kubova cca roku natahovala budík, šponovala uši, vychytávala TEN správný moment a krmila UM ve spánku. Také jsme měli z gastra nstavené jinak podávat příkrmy, maso, ovoce, jogurty, tvarohy atd. - vše nám urychlili.
Teď jí prcek už relativně přiměřeně jeho věku (15m), na jídlo nemá čas, ale některá jídla už mu šmakují. Teď má v 15m už přes 10kg.
Ale bez pohádky na tabletu se nenají - prostě jídlo ho nebaví, potřebuje zabavit...
Také kousky nechtěl dlouho pozřít, ale každé dítě má své tempo....
Je to vyčerpávající, já jsem málem skončila u psychiatra...
Ale zpětně jsem ráda, že jsem to řešila i když bez výsledku...
22. dub 2016 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@omanka Děkuji za reakci. Presne tak, pediatr to neresi, protoze dcera ma váhove přírůstky. Je to ale jen proto, ze toho do ni dostanu relativne dost, když spí. Nesetkala ses s názorem, že takto zavadis diteti špatný režim?
22. dub 2016 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maja2016
Ne nesetkala, doktoři nakonec uznali, že NĚCO není v pořádku...
Protože, když jsem uposlechla a nesnažila se za každou cenu do Jakuba dostat alespoň minimum mléka, tak stagnoval na váze. U nás byl problém i v tom, že odmítal jakékoliv tekutiny, tedy i čaje, šťávy, vodu. Tedy neodmítal ale bylo to vždy na úkor množství vypitého mléka. Takže si dokážeš představit, jak jsem byla vyřízená loni v létě v těch vedrech. Byla jsem furt s malým zavřená doma, už mi slušně hrabalo...
Také se odmítal krmit v náručí, lépe to šlo v autosedačce...
Neznalé matky mě samozřejmě odsoudily, ale jak říkám, měla jsem vše schválené od dětské gastroenteroložky a vše jsem s ní po telefonu konzultovala.
Třeba jogurty jsem zavedla v 5,5 měsíci a Lipánek měl poprvé v půl roce. Samozřejmě to není a nebylo asi úplně ideální, ale rvát do dítěte násilím mléko i když ho nechce minpřijde mnohem horší.
Vsuvka, včera jsem na zkoušku dala Kubovi kapku UM a 2x si dobrovolně loknul a to je úspěch!!
22. dub 2016 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@omanka Teď zkouším asi to samé - dát dcerce jen to co si vezme (plus ve spánku jen to nejnutnější, aby měla alespoň tekutiny) a uvidíme. Byla bych ráda, kdyby nás pediatr poslal na gastro (už jsem tam volala a bez žádanky ani omylem a stejně nejdřív červnu...), ale zřejmě to udělá až sám uzná, že něco není v pořádku, což bude stagnující váha. Připadám si, že dělám pokusy na vlastním dítěti, aby se mu někdo začal věnovat a já nebyla za hysterku :(
23. dub 2016 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se mlíko od toho 4 m taky stále nepije, zkoušela jsem to ale bez úspěchu. Dr. neřeší, nevidí žádný problém u malé, přibývá, je čilá. UM má tedy jen v kaši 2x denně na lžičku a jinak v noci mi ve spánku vypije pouze hotové mlíko s kaší od Hami. Ale jak tu píše omanka, u nás taky jídlo není ta nejoblíbenější činnost. Už jsem přestala řešit a dostává hold mléčné výrobky a ne UM. Až mi dr dovolí vyzkoušet normální mléko, tak tajně doufám, že to jí třeba zachutná...Stále si říkám, že naděje umírá poslední ale UM už asi pít prostě nebude :frowning2:
26. dub 2016 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maja2016 majaU nás se mlíko od toho 4 m taky stále nepije, zkoušela jsem to ale bez úspěchu. Dr. neřeší, nevidí žádný problém u malé, přibývá, je čilá. UM má tedy jen v kaši 2x denně na lžičku a jinak v noci mi ve spánku vypije pouze hotové mlíko s kaší od Hami. Ale jak tu píše omanka, u nás taky jídlo není ta nejoblíbenější činnost. Už jsem přestala řešit a dostává hold mléčné výrobky a ne UM. Až mi dr dovolí vyzkoušet normální mléko, tak tajně doufám, že to jí třeba zachutná...Stále si říkám, že naděje umírá poslední ale UM už asi pít prostě nebude :frowning2:
26. dub 2016 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tucica Radil vám pediatr nebo nějaký gastroenterelog s příkrmy (dříve, právě mléčné výrobky)? Zatím je na to u nás brzy, ale jak jsem se dozvěděla, objednací lhůty právě na gastroenterologii jsou hrozně dlouhé.
