Horor s jídlem. Jak donutit dceru 11m jíst a pít?

jpetraa
30. říj 2011

Ahoj holky, našla jsem tu toho dost, ale nic aktuálního...jsem už zoufalá, bezradná a v depresi:O( Mám skoro 11m dceru, od asi 5 měsíců bojujeme s jídlem, ani nevím jak jsme se dostali k tomu, že do ní narveme jídlo jen pokud hrajeme divadlo, tzn. dáváme jí hračky, které háže na zem a čeká až je podáme, strkáme si na hlavu hrnky, ukazujeme jí obrázky, klíče, nádobí, prášky...jen aby otevřela pusu a my do ní dostali jídlo...není nic, co by jedla líp, i tak toho přes den sní míň než by měla..k tomu nechce pít, za den vypije tak 50ml čaje a to jen v lepších dnech..zkoušela jsem vodu, čaje, šťávy, slazený, neslazený, avent hrnek, obyč. hrnek, jupí flašku, skleničku...nic. Už nevím jak dál, dnes jsem se rozhodla, že toho nechám, ničí mě to, každý jídlo je pro nás obě stres..takže jsem přestala dělat opičky a za celý den má v sobě půlku jogurtu a asi 2 hlty čaje. Jak dlouho vydrží hlady a bez tekutin? Kdy už hrozí dehydratace? Máte některá nebo jste měly podobný problém a zvítězily jste? Co s tím?

ivarei
31. říj 2011

@jpetraa I nám říkali v nemocnici, že váha určující není - brali jako základní měřítko především pozvolné a pravidelné váhové přírůstky.

jpetraa
autor
1. lis 2011

@ivarei: to mně tam říkali taky..Malá nehubne, ale ani nepřibírá, te´d teda byc hřekla, žre i zhubne..ráno zse jen 80ml mlíka,takže jsem připravená do ní svačinu nacpat..

helcenka
5. lis 2011

@jpetraa - Ahojky, tak jak to jde s malou?

jpetraa
autor
6. lis 2011

@helcenka: ahoj, no..nic moc..včera aspoň vypila asi 80 ml čaje, různý hrnečky, flašky atd. máme po celým obýváku a cpu jí to snad co 5 minut...někdy zabere že jí to nalívám na lžičku a dávám jí to, asi ju to baví...jídlo je mizerný, včera jsem do ní nacpala 120 kaše ráno, pak jogurt, na oběd snědla sotva 50g a pak měla až večeři, to jsme zabojovali a snědla 200ml kaše. dnes ráno zase mlíko ani náhodou, nakonec jsem ju přemluvila na |hami mlíčko s kaší, vypikla 100 a ted čekám co bude během dne..

jpetraa
autor
12. pro 2011

ahoj holky..nějak to tu usnulo..malá oslavila rok, tak jsem myslela, že to oslaví pořádným jídlem, ale tak nějak je to pořád stejná bída..jen já jsem asi o něco klidnější, čím dýl to trvá, tím víc vidím,že na to že nejí neumře..tak ji nechávám, už jí nehraju žádný divadlo. pít naštěstí trošku začala, za den tak těch 150-200 ml čaje vypije.Sní mi teda tak 500g za den, což je fakt málo,ale víc s tím nenadělám. za poslední měsíc přibrala 10dkg...

helcenka
15. pro 2011

@jpetraa - ahoj, ono se to časem spraví. My jsme měli s malou teď problém, byla plně kojená, ale museli jsme zavést příkrmy od 5,5 měsíce, protože měla problém s kakáním, a byl to docela horor, nic nechtěla, jenže já ji kojila i 12x za den a to byl fakt horor. Jediné, co mi vzala na milost byla večerní kaše... A teď posledních 14 dní papká 3x denně trochu jiného jídla než mlíčko a naučila se trošku pít čajík, tak jsem ráda. Když si vzpomenu na syna, ten už v tomhle "věku" papkal 5x denně, polívky přímo miloval.
Držím moc palce, třeba se ti teď o Vánocích rozjí...

jpetraa
autor
18. pro 2011

@helcenka: já na to, až se rozjí čekám už půl roku:O( je to fakt o nervy, třeba dnes ráno mlíko nechtěla vůbwec, nacpala jsem do ní až v 9 kaši(naposledy jedla v 19 hod včera večer) a od té doby měla jen kousek suchýho rohlíku..blbý je, že i to málo, co do ní ddostanu vyžaduje, abysch ju u toho jídla bavila.třeba sio hraje s kostičkama a já ji u toho krmím.jak se zaměří na lžičku, tak je po jídle.

