Horor s jídlem. Jak donutit dceru 11m jíst a pít?

jpetraa
30. říj 2011

Ahoj holky, našla jsem tu toho dost, ale nic aktuálního...jsem už zoufalá, bezradná a v depresi:O( Mám skoro 11m dceru, od asi 5 měsíců bojujeme s jídlem, ani nevím jak jsme se dostali k tomu, že do ní narveme jídlo jen pokud hrajeme divadlo, tzn. dáváme jí hračky, které háže na zem a čeká až je podáme, strkáme si na hlavu hrnky, ukazujeme jí obrázky, klíče, nádobí, prášky...jen aby otevřela pusu a my do ní dostali jídlo...není nic, co by jedla líp, i tak toho přes den sní míň než by měla..k tomu nechce pít, za den vypije tak 50ml čaje a to jen v lepších dnech..zkoušela jsem vodu, čaje, šťávy, slazený, neslazený, avent hrnek, obyč. hrnek, jupí flašku, skleničku...nic. Už nevím jak dál, dnes jsem se rozhodla, že toho nechám, ničí mě to, každý jídlo je pro nás obě stres..takže jsem přestala dělat opičky a za celý den má v sobě půlku jogurtu a asi 2 hlty čaje. Jak dlouho vydrží hlady a bez tekutin? Kdy už hrozí dehydratace? Máte některá nebo jste měly podobný problém a zvítězily jste? Co s tím?

mirun
30. říj 2011

Se starším synem jsem měla něco podobného. Vždy snědl maximálně 2 lžičky, at jsem mu dala cokoli, víc nechtěl. pořád jsem ho nutila do jídla a bez úspěchu. Až mi známá řekla, at´ ho nechám, že nemusím mít strach, že hlady neumře. dala jsem mu na stolek nějaké piškoty, ovoce, hrnek s pitím a td. Když chtěl, tak si vzal sám. Už jsem ho nenutila. Neměl hlad. Když mají hlad, tak si řeknou. S jídlem jsme s ním měli problémy až do 3 let.

jpetraa
autor
30. říj 2011

@mirun:
No jo, jenže neměla by aspoň pít? jednou už jsme na kapačkách kvůli zavodnění skončily, ale to měla i průjem.

ined77
30. říj 2011

@jpetraa 🙂 ...ahoj 🙂 ..zeptám se....pije malá mléko?
my to měli se synkem lautr to samé...no já to moc nevzdávala, nedalo mi to 😔 😅 .
s pitím jsme na štíru dodnes, ale jídlo se spravilo časem tak nějak samo 😉 .je to o nervy, to věřím, ale neboj, chce to krapet víc trpělivosti, ale tak to už s dětma někdy je 😅 .
jestli malá pije mléko, tak to není až tak špatné...některým prckům holt stačí maličko.a nezajímá ji třeba tvoje jídlo...že by zobala jakože s tebou?

evelina75
30. říj 2011

Ahoj, to píšeš o mém nebo o svém dítku 🙂) Nedávno jsem tady dávala taky podobný dotaz. Syn má také 11 měsíců a já to před týdnem vzdala.
Teď jíme půl a 1 ochucený (jiný by nesnědl) jogurt ráno a někdy pak už jen půl až jednu skleničku příkrmu k večeři (prostě vyhladne a pak to sní), do toho maximálně oba konce rohlíků - jí jen ty špičky , pár kukuřičných křupek a pak nic. V noci mléko jen když spí . Toť vše. Jsem klidná, protože nebojuju s každou lžičkou a prostě to tak nechávám až to na něj příjde samo. Dneska jsme slavili úspěch - odpoledne ještě asi 4 lžičky přesnídávky.
Jo a mléko mi syn odmítá přes den tak od 6 měsíců, do toho odmítal i příkrmy. No jeden den to vydržel opravdu naprosto hlady až do večera a pak milostivě vypil 180 mléka.
Zkus to taky neřešit, nabídni - nechceš, další bude až za 3 hodky , odmítne dál tak prostě ničím nekompenzovat, však ono jí do večera max do druhého dne vyhládne 🙂) Dítě za 1-2 dny hlady neumře 🙂