26. dub 2016 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jsem zoufalá. ..malá 8 týdnů pije 7×70...60ml někdy i 50 ml. Je to boj. Má 4kg takže by měla vypít 600 ml ale to nedá. Už nevím co mám dělat. Zkoušíme vše ,aby jedla. Máme Bebu HA. a přibíráme stále méně. Nějaká rada či útěcha
15. črc 2016 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitu77 Ahoj. Do teď bylo vše ok? Jak často pije a jak to probíhá (říká si o jídlo, v jaké poloze krmíte,..)? Kolik tedy přibírá? Nějaká další problémy (které třeba na první pohled s jídlem ani nesouvisí - vyrážka,..) Nevím, jestli jsem ta pravá na rady, my s pitím stále bojujeme, ale nějaké postřehy jsem přeci jen nasbírala.. Pokud to jen trochu půjde (vím, že je to těžké), zkuste lahev nenutit, s tím mám opravdu hodně špatné zkušenosti. Spíš nabízejte a hledejte schémata, která budou vyhovovat - třeba jí začaly trápit prdíky a sama si řídí krmení tak aby bylo častěji po menších dávkách? Zkuste vypozorovat, kdy a kde to jde lépe a v tom jí podpořte (třeba se potřebuje vyspat a pak pije lépe, nebo naopak před spaním se ucumlá, někdo zkouší krmit v náručí, v autosedačce,..). Takové ty obecné zásady jako nechat odříhnout a dát znovu jste asi zkoušeli.. Hodně maminek když už neví co by, zkouší nabídnout lahev v polospánku, to obvykle funguje dobře. Můžete si tak pomoct a dohnat denní "deficit" třeba jednou nebo dvěma lahvemi v noci. Jen je lepší nedělat si z toho pravidlo, někdy to nejedlictví končí tak, že jinak ani dítě jíst nechce (což je také náš případ, ani nevíte, jak vám závidím vypitých 60 a to mám už 5 měsíční dítě :slight_smile:
K té útěše - může to být něco přechodného (a pravděpodobně taky bude) jako rozjíždějící se rýma, Vaše hormonální změna po šestinedělí, cokoli. První tři měsíce jsou také doba, kdy se případně obvykle rozjede alergie na bílkovinu kravského mléka, může to být nedostatek železa nebo vitamínu B12, vše se dá docela jednoduše vyřešit. Nechci tady ale tipovat a strašit Vás, vím jen, že toto bylo první, co se zjišťovalo u nás.
15. črc 2016 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maja2016 ahoj a díky za rady... je to tak od začátku, malá se narodila s roštěpem. Kvůli tomu nám překazili kojení. ...narvali ji lahvičku s velkou dírkou. Pak už se nepřisála. Dávala jsem odstrikané a pak bebu takže krmení trvalo hodně dlouho a začali koliky . Po měsíci kdy pila jakš takž... to začalo chvíli pije pak pláč kroucení hysterak. Doktor říká dokud přibírá tak je vše ok. Měnili jsme polohy jídlo láhve .... a stale je to horší a horší.
17. črc 2016 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krev ji brali... železo v pořádku a zánět taky žádný. ... napsal nám sab simplex. Teď pro změnu vypila s břemen a násilím 30 ml po 4 hod. Běham s ní, chodím po schodech. Tak jedině trošku pije ale taky jen chvíli
17. črc 2016 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitu77 Opravdu to může být jen bříško, koliky umí potrápit, jen bych pak čekala, že některé krmení bude ok a bude se vztekat jen někdy. U nás začínaly problémy s jídlem dost podobně a asi vás nepotěším, není to lepší ani po 3 měsících. Ráda bych řekla, čím to je, ale pořád pátráme a to už má dcera za sebou všechna možná vyšetření. Jediné na co přišli, je skrytý reflux. To, co popisujete, by tomu také mohlo odpovídat. Jak miminko pije, vrací se mu obsah žaludku do jícnu, bolí ho to a nechce dál pít. Na internetu najdete celou řadu protirefluxních opatření (zvednutá poloha, zahuštění mléka,...), můžete to vyzkoušet a uvidíte. U nás to nezabralo. Teď zkoušíme ještě speciální mléko pro ABKM. Není to úplně typické, ale i to, co popisujete, může být příznak. Jinak ale bývá obvyklá vyrážka, hleny ve stolici, problémy s dýcháním - trápí miminko i něco z toho? Zkusili jste krmení v polospánku?
