Jak naučit dítě na příkrmy?

lencza
12. pro 2011

Mám téměř 9-měsíčního syna, který totálně odmítá příkrmy. Neotevírá pusu, jak vidí, že se k němu začne blížit lžička, tak začne kroutit hlavičkou. Když už se mi povede, že se mu trefím do pusy, tak ho zase jídlo nadavuje. Dceru jsem začala přikrmovat od 7.měsíce, syna teď o něco později, protože přibýval i na mlíku velice dobře, s dcerou problémy nebyly, ale teď jsem totálně bezradná.

lucidela
12. pro 2011

Ahoj, já mám také 9 - měsíčního syna, začala jsem ho přikrmovat, když mu bylo 6 měsíců a týden. Zpočátku to byl taky boj, asi měsíc a půl nechtěl nic jiného než mlíčko. Byla jsem zoufalá, ale řekla jsem si, že musím vydržet a pořád to zkoušet. Tak jsme každý den rozprskali po kuchyni 4 lžičky příkrmu a další den zase... 🙂 nijak jsem nenaléhala, nepřemlouvala, nehubovala, prostě jsem mu dala ty 4 lžičky a pak to odnesla pryč. Doktorka mi radila přidat do jídla cukr. To se mi moc nechtělo, tak jsem mu několikrát do zeleniny nastrouhala trochu sladkého jablíčka nebo hrušky. No a po pár dnech trochu snědl, pak víc a teď už jí krásně všechno, co mu dám.Nijak nepřislazuji ani nesolím 🙂

tejinka
13. pro 2011

ahoj, já mám též problém. Elišce bude 7 měsíců a přikrmujeