Dvouměsíční miminko nechce jíst, co s tím?

iva_kucerova
13. dub 2012

ahojky, mám takový menší problém....nebo spíš větší, že už si myslím, že mi z toho hrábne. Naše Ivanka je krmená jen Nutrilonem. Na svou váhu už by měla vypít nejmíň 120 ml 6x denně, ale ona těch 120 vypije jen tak 1x denně a to to do ní musím vyloženě "nalít". Jak ji začnu krmit, vypije 40 ml a začne se u toho šíleně kroutit a ječet....ale když dám flašku pryč, tak je najednou klid, takže mi nepřijde, že by to byly prdíky. Chvíli jí chovám, všechno je v pohodě, ale jak jí dám k puse flašku, zase šílenej řev a nedostanu do ní nic. Někdy vypije i 80-90 ml, ale to jí krmím minimálně třičtvrtě hodiny s přestávkama, takže mlíko můžu tak třikrát ohřívat. Za den teda většinou vypije kolem 500 ml, a to mi přijde na její váhu málo (4,5 kg). Sice nám zatím přibírá, ale už míň než ze začátku. Doktorka mi na to neřekne vůbec nic, na všechno slyším jen odpověď, že každé miminko je jiné..což je určitě pravda, ale třeba první měsíc jsme tyhle problémy neřešili. Přišlo to spíš po šestinedělí. jsem z toho už zoufalá a jednou už jsem vzteky mrskla flaškou o zem, protože to se fakt nedá.... ☹

petrunka01
13. dub 2012

@iva_kucerova Chápu,že to je na nervy.Já měla něco podobnýho,akorát jsem kojila,prostě to přešlo samo od sebe.Zkus se vykašlat na to,co je napsané na krabici,na tabulky.Ona hlady neumře.zkus prodloužit intervaly mezi jídlem,uklidnit se před jídlem a neočekávat zase problém.Můžeš zkusit u krmení chodit,lehce pohupovat,tiše zpívat..prostě vytvořit jí příjemnou atmosféru a zase něco jinýho.Nebo,pokud je to možné,aspoň někdy ať zkusí krmit někdo jiný,v tom máš výhodu oproti mně,já kojila..hlavně klid a vydrž,ona jíst bude

amallie
13. dub 2012

@iva_kucerova kazde miminko je jine, to je pravda a tabulky jsou tabulky
Bud rada, ze ma tvoje doktorka takovy pristup, u nas bylo presne to same, jenze nase doktorka porad jen jak zaseknuta deska opakovala, ze MUSI vypit xxx ml a ja byla z toho na prasky, mliko jsem nutila a to jak kojeni, tak dokrmovani a vysledkem bylo, ze dcera ma odpor k mliku a cemukoliv, co se jen lehce podoba kasi..... A celej for byl v tom, ze mela nesnasenlivost, nebo spis teda alergii na mlecnou bilkovinu a bylo ji z mlika spatne ☹ nemela ale zadny drsny projevy jako krev ve stolici nebo spatny krevni testy, tudiz mi nikdo neveril, az po dvou mesicich konecne nas poslali do nemocnice, tam se nasadilo dietni mliko, bohuzel uz ale mela k tomu takovy odpor, ze malo pila i tak
Nase mala mela 4 kg az ve ctyrech mesicich, jestli ti pribira, tak to neres a dej, kolik vypije, my jsme ted uz vic jak dvoulety, krasna pohybliva holka s super "figurou", ji stale malo, ale ocividne to nema na nic vliv, je sikovna, hodna, nemocnost nula, chodila driv, nez ji byl rok, mluvi jak deti o dva roky starsi...... Jediny co, tak nebyla oplacana, ale fakt ji to neublizilo

helulela
13. dub 2012

@iva_kucerova Ivo, mně to nepřijde tak špatné. Zkusila bych se na pár dní uvolnit, dát jí jen tolik, kolik si vypije a pak už nenutit, další jídlo za 3 hodiny... Uvidíš, kolik bude pít a jak bude přibírat. Stejně si neumím představit, jak bys do ní dostala víc, když prostě nechce, akorát z toho jste špatné obě. Já dávala UM staršímu synovi sice až o dost později, ale nikdy nevypil víc než 150 ml, takže nějakých tabulkových 2x250 ml u nás opravdu nehrozilo. Jsou děti nejedlíci, co žijí snad ze vzduchu 😉 Když přibírá, opravdu bych se netrápila.

