Jak naučit 10měsíční dítko jíst domácí vařenou stravu?

pudlenka
8. led 2014

Když jsme s příkrmy začínali, tak domácí jídlo papal, ale pak už to bojkotoval a dal si říct jen na skleničky. I ty si ze začátku vybíral, teď už naštěstí sní skoro všechny. S odstupem vždy uvařím něco dobrého domácího, ale stále to odmítá a ani neotevře pusinu, už cítí ten rozdíl z dálky.

luciebx
8. led 2014

u nas bylo to same.. jakmile sem udelala domaci spagety.. I sem je nakrajela na male kousky.. neeee.. jakmile sem koupila hotovy.. uplne to stejny.. to do sebe ladoval.. po nekolika nezdarenych pokusech.. a me vystavani u plotny s tim ze doufam ze to malej sni a stejne to letelo do kose.. sem proste jidlo kupovala.. zlomilo se to teda dooost pozde..

ivca_doubek
8. led 2014

Jj, ty ve skleničkách jim prostě víc chutnají.
Zkusila bych postupně míchat kupované s domácím, aby si zvykal. Postupně, nejdřív třeba třičtvrtě porce kupované se čtvrtkou domácí (nebo takový poměr, aby to snědl), a až to projde, tak postupně půlku kupovaného, pak čtvrtku. Až to postupně odbouráte úplně 😀

aajina
8. led 2014

Já to míchala a pomalu přidávala více domácího až mi to holky baštily 🙂

dagina
8. led 2014

těžko učit...., u nás nepomohlo ani postupné přimíchávání kupované a domácí, prostě to je asi o mlsném jazýčku 😀. První dcera byla skleničková a druhá zase jen na domácí stravě.

maudn
8. led 2014

u nás to bylo obdobně,ale začali jsme vařením, ale to bojkotoval, plival a navalovalo se mu, po měsíci jsem to vzdala a šla do skleniček, od skleniček se za pár měsíců vrátil k domácímu, nejdřív opětovná reakce,ale dost ho lákalo,že to jíme taky a chtěl to no a pak prostě nechat vyhladovět🙂 jinak ted zase odmítá, je hrozně vybíravý, co miluje tak je vývar se zeleninou a kuřetem, ale ostatní, to mu uděláme třeba 100g oběda (má 21 měs) a já to celej den z toho půlku vyplivne

pisisvori
8. led 2014

Dcera žila do 12m na jogurtu s banánem, do kterého jsme občas míchala lipánek, jinak od všeho snědla jen 2-5 lžiček ať cokoli doma vařeé nebo jakékoli skleničky (jen špenát s hovězím kupované vzala občas ne milost) a pořád chtěla jen prso. Ve 12m jsem jí odstavila přes den (měla jen na uspání a v noci) a začala vařit klasické kuře na paprice svíčkovou z čehokoli, rajskou z čehokoli, polívky husté samozřejměs méně koření....a ona začala normálně jíst 🙂.

A pokud jí skleničky a ne domácí, tak prostě nekupovat a nedat...on hlady neumře a až bude mít fakt hlad tak si to jídlo vezme, zní to "drasticky", ale funguje🙂

monad
8. led 2014

moje starší taky!!!! chtěla jen skleničky a ted jí jsou tři a půl a máme problémy s jídlem.. ☹ a naše malinká zase sní úplně všechno, skleničku měla možná 3x za život..

barinkas
24. bře 2014

my jsme taky na skleničkách... malá bude mít 20 měsíců a naše prostě neee.. namíchat s našim nepomůže, to pak nesní nic. Když ji posadím na klín, dám ji možnost vzít si z mého talíře, z kterého jím, taky ne. Je ochotná sníst tak pečivo, ovoce, nějakou zeleninu, občas piškot či tyčinku. Ovšem cokoliv vařeného našeho, kdepak. Jak jí to dám na talířek, třeba kousek brambory k něčemu jinému, co jí, vezme to opatrně do ruky, pokrčí nos a švihne pryč 😀 Tak je to se vším... Takže baští skleničky hami a polívky Hipp. Ani kaše ji moc nelezou.. max krupice dětská, ovšem tu sní jen v sobotu a neděli ráno, když je doma táta 😀 jindy ne... jinak třeba jogurty taky nebaští, jen občas pribináčka. Miluje ovšem gumové medvídky... samozřejmě ji tím nekrmíme, občas dostane, ale až po jídle. Skleničky jí, hubená určitě není, ale nechápu teda, co ji na tom chutná 😀

xvehax
3. bře 2016

ahoj maminky, obnovuji diskuzi,
jsem uz zoufala. mam stejny problem, ale u syna kteremu bude 3,5 roku. miluje sklenicky a z domaciho ji akorat kureci platek, hranolky/ryzi, papriku/kukurici! a asi dve polivky. chodi do skolky a tam to je samozrejme tragedie. ke svacine nam povolili suchy pecivo (bez pomazanky) takze aspon neni uplne o hladu (jupi!) a k obedu sni obcas polivku. ostatniho se ani nedotkne. mesicne vyhazujem penize za stravne z okna(ale to tady neresim)
zajimalo by me , jak se to u vas pak zlomilo? predpokladam ze se vase deti nakonec naucily jist domaci 🙂
co pomohlo? mam ho skutecne nechavat o hladu? to sem zkousela parkrat a nakonec sem vzdy vymekla a dala mu sklenicku, jelikoz byl hlady protivny, zebral bonbonky, tycinky a pak z toho byl akorat hysterak a den v haji ☹(
nebo mam zkusit to primichavani?
diky !