Dvouměsíční miminko nechce jíst, co s tím?

iva_kucerova
13. dub 2012

ahojky, mám takový menší problém....nebo spíš větší, že už si myslím, že mi z toho hrábne. Naše Ivanka je krmená jen Nutrilonem. Na svou váhu už by měla vypít nejmíň 120 ml 6x denně, ale ona těch 120 vypije jen tak 1x denně a to to do ní musím vyloženě "nalít". Jak ji začnu krmit, vypije 40 ml a začne se u toho šíleně kroutit a ječet....ale když dám flašku pryč, tak je najednou klid, takže mi nepřijde, že by to byly prdíky. Chvíli jí chovám, všechno je v pohodě, ale jak jí dám k puse flašku, zase šílenej řev a nedostanu do ní nic. Někdy vypije i 80-90 ml, ale to jí krmím minimálně třičtvrtě hodiny s přestávkama, takže mlíko můžu tak třikrát ohřívat. Za den teda většinou vypije kolem 500 ml, a to mi přijde na její váhu málo (4,5 kg). Sice nám zatím přibírá, ale už míň než ze začátku. Doktorka mi na to neřekne vůbec nic, na všechno slyším jen odpověď, že každé miminko je jiné..což je určitě pravda, ale třeba první měsíc jsme tyhle problémy neřešili. Přišlo to spíš po šestinedělí. jsem z toho už zoufalá a jednou už jsem vzteky mrskla flaškou o zem, protože to se fakt nedá.... ☹

iva_kucerova
autor
26. dub 2012

@beruska24.9. na mojí mamku nefunguje nic....řekne, že doktoři toho nakecaj a že nemůžu stejně každýmu věřit 🙂 V pondělí jsem u ní byla a už zase běžela pro pribináka, tak jsme se málem pohádaly a stejně to k ničemu nebylo. Holt malou nesmim nechávat bez dozoru 🙂

iva_kucerova
autor
26. dub 2012

@semula kéž by to šlo malou nakrmit ve spaní🙂 Ona jak jednou usne, tak s ní už neudělám nia a nic do ní nedostanu. Jak to děláš, že krmíš prcka ve spánku?

beruska24.9.
26. dub 2012

@iva_kucerova - tak jedině si stát za svým a že ty jsi rodič, ty rozhoduješ. já se takhle pokaždé ´´hádala´´ s tátou, že (tehdy) ani ne ročnímu dítěti žádnou čokoládu nedám. a bojujem (nejen) s tím dodnes. teď už to řeším tak, že když starší čokoládu dostane, tak má poděkovat, já ji z toho dám kousek, zbytek schovám a dávkuji. protože kdybych to nechala, tak by snědla celou tabulku
a co ten čaj? zkoušela jsi vynechat, jestli by vzala víc mlíčka?

iva_kucerova
autor
26. dub 2012

@beruska24.9. jo jo, zkoušela a vliv to na množství mlíčka nemá. Hlavní problém jsou asi prdíky. Kdyby se chudák u toho tak nekroutila a nešermovala ručičkama, tak by snad vypila víc. Ale je fakt, že teď, co dáváme Sunar, je to o malinko lepší. Akorát má zase každej den nahnědlou a dost páchnoucí stolici, předtím měla hezky žlutou, tak nevim.... S čokoládou budeme mít potom to samý, nemůžu se dočkat 🙂

beruska24.9.
26. dub 2012

@iva_kucerova - tak s ´tím neporadím, snad se někdo ozve nebo zkus vyhledat ve foru, jestli tam o tom něco nenajdeš 😉 a nebo si musí střívka zvyknout na jiné mlíčko, fakt netuším. jen vím, že miminkům se nemá často měnit mlíčko, ale víc nic 😕

alena36
26. dub 2012

@iva_kucerova taky ti šermuje rukama, já se mnohdy s tou flaškou ani nemůžu přibížit k puse, jak tam furt cpe ruce, hází hlavou. Trochu pomáhá pustit jí z mobilu bílý šum, to se občas zklidní a trochu pije, ale stejně je to furt blbý. V 6 týdnech - 3500 g a 50 cm, žádný zázrak. ale přibýváme, to je hlavní, pomalu, ale jistě.