giselka
13. dub 2012

@iva_kucerova souhlasím s @petrunka01, zkus prodloužit intervaly mezi krmením a hlavně buď v klidu (i když chápu, že je to těžké). Ještě mě napadlo, zkoušela jsi i jinou značku mlíčka? Některým dětem vyhovuje jenom určitá značka UM. Přeju, ať je to brzo v pohodě 😉

iva_kucerova
autor
13. dub 2012

moc děkuju za rady, aspoň trochu jste mě uklidnily. Pokusím se hodit do klidu, to je asi to hlavní. Mám problém, že všechno moc řeším a moc dám na to, co je kde napsané. Je mi jasné, že pro malou to moc dobrý příklad není. Snad bude po taťkovi a ne po mně v tomhle 🙂 Zkoušel jí krmit právě taťka, ale ten to taky nevydržel a odnesl ji hned do postýlky 🙂 Moji rodiče zase tvrdí, že už mlíko nechce a nejradši by do ní nacpali pribináčka a čaj s medem.....takže bude asi lepší,když ji nakrmím sama 🙂 Jinou značku můžu zkusit a uvidíme, třeba jí bude chutnat víc. Už aby uměla jíst sama 🙂 Stejně jsem ale moc ráda, že tyhle stránky existujou, protože se tady člověk může vždycky uklidnit 🙂

petrunka01
13. dub 2012

@iva_kucerova já jsem stejná.nejradši bych s dítětem dostala i manuál na používání 😀 .Dokonce teď u druhého řeším daleko víc věcí,než u prvního.Ale jsou to většinou zbytečnosti,co akorát stresujou.Když se ti podaří se uklidnit,všechno půjde daleko líp.

iva_kucerova
autor
13. dub 2012

@petrunka01 tak manuál by se určitě hodil🙂 Jo jo, budu úplně stejná. Taky mi každý říká, že u druhýho už to řešit nebudu....ale já vím, že budu...a možná mnohem víc 🙂

slundo
13. dub 2012

Dávej jí pít normálně a uvidíš co vypije. Hlady neumře, řekne si 🙂 Někdy naopak pomůže když mimčo trošku "hladoví". Nemyslím tím nechat hladovět úmyslně, ale pokud nechce, tak to prostě nechat. Snad se to brzy zlepší . A dokud prospívá, buď v klidu

martina_z
13. dub 2012

Jestli se krouti, dost mozna to budou prdy. Mne to syn delal porad - poustel se prsa, kroutil se jako had a rval jako protrzenej. Neboj, hlady Ivanka neumre - prcek se naji, kdyz ma hlad. Jen musis byt holt trpeliva. Vyzkousela bych probioticke kapy (Babycalm, Lefax nebo drahou BioGaia) a anti-colic lahev pouzivas? S tou maji maminky dobre zkusenosti.

iva_kucerova
autor
15. dub 2012

tak se Ivance povedlo včera vypít třikrát 100, jednou 80 a jednou dokonce 120 ml. Zkusili jsme Nutrilon anti-colic a pak se tak pokadila,že jsme museli neplánovaně koupat 🙂 Krmení před spaním ale už vynechala. Prostě usnula a kašlala na nás 🙂 Jedla teda naposled v půl pátý odpoledne a pak až ve tři ráno. To jsem jí ale už musela dát normální Nutrilon, protože ten antikolikovej prostě nechtěla (a nedivim se jí, je to vážně hořkej hnus).
@martina_z mám lahve od MAM (anti-colic) a neumim si představit, jaký by to bylo bez nich. Dávala jsem jí Espumisan a občas tam nějaký zlepšení bylo, ale pak mi to zase přišlo po nějaký době stejný