evelina75
30. říj 2011

má tam být půl až jeden jogurt

jpetraa
autor
30. říj 2011

@evelina:mlíko nepije vůbec, ani přes den, ani v noci,ani ve spaní,ani kdybych se na halvu postavila...dnes měla jen jednu počuranou plínu za celej den..tváří se normálně, ale já jsem před zhroucením..nevím co je horší, jestli ty nervy u toho jídla, dky si myslím,že už vybuchnu,musím odcházet, abych na ni nekřičela...a nebo pak ten celodenní stres z toho, že v sobě nemá ani tekutinu...:O(

sonica
30. říj 2011

hele ja bojovala s kazdym jidlem, bylo to opravdu presne jak to popisujes 😅
pak jsem rezignovala s tim, ze hlady neumre a opravdu 😀
a odkdy jsem to vzdala, byly jsme obe klidnejsi, ona snedla vic, ted ve skolce uz ji krasne, doma porad katastrofa, ale nenutim, to si myslim je to nejhorsi, ma na vyber na stole, kdyz tak si uz i sama rekne o rohlik a pod... 😉
neboj ono to prejde 😉
mliko skus jinou znacku, my jich taky vyskouseli vic, nakonec jsem zjistila, ze misto sunaru 160ml mi vypije kravskeho klasika plnotucneho 250ml, samo meli jsme po testech, skousela jsem ji ho dat po troskach, cekala na reakci a kdyz se nic neobjevilo tak jsme na nej presli uplne...
jinak cista voda, hrnek s cajem na stole... proste kdyz mela hlad nebo zizen tak si vzala nebo si rekla 😉

petra49
30. říj 2011

Jpetraa- taky jsme to zažili, mléko mi přestal pít cca v 8m a od všeho sněd tak 2 lžičky, na půl roce měl7600g a na roce 8500g. Už jsem byla též zoufalaá, že jsme chodili obědvat k dr a tam jak naschvál sněd 3/4 oběda. Pije jakž takž jen vodu, zajímavý je, že pití jsem moc neřešila. Vypije cca 300ml za den + něco v jídle. Zlom nastal v létě na dovolený, kdy měl 3 dny průjem a dietu a pak se docela rozjedl. Paradox je, že začal hezky jíst a přestal hezky spát. Ted docela baští, ale komedii mu u toho musim dělat stále, jedna hračka se mu nelíbí, vyměnim a otvírá pusu. Na roce vypadal fakt jak kostlivec, te´d už má i malýho pupika, ale koli má nevim, 10. listopadu půjdem na očko, tak jsem sama zvědavá kolik bude vážit

jpetraa
autor
30. říj 2011

@petra49 tak 300ml čaje je krásný, malá nevypije ani 30..to co děšláme u jídla ani nikde ukazovat snad nemůžu, musela bch s sebou vzít snad půl kuchyně, lékárničky, šitíčko, nádobí..:O( vůbec nevím jak dlouho ji můžu nechat takhle "co sníš sama, to sníš",dnes teda je to teprve 1.den,ale jak říkám...za celej den jeden jogurt, kus rohlíku s ramou, kousek suché brambory z mýho talíře a te´d vdečer 100ml kaše. nejhorší je to moje psychický rozpoložení, tak nějak si připadám totál na konci sil:O(

hamma
30. říj 2011

@jpetraa Náš taky nechtěl moc jíst a ani teď toho moc nesní, váží v roce 8,8 kg a nikomu to nevadí. Jídlo nabízím - když nechce, nechce. Když chce, tak si dá. Nikdy jsem nevážila a neměřila kolik toho sní. Když byl menší zkoušela jsem nabízet různý druhy jídla a různou konzistenci, teď už jí normálně, to co my. Nejraději se krmí sám - rukou nebo vidličkou. Hrneček s pitím má při ruce a když chce, tak se napije, nebo ukáže a já mu dám. Fakt si myslím, že hlavní je nenutit, nelámat přes koleno...Jak se říká, nad plným talířem ještě nikdo hlady neumřel.