iva_kucerova
autor
26. dub 2012

@alena36 jo jo, přesně tak, úplně tu flašku rukama odsunuje, hlavou kroutí ze strany na stranu, takže se ani netrefim do pusy, mlíko stříká všude a malá pak ještě víc řve🙂

semula
26. dub 2012

@iva_kucerova krmím z lahve a nějak to zkrátku funguje že během jídla vytuhne ale polykat nepřestane. musím jen vrtět dudlíkem v pusince aby si ho uvědomil a zatahal.

alena36
26. dub 2012

@iva_kucerova přesně, teď v osm vypila 15 ml, já už fakt nevím, řve a řve a řve

iva_kucerova
autor
27. dub 2012

tak jsem dneska malou krmila venku, to byl boj🙂 všichni mysleli, že jí strašně ubližuju a já jí přitom jen krmila 🙂 Ale zvládla vypít 130.....za hodinu...zato teď je to děs, 60 a dost, ale musim se radovat i z malých úspěchů. Akorát to vedro...děs

beruska24.9.
29. dub 2012

@iva_kucerova
@alena36
ještě mě napadlo, některé děti uklidňuje zapnutý fén (praktikovala známá při přebalování) nebo zapnutý vysavač (né nějaký hlasitý). tak jestli by to nepomohlo i u krmení. jo a při starší, když jsem ve 4m. učila na flašku, než si na ni zvykla, pomáhalo sedět na balonu s ní v náručí, pohupovat se a krmit. tak můžete vyzkoušet 😉

iva_kucerova
autor
29. dub 2012

@beruska24.9. jo jo, zkoušela jsem všechno🙂 Dneska jsem jí při krmení houpala a bylo to chvílema trochu lepší, alepak se zase začla smát a děsně chtěla povídat, takže z jídla nakonec nebylo nic. Zvládla 60 a víc to nešlo. Za celej den nám to pak dalo sotva 400 ml....ale teď večer jsem jí nechala bez jídla 4 hodiny a trochu to dohnala, protože vypila 150!!!! ....bohužel to takhle pokaždý nefunguje...někdy je bez jídla skoro pět hodin a stejně zvládne jen těch 60...

alena36
29. dub 2012

@iva_kucerova mě dneska jedla taky mega blbě, jestli to horko nebo co, včera jedla docela obstojně. Ten šum jí pouštím, občas to zabere, ale když začne ječet, tak se ne a ne uklidnit....už jsme dnes myslela, že pojedem na pohotovost.

alena36
29. dub 2012

@iva_kucerova jaký UM používáte? My teď máme ještě napsanou hyperkalorickou PREBEBA discharge, ale pak budeme muset najet na nějaké normální UM. Zkoušela jsem Nutrilon, ale kaká tak jednou za 3-4 dny. Chci zkusit Sunar, ten má nejvyšší energetickou hodnotu, ale mám trochu strach ze zácpy. Fakt nevím.

2hanah
29. dub 2012

@iva_kucerova Možná zbytečná otázka, ale jaké používáte mlíčko?

2hanah
30. dub 2012

@iva_kucerova Tabulkama se neřiďte, nevypije - nevypije, nemusí mít pokaždé stejný hlad třeba měsíc v kuse na 160ml, a pak podle tabulek další měsíc víc, důležité je jak prospívá. Ale přikláněla bych se k tomu, změnit mlíčko. Jestli nemáte problémy s kakáním, hodně dětem víc chutná Sunar, má víc mlékovou chuť.

semula
30. dub 2012

@beruska24.9. jo tak přesně to funguje taky u nás.když malý nechce jíst tak ho udrncám na balonu, on se zklidní a vypije to klidně i u toho usne. 😀

iva_kucerova
autor
1. kvě 2012

@alena36
@2hanah
Máme Sunar teď asi 14 dní a po něm bych řekla, že je to trochu lepší, akorát po Nutrilonu mi kadila ke konci třeba 3x denně a teď kadí jednou nebo, když jí to nějakej den nejde, tak potom dvakrát, ale stoličku má hnědou a dost páchnoucí. Teď jdu zrovna přebalovat....po Nutrilonu to bylo v pohodě, ale tohle je hnus🙂