helcenka
30. pro 2011

@jpetraa - tak jak na tom jste? Já mám docela radost, malá se mi teď rozpila čajíku z lahvičky, teda někdy u toho dělá blbiny, lahvičku kouše, ale když má opravdu žízeň, tak vypije i 20ml najednou. Přes den kojíme 2-3x a pak k tomu ještě ráno a večer jo a v noci, takže když k tomu vypije ještě 3x po 20ml, tak mám docela radost. 😀

jpetraa
autor
6. led 2012

@helcenka:malá ted poslední dny pije taky docela slušně, za den vypije tak 150-200ml, což je na to, co pila před tím(nebo teda spíš nepila) docela dobrý. s jídlem je to pořád bída, ale už se tak nenervuju...dnes ráno zase mlíko vůbec, s velkým přemlouváním 30ml, pak kolem 10 kaše, té bylo tak cca.100ml, oběd nic, kolem 15 si dala půl skleničky králíka v mrkvové omáčce, pak kolem půl 5 pár lžiček jogurtu a na noc kaše. prostě jí to stačí...

helcenka
6. led 2012

@jpetraa - ty jí dáváš skleničky? A uvařený oběd nejí? Naše prďola taky jen tak něco do pusy nestrčí, dneska jí třeba babička uvařila krůtí vývar - byl fakt moc výborný, ale ona vzala tři lžičky, zavřela pusu a už do ní nic nevzala 😠 . Ale před dvěma dny jsem jí uvařila špenátovou polívku a to snědla skoro plnou misku a sháněla se po další... A jogurty nám nejedou
Když jí kaše, tak jí zkus udělat z ovesných vloček s rozmačkaným banánem, to chutná i naší prďole a doteď i synovi. A třeba chleba namazaný máslem jsi zkoušela. Nebo rýžový nákyp, to mívají děti rády.
Možná, že jsi to zkoušela všechno, jen tak píšu, na co jsem utáhla moje děti - teda dceru, protože syn snědl víceméně všechno, co jsem mu dala, jen málo co nejedl. 😉

jpetraa
autor
6. led 2012

@helcenka: u nás je to na střídačku...nějakou dobu skleničky nejedla vůbec, pak jen ty s kouskama, pak vůbec nic, jen doma vařený(to má ráda kuřecí vývar s nudlema, pórkovou polívku), pak zase doma vařený ani omylem...přijde mi,že to je každej den jinak..ovoce moc nemusí,přesnídávku sní jen smíchanou s jogurtem, syrovou jí jen mandarinku a pomeranč..chleba s máslem jí docela chutná,teda spíš rohlík a ještě i se šunkou, to už přišla na to, že jde šunka sundat,takže rohlík zůstává...ale jak říkám...u všeho je divadlo

helcenka
6. únor 2012

@jpetraa - Ahojky, co princeznička, jak vám to jde? Nějaká změna. U nás se malá tak strašně "rozežrala", když jí nechci dát víc, tak se vzteká, jenže když jí dám víc, tak se pobleje. Takže řeším teď opačný problém.

jpetraa
autor
12. únor 2012

@helcenka:ahoj, my měly teď takový trochu lepší období,asi tak 10ti denní...ale zase je vše v normálu..jí jen když se na to tak moc nesoustředí,ale divadlo už nehraju, jen jí dám do ruky třeba krém a ona si ho otvírá a zavírá a já ji krmím. ted mi s oblibou jídlo ochotně vezme do pusy a pak ho vyplivne, z toho mě můžou prasknout nervy..aspon teda vypije skoro celej hrnek za den,tak aspoň tak. na váženíé měla stejně jako před 2 měsícama..

helcenka
15. únor 2012

@jpetraa - tak alespoň to pití je lepší, i když naše prďola taky vypije tak 200ml čaje a ještě cca 150ml mlíčka. Chystáme se na konec kojení, tak jsem zvědavá, jak to dopadne.
Na druhou stranu mi začal bojkotovat pití syn. Jsou mu 4 roky a stěží vypije ten jeden hrneček čaje za den. A to ještě před dvěma měsíci vypil tak 600ml za den, tak nevím, co to je...
Doufám, že se to u vás nějak zlomí. Moc bych vám to přála 😉 .