ladybugie
15. dub 2012

přesně tohle mi dělají dvojčata. A u dvou dětí jsou tyhle krmící stresy fakt mazec. Začali na Sunaru, jak viděli flašku, tak řev, nevypili skoro nic (30ml) a zase řev. Když jsem je malinko víc sledovala, tak jsem zjistila, že mi nekakají. Takže nastoupila rourka. Ten Sunar je normálně zacpal, ale šíleně. Přešli jsme na Anti-Colic Nutrilon a pohoda. Už se to lepší. B dvojče už kaká samo a občas je i ten prdík, A ještě trošku bojuje, ale je to lepší. Espumisan kapky nám v bříšku udělali pěknou paseku. Mají po nich neuvěřitelný křeče. Dávám Sab-Simplex a Laktobacílky. Mnohem lepší kmení je i po spaní v kočárku, kde kluci vydrží i šest hodin bez jídla. Pak papají krásně. Jak jsou doma, tak to není takové a hlásí se už po třech hodinách.

oli26
15. dub 2012

nas malej mel taky dost dlouhe obdobi, kdy strasne malo papal, byla jsem z toho zoufala, ale pak to preslo 😉

iva_kucerova
autor
16. dub 2012

@ladybugie tak koukám, že si nemám na co stěžovat, obdivuju tě, dvě děti najednou bych asi nezvládla. Trochu se děsim i toho, jak to budu zvládat, až malá trošku povyroste a budeme chtít dalšího prcka 🙂 Jinak Espumisan jsem už radši přestala dávat, když dáváme Nutrilon anti-colic, ať v tom nemá moc velkej guláš. Po první dávce tohohle Nutrilonu se tak pokadila, že jsme museli neplánovaně koupat, měla to až v podpaží 🙂
Včera Ivanka papala nádherně. Vypila 2x 120, 3x 100, jednou 80 a jednou 40....takhle kdyby to šlo pořád. Dneska zase válčíme trochu víc, ale snad se srovná

katyxq
16. dub 2012

@iva_kucerova Je opravdu možné, že jí v tom UM něco vadí, je divné, že by bezdůvodně odmítala to, co k životu nutně potřebuje. Malá miminka (i když nemají rovnou alergii, její příznaky můžou být také poměrně nespecifické) mají často problém s trávením bílkoviny kravského mléka, já bych klidně zkusila na 2-3týdny Nutrilon allergy care, stojí tolik jako normální Nutrilon 😉.

amrash
16. dub 2012

@iva_kucerova Mam stejne stareho syna. Davam mu jist ne podle hodin, ale jak si rekne sam. Myslik, ze priroda si vse urci sama. A pijeme Sunar, protoze UM jako Nutrilon, nebo Beba mu nedelo dobre - mel zazivaci problemy. At ti holcicka.prospiva! A neboj, vahu mate peknou. 🙂

katyxq
16. dub 2012

@iva_kucerova Mimochodem pediatři často alergii na bílkovinu kravského mléka (i jiné potraviny, vajećný bílek, sóju, atd.) dost podceňují a moc o ní neví, přitom konkrétně touto alergií trpí 5-10% miminek. Příznakem může být klidně i "jen" nechutenství, ale také i koliky, průjmy, hleny či krev ve stolici, neprospívání, ekzém, kašel, chronická rýma, časté nemoci dýchacích cest.

iva_kucerova
autor
16. dub 2012

@amrash u nás je právě problém, že malá si o jídlo neřekne. Občas si začne strkat ručičky do pusy, ale to dělá, i když je nakrmená.
Teď se taky zrovna snažím krmit a zase jsme tam, kde jsem byly. Malá si cpe ruce do pusy a žužlá si je, ale když jí dám flašku, začne ječet a prohejbat se....jedla naposled před čtyřma hodinama, takže hlad určitě mít bude.....
@katyxq taky si myslím, že jí na tom musí něco vadit, protože jinak už nevím, čím by to mohlo být....a je fakt, že já sama mám velký problémy se zažíváním....akorát doktoři pořád tvrdí, že jsem úplně zdravá, tak nevim 🙂