17. črc 2016 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maja2016 děkuji za tipy... v polospánku jedla o malinko lépe. ... příští týden nás čeká kontrola u mudr.... zkusím se poradi t co ještě můžeme dál. Díky nostrilkam se jí dýchá hůř. ... no budeme zkoušet
20. črc 2016 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame uplne stejny problem - male budou za par dnu tri mesice a zacala se priserne rozcilovat u krmeni. V noci pri spanku pije krasne, vypije si svoji davku 90 ml, ale jakmile je probuzena, sermuje rucickama, vzteka se - no silenstvi. Pusobi to na me, jako by si zacala uvedomovat, ze se muze branit kdyz chce, jako takove miminci obdobi vzdoru. Ja jsem zkusila udelat neco, co se vam asi libit nebude, ale zavinula jsem ji do pliny tak, aby mela rucicky pevne u tela - v tu chvili se mala uklidni a dal uz pije docela pekne. Nemusim ji savicku ani nutit do pusinky, vezme si ji vzdy sama, pak ji necham odpocinout, zase zkusim a takhle porad dokola - nevim, co jineho s ni delat... kdyz jsem ji mela na ruce a zkusila ji nutit, tak se rozcilovala tak, ze jsem myslela ze dostane infarkt a i kdyz jsem do ni neco dostala, pak to vyblinkala. Takhle zavinuta je v klidku :slight_smile:
4. zář 2016 v 08:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nečetla jsem celou diskuzi, ale přidám se :slight_smile: Kojení nám bohužel nevyšlo, ale odstříkávala jsem a dávala lahví + dokrm UM. Cca od 3m začal odmítat pít obojí. Zkusila jsem postupně snad všechny druhy UM, jestli mu náhodou některý nezachutná. Nezachutnalo :slight_smile: Doktorka to neřešila, malý přibíral. Ale jen díky tomu, že jsem ho krmila v polospánku. Jak jsem viděla, že bude spát, tak jsem mu dala mlíko a to vypil. Takhle jsme to "pytlíkovali" až do doby, kdy jsem všechny mléčný dávky nahradila jídlem. Teď je mu 13m a je to zdravej chlapeček, ale nerada na to krmení vzpomínam...
4. zář 2016 v 09:03  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v listopadu 2017 (26. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobrý den,Ivo,v minulosti jste hodně řešila svoji dcerku,co byla na UM a nechtěla moc jíst.Chci se zeptat,jak nakonec jste dopadli,začala jíst,změnili jste něco zásadního?Máme druhorozeného syna,který je částečně na UM a částečně na mateřském(odstříkávám,prso nechce) a je to s ním jak na houpačce-někdy dá za celý den 840,někdy jen 650ml,někdy je u flašky zcela klidný,někdy začne po chvíli řvát,kroutí se a nechce více,moc nenabírá(cca 100g týdně),jsou mu 3,5 měsíce a zítra se jdeme nechat sledovat do nemocnice,pediatrovi se váhový přírůstek nelíbí a myslí si,že by to mohla být alergie na kravské mléko.Prdíky odchází,stolice bohužel 1x za 2-3 dny,podávám Espumisan,Bio-Gaia,máme Nutrilon Comfort na doporučení lékaře.Děkuji za odpověď,Markéta
30. led ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iva_kucerova
Ahoj my máme něco podobného,malé byly 19.3.dva měsíce a od narození jsme měli problémy s jídlem.Všechno začlo když jsme se vrátili z porodnice,tam papala pěkně tak nás brzy pustili a doma už to šlo od 10 k 5.Kojení hrůza vztekala se řvala a nechtěla se prisat.Pak jsem začal ztrácet mléko tak jsme zacaly sunarem,a pila tak 30ml až 50ml.A to ji vydrželo do teď.začaly jsme dávat nutrilon to hned vypila 90ml tak jsem se radovala že ji asi jen nechutnal sunar.Ale další krmení už zase pila tak 40ml a je to stále stejné.Tak jednou za den vypije 80max jinak stále tak 50 ml.Do toho teď je nemocná a má antibiotika tak se to moc nejlepší.Počkám až se uzdravy a pokud bude pít stále málo tak půjdeme na celkové vyšetření mám z toho už fakt hrůzu.Někdy nespí celý den,takže pořád uspavam a to mám doma ještě 2,5 letého syna tak jsem fakt už hotová.Držím palce ať se vám to zlepší.
25. bře v 19:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iva_kucerova
Všimla jsem si datumu až teď :grinning: tak by mě zajímalo jak to malá papala dál?
25. bře ve 20:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj... teď Nam bylo 10 měsíců. Nikdy nevypila dávku podle tabulek. A ani množství dle váhy za den. V průměru vypila 90 až 100ml / na kilo. Proto jsme přecházeli na příkrmy o pár dní dříve než ve 4 m. A byl to také boj. Domácí vařené nechce do teď, jen kupované. Na mlíčko ji uspáváme. Za tu dobu jsme si zvykli, že nepřibírá tolik jako ostatní. Je hravá a veselá a šikovná a to je to nejdůležitější.
27. bře ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju za uklidnění,už jsem z toho trochu na nervy,ale dnes pila krásně tak snad se to už zlomí :slight_smile:
29. bře v 19:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek