Hyperaktivní mimino při jídle.Má někdo tenhle problém?

alishia
16. pro 2008

ahoj,

je tu nekdo se stejnym problemem (šije sebou, kope nohama, hazí rukama, kroutí se,vrčí, atd.)? Nebo jsou vase ditka hodna a poslusne otviraji pusinky a ani se nehnou? Me malej plati i rucickou do flasky. A furt u toho jidla tak divne vrci a vzteka se. Ja nevim jestli treba neni neco spatne:/

spathiger
17. pro 2008

Inak moj drobec uz od narodenia rozhadzuje nozickami a rucickami na vsetky strany.. co od narodenia, on bol uz pred narodenim taky.. Niekedy mam pocit, ze sa hadam chysta vzlietnut, ci co. Ja ho preto obcas volam kolibrik, i ked vahovo to nanho celkom nesedi. Ale ta frekvencia mavania je podobna. On sice s papanim problem nema, usta otvara ako vrana, no musi byt dostatocne priputany, inak by som ho nahanala po celom byte. Ak nemam po ruke detsku stolicku, tak je velky problem udrzat ho chvilu v klude. Este aj v tej stolicke vyskakuje, natahuje sa a trieska ruckami na vsetky strany, no aspon trocha ho to udrzi. Tiez som sa spociatku obavala, ci je to v poriadku, ale potom sa mu narodil bratranec a detto, tie iste pohyby. Tak som sa skludnila. Je to jasne, ma to po ockovi ;o)..

alishia
autor
17. pro 2008

to zpivani docela zabralo🙂

meleri
17. pro 2008

holky jak kojite takove ty uz velke tezke deti? je na to nejaka jina pozice?

dadkaa
17. pro 2008

Ahojte, idem sa aj ja podeliť s Vami o náš rituál pri papaní. Moja dcérka je poriadny jedák no máme dni keď jej nechutí alebo ju to proste nudí, tak sme si vymysleli teda ona si vymyslela zábavku, buchne mi ručičkou po ližičke a samozrejme časť jedla sa objaví na stole tak sa v tom patlá a patlá až kým nedopapáme. Najnovšie som jej začala na ten stôl dávať malé kúsky zeleniny a ona si ich pchá do pusinky a to ju vie tiež pekne zabaviť... "Najhoršie" je, že sa už bez toho nenapapá ale mne to vôbec nevadí 😉 .

alishia
autor
17. pro 2008

a tu zeleninu ji davas varenou nebo syrovou?.) a uz ma zuby?

blau
17. pro 2008

meleri: ja len v leze maly ma 12kg 😉

spathiger
18. pro 2008

Meleri, no moj ma tiez 12 kg, ale my zatial klasika, ako na zaciatku. Teda bud v naruci alebo v noci poleziacky. Akurat je to uz vacsia sranda ;o), lebo robi pri tom opicky, stekli ma, atd. Ale uz je schopny napapat sa v akejkolvek polohe, aj postojacky.

meleri
18. pro 2008

ja se priznam, ta poloha v leze mi moc nejde. ja kojim jenom taky v naruci, a musim si k tomu sednout..bohuzel nemam ten kojici polstar, tak je to mazec..

petka80
18. pro 2008

meleri, když byla moje Anička taky takhle malá, tak mi to vleže taky nešlo. Asi až od těch dvou nebo tří měsíců, to už byla o něco větší a taky se líp "přicucávala". Tak to ještě zkoušej, protože hlavně v noci je to fakt k nezaplacení.
Já sice kojící polštář měla, ale nějak mi to s ním nešlo, tak jsem taky kojila v sedě a podložila si ji normálním polštářem. Hlavně aby ti to bylo pohodlný. Za chvíli už taky bude prcek šikovnější a bude pít kratší dobu, tak to taky bude lepší 😉

meleri
18. pro 2008

Petko,

jo dik. Je fakt, ze maly pije dlouho, nekdy i pres pul hodky. Pak je mu ale spatne a ublinkava. Ja to taky tak resim, podkladam to polstarem, ale je fakt, ze od porodu me desne boli zada. Jak je to pak s tou dobou kojeni? on pak pije min a casteji?
ahoj 🙂

uyvona
18. pro 2008

můj malej se také vrtí při kojení, což mě dost štvalo. Tak jsem ho jednoduše dala do rychlozavinovačky na pevno, nežli bývá a už se pak soustředil na kojení a ne na ošívání 😉

blau
18. pro 2008

A to som si myslela, ze iba moj je taky vrtinoha 😉

petka80
18. pro 2008

Meleri, ne ne, pije spíš méně často a kratší chvíli, jak roste a je šikovnější, tak si to mlíčko vytáhne za kratší dobu, třeba i za 5 minut 😉

janaboris
19. pro 2008

Při krmení mám malýho na klíně a taky se kroutí,chvílu sedí a otvírá papulku a po chvilce se asi začne nudit tak se začne na mě otáčet,spouzet,vstávat a křičet...nejlepší je když mě špejchne rukou do lžičky a jídlo se rozletí úplně všude,oba jsme jak prasátka a všechno okolo taky...většinou mu ruce držím,ale občas je vytáhne. 😀

meleri
19. pro 2008

Ja si zas rikam, ze je dobre, kdyz se trochu protahne, ten muj je jeste malicky a porad musi lezet, tak at ma aspon pred jidlem nejaky telocvik.

Petko,

tak to uz se taky tesim, jak bude sikovnejsi, obcas je to stres..jedl, a kolik, pribral, nepribral; atd...

Janaboris,
tak ten tvuj je uz asi chlapak, kdyz se takhle rozciluje..

malaletajicimyska
25. bře 2013

Maly prave veceri jeste mu neni rok ale ji malo a kdyz uz ji tak nevydrzi sedet.....leze nahoru a dolu poodleza a vraci se....zidlicku mame bez pasu a vyskakuje z ni nebo kdyz je blyzko stolu tak leze na stul.....starsi byl naprosty kludas a milovnik jidla sedel a jedl maximalne se smal vzdy kdyz jsem nabrala lzicku.......jediny zpusob jak ho nakrmit v klidu je pripnout si ho do ergonositka a chodit ale to take nejde delat stale.....mate nejaky napad? Premyslela jsem o koupi zidluckys pasy ale mam obavu, ze se bude vztekat a stejne se nenaji 😕 Na druhou stranu jsem rada ze papa

malaletajicimyska
25. bře 2013

@meleri kojim skoro rocniho syna bud klasicky- turecky sed a maly mi lezi v kline jsem mala a mam vetsi prsa tak se nemusim ani moc predklanetXD nebo fotbalovou polohu sedim na posteli maly je vedle mne nozky smeruji za nas hlavinkuma v kline a nebo v leze ale to jen v noci.
Kojeni v leze mi s prvnim synem vubec neslo nemohla jsem prijit na to jak si k nemu lehnout vzdy jsem ho dusila prsem a ani nevim jak s mrnousem to jde....ale mozna to bude tim ze prvni byl cisarem a lezeni na boku mi moc neslo byla jsem dlouho neohrabana

evelp
25. bře 2013

u nás je to také. říkáme, že jí na diskotéce, protože to tak vždycky vypadá...