mochenkaa
30. říj 2011

já to sice neřeším, ale jako dítě jsem byla přesně taková. Babička mamku neustále posílala k doktorovi že umřu. Co se mamka nebrečela že neví co se mnou a jak do mě dostat aspoň nějaké jídlo. Jen jsem neměla hlad, stačil mi na den malý krajíček chleba, já nic víc nechtěla. V roce jsem vážila 7,5kg a ve 3 letech cca 13kg. Ve školce už to bylo o něco málo lepší a úplný zlom nastal kolem páté třídy, to jsem si zas neviděla do huby a snědla bych všechno. Bohužel z té doby mám nadváhu a klidně bych zvládla mít o takových 15kg míň 😉
Zato sestra byla opak, řvala co půl hodiny že má hlad, byla vyloženě koule. A teď v pubertě je hezky štíhlá.
Takže hlavu vzhůru, dítě hlady neumře.

jpetraa
autor
30. říj 2011

já bych to jídlo taky tak neřešila, kdyby ale aspon pila! navíc mě pořád straší doktorka, že prostě pít musí, že to do ní mám lít...no ale to jí to ještě víc zprotivím...je to začarovanej kruh.o(

hamma
30. říj 2011

@jpetraa A zkoušela jsi už, že bys to třeba jeden den nechala na ní? Za jeden den žízní neumře. Já bych asi dala na nějaké dostupné místo lahvičku (nebo klidně i víc, s různým druhem pití) a řekla jí, že tady má pitíčko a ať se napije až bude chtít.

jpetraa
autor
30. říj 2011

dnes podstatě poprvé...jak jsem psala...už včera byla bez večeře a dnes za celej den jeden jogurt aktivia a 100 ml kaše na noc...žádný jiný pití

andrusek
31. říj 2011

ahoj tak my to mame to same od malinka.dcerka nikdy nejedla přikrmy,nikdy nedržela v ruce rohlik a že by si sama kousala?ne. 😉 Ale pije stále sunar. Mala bude mit tři roky a zlepšila se až ve 2,5 letech kdy už sni i polívku,pul rohliku s něčim,křupky, sušenky atd...ji jdou ale dobře 😀 a to je vše.Pijem tak 100-200ml deně. Ještě nikdy nesnědla chleba, neji maso, bojujem ve školce kde neji cely den nic krom polevky par lžiček.Někdy to pořad řešim a jsem z toho smutna a někdy to vubec neřeším. 🙂 Dr říka že se to zpraví tak tomu se snažím věřit. 🙂

jpetraa
autor
31. říj 2011

tak dnešek pokračuje jak jsem čekala...drží hladovku.ráno teda vypila 120ml mlíka, ale jinak nic. Vidí lžičku,začne hledat hračky, ty jí nedám,takže tím jídlo končí,začne se kroutit a vztekat a jde ze židličky ven.takže si nedala ani jednu lžičku,ani neví, co měla mít. pití od rána taky vůbec nic:o(( možná b bylo lepší to vydržet a hrát jí to divadýlko dál,rezignovat na plánování výletů spojených někde s krmením atd.

sisstin
31. říj 2011

@jpetraa my měli to samé od narození, syn v podstatě doted (4 roky) nejí nic. 😉 Trošku se to zlepšilo ve školce, tam jí svačiny (pokud není sladká, sladké věci nejí, v životě neměl v puse např. bonbon), sní polévku většinou a z hlavního jídla občas maso 😉

Doma je to pořád stejné, žije z Brumíků, jogurtů a pečiva se salámem...když vidí doma jídlo, tak chytá úplně paniku 😉 vím, jaký je to záhul na psychiku. Určitě, pokud by to trvalo delší dobu, bych malé nechala udělat krevní a gastro testy, jestli má všeho dost a jestli není na něco alergická. A pokud ne, tak se s tím holt člověk musí smířit, psycholožka mi psala, že prostě takové děti jsou...které snědí drobeček a pak půl dne nemají potřebu jídla. S věkem se to zlepšuje, i když většinou z nich nikdy nejsou dospělí, co by zrovna holdovali jídlo.

