Horor s jídlem. Jak donutit dceru 11m jíst a pít?

jpetraa
30. říj 2011

Ahoj holky, našla jsem tu toho dost, ale nic aktuálního...jsem už zoufalá, bezradná a v depresi:O( Mám skoro 11m dceru, od asi 5 měsíců bojujeme s jídlem, ani nevím jak jsme se dostali k tomu, že do ní narveme jídlo jen pokud hrajeme divadlo, tzn. dáváme jí hračky, které háže na zem a čeká až je podáme, strkáme si na hlavu hrnky, ukazujeme jí obrázky, klíče, nádobí, prášky...jen aby otevřela pusu a my do ní dostali jídlo...není nic, co by jedla líp, i tak toho přes den sní míň než by měla..k tomu nechce pít, za den vypije tak 50ml čaje a to jen v lepších dnech..zkoušela jsem vodu, čaje, šťávy, slazený, neslazený, avent hrnek, obyč. hrnek, jupí flašku, skleničku...nic. Už nevím jak dál, dnes jsem se rozhodla, že toho nechám, ničí mě to, každý jídlo je pro nás obě stres..takže jsem přestala dělat opičky a za celý den má v sobě půlku jogurtu a asi 2 hlty čaje. Jak dlouho vydrží hlady a bez tekutin? Kdy už hrozí dehydratace? Máte některá nebo jste měly podobný problém a zvítězily jste? Co s tím?

kacik11
31. říj 2011

Já souhlasím s @ined77 Taky bych v divadlu ještě pokračovala nebo bych krmila u té televize, aby to nebylo tak vyčerpávající. Vzhledem k tomu, že malá moc nepije, tak bych jí nenechala vyhladovět. Naopak bych více nabízela polévky a jídla trochu naředila vodou, ať má více tekutin. Možná bych vypustila svačiny a soustředila se na hlavní jídla- snídaně, oběd, večeře.

ined77
31. říj 2011

@jpetraa ..ještě k tomu pití...jednu dobu u nás docela zabodovaly šťávičky od hami...hroznová s jablkem tuším...ředila jsem mu to 2:1 a to nějaký čas docela pil.
lahviček, hrnečků, s pítkem, bez pítka, s brčkem...s tím bych si mohla otevřít bazar 😒 ...nakonec zvítězila lahvička od kubíka watter....viděl ji u dětí v kroužku, tak ji samozřejmě chtěl.

jpetraa
autor
31. říj 2011

@ivarei.a to pak přešlo samo?já se bojím,že s tímhle divadlem ju budu krmit do puberty...asi už nejsem moc schopná reálně uvažovat, mám toho fakt plný brejle..myslela jse, že za ten den vyhladoví...ale prd:o(

jpetraa
autor
31. říj 2011

jo a malá váží něco pod 9 kg a měří 73

sisstin
31. říj 2011

@jpetraa tak syn měl na roce 8,4kg a 73cm..takže ta váha mi u vás nepřijde tak hrozná. Nejvíc bych řešila asi to, že nepije 😒 jinak souhlasim s holkama, že holt prostě dělat divadýlko, než skončit na kapačkách. Co se týče jídla na návštěvách, tak to syn nejí doted...prostě když někde jsme, tak nejí ani za Boha 😝

tady fotky 8m žížaly 😝

cudlinka22
31. říj 2011

@jpetraa měla jsem to stejný 😠 Až jsem se jednoho dne těsně před odvezením do blázince naštvala a řekla jsem si, že už to tak dál nejde. Malá měla zavedený pravidelný jídla přibliženě ve stejnou dobu. Takže když měla jíst, dala jsem ji do židličky a nabídla jí jídlo co zrovna měla mít. Samozřejmě nechtěla, tak byla bez jídla. Další jídlo jsem jí nabídla zase až v dobu kdy ho měla mít atd... Nenabízela jsem jí nic mezi jídly. Tak dva dny vydržela stávkovat a myslela si, že nade mnou vyhrála 😀 Pak jí ale otrnulo a zjistila, že bez toho jídla to asi fakt nepůjde a začala postupně jíst. Nikdy moc velký jedlík asi nebude, ale snaží se 🙂 Hlavně je hrozně tvrdohlavá a na všechno si musí přijít sama. A asi i na to, k čemu je to jídlo vlastně dobrý 🙂 A malá byla čilá až až, tak jsem se nebála, že by jí to uškodilo. A je drobek, v půl roce měla necelých 5 kg a v roce měla přesně 7 kg a hlady ani žízní nepomřela.