katyxq
16. dub 2012

Při kojení musí probiotika hlavně kojící maminka 😉. Tak vysazení kravského mléka ve všech podobách (číst složení v podstatě všeho, pečiva, uzenin, margarínů - v těch bývá syrovátka) a taky sóji a vajec by mohlo pomoct na trávení i vám 😉, postup diety má ve článcích kam.zyk, jen tam myslím nemá ten o tom, kde získat vápník jinde než z mléka - http://www.proalergiky.cz/magazin/clanek/dil-9-...
@iva_kucerova

camelinka
16. dub 2012

ahoj, zkousela si jiny druh UM? nekdy se mrnous sprajcne a chce jiny. kazdopadne zadne dite ktere ma co jist jeste hlady neumrelo, takze az bude mit opravdu hlad tak si da 😉 .drzim pesti a preju pevny nervy, obcas je to se smudlikama maturita 😉 😉 😉

iva_kucerova
autor
16. dub 2012

@camelinka rodiče mi pořád dopořučujou Sunar, já se ale spíš bojim, abych jí ještě víc neublížila...i když to někdy vypadá, že to už snad ani nejde. Jo jo, vysoká škola🙂

camelinka
16. dub 2012

@iva_kucerova proc by ji mel sunar ublizit? 😉 ja bych to zkusila, my sice um doted nepotrebovaly,az ted k prikrmum si obcas da,protoze uz mam malo mlika a smakuje ji.
ale kamaradky mi rikaly ze se proste prcek zprcil a nechtel a kdyz zmenily znacku tak bastil 😉

amrash
16. dub 2012

@iva_kucerova Mozna ji ten Nutrilon nechutna. Stava se, ze nekdy.deti odmitaji i materske mleko, pry treba kdyz zena menstruuje
Muj syn take nechtel jist, nemohla jsem ho na jidlo ani probrat, klidne prospal i celou noc bez jidla. Doktorka mi porad rikala, jak musim to dite krmit, ze nema prirustky. Byla jsem na prasky, ale pak prisel zlom - sam od sebe a rosteme, jak z vody 😀

iva_kucerova
autor
20. dub 2012

tak už to vzdávám a v pondělí jdu koupit sunar, protože tohle už se nedá. Jeden den jedla normálně a dneska nechce jíst skoro vůbec nic, tak jí holt nechám trochu vyhladovět a snad potom bude aspoň trochu baštit. Ani čaj nechce pít

iva_kucerova
autor
21. dub 2012

Sunar vyzkoušenej, změna žádná. Strčim jí do pusy flašku, vypije 40, maximálně 60 ml (i když dneska v noci zvládla za hodinu vypít i 100) a ječí jak píchlý tele, prohejbá se, šermuje ručičkama, jak kdyby se měla v něco proměnit. Už nevim,co s ní. Za dva týdny jí budou tři měsíce, tak budu doufat, že to potom bude lepší, jinak skončim už u cvokaře

beruska24.9.
21. dub 2012

@iva_kucerova - a ten nutrilon pije od narození nebo až později? jde mi o to, zda už ho nějakou dobu pila ´´normálně´´ a pak ho začala odmítat, nebo ho odmítá od začátku.
naše maličká byla měsíc kojená, pak um. zkoušela jsem sunar (je mi nejsympatičtější 😀 starší ho také pila), ale maličká ho nechtěla. pak jsem zkusila nutrilon a ten ji zachutnal. po nějaké době jsem znovu zkoušela sunar (je levnější), ale maličká po něm blinkala. tak jsem se vrátila zpět k nutrilonu a zařekla se, že už měnit nebudu.

iva_kucerova
autor
22. dub 2012

@beruska24.9. nutrilon má od narození a problémy byly vždycky nějaký, jen jsem pořád čekala, že se to třeba srovná...a nic. Teď má od pátku sunar a je to takový různý. Dneska třeba vypila za celej den dohromady 600 ml (6x po 100), ale trvá jí to třeba celou hodinu než to vypije a kroutí se u toho taky pořád dost. Ale jinak celkově to bylo dneska lepší. Dám jí pár dní a uvidíme. Taky mi je ale sunar sympatičtější.
Dneska jsem se dočetla v nějaký knížce, že dětem krmeným UM by se po šestinedělí měla začít dávat taky pomerančová nebo mrkvová šťáva kvůli vitamínu C....dáváte to někdo?

beruska24.9.
22. dub 2012

@iva_kucerova - nic takového miminku nedávej! nejdříve můžeš začít s příkrmy od ukončeného 4. měsíce (tzn. miminku už 4 měsíce budou), ale klidně můžeš později (já začínala od ukončeného 5.m.). pomeranč, jako tropické ovoce, se doporučoval až po roce, tak snad se to nezměnilo. osobně se nechystám ho dávat dřív. jinak i dětičky na um nepotřebují nic jiného na pití (čaj apod.), stačí mlíčko. teprve u příkrmů jsem začala dávat převařenou vodu. jo a od malička dávám Vigantol kapky (ty máš nejspíš od dr. napsané), ty se dávají i při um, jinak všechny vitamíny jsou v um.
maličká mi ze začátku (na um jsme přešli v 1m. malé) byla schopna tu trošku pít také klidně 45minut až hodinu. asi potřebovala přijít na to, co s tou flaškou dělat. postupně dobu pití zkracovala. teď (necelých 8m.) někdy vyžahne mlíčko během chvilky a někdy si ho snad vychutnává 😀 jak dlouho ji to trvá.
po zkušenostech u starší (měsíc a půl jsem ji překrmovala, chuděrku, než jsem zjistila, že ji dávám moc), se neřídím podle tabulek, ale podle malé. když vypije mlíčko, tak aby neblinkala (z přejezení - to jsem předtím nevěděla) a aby vydržela přibližně ty 3h. (+-) když se začne o jídlo hlásit dřív než do té doby byla zvyklá jíst, tak můžeš zkusit navýšit o jednu odměrku (o 30ml vody) a stává se, že někdy dávku nedopije, tak to prostě vyleji a na další krmení dělám novou dávku.
ještě mě napadlo, jestli nepolyká vzduch. třeba ji zkusit nechat něco vypít a když se začne kroutit (tedy pokud se nekroutí hned od začátku), tak ji nechat odříhnout a pak dokrmit.
jo a ještě mě napadá, mezi jídlem je v pohodě? pokud by ji vadilo něco v tom um, tak by se to asi nějak projevilo (např. bolení bříška, nekakání, ´´divné´´ kakání, zvracení, neklid a co já vím, co ještě. prostě něco neobvyklého, co by se ti nezdálo).

gazelka02
22. dub 2012

@iva_kucerova Takové miminko určitě žadne štávy nesmí.Zkus jiné um,mě malý nesnesl sunar a tak měl bebu

iva_kucerova
autor
23. dub 2012

@beruska24.9. no říkala jsem si, že je to blbost a ani neplánuju jí něco takovýho dávat...to jen moje mamka, ta už by dávala pribináčka, vývar....je hrozný jí pořád vysvětlovat, že neznamená, že když před 25 lety se to dávalo, tak se to bude dávat i teď 🙂 Vigantol dávám a taky dávám fenyklovej čaj, Ivance to dost pomáhá při kadění 🙂 Ivanka právě pije takhle dlouho už od začátku, jen občas se jí povede vypít 100 ml třeba za pět minut....zatím se nám to stalo asi 4x. Ze začátku pila z calmy a to jí trvalo hrozně dlouho. Pak jsme přešli na flašku od MAM a to pila celkem rychle, ale postupně to prodlužovala, až jsme zase na hodině, někdy teda jen půlhodině, občas to zvládne i za čtvrt. Máme taky problém, že malá se na jídlo nehlásí. Třeba teď , co má sunar, vydrží spát celou noc, ráno se vzbudí,ale nebrečí a nedává nějak najevo, že by měla hlad. Dřív si aspoň strakala ruce do pusinky a sála, když měla hlad. Teď to dělá pořád, takže jí dávám mlíčko prostě podle času a podle toho, kolik vypije. Když vypije 60, dostane třeba za 2 hodiny, když 100, tak za tři... Ona stejně dobře saje jen ze začátku. To vypije těch třeba 60 a pak už se s tím loudá, tak asi moc velkej hlad nemá. A další problém je, že nekrká, jen občas. Někdy se jí to povede třeba až hodinu po jídle... Mezi jídlem je celkem v pohodě. Hraje si, brouká....ale taky se často kroutí kvůli prdíkům. Teď je to trochu lepší,ale asi 14 dní nazpátek jsem řešila, že třeba den nekadila, pak kadila zase najednou třeba 5x.....bylo to dost nepravidelný.