Pevné nervy přeji 😉

sisstin
31. říj 2011

@jpetraa jinak syn právě nepil ani to mléko, nesnášel ho..v životě nevypil víc jak 120ml (a to jsem to do něj rvala hodinu), a někdy okolo 7. měsíce jsem do něj nedostala už ani kapku. Doted nic mléčného nepije. Takže buď ráda aspon za to mléko, to je výživné a kalorické dost 😉 navíc holčička je ještě strašně malinkatá, je velká šance (narozdíl od nás), že se to ještě zlepší. V tomhle věku může být klidně plně na mléku 😉

jpetraa
autor
31. říj 2011

@sisstin:mlíka do ní dostanu ráno 100 a to ještě jen když se stane zázrak, jinak taky třeba jen 20 a to je za celej den všechno,takže ani mlíko mě nezachrání.nejhorší je, že na psychologa jsem zralá už tak akorát já..

sisstin
31. říj 2011

@jpetraa no u nás to bylo fakt to samý 😉 akorát v týhle době syn docela jedl příkrmy (kupované)...to ještě jakž takž šlo do 18měsíců, ale pak šlus i s těma příkrmama 😝 ale pokud by ti hubla nebo tak něco, tak určitě zajít do gastroporadny 😉

ono to nejezení někdy může mít příčinu 😉 a když se teda nic nepotvrdí, tak holt budete pařit mezi nás nežravce 😖

jpetraa
autor
31. říj 2011

@sisstin: my už na všech možných vyšetřeních byly:sono břicha, odběry krve, neurologie..malá málo přibírá,tak proto. nikde nic. příkrmy...jí je úplně jedno co to je, jeslti kujpovaný nebo vařený...navíc nemá zuby, takže mě nespasí ani třeba jabko,že byh jí strčila do ruky..dokud jsem to do ní rvala pomocí toho divadýlka, tak třeba 800 za den celkem snědla.ale jak jsem skončila..prostě konec, pusu na lžičku neotevře ani kdybych se na hlavu postavila:O( ještě tak třeba pár kousků rohlíku...jinak nic. a nečurá, to mě deptá nejvíc.

sisstin
31. říj 2011

@jpetraa ty jo, tak to je blbý, že není hydratovaná 😔 s pitím jako takovým jsme problém nikdy neměli, vždycky "jen" s jídlem.... zuby taky neměl dlouho, a i když je měl...tak neuměl kousat...doted by se třeba nezakousl do celýho jablka, musí ho mít na měsíčky 😉 jinak je taky malej a drobnej, ve 4 letech 99cm a 13,5kg (a to 1kg ještě přibral ve školce za posledního půl roku) 😝

rada od psycholožky byla nedělat z jídla žádné divadlo, ani mu nevěnovat pozornost...prostě jen něco nabídnout, když to odmítne, tak mu dát něco, co sní.... nevyplnovat mezery svačinkama (rohlík atd.), ale to jaksi u 11m dítěte moc aplikovat nelze 😔

jpetraa
autor
31. říj 2011

@sisstin jo,to mi psycholožka říkala taky...ale u nás to dopadlo tak, že je spíš spokojená,že s divadlem neotravuju a ona nemusí jíst nic..právě že kdyby pila, tak bych to jídlo tolik neřešila..na kapačkách už jsme jednou byly, měla průjem,a tím že nepije, tak jsme byly v nemocnici,aby ju zavodnili.takže se bojím, kdy třeba ten průjem dostane a jsme tam zase zpět..

sisstin
31. říj 2011

@jpetraa no právě u nás tohle taky moc nefunguje, dřív by byl rád, že nemusí nic jíst....třeba když jsme byli někde na návštěvě na víkend, a neměli tam ty "jeho věci" - Brumík, jogurt a houska se salámem, tak klidně tři dny nejedl fakt NIC a jenom pil. Ted od té školky fakt zlepšení, ale taky jsou mu už 4roky a oproti jiným dětem je to furt katastrofa 😝

ze lžičky by ti to pití nevzala? Nebo třeba brčko? Ale na to je ještě malá asi 😔

jpetraa
autor
31. říj 2011

@sisstin:ze lžičky nechce, zkoušela jsem r§zný hrnečky,různý pití,různý situace...nic...