jpetraa
autor
31. říj 2011

@cudlinka22:a pila Ti malá.když nic nejedla?

jpetraa
autor
31. říj 2011

tak sjem zkusila znova divadlo...ale tentorkát nezabralo ani to.takže má v sboě asi 3 lžičky oběda a hotovo. už jsem si dala lexaurin, už to fakt nezvládám:o( chodilo to na mě ve vlnách,ale ted mám pcoit, že jsemuž jen na té spodní.

petra49
31. říj 2011

jpetra vyddž, vím, že je to těžký. taky jsem málem skončila v blázinci, zajdi k dr. zkus vzít oběd a nakrmitpřímo pře dr

jimmy1
31. říj 2011

@jpetraa my pouštíme u jídla Jáju a Páju nebo Bořka stavitele nebo písničky, reklamy a podobně. Ale už jsme starší než vy, dřív jsem pouštěla hlavně reklamy. Otevřu si na netu několik oken a přeblikávám je, aby byla změna a milostpán snědl oběd.
Byla jsem z jeho nejezení taky pěkně vyřízená. Některá jídla mi stejně nejí doteď...
Nevzdávej to, dělej blbiny, podávej hračky, zajímavý věci. Naber sílu, zkus ji třeba nechat někomu pohlídat a na chvíli vypadni vyčistit hlavu.
Držím pěsti 😉

gilotek
31. říj 2011

@jpetraa nemyslím si, že by byla malá nějak drobná. ¨Dvojčata měli 1O měsíců a mají 72 cm a 9kg 😉

jop
31. říj 2011

@jpetraa nečetla jsem celou diskuzi, ale u nás to bylo to samé tak do 15 měsíců, teď je to trochu lepší, ale žádná sláva (doteď hrajeme divadlo, pouštíme pohádky na PC...). Prostě to tak je, že některé děti špatně jí, opravdu bych ji nenutila, jenom nabízela. Ale myslím, že by tvoje holčička měla opravdu víc pít, takže doporučuju nabízet pití všemi možnými způsoby (láhev, hrníčky s pítkem, brčko, lžička, spešl pet láhve pro děti...) a zkoušet různá pitíčka, samozřejmě přiměřená věku. Náš malý taky špatně pil a nejvíc jsem do něj nacpala v momentě, když se probouzel a byl v takovém tom polospánku, to neměl sílu protestovat a vypil mi z lahvičky třeba i 100ml. Přeju pevné nervy.

jop
31. říj 2011

@jpetraa jo a 9 kg a 73 cm měl náš malý v roce, takže nemáš důvod se stresovat, je to naprosto v normě.

ined77
31. říj 2011

@jpetraa ...tam už bude problém i v domácí atmosféře...ty neseš jídlo na stůl s obavou co zase bude, ona to cítí a šprajc narůstá.
ještě mě napadlo...co jí dát do ruky lžičku, ať se v tom porýpe....jednu ty, jednu ona...
teď je nejdůležitější, aby jsi byla co nejvíc v klidu (já vím, že je to to nejtěžší)...ale děti jsou barometry...cítí vše.
ber to zatím tak...že TEĎ nemocná není, pokud sní tři lžičky, tak taky dobré.
víš jak mě štvalo, že já s malým nemůžu nikam, protože nikde se není schopný nakojit, nakrmit...ničeho, ani blbé přesnídávky, že u všeho je cirkus...tak jsem holt vzdala výlety, smířila se s tím, že budeme sedět u jídla s hromadou kravin, hodinu před obědem vymýšlela čím se u jídla zabavíme 🙂 ..neboj, to fakt přejde... 😵
každé období s dítkem má své 😅

cudlinka22
31. říj 2011

@jpetraa pila ráno a večer tak 100 ml mléka a možná tak 50 ml nějakýho pití během dne. Fak to byla jednu dobu hrůza tak, jak popisuješ. Já už jsem se dobředu děsila, když se blížil čas dalšího jídla a tím celá komedie a hysterie 😠 Co je malá za znamení? Není náhodou taky střelec jako ta moje? 😀

jpetraa
autor
31. říj 2011

@cudlinka22 je to střelec!! je na Mikuláše:o) jojo,vím že je nejhorší jak se cítím já..ale už nevím jk z toho ven, říkám si klid,klid, nějak to dopadne, zasedneme k jídlu...a je po odhodlání.dnes je to úplně na nic, od těch 3 lžiček na oběd jsem do ní nedostala nic, jen kousíček suchýho rohlíku...ale naplatí na ni ani můj přítel, ani mamka..nejí nikomu.a ti jsou zcela v klidu..