beruska24.9.
23. dub 2012

@iva_kucerova - uf, jsem si oddechla 😀 no, ono dřív se začínalo s příkrmy hodně brzy. co vím z vyprávění, tak ségra dostala v půl roce guláš (podotýkám, že to bylo před víc jak 30 lety, aby mě tu náhodou někdo nekamenoval 😕 🙂 ). pribiňák a tvaroh se do roka nedoporučuje, kvůli velkému obsahu bílkovin 😉 vím, že některé maminky zkoušejí i různé savičky, že některé miminku nevyhovují. u nás se ´´jede´´ na značce NUK dudlíky, láhve i savičky. ruce do pusy strkají mimina pořád, je to jejich další smysl při objevování nových věcí, hmat jim nestačí 😀 některá miminka začnou plakat, některá být neklidná, synovec prý jenom jakoby mlaskal, když chtěl papat, takže je asi i možné, že si miminko neřekne. to opravdu netuším. starší jsem dávala podle hodin, ale jak uviděla flašku, celá se rozzářila. u mladší jedu podle ní (hodiny jen orientačně), takže ta se ozve nebo začne řvát, když mi to dlouho trvá 😎 u dětí na um je prý ´´normální´´, že vydrží spát celou noc. nevím, starší mi spala jen asi 3 noci ve 3 měsících, pak se zase vrátila k nočnímu mlíčku, mladší spala takhle teď asi 2m. a poslední dobou zase 1x za noc mlíčko jo. no a dnes už po mlíčku neusnula, takže od 4,30 vzhůru 😝 u říhnutí jsem to dělala tak, že pokud si neodříhla do 5minut, neřešila jsem to. ještě ji můžeš pomoci tak, že ji vezmeš jednou rukou pod zadečkem a druhou pod zádíčky a hlavičkou, dáš ji jakoby do vodorovné polohy nožkama směrem k sobě a párkrát ji jakoby nakloníš hlavičkou níž, nožičkama níž, hlavičkou níž.... (snad mě chápeš, nevím, jak to přesně vysvětlit 😕 ) a zase si ji zvedneš na odříhnutí. ono se ji to v tom bříšku jakoby ´´promíchá´´ a ten vzduch se dostane do vrchní části žaludku. to není z mé hlavy, to mi radila dr., když jsem řešila (ne)říhání. někdy to pomohlo, někdy ne. tak když jeden den nekaká, tak se nic nestane. horší by byla, kdyby nekakala dlouho. je možné, že i to mlíčko ji vadilo, že se po něm nemohla vykakat. uvidíš u tohohle. na bolení bříška můžeš zkusit namasírovat bříško (krouživé pohyby po směru hodinových ručiček), někdy pomohlo dát na bříško a jak si ho mimčo ´´pomačkalo´´ tak to pak byly rány 😀 a co u obou holek zabíralo nejlépe bylo zacvičit nožkama (mimi na zádech, ty si stoupneš/sedneš k nožičkám, chytneš mezi kolínkem a kotníčkem, skrčíš nožky k bříšku, chvíli počkáš, natáhneš a tak několikrát opakovat. ono jak to bříško lehce´´pomačkách´´ a rozhýbou se střívka, tak to také pomáhá 😉 a někdo dává kapičky na prdíky, u starší jsem nedávala, u mladší jsem zkusila Espumisan a bylo to mnohem horší, tak jsem se na kapky vykašlala acvičila jsem ji s nožkama.
prťavka tu útočí na kabely od pc a na hafušu, tak ji tu pořád naháním. snad jsem nepsala moc zmateně 😕 🙂