Dvouměsíční miminko nechce jíst, co s tím?

iva_kucerova
13. dub 2012

ahojky, mám takový menší problém....nebo spíš větší, že už si myslím, že mi z toho hrábne. Naše Ivanka je krmená jen Nutrilonem. Na svou váhu už by měla vypít nejmíň 120 ml 6x denně, ale ona těch 120 vypije jen tak 1x denně a to to do ní musím vyloženě "nalít". Jak ji začnu krmit, vypije 40 ml a začne se u toho šíleně kroutit a ječet....ale když dám flašku pryč, tak je najednou klid, takže mi nepřijde, že by to byly prdíky. Chvíli jí chovám, všechno je v pohodě, ale jak jí dám k puse flašku, zase šílenej řev a nedostanu do ní nic. Někdy vypije i 80-90 ml, ale to jí krmím minimálně třičtvrtě hodiny s přestávkama, takže mlíko můžu tak třikrát ohřívat. Za den teda většinou vypije kolem 500 ml, a to mi přijde na její váhu málo (4,5 kg). Sice nám zatím přibírá, ale už míň než ze začátku. Doktorka mi na to neřekne vůbec nic, na všechno slyším jen odpověď, že každé miminko je jiné..což je určitě pravda, ale třeba první měsíc jsme tyhle problémy neřešili. Přišlo to spíš po šestinedělí. jsem z toho už zoufalá a jednou už jsem vzteky mrskla flaškou o zem, protože to se fakt nedá.... ☹

iva_kucerova
autor
6. kvě 2012

@alena36 aha, tak já měla za to, že je to akorát o blinkání, jinak nevim. Ani nevim, kam bych měla na vyšetření jít. S doktorem jsem se o tom bavila někdy před měsícem a půl a ten jen řekl, že to náš případ nebude a dál to neřešil....Jinak dneska pije snad nejhůř za tu dobu, co se narodila....spíš si nechám já napsat antidepresiva a třeba to pak přestanu řešit, jinak už nevim, co dělat. Dneska třeba nezvládla vypít víc jak 60, tak jí krmim skoro každou hodinu, takže nedělám nic jinýho. Ona spíš u toho jídla děsně blbne nebo spí...přijde mi, že je líná sát nebo co

alena36
7. kvě 2012

@iva_kucerova urcite si nech to vysetreni vydupat, mozna i naprimo, dela to detsky gastroenterolog. Taky mam nekdy pocit, ze ani nema hlad a je lina sat, nekdy, ze by pila, ale zeji neco vadi, nevim. Dneska nas pousti, to vysetreni snad bude v poledne. Pokud neblinka, muze to byt skryty reflux. Za zkousku to stoji.

iva_kucerova
autor
13. kvě 2012

@alena36 zítra zavolám doktorovi a zkusíme to nějak probrat. Ono je to vždycky chvilku lepší, tak už si říkám, že to nechám být, že se to srovná samo, ale pak se to zase zhorší (většinou v pátek). Včera zase jedla třičtvrtě hodiny a zvládla maximálně 60, řvala u toho a pak usnula...někdy se u toho teda i směje a dělá blbosti, to ale taky skoro nic nesní. Předevčírem před spaním už jsem do ní nedostala třeba vůbec nic....ale spí do pěti do rána, zajímavý....asi fakt jídlo nepotřebuje nebo nevim. Koukala jsem, že teď vypije stejně, jako když jí byly dva týdny🙂

alena36
14. kvě 2012

Male docela sedi ta Beba AR, je to trochu husci nez normalni mliko a zda se mi, ze ji to sedi lip, je to jedno z opatreni proti refluxu, da se normalne koupit. U nas je to taky mirne lepsi, uvidime zase na prevazeni...

iva_kucerova
autor
14. kvě 2012

@alena36 my jdeme na převážení ve středu, tak se pak uvidí. Dneska zase dopoledne dobrý a teď se do ní snažim dostat mlíko a řve jak píchlý tele. Už jí zkoušim i různě oblbovat, ale nic nezabírá. Večer si jdu naštěstí zaběhat s kámoškou, tak aspoň jeden světlej bod dne. Ve středu to s doktorem všechno proberu

jituska86
15. kvě 2012

@iva_kucerova ahojky taky davame nutrilon anti-colics a nema se michat s normalnim kvuli ucinosti jinak bud rada ze pije jakoby horky i kdyz je to fakt hnusny pak nebude na sladky.. my sme teda jedlici ale mlicko nam pomaha.

iva_kucerova
autor
16. kvě 2012

Tak včera zase malá předváděla něco šílenýho. Pila pořád kolem 40, někdy jen 20, takže jsem jí krmila celej den v kuse pomalu. Odpoledne a večer šílenej řev, kroutila se, prděla, plivala mlíko, odstrkávala flašku rukama a když už se mi před spaním do ní konečně povedlo něco dostat, tak si nekrkla, začla brečet, až se z toho poblinkala, chudák náš malej. Spala ale celkem spokojeně celou noc až do pěti do rána. Jsem moc zvědavá, co mi na to dneska doktorka řekne

fifca
16. kvě 2012

ahoj holky, tak jsem našla diskuzi kam opravdu patříme. Já kojím,ale malá jí málo a samozřejmě přibírá málo. S doktorkou jsme zatím odložily očkování o 14 dní. Nemáme zatim ještě ani 4kg. Zkusila jsem dávat Nutrilon, ale je to jak na houpačce, o víkendu si vzala flašku hned po prsu a vypila 30ml ráno i večer. A teď si nevezme a řve u toho jako tur. Navíc mi od neděle nekadila, když se jenom kojí, tak je to prý ok, ale nevim, když se dají takhle příkrmy. ☹ Nevíte někdo, jak to je?

iva_kucerova
autor
16. kvě 2012

tak Ivanka přibrala za 14 dní 200g, takže s náma nikdo nic řešit nebude, dokud přibírá. to je sice moc hezký, ale moc nám to nepomůže. řekli mi, že když prostě malá nechce, tak jí mám nechat, ať si vypije těch 40 a dát jí potom zase až za dvě nebo tři hodiny, abych dělala taky něco jinýho než jen krmila...no, tak holt nebude přibírat vůbec....

verbalinka
16. kvě 2012

@iva_kucerova náhodou jsem sem zavítala a napadlo mě, jestli nemá alergii na BKM? Děti odmítají to, co jim nedělá dobře. Zkus zajít na diskuzi alergie na bílkovinu kravského mléka a poptej se luthien.k - ty příznaky, co popisuješ jsou typické pro BKM 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/alergia-...

paraple98
17. kvě 2012

Ivi, já měla stejný problém,malá moc nepřibývala, ale přes 100 g za týden dala, pila ve 2 měsících tak 40-60 ml. Navíc tak půlku vyblinkala. A to vypila v 1 měsíci někdy i 80. Teď už pije dokonce občas i 150,většinou 100-120, a to má skoro půl roku. Doktorka říkala,že žádné dítě dobrovolně neumře hlady a zřejmě jí to stačí, pokud je jinak spokojená a v poho, bych to moc neřešila.Já taky pořád počítala,kolik vypila za den,psala si deníček a pak jsem se na to vykašlala a obě jsme byly spokojenější 😀 Stejně jsem do ní víc nedostala,akorát jsem se stresovala.Tak pevné nervy 😉

alena36
19. kvě 2012

Veru přibrala za týden 120 g, už pije o trochu líp, je schopna vypít i 80 ml na ex, včera trhla rekord ... 560 ml denně, sice 2x jsem jí musel dolejvat stříkačkou 30 ml, takže sama vypila 500 ml, což je úspěch. Má ve 2 měsících 3795 g