cudlinka22
31. říj 2011

@jpetraa tak ten střelec to všechno vysvětluje 😀 Já na to nikdy nijak nevěřila, ale když jsem byla s tou svojí vochechulí v koncích, tak jsem už v zoufalství pátrala po něčem na netu a našla jsem nějaký články Střelec - dítě a docela mi pomohlo dceru pochopit 🙂 Zkus mrknout:
http://zena-in.cz/clanek/detsky-horoskop-jak-na...
Na tu mou prďolku ta charakteristika celkem sedí 🙂 Hlavně tady t y dva odstavce...

"Dítě Střelec se těžko vychovává, protože jeho pojetí spravedlnosti nemusí být tím vaším. Ovšem on uznává jen tu svou. Děti Střelci jsou kontroverzní. Střelec není diplomat.

Malého Střelce musíte o věci přesvědčit argumenty, které přijme za své. Nebude dělat nic, co by šlo mimo jeho představu dobra a správného jednání. Je prudký, ale odhadnutelný. Vznětlivý, ale rychle chladne."

Prostě ta moje malá je hrozně "svá" a na všechno si musí dojít sama. A to platilo i o tom jídle. Když nezabírá způsob, jakým jsi to dělala doteď, tak budeš muset vyzkoušet něco jinýho a třeba toho budeš muset vyzkoušet víc. U nás zabralo to, že jsem ji nechala. Nabídla jsem jí jídlo v tu dobu, kdy ho měla jíst a když nechtěla, tak nic neměla a musela počkat do dalšího jídla. První den nesnědla nic, jen ráno a večer mlíko. Druhej den si dala ráno mlíko, na sváču nic, na oběd myslím tak 2 lžičky, z odpolední sváči si myslím taky dala tak dvě lžičky a večer už pak snědla tak půlku toho, co jsem jí nachystala. A ten třetí den už byla asi pěkně hladová, protože jedla jak vzteklá 😀 Od té doby se to fakt zlomilo a jí celkem pěkně. Má období, kdy jí víc a pak zase míň, ale tak to má i dospělák.
Rozhodně se nemusíš bát toho, že by umřela hlady nebo na dehydrataci 😉 Děti nejsou sebevrazi 😀

jpetraa
autor
31. říj 2011

@cudlinka22: jojo,já sse koukala na horoskopy a taky mi to dost sedělo...tak dnes ted jdeme va vašich šlépějích...snídaně ještě jakžakž...ale od té doby vlastně nic...ted bude vdečeře, tak si taky moc neslibuju...vím že b ch to te´d už měla vydržet, ale ona nemá vůbec počuraný plínky a to mě dost znervózňuje...

sisstin
31. říj 2011

@cudlinka22 no on je problém, že na některé děti tohle fakt nezabírá..syn by snad byl schopný nejíst i týden, kdybych mu nedala to, co jí...a u takhle malýho miminka je to fakt nebezpečný... jako ano, spousta dětí jíst začne a vyhladovění na ně platí...ale pak jsou takový exoti, kteří by snad radši umřeli hladem 😒

sisstin
31. říj 2011

@jpetraa pokud nemá počůraný plínky, tak bych asi jela na pohotovost..to už fakt není sranda 😉

cudlinka22
31. říj 2011

@jpetraa jestli je čilá a veselá, tak dehydratovaná nebude. Mlíko Ti dnes pila, ne? A nepomůže třeba dávat pít z něčeho jinýho než pije normálně? To u té mojí taky zabíralo... když prostě měla změnu a bylo to něco novýho. Třeba byla nadšená, když se mohla napít z normální naší sklinky nebo pila z PETky a tak... A nejí třeba okurek? Moje malá má ráda salátový okurky a v tom je spousta vody a nebo má ráda polívky, tak mívá často na oběd hustější polívku a to mi sní klidně velkou misku.

