Jak dostat do dítěte syrovou zeleninu a ovoce?

palma111
12. črc 2011

ahojda, chci se zeptat, nemáte nějaký fígl, jak do prcka dostat syrové ovoce nebo zeleninu? synovi je 11 měsíců, zkoušela jsem mu několikrát nakrájet nebo nastrouhat jablíčko, banán, melouna... ale všechno si můžu sníst sama. včera jsem mu zkusila na kousky banán, ale nic takového nechce. přitom když mu dám banán ve skleničce (100% ovoce nevím od jaké značky), tak to slupne jako nic, ale jak ho naškrabám sama nebo ho dostane takhle na kousky, tak ho nechce. nechce na kousky ani chlebík nebo rohlík. přitom kukuřičné křupky baští sám. díky za rady.

apollo11
12. črc 2011

@palma111 Fígly mi nikdy nezabraly, ale můžu ti říct, že s jídlem se to strašně rychle mění. Dcera třeba dlouho chtěla jen mixované (skoro snad do těch 11m), pak se to najednou zlomilo a teď do ní hladkou přesnídávku nedostanu, chce jen kousky a nejlíp všechno sama, rukama a s co největším bordelem okolo 🙂
Teď prostě ještě není zvyklý na kousky, nebo je zvyklý jen na skleničky a chvilku to potrvá, než tomu přijde na chuť. Zkus měkčí ovoce, meruňky apod.. Zkoušej mu to jen tak položit na stoleček, nenutit. Jednoho dne zjistí, že je to zajímavější než kašička, jen to musí objevit. 😉

sunarek
11. srp 2011

A když budeš ukusovat sama celý banán, nebude mít třeba zájem ochutnat? U nás to tak začalo a teď má banán na kousky a frajeří s vidličkou, jak si ho umí jíst sám. I když je to bohužel jediný ovoce i zelenina, co sní.....