2hanah
1. kvě 2012

@iva_kucerova Moje kamarádka měla stejný problém. Nutrilon její holčičce nechutnal, dva roky byly na Sunaru (ikdyž podle dětských doktorů je Sunar prý nejhorší) se zácpou, než zjistily, že po Hami kaká normálně a chutná jí. Je to fakt boj, já u svého syna vyzkoušela úplně, opravdu úplně všechna mléka a značky, která u nás jdou sehnat, protože po všem dost zvracel a nakonec jsme to prostě museli vydržet s nejmíň zvraceným Nutrilonem Extra. Já bych ještě vyzkoušela přípravek z lékárny LEFAX, který se dává před každým krmením, kdyby přece jenom měla ty potíže od prdíků. A jinak přeju mooooc chuti k jídlu a zdraví 🙂

iva_kucerova
autor
2. kvě 2012

tak Ivanka udělala včera rekord. Zvládla vypít celkem 770 ml! Dneska to asi bude ale zase horší. Dneska to ale řešit nebudu, čeká nás očkování, tak bude mít Ivanka právo trošku zlobit🙂

iva_kucerova
autor
2. kvě 2012

tak za měsíc nám Ivanka přibrala jen 400 g...ale doktorka na to nic neřekla, tak snad je to v pohodě...hlavně, že vůbec přibrala

alena36
2. kvě 2012

@iva_kucerova 400 g to není úplně nejhorší, 100 g na týden, je to minimum, ale přibírá a to je hlavní. Hlavně že ty naše děti nehubnou. Dneska v noci - 30 ml - 20 ml a ráno 20 ml, pak teda 60 a 65, ale dneska ani těch 400 mít nebudem. No byla jsem v noci na prášky. Musíme to nějak vybojovat. Nic jiného nám nezbývá. 😠 😠 😠

alena36
2. kvě 2012

@iva_kucerova chci se zeptat? Říkala jsi to doktorce? A co ona na to, já jen jestli jí fakt třeba něco není - alergie nebo já nevím. Protože se ty naše holky u krmení chovají podobně.

iva_kucerova
autor
2. kvě 2012

@alena36 doktorka se nad tím moc nepozastavila a nijak moc to neřešila, jen kroutila hlavou...takže jsem to zas tak moc neřešila. Hlavně, že přibrala, nečekala jsem ani to. Ale je fakt, že snad se to srovná samo, u nás je to teď přeci jen o něco lepší. Dneska třeba vypila celkem 700 a to je úspěch....než jsem to stihla dopsat, tak se poblinkala 🙂

iva_kucerova
autor
4. kvě 2012

@alena36 a jak často ti baští?
...dnešek zase stojí za to. Malá baští třičtvrtě hodiny a za tu dobu vypije 60.....jsem na mrtvici zase

alena36
5. kvě 2012

@iva_kucerova 0no my jsme od stredy v noci nemocnici, prestala dejchat pri krmeni. Ale vsechna vysetreni jdou ok, nic se nestalo, ale doktori resi to jidlo a maji podezreni na reflux, pry tomu vse nasvedcuje, uvidime v pondeli na uz na reflux. Ale aspon se to resi. Mozna bych si vydupala to vysetreni na reflux, zvlast pokud blinka. Pokud to je reflux, tak si predstav paleni zahy vynasobeny desetkrat, jak je to boli. Nam red davaji beba ar, zahusteny a Helicid na omezeni tvorby zaludecnich stav.

iva_kucerova
autor
5. kvě 2012

@alena36 jéé, tak to držim palce, ať je všechno brzo v pořádku. U nás malá neblinká, povede se jí to fakt jednou za čas a to jen kvůli tomu, že často nekrká, jinak je to v tomhle u nás dobrý. Dneska má zase svůj den...taky už bych si na to mohla zvyknout

alena36
6. kvě 2012

@iva_kucerova on ten reflux nemusi byt byt jen o blinkani, Veru taky neblinka, jde o to, ze se ji to mlicko se stavami vraci do jicnu a ten je pak poleptanej. Byt tebou, zkusim na to vysetreni jit, at mas jistotu.

dementka
6. kvě 2012

kolik um by malo vypit 2měsičníchlapeček?naš vypije 120 a je mu malo mužu mu dat víc dekuji za radu. ☹

dementka
6. kvě 2012

prosim poradte mam 2mšsační miminko kolik sunaru mu mužu dat?vypije 120 a je mu malo dekuji