Hyperaktivní mimino při jídle.Má někdo tenhle problém?

alishia
16. pro 2008

ahoj,

je tu nekdo se stejnym problemem (šije sebou, kope nohama, hazí rukama, kroutí se,vrčí, atd.)? Nebo jsou vase ditka hodna a poslusne otviraji pusinky a ani se nehnou? Me malej plati i rucickou do flasky. A furt u toho jidla tak divne vrci a vzteka se. Ja nevim jestli treba neni neco spatne:/

andulka4
16. pro 2008

Asi ho musíš ošálit a nějak ho zabavit 🙂 Jinak to co popisuješ je běžné....nenazvala bych to ale hyperaktivitou 🙂

alishia
autor
16. pro 2008

no jenze on se nezastavi ani na chvili. spis me trapi ze u toho jakoby vrci a obcas se krouti, ja nevim jestli ho treba neco neboli kdyz papa treba brisko. Bojim se ze neco neni v poradku. tak se ptam jestli je to normalni.

coriven
16. pro 2008

Ahoj, my jsme na tom podobně, ale nevzteká se a nevrčí 🙂, ale šije sebou, nohama kope do čeho se dá - nelépe pochoduje o stole (teda v sedě a kope do desky) a ruky jsou taky všude, ale jednu si dávám kolem pasu a druhou ji držím 😉 , pak je klidnější a hezky tu papulu otvírá 😅

A dělá ti to hned, nebo po delším čase u jídla?

alishia
autor
16. pro 2008

nekdy hned...mozna ho krmim kdyz nema hlad a proto dela kraviny...ja fakt nevim. ale obcas se stane ze je sticha a ani se nehne a krasne vyzahne mlicko bez kecu, nebo nekdy svacinku (ovoce) spapa bez problemu, ale spis se potykame s timhle tim.

coriven
16. pro 2008

jo ty to myslíš u podávání mlíčka, já myslala obědové příkrmy 😅 , já teda ještě jinak kojím a to sebou Kája taky šije, nohama se vytáčí a prohýbá... občas i vrčí 😉 , ale to spíš, když je ospalá a nemůže usnout...

maruska39
16. pro 2008

Taki mě to taky malý začal dělat,když jsme začali dávat příkrmy a vypozorovala jsem,že ho trápí prdíky,když toto dělá,má zaražené prdy a má bolesti tak sebou šije a dělá koniny,takže ho musím nejdříve rozcvičit,aby se vyprděl a pak teprve můžeme v klidu papat 🙂

radka.m.
16. pro 2008

alishia-my děláme při jídle to samé,jakmile ho posadím do židličky,tak se začne otáčet,bouchá mi rukama do stolu,ale také do lžíce,takže je hned všechno pocintané,jakmile zjistí,že se nemůže ze židličky hnout,tak se začne neuvěřitelně vztekat,že ho kolikrát nemůžu ani dokrmit,protože se tím vztekáním začne dávit.ale zjistila jsem,že to není tím,že by neměl hlad,ale tím,že fakt nevydrží chvíli v klidu,protože když se někdo z nás ukáže s jídlem u stolu,tak se po nás začne sápat a kolikrát se raději s jídlem před ním schováváme.protože jinak by jedl pořád.kolikrát,když se začal vztekat v jídelní židličce,tak jsem ho pustila na zem a běhala jsem za ním se lžící,tak to si vždycky vzal v pohodě,když si u toho mohl hrát.tak to taky vyzkoušej a uvidíš,jestli bude jíst normálně,když u toho bude moc běhat,u nás to je fakt tím,že nevydrží v klidu.

andy80
16. pro 2008

Běhat za dítětem se lžící? To snad ne!!! Dítě by mělo jíst vždycky na stejném místě a nemělo by se ničím rozptylovat. Já když malou krmím, tak se s ní zavřu v kuchyni a v klidu nakrmím. Taky sebou šije, ale jde to ukočírovat.

radka.m.
16. pro 2008

andy-čteš zřejmě mezi řádky,já jsem nenapsala,že to tak praktikuji,ale že jsem tímto fíglem vyzkioušela to,že ho nebaví jenom sedět a že mu nic jiného není. 🙂

jjaanca
16. pro 2008

andy80 - ono se to mluví, ale co bys dělala kdyby mělo dítě v 9 měsících necelých 7kg a v klidu snědlo jen pár lžiček? Lucka vydrží sedět jen pár minut a pak se začne vztekat a řvát a nedostanu do ní ani ň. Takže jí vypustím a nechám hrát a lítám za ní se lžičkou a tak do ní dostanu celou dávku (100ml - víc se mi nepovedlo ani takhle). Je to hrozný ale jinak to prostě nejde. Kdyby normálně prospívala tak se na ní vykašlu ať má klidně hlad ale takhle....

radka.m.
16. pro 2008

jani-to souhlasím s tebou,protože přesně takhle krmila má mamka mně,jezdila jsem ještě na základce po ozdravovnách,protože jsem taky vůbec nechtěla nic jíst,ne že bych byla vybíravá,ale prostě mi nechutnalo,tak dodnes vzpomíná,jak mně i venku po dvorku honili,aby do mně dostali aspon pár lžic. 🙂

alishia
autor
16. pro 2008

me mama taky takhle krmila🙂

Ja si take myslim ze ho boli brisko, ale stve me to. Je to skoro u kazdeho jidla a tomu do vseho cpu sab simplex nebo baby calm, hybe se dost. Budu ho nadale bedlive sledovat. On uz teda ma s prdikama problemy od narozeni:/ On to dela jak u flasky tak u jidla ze lzicky. ale nekdy je fakt klid a ani necekne a ani se nehne.) ale to je vyjimecne.

lu777
16. pro 2008

tak nas Matysek ji dost dobre, ale taky miva sve dny kdy to stoji za to.. je celkove dost aktivni a kopani nohama uz ignoruju, naucila jsem se misku drzet automaticky porad tak, aby do ni nekopl... ruku v puse taky, zasahuju az kdyz tam jsou obe (to nekdy znamena, ze mu jidlo chutna a jindy ze mu nechutna)

ale kdykoli jsem zacinala s necim novym tak pomahalo jedine zpivat - zpivat - a zpivat ! nejsem zadnej zpevak, ale umim ted uz aspon padesat pisnicek a i muj muz, American, se z nouze naucil i cesky Komari se zenili, protoze nekdy bez komaru neni obed 😀 😅

no a jinak muzu poradit jidlo ochutnavat, nekdy je jidlo proste nijaky... mne se moc osvedcilo dat vec, kterou ma rad (napr. sladke brambory, kukurici, spenat) a do toho propasuju neco co moc nemusi (ruz. kapusta, brambory) a on to sni jak nic a mnohem min se u toho krouti .... dalsi trik je dat kousinek masla nebo trochu suseneho mleka, pokud teda nekojis a nevadilo by Ti ho dat... nekdy staci jen dolit vodou jsem si vsimla, aby to bylo takove lehceji polykatelne

pokud si myslis, ze to je briskem, tak vrele doporucuju PROBIAN MIMI, je to probioticky prasek pro podporu prechodu na pevnou stravu... my meli ohromne potize s briskem a moc to pomohlo !

jinak ja taky zatim krmim zasadne v klidu, v zidlicce a obcas musim napr. muze poslat do jine mistnosti, protoze by se po nem tocil a poradne by nejedl
ovsem mam tu vyhodu, ze malej je baculatej, ma teda 8.5 kg, ale jen okolo 70 cm, takze pokud sni pulku, tak ho necham tak, ale dalsi jidlo driv nedam... jednou mi tyden nechtel moc jist a to jsem teda mela nervy...
on moc rad ji, ale taky jsem zvedava, az zacne chodit jak bude u jidla chtit sedet... ja kvuli tomu porad dodrzuju trihodinove intervaly a krmim zasadne pripasaneho... nedavno jsem byla na navsteve a krmila jsem ho na kline a pak dostal vyjimecne neco do ruky mezi jidly... no a vecere katastrofa 😝

alishia
autor
16. pro 2008

Lu777 : tak my te trumfnem🙂 My mame 77cm a 9kg. takze kdyz pohubne tak to nebude naskodu, ale papat musi, idkyz ho skoroo neunesu. Ty probian zkusime,jak se to prosimte bere? A kolik to stoji? Ty probioticke kapky jsou silene drahe.

kijonkova.k
16. pro 2008

Holky,tak já musím někdy taky za malou lítat,abych do ní něco dostala,manžel byl prý to samé.Po pár lžičkách se začne v židličce kroutit a fňukat a je to na prd 😠 Tak si ji dám buď na klín a dojí to,někdy ji musím dát na zem a jí buď v leže nebo je na všech 4.Hrůůůza,já vím,ale ona by jinak ani snad nejedla.Je spíš štíhlá,takže mám strach,aby dobře prospívala.Ale dneska snědla všechno bez řečí,tak uvidíme zítra 😉 Stojí mě to hodně sil a nervů jí nakrmit.

lu777
16. pro 2008

Alishia: stoji asi 120 Kc a je tam 15 davek.. ja davala ze zacatku kazdy druhy den, ted dam tak jednou za tyden a nebo kdyz jsem ja nastydla nebo jdeme na plavco apod... ale od 9. mesice je to o moc lepsi 🙂
probioticke kapky jsou asi super, ale u deti od 4. mesice se fakt da dat Probian a je to o mooooc levnejsi...
jo a je to prasek, da se do mlika nebo do kase... nebo i do zeleniny, ja se to snazila vzdycky dat do toho co bylo pro nej nejhur stravitelne, coz byla u nas hruska, kukurice a mliko

jinak zdravim spolutrpitelku, co my si uzily s bolenim briska ani nechtej vedet... moc dobry je taky jogurt jestli davas, u nas Hollandia bily, nejdriv mu vubec nechutnal, ted se na nej uplne klepe 😀

spathiger
16. pro 2008

Alishia.. Mne sa tiez maly krutil pri papkani. Ja ho sice kojim, ale to je v podstate jedno. Po par hltoch ocervenel, zacal sa pucit, kopal, vypinal sa... Najprv som si myslela, ze mam hadam malo mlieka, ale potom som prisla na to, ze ked nachvilu prerusim krmenie a necham ho odgrgnut, prip. vyprdkat, tak v pokoji dopapka. Asi ho len tlacil prebytocny vzduch v brusku. Tak skus, mozno pomoze.

alishia
autor
16. pro 2008

holky moc dekuji. sem mnohem klidnejsi. ja mam o nej porad takovy strach, precetla sem si nedavno jeden clanek u ktereho sem brecela a od te doby se o maleho dost bojim. ale ten clanek se netykal tady toho.

elenita
16. pro 2008

alishia, klasika, to robi aj moj maly......netrapia ho ani prdiky ani nic...aj krasne papa a vahovo je na tom rovnako ako Tvoj....akurat ze pri tom kope nohami, ruku lietaju hore/dole a tak.....rukami mava aj Lucinka, problem aj trafit jej do pusy....vobec mi to nevadi, akurat ze je potom cela kuchyna od mrkvy, spenatu a podobne 😀 Petulo t robi, aj ked dostava flasu, ale dasa to zvladnut.

mkr
16. pro 2008

malá s sebou taky šije, to by jinak asi nebyla normální, dám ji hračku do ruky a je klid ona se zabaví a otvírá pusinku a já ji futruju, takže zkusit nějakou hračku 🙂

alishia
autor
16. pro 2008

hracku sem zkousela a nas sikula, s ni mlatil bud do lahve nebo do lzicky, vyrazil mi tim i celou misku. sem byla vzteky bez sebe.)

lu777
16. pro 2008

u nas hracka taky nefungovala, taky s ni mlatil a byl jeste vic nesoustredeny...

fakt doporucuju vyzkouset ZPIVANI...
a kdyz je nejhur tak jedem zvuky Jak dela kocicka? Mnauuu, mnauuuu... Jak dela ovecka? Meeee, meeee... a jedem to i dokola, on pak ji automaticky, az je to nekdy smesny 😅
a nebo i jakykoli zvuky vymyslim, co me napadne.. i kdyz lepsi jsou ty zvirata, ty jeste neumi moc napodobovat, maximalne delam Baf baf jakoze pes a on ji a u toho rika s plnou pusou Ba, ba, ba! 😀

schwarzovka
16. pro 2008

malej koukal na pohádku (pojďte pane, budeme si hrát), bohužel ho přestala po 3 měsících bavit 😠 a jinou nechce. Teď se dokáže v klidu najíst jen venku, když kouká na lidi 😒 ☹

anta
17. pro 2008

Mě malej zase sahá na ruce a děsně mě šimrá ruku, kterou držím lahvičku, takže mám co dělat, abych se nerozesmála na celý kolo, jak to lehtá 😀 😀 Jinak pořád kouká, kde co lítá, no už to není, co to bývalo 😉

alishia
autor
17. pro 2008

schwarzovka: ja myslela že ovecka dela Bééééé, bééé 😀 😀 😀

alishia
autor
17. pro 2008

no ja sem se prehlidla, myslim Lu777🙂))))

alishia
autor
17. pro 2008

my tede koukame na Tip a Tap ale ne pri jidle, a pred tim sme meli krtecka. Kupuju ty dvd s pohadlkami. Rakosnicek ho nebral, ma rad hodne barevne pohadky. a kdyz ho to prestane bavit, tak se stejne dokoukame, zajima me jak to skonci.))) dma mu uovladac a je klid. me zas malej kope do bricha, mam ho na stlo v lehatku a jak mu davam papat tak on ma dlouhe nohy a jak sebou furt sije tak kope. tak musim ze strany a to se mi zas krmi blbe. no proste hruza.

anta
17. pro 2008

Dneska jsem si zrovna ráno říkala při přebalování malýho, že by bylo dobrý dávat ho do svěráku 😀 😀 To je takovej živočich živej, že nestačím koukat 😀 😀

petka80
17. pro 2008

Holky, to je docela sranda, co člověk nevymyslí, aby svoje dítě nakrmil 😀 Já jsem na tom podobně, moje malá taky dělá s jídlem cavyky, musím jí pořád něčím zabavovat, aby otvírala pusu 😖 Já jsem prý ale byla stejná potvůrka, večeři mi prý naši dávali ve vaně - hrála jsem si a oni mi vždycky šoupli do pusy kousek chleba.
Nejvíc jsem se zasmála, když mi můj manžel říkal, že když mu prý moje mamka vyprávěla, jak mi u jídla hráli divadlo, tak si prý říkal, že mě nějak rozmazlovali...... No a už ho taky hraje...... 😉

meleri
17. pro 2008

Moje miminko ma svuj ritual, ze pred kojenim taky vselijak vrci, krici, sije sebou, smeje, a skube s prsem ze strany na stranu jako pejsek, me to prijde hrozne srandovni, proste si hraje. Casto se smeju s nim nebo ho lechtam...ja ty jeho zvuky zboznuju, je to strasna legrace! no pak pije a obcas to dela i behem kojeni.
Myslim si, ze i to mimco si chce uzit trochu srandy a zabavy a ne jenom spat jist a kadit... 🙂