iva_kucerova
autor
21. kvě 2012

@alena36 tak to je krásný....myslim, že těch 560 už je nádhera, to mi vypije Ivanka i teď skoro ve 4 měsících. Sestra u doktorky mi řekla, že mám akorát hlídat, aby vypila minimálně 500, aby měla tekutiny, ale jinak abych ji nenutila. Nám teda Ivanka dělala přes víkend taky rekordy. Pila denně 740 a třeba dvakrát za den zvládla vypít najednou 160!...ale dneska se nám to asi zase začíná vracet zpátky na to její minimum🙂 Jinak si teda myslim, že Verunka má váhu pěknou a že to brzo dožene. Nám zase Ivanka přibírala hezky ze začátku, jenže pak pila pořád stejně jako dřív a vážila už víc, tak by i potřebovala víc vypít...takže přibírá teď pomalinku, ale zase jí je pořád většina věcí...a každej mi říká, že podviživeně teda rozhodně nevypadá, což tvoje Verunka taky ne, tak to prostě holkám takhle vyhovuje🙂 Ivanka teď váží 5 kg...to skoro ve 4 měsících taky neni zas tak moc...ale pronese se i tak🙂

alena36
21. kvě 2012

@iva_kucerova já to asi zakřikla, dneska pije mizerně, musím ji dolejvat stříkačkou, ale tu 500 snad dá, včera zase dala 560, takže jako na houpačce, ale lepší se to. Verunka měla minulý týden necelých 3800 g. Je důležitý, že nám holky jdou s váhou nahoru a nestagnují....

iva_kucerova
autor
21. kvě 2012

@alena36 my máme dneska taky svůj den🙂 Ivanka pije málo a když už hodně, tak zase pije hodinu, asi změna tlaku nebo co🙂 Snad to zítra bude lepší

nicol2010
3. čer 2012

@iva_kucerova Dobrý den, tak máme úplně stejný problém. Malé jsou skoro tři měsíce, zelená stolice s hlenem a krvavé nitky, jednou z ní lezla zelená pěna nakvašená a málo mi jí. Jak ji přiložím k prsu tak šílený řev , neutišitelný, poměrně dlouhotrvající..., utěším zkusím znovu ať už prso nebo lahvičku, ale nic to nemění až pak usne. Mudr nic neřeší, prý že když nabírá tak je to ok, i přesto , že nabrala polovic toho co běžně a v pondělí máme jít na převážení a já jí vážila včera a tentorkát už zhubla. Včera se mi podařilo jí dát jednu dávku Nutrikonu, stolice se okamžite upravila, v noci mi pije dobře, ale přes den bojujeme a nevím co se děje. Žeby druh růstového spurtu? Ostatní děti při tomto jedí naopak více, ale my více spíme a jíst nechceme. jsem už také zoufalá a nevím co se děje. Trvá to už více jak týden a když to vše začalo, byla jsem zralá na Bohnice. Teď už trošku vím, že musím jen uspat , utěšit a doufat, že až se probudí znovu tak bude už mít hlad.

alena36
4. čer 2012

@nicol2010 jestli je stolice s hlenem a krví, tak by to mohla být alergie na bílkovinu kravského mléka http://cs.wikipedia.org/wiki/Alergie_na_bílkovi..., jestli kojíš, vynech vše, v čem je mléko a uvidíš.

nicol2010
4. čer 2012

@alena36 alergie to není...nejím nic mléčného od narození dcery a teď jsem podala nutrilon a nebyla žádná reakce...takže tato alergie je stopro vyloučena

motiinka
13. čer 2012

Dobrý den , tak mám asi stejný problém matyášek má dva a pul mesíce .. necelé dva mesíce sem kojila nabíral ukázkově ale co má vlašku tak se stím taky tak loudá nekdy do neho cpu 60ml i hodinu a nekdy ale vypije120ml ale to je tak jednou za den jinak je to slabé když moc takl vypije 100ml snažím se dodržovat rozestupy mezi jídlem ale ani to nepomáhá a nekdy nedelám nic iného než ho po hodine krmím :-/ v 6týdnech měl 5300g važila sem se sním ted doma a měl by mit tak 6100g takže nabírá vpondělí jdem k dr se starší dcerou tak ho nechám převážit u ní a uvidíme =) Tak držím všem palečky už su taky na nervy a nekdy si říkám že se zblázním :-/

iva_kucerova
autor
15. srp 2012

tak máme problém pořád a pořád,nic se nezměnilo,nic se nezlepšilo,spíš naopak.Ivance bylo půl roku a nejí a nejí, příkrmy,mlíko, nic,jenom pije čaj.Přibírá teď 30 g týdně a nikdo to neřeší....chtěla jsem založit novou diskuzi,ale nevím,jak,tak to píšu zase sem...a už miasi fakt hrábne.Jestli se z tohohle jednou vyhrabem,tak další dítě už určitě nebude

