Jak donutím 17 měsíční dítě, aby jedlo?

terik32
22. kvě 2012

Nevíte jak donuti skoro 17.měs. dítě aby jedlo. Od 8měs. jsem začala zkušet příkrmy a vydrželi jsme to asi týden. Od té doby se stravuje jen jogurty, tvarohy, přesnídávky, rýžová kaše, mateřské mléko. Navíc zhruba pře 14dny jsem i přestala kojit. Malý se sám odstavil a nechce i když to zkouším ve dne v noci. Teď už přestává chtít i přesnídávky, tvarohy a už 3 den jí jen pacholík a večer a ráno rýžovou kaši. Nemá asi ani pocit hladu nebo nevím. Pečivo taky nic. Není to žádný chudinka asi 10kg ale nevím co s tím. Dr. je stále v klidu od samého začátku mi říká, že u nás v normálních rodinách ještě žádné dítě hlady neumřelo a že kdyby měl hlad tak jí. No ale to se mi moc nelíbí, to takhle nějaké vitamíny a živiny ze stravy. Nemáte zkušenosti? Budu ráda za každou radu. Díky předem 😕

vera20
4. kvě 2017

@monikagurthova ahoj, on to bohuzel lzickou sam neumí, nebo možná nechce, když mu davam lžičku do ruky tak taky zacne rvat a jist uz nechce. A sam se rukama taky nenaji, protoze to co nezná se toho ani nedotkne.

deniee
4. kvě 2017

Syn je taky rejpavka od malá.. Ve všem se jen pohnipe a vymysli si ze je,ospalej nebo ze chce něco Jinyho apod. neřeším to.. Buď to sníš nebo budeš hlady..jestli to NESMÍŠ žádný mnaminky.. Mladší Bracha byl taky,hroznéj na jídlo..navíc je,znamení Panny.. Začal se cpát za dva,až v pubertě do te doby,žil snad ze vzduchu.. Počítám ze syn to bude Mit stejně a v pubertě ho bude snazší šatit než živit..podotýkám ze jsem se učila kuchar číšník a vařit umím.. Holt některý,děti to tak Maj a nemá,smysl vědět hlavu..

monikagurthova
4. kvě 2017

@vera20 no pokud prospívá tak bych to zatim neresila a uvidis casem porad bych to zkoušela a treba to jednou dopadne. Hlavne klid kdyz mi Eli nechtela jist ja z toho byla na nervy tak to asi ze me citila a zacala vyvader dopredu....jak jsem se dala do klidu tak se to hodne zlepsilo. A pristup bud snis nebo budes hlady je potreba praktikovat dlouhodobe za jeden den se nic nespraví mam z nich pocit ze ví, ze nakonec vymekneme a bude po jejich. Mala si pak vymyslela ze nebude jist to a to....jidla co mela normálně rada.....tak jsem se zaprela a kolikrat byla hlady a nakonec pochopila ze se mnou nehne a zacala zase jist vsechno jako predtim. Doktor mi na to rekl, ze se nemam bat, ze hlady neumre na to maji dost silny pud sebezachovy

vera20
4. kvě 2017

@monikagurthova já vím že za jeden den se to nenaučí ale co kdyby byl o hladu třeba 3 dny? Není to moc dlouho?

monikagurthova
4. kvě 2017

@vera20 neboj co jsi psala tak si neco tak jako tak vezme a nemyslim si ze by to 3 dny vydrzel. Jako zkusila bych to a uvidíš kdyz s nim nehnes tak bych to pres koleno nelamala a nechala ho at si teda ji co chce, i kdyz to co popisujes no me by z toho asi chytal fantas a kupovat skleničky no potes ja jsem tak rada, ze u nas skleničky nikdy nefrcely protože Eli je docela nenasyta

vera20
4. kvě 2017

@monikagurthova já je dřív taky nekupovala, dělala jsem si příkrmy sama, do roka mi fakt baštil všechno a najednou zlom. Taky jsem z toho na palici, jasný-něco za ten den sní, ALE furt myslet jaký přesně jogurty jí a kupovat skleničky a když chceme někam jet, tak všechno brat sebou, protože se jinak nenají...přitom my višchni v rodině a i z manželovy strany jsme vcelku normální jedlíci, tak nechápu po kom tenhle šprajc má.

monikagurthova
4. kvě 2017

@vera20 tak jestli se to zlomilo v roce tak je to fakt sprajc. Eliska mela fakt to samé presne v roce malem me kleplo ale u nas to bylo tim ze chtela jist sama a to co mame my potom asi tyden cajk a pak si zacala vybirat presne jak říkáš a to jsem se sprajcla ja a bylo po problemu dneska uz zase normalne ji.
Chapu to musi byt na bednu tohle co dělá ale muzes zkusit byt neoblomna a proste neustoupit a kdyz se zacne vztekat ja to resim tak ze ji dam do ohradky a odejdu vedle kde neni publikum neni herce

vera20
4. kvě 2017

@monikagurthova jo ten muj malej to taky umí pěkně předvézt-opravdu stačí mu dát jen do pusy co nezná a herecká scéna je na světě 😀 nicméně ho taky nechavam at se vyklidní sám, kazdopadne dekuju za radu a opravdu zkusím byt tvrdší než jsem a zkusím nabídnout a když nebude tak jineho nedostane a uvidim, je fakt že do školky je to jeste dlouhá doba, tak snad se zadaří. Děkuju

monikagurthova
4. kvě 2017

@vera20 nemas zac a hlavne ty musis byt v prvni rade v klidu prostě si sednout k jidlu a necekat co zase bude..brat to tak jak je a nedesit se dopředu 🙂hlavne at se zadari drzim pesti