jpetraa
autor
31. říj 2011

@sisstin:no dnes měla mokrý za celej den jen dvě:o( je veselá, čilá, chviolku neposedí...ale prostě nepije a nečurá.teď jsem do ní natlačila misku kaše, uvidím co bude ráno, když tak s ní pojedu. je to o nervy..@cudlinka22: okurek nejí, nemá zuby, nemá to čím kousat..dnes jsem koupila dobrou vodu slazenou s takovým tím pítkem, tak to na sebe párkrát vylila, ale polkla tak možná tři kapky..napdalo mě dát jí pít v noci když spí,ale to vříská že ju budím..tak já už vážně nevím co s ní, nejhorší je, že nepila moc nikdy,takže u nás je setrvalý stav,ale posldní dny k tomu ani nejí

sisstin
31. říj 2011

@jpetraa tak dvě dobrý, já myslela, že vůbec nečurá....dehydratace se pozná hlavně na kůži 😉 já jsem prej jako dítě taky vůbec nepila tekutiny....strašně málo 😉

jpetraa
autor
31. říj 2011

@sisstin: jojo,nejvíc se to prý pozná na břichu...teoreticky už jsem si vše zjistila, co kdyby...jenže stejně ji pořád sleduju atd., v noci už pořádně ani nespím a budím se se staženým žaludkem:o( vím že se hlavně musím dát do kupy já,jen už nevím jak na to.

marrei
31. říj 2011

@jpetraa - naše malá taky moc nejí a nepije, ale rozhodně nemáme takový problémy jako vy... 😔 Jen takovej poznatek - nejvíc vypije Anetka klasickýho Jupíka (taková ta přeslazená a přebarvená šťáva, ne Jupík Aqua a podobně), a pak nejvíc vypije vody, když se koupe ve vaně... 😅 Takže jako nouzovka...

cudlinka22
31. říj 2011

@jpetraa ten okurek jedla malá dřív nastrouhanej na jemno, i tu vodu co to pustilo jsem jí dávala po lžičkách - to jí moc chutnalo. Dvě počůraný plinky jsou v pohodě 😉 Zkus sečíst kolik tekutin vč. mlíka měla třeba dnes, včera, předevčírem. A neboj, dítě který je dehydratovaný rozhodně čilý není, je unavený, apatický apod... 😉

jpetraa
autor
31. říj 2011

@cudlinka22:tak dík za tip, okurek zítra zkusím..tak tekutin..dnes to je cca.250ml.a asi 30g oběda. včera to samý. jo, to mě ještěš trochu uklidňuje, že řádí jak ´dábel..

jpetraa
autor
31. říj 2011

@marrei ta vana už mě napadla, ona si v ní pořád olizuje ruce,tak až bude úplně nejhůř...díky holky..

ivarei
31. říj 2011

@jpetraa Tak vyhladovění bych určitě nezkoušela, od Aničky mám ověřeno, že bez nucení vydržela nenapít se téměř 3 dny, pomohly až kapačky. Ano, pozvolna to přešlo samo, v době, kdy už jsem si říkala, že se to nikdy nesrovná, že určitě nebude moct za 3 roky nastoupit do školky 😀 😅 . U nás teda pití probíhá v noci (obyč voda), přes den nic moc. V roce Aničce hrozně zachutnaly těstoviny, krmila se sama z mističky a pokud jsem na ni vůbec nekoukala, papala dobře. Obecně raději papá suchá jídla - brambory, rýži, těstoviny, vařenou zeleninu (vždy ale jeden druh, ne míchanou) a hlavně kousky, vadí jí mixované. A aktuální váha v 16 a půl měsících je 8005 g - podotýkám, že už fakt hezky papá.

jpetraa
autor
31. říj 2011

@ivarei: no já už z toho vyhladovění taky ustoupila, nemám na to nervy...kdyby pila, tak jo,ale takhle je to na prd...malá má zatím vše mixovaný a nebo malý kousíčky, nmeá ještě čím kousat..já myslím,ž váha není moc určující, malá měla při porodu skoro 4 kila, tak mi přijde jasný,že váží víc, než třeba stejně starý dítě, kdterý mělo při porodu o kilo míň, to není asi určující..