cherry1981
15. srp 2012

@iva_kucerova Pekny den, my tie sa tako trapime, nic ine nerobim len krmim s placom ☹ ☹ ☹ Mala mi za tyzdnen schudla 10g. Prosim Poradte ako ste teaz na tom? Co vam poradili? Ja som zufala, nasa vypije 80 za hodinu a pol a keby jej nedam najest 10 hodin tak neje pripadne zase jeme hodinu a pol a zase vypije len 80 ☹ ☹

cherry1981
15. srp 2012

@iva_kucerova 😀 Musela som sa zasmiat ze dalsie dieta nebude 😀 Na mne toto jedenie tiez zanecha dozivotnu traumu a stale hovorim, ze keby bola mala jedinacik uz NIKDY dieta nechcem 😒 Ked jeme hodinu tak aj s revom ja som tiez zalozila u nas diskusiu o tom trojmesacna mi nepapa ale nikto mi nevedel poriadne poradit ☹

iva_kucerova
autor
15. srp 2012

@cherry1981 tak to je mi líto, nám bohužel taky nikdo nedokázal poradit. Doktoři mi jen řekli,abych krmila častěji....a to už se opravdu nedá,zvládám to 5x denně,víckrát si malá nevezme a když,tak třeba jen 30 ml,ale aspoň trochu teda baští,i když na svůj věk nic moc.Nic nezjistili,všechno by mělo být v pořádku,byli jsme dva dny i v nemocnici kvůli blinkání,ale taky nic.Vypadala moc zdravě,tak nás pustili domů. Naše Ivanka by byla nejšťastnější,kdyby nemusela jíst vůbec.To je potom veselá, blbne,hraje si,ale jak dostane flašku, je konec a kroutí se a brečí.Při každém jídle tlačí. Všichni mi říkali,že to časem přejde,ale za půl roku to zatím nepřešlo,tak už tomu moc nevěřím. Asi by chtělo udělat si někde sraz a pořádně to všechno probrat,určitě je nás takových víc🙂 Já bohužel ve svém okolí nikoho nemám,kdo by měl problémy s krmením a o to se to pak všechno snáší hůř.Musíme si držet palce a doufat

cherry1981
15. srp 2012

@iva_kucerova ☹ Dakujem za odpoved ani ja neverim, ze sa to zmeni ☹ Ved to, ze krmit castejsie, ale ja nic ine nerobim, len krmim cely den, a doma dalsie deti, ktore uz poriadne ani nevidim kedze sa cele dni nic ine nerobi len krmime ☹ ☹ A prosim tuhu stravu ako zeleniku a masko papa malinka pekne? Ja sa bojm aj prikrmov ze nasa ani to nebude chciet. Ja som z toho na nervy a mam chut brat lieky na ukludnenie kedze kazde krmenie je velkyyyy stres ☹ ☹ ☹ Ja somzacala nasu viazat(rucky) a pustat jej sum radia krasne papala (skuste) ale uz ani to nezabera, s flasou sa vie hrat v ustac hodinu a nepotiahnut ☹ ☹ Skusali sme striekacku ale stale je to tom isto o reve ☹ ☹

iva_kucerova
autor
16. srp 2012

@cherry1981 chápu,taky mi přijde,že nedělám nic jiného než krmím a to máme ještě 4x denně cvičit vojtovku.To už se nedá vůbec.Hlavně se snažím,když je volná chvilka,jít na procházku,abych to aspoň chvíli nemusela řešit,protože jsem taky už uvažovala třeba o antidepresivech,ale nemůžu se k tomu dokopat.Vždycky je mi chvíli líp,ale pak se to stejně zase vrátí,když Ivanka nechce baštit. Když už baští celý den celkem hezky, tak se večer aspoň poblinká,nebo usne než jí stačím před spaním nakrmit. V nemocnici radili krmit ji v noci,když spí,ale to u nás nejde,neotevře pusu někdy ani,když je vzhůru,natož když spí....a stejně by se poblinkala. Kaše na noc vůbec nechce. Příkrmy zkoušíme už docela dlouho,ale ty nás taky nezachránily. Ivanka si vezme trošku a pak jí stejně musím dát mlíko. Má docela ráda brokolici,té zvládla sníst najednou i třičtvrtě malé skleničky (takže asi 100 g),což ale není moc, jinak zvládá tak čtvrtku. Ovoce nechce skoro vůbec. Hlavně máme problém, že po příkrmech se jí špatně kadí a to je potom ještě horší,protože je plná a nejde to ven a nedostanu do ní už vůbec nic....