jpetraa
autor
16. únor 2012

@helcenka pití je lepší, snad se zlepší definitivně i to jídlo, ne jen na pár dní..mlíko mi pije malá jen ráno, tak 100-130, pak do ní nedostanu už nic, ani večer, to do ní cpeme kaši lžičkou. Ty děti maj pořád nějaký období, chvilku je to tak a pak zase změna..tak třeba Ti malej jen stávkuje:o) držím palce, ať ho to přejde co nejdřív

jpetraa
autor
8. bře 2012

ahoj holky, musím se vypsat..situace s jídlem je u nás naprosto příšerná, nejhorší na tom je, že ať dělám co dělám, nezvládám už zůstat v klidu, takže vypěním a pak je mi to líto:o( samozřejmě vím, že je to to nejhorší,ale někdy to prostě nezvládnu..čím dýl to trvá, tak je to pro mě horší, myslela jsem, že spíš otupím,ale naopak, před každým jídlem mám sevřenej žaludek:O( včerejšek byl hodně povedenej..ráno 100ml mlíka, pak jogurt 200g(ale hrály jsme si u toho), oběd šel do koše a to jsem zkoušela dv varianty, svačina skoro nic a k večeři sotva 80ml kaše.k tomu čaj asi tak 20ml, no hrůza...za týden jdeme na očkován a na vážení, to se moc gtěším, už asi tak 4 měsíce váží pořád stejně, 8600g a to je jí 15m a při narození měla skoro 4 kg..
už fakt nevím co s ní mám dělat:O(

asmeena
8. bře 2012

@jpetraa nemůžou malé růst zoubky? U nás je to s jídlem taky na střídačku. Naštěstí teď máme období kdy krásně papá, ale měli jsme taky stavy, kdy dostala dvě sousta a pak zbytek plivala. Ani polívku by malá nejedla? My jsme teď už asi dva měsíce polívkoví. Raději udělám hustší polívku, protože vím, že z druhého jídla sní jen pár soust. A to ještě polívku jí kolem půl jedenácté, pak jde spát a až se probudí, tak teprve dostává druhé.
Držím pěstičky, ať malé začne chutnat.

certatana
8. bře 2012

@jpetraa ahoj, to znám mladší dcera byla a je podobný případ, doteď je mizerný jedlík (má 4 roky), přestala jsem to řešit a trápit se až v okamžiku, kdy se mi narodila ta mladší, protože na to nebyl čas a je fakt, že se to rázem zlepšilo, co z toho plyne zvaž sama 😀 Mladší dcera je naopak strašný žrout, je po vydatném jídle a jakmile si dám já něco na talíř ozve se "mami, mamíííííí - hami, hami", takže většinou jím v koupelně, aby mě neviděla. Myslím, že naše děti nemají problém, problém mají jejich matky....

jpetraa
autor
8. bře 2012

jojo, já si myslím,že halvní problém je ve mně, že to tak řeším a tak se tím trápím,ale nemůžu si pomoct.O( kdyby přibírala,tak to asi neřeším..navíc moje doktorka mě pořád stresuje, vždy se tam na mě dívá jak na krkavčí matku, která ani neumí nakrmit svoje dítě.o( nebo kdyby aspon pořádně pila...takhle má počuraný tak 4 plínky za den a to ńijak moc..jinak je živá, celej den neposedí..ale to jídlo!!

jankadudova
8. bře 2012

@jpetraa Ahoj. Tak ja te nemuzu utesovat jinymi detmi. Chapu naprosto i ten strach, jestli je to ok. Ale chapu i tvoje nervy...to potom nejde se udrzet. Me zajima co tady uplne jeste nepadlo - co na to pediatr? Drzim palce, at se to zlepsi. ALE dulezite jsou ty tekutiny, ale samozrejme i celkove prospivani. Hlavne ze pije. Drzte se!!!

jpetraa
autor
9. bře 2012

můj pediatr to hrozně řeší, pokaždé se dívá, jak kdyby malá byla smrtelně nemocná, poslala nás už na všechna vyšetření co snad existují, i k psychologovi, minule nám napsala na dva dny hospitalizaci, protože malá zhubla 6 gramů...naštěstí máme známýho v nemocnici, tak nám všechna vyšetření domluvil ambulantně..výsledek je, že má malá hysterickej záchvati vždy když dojdem k doktorům, zažila si svý..:O( je pečlivá,ale místo avby mě podržela a podporovala, vždy mě totálně vydeptá, minule mi řekla, že to taky může dopadnout tak,že bude malá v 5 letech kostra potažená kůží..