kacik11
31. říj 2011

@jpetraa ahoj, zkoušela jsi třeba malou krmit u televize? U nás to začalo fungovat. Moje dcera neměla sice s jídlem takový problém jako tvoje, třeba jogurty a přesnídávky jedla celkem v pohodě, ale obědy to byl děs, plno hraček vytahaných, všechno špinavé jak jídlo prskala. Tak jsme začali krmit u telky a ona ani nevěděla, že otvírá pusu. Bohužel jí to vydrželo do dnes. Sice jí dost, ale musí mít puštěnou televizi nebo nějakou pohádku na PC. Nebo už musí mít fakt hlad a sní něco i venku nebo doma bez telky. Vůbec na ní neplatí, že třeba ostatní děti v oklí jedí. S pitím neporadím, prootže moje malá pije hodně a vždycky pila, ale kamarádkyy holčička taky pije strašně málo a to už má 2 roky a vypije třeba jen 200 ml za den a hlavně večer. Pořád to zkouší, pořád nabízí a střídá různé tekutiny.

jpetraa
autor
31. říj 2011

@kacik11 jídlo u telky mi přijde podobný jako hraní divadla...taky nehrozí že ju nakrmíš někde venku na výletě, u kamarádky atd..

ined77
31. říj 2011

@jpetraa 🙂 ...jestli tě to uklidní, já hraju divadýlko občas s tříletým synkem dodnes 😅 .kompenzace je pro mě dcerka, ta zbaští za chvilku asi i mě 😀 ..ale to je od věci.
ale takhle...kdyby malá pila, tak ti také řeknu, neřeš to, ale protože ani nejí ani nepije, tak já osobně bych bych to divadýlko hrála, i za cenu toho, že toho moc nenavýletujeme (u nás to bylo stejné, neexistovalo...nešlo malého nakrmit někde za pochodu)...prostě ano...tahala bych co mě napadne a u toho do ní pár lžiček nasoukala.nemyslím násilím, s křikem a pod.....zpívala bych, tahala kde co, v nejhorším bych i něco na dvd pustila (třeba to zebere jako u nás).neříkám aby zbaštila půl vola 😅, ale třeba půl misky husté polévky je lepší než nic 😉.
možná se do mě maminky pustí 😅 ...ale dobře vím, co to je mít doma takového notorického nejedlíka a hlavně nepijáka ☹ .ono totiž....jídlo se do dítka dostane snadněji než-li pití 😒 .

kacik11
31. říj 2011

@jpetraa u kamrádky jo, tam jí taky pustíš telku 😀 No já jsem nakrmila než jsme šly ven a pak jak jsme se vrátily, postupem času se to zlepšovalo, teď už si sama řekne, že má hlad, že něco chce tak jí venku dám třeba brumíka nebo koupím šáteček a je to. jen mi ta televize přijde míň náročná než hrát divadlo a všechno vytahovat viz, jak píšeš léky, šitíčko, hračky a tak

ivarei
31. říj 2011

@jpetraa A kolik malá váží? U nás to přešlo časem, okolo roka nastalo zlepšení, ve 13 měsících už to bylo fajn, hlavní příčina byl masivní reflux a alergie na BKM, banány a další potraviny. Anička pořád papá třeba polovinu toho, co ostatní děti, ale už aspoň nebojujeme - naopak, jí ráda, všechno a všude. Praktikovali jsme to co vy - blbnutí, krmení u dřezu a tekoucí vody, dokonce jsme dávali jídlo na podlahu, protože Anička jeden čas "luxovala" jídlo ze země..., skákali při krmení na balónu, zpívali, chodili po bytě, pérovali na posteli, drželi kočku na klíně...