bushmanka
25. srp 2012

Ahoj Ivo, náhodou jsem přišla na tohle diskuzní forum...chtěla jsem se zeptat, jak se vyvíjí vaše situace s malou Ivankou. Já mám totiž momentálně 3,5 měsíce starou holčičku a bojujeme s úplně stejnými problémy, co se týče jídla. Začalo nám to taky ve dvou měsících a já nevím, co stím. Díky Martina.

ivankach
1. zář 2012

Ahoj mamky, chtěla bych taky přidat příspěvek do diskuze, jelikož u nás je aktuální nepotřeba papat mlíčko.
U nás je to ještě trochu komplikovanější, protože naše malá 2,5 měsíční dcerka byla celou dobu sondovaná, resp. od asi 8. dne života doteď kvůli tomu, že byla operovaná s rozsáhlým rozštěpem a dlouho jsme nemohli najít lahvičku, z které by pila nějak aspoň trochu rozumně sama, takže stále sondou přímo do bříška.
No teď už teda je sama schopna vypít i 60 ml na dávku, ale pak už nechce, už má prostě asi dost a vzteká se, vyplivuje to..
Zajímá mě, u maminek nejedlíků, kolik zbaštěj Vaše miminka aniž by to odpovídalo tabulkám - tzn. jste pod 100 ml/kg/den a i tak prospíváte dobře nebo alespoň hraničně.
Nechci u naší holčičky vyvolat nechuť k jídlu, jsem ráda, že konečně začala sama pít docela pěkně, vypije tak půlku takového toho denního minima a zároveň bych ji už nechtěla sondovat.
Předem díky za příspěvky 🙂

bushmanka
2. zář 2012

Ahojte mamky, musím Vám napsat, že u nás změna veliká za poslední dny....způsobila to změna mlíčka, už jsem začala být z toho zoufalství celkem apatická....při jedné pochůzce mezi regály v obchodním domě jsem už jen tak bezmyšlenkovitě hodila do košíku Hami mlíčko s tím, že "tohle jsme ještě nezkoušeli" 😒 , večer jsem ho malé umíchala a podstrčila místo Nutrilonu a nestačila jsem se divit...zasvištělo to do ní, za pět minut mi vysosala 180ml a od té doby papká a sama si dokonce začala říkat o jídlo po 3-4 hodinách...prostě otočka o 180 stupňů. Během dne mi vypije 650-950ml jako nic, podle toho jak má hlad a nechávám jí, at si vezme co chce sama. Fakt to funguje, to dítě ví, kolik potřebuje. Nutrilon ani Beba ani nic kromě Hami jí prostě asi nechutnal, tak se jí do toho nechtělo. Jsem ráda, že to takhle dopadlo a všem mamkám, co mají se svýma zlatíčkama podobný problém, bych to taky přála,aby si mohly oddychnout a užívat si miminka bez stresů z krmení....Martina 🙂

alena36
6. zář 2012

@bushmanka tak to u nás nehrozí, malá odmítá prostě všechno - mlíko, příkrmy, všechno jde násilím, jinak skončíme v nemocnici. Má prostě odpor k tomu, když má něco v puse. A polykat? Ani omylem. Přežívám ze dne na den, od krmení ke krmení. Párkrát už mi málem hráblo, ještě štěstí, že pud sebezáchovy je silnější než moje myšlenky. 6x denně do ní násilím vpravím buď 80 ml mlíka nebo 80 g kaše, víc neumím, nejde to. ☹ ☹

bushmanka
7. zář 2012

@alena36 kolik je malé? Co na to doktorka? a přibírá malá v pohodě?