helcenka
9. bře 2012

@jpetraa - to máš trápení s tou svojí cácorkou. Držím palce, ať je to brzo lepší. A do 5 let se to určitě srovná. A jí malá nějaké ovoce- třeba banány, mandarinky, jablíčka, hrušky, a třeba šunku, plátkový sýr nebo nějakou pomazánku? A co třeba bábovku, tu by nejedla, jde udělat i "zdravá" varianta, já jí peču a celé mé rodině chutná líp než normální... Já vím, to jsou jen takové nápady, a teď mě napadlo, k tomu pití, co jí třeba udělat mléčný koktejl s ovocem a pít ho barevným brčkem, třeba by jí to bavilo...

jpetraa
autor
9. bře 2012

@helcenka ovoce trošičku mandarinky, tak jeden měsíček, banán vůbec ,jabko jen celý se šlupkou, kterou ohlodává a plive...okurek má ráda...buchty jak vidí tak dělá "mňam,mńam" a pak top rozmetá po celým bytě..to dělá skoro se vším...má ráda tyčinky...ale z těch si moc nevezme...

helcenka
9. bře 2012

@jpetraa - jojo, ta naše jídlo taky rozmetá všude a má z toho legraci...
Moc bych ti přála, aby se to brzo zlepšilo. 😉

certatana
10. bře 2012

@jpetraa jak to tak čtu tak já bych tedy klidně změnila pediatra, jestli Tě takhle stresuje, to fakt není normální, na té váze nevidím absolutně nic divného a okolo roku věku děti opravdu přibírají už málo, protože se hodně pohybují, takže se váha může klidně na pár měsíců pozastavit, Zuzanka vážila v roce 8,5 kg a měřila 76 cm. Doktorka mi nikdy ani slůvkem neřekla, že by to bylo málo, nebo nějaké divné ... teď ve 4 letech váží 15 kg a měří 105cm, je to taková tyčka (někdy se bojím, že se zlomí, když zafouká vítr 😀 ), ale je plná života a pohybově nadaná a mám jisté tušení, že v 18-ti bude šťastná, že vypadá tak jak vypadá .... snaž se to tak neřešit, zapracuj na sobě 😀

certatana
10. bře 2012

a jaká je vlastně teď aktuální váha ? a výška? moje mladší je s tou tvojí stejně stará +- má teď 16 M váží 10,5 kg a měří 82 cm, oproti Zuzance je to buřt, ale absolutně jsou to průměrné míry ....

jpetraa
autor
10. bře 2012

@certatana no o změně doktorky uvažuju, bude to to nejlepší řešení..malá je pořád v pohybu, chvilku se nezastaví a tak mylsím, že asi nemá moc z čeho přibrat, protože toho fakt sní málo,ale vypadá spokojeně..jenže když mi do toho ani nepije a nemá moc počuraný plíny, tak jsem nervozní..váží teď cca. 8,8 a měří asi 78-80. dnes jedla hezky, takže jsem strašně nad věcí a říkám si, jak už nebudu stresovat..

certatana
10. bře 2012

@jpetraa já bych tedy doktorku fakt změnila, koukala jsem na růstové grafy výška je na 50 percentilu to je průměr a poměr výška-váha je někde mezi 3 a10 percentilem, takže hubeňour, ale v normě.
Píšeš, že dcera je vitální a nic jí na pohled nechybí, zkus to trochu hodit za hlavu - bude hezky, děcka budou mít víc pohybu větší hlad i žízeň ...

jpetraa
autor
11. bře 2012

@certatana díky za podporu. te´d je to poslední asi 3 d ny s jídlem docela dobrý, tak jsem v klidu:o) moc si to asi beru, já vím, ale vždycky když už je třeba odpoledne a ona má v sobě akorát ranní mlíko a pár lžiček něčeho, suchou plínu a plnej hrnek čaje, tak ztratím klid a pak u pokusu u krmení i nervy a pak je mi to líto..ale snad to te´d s teplem bude lepší, budeme víc venku, bude víc čerstvýho vzduchu a víc pohybu..v úterý jdeme na očkování a převážení, tak už se obrňuju..

helcenka
29. kvě 2012

@jpetraa - ahojky, jak to s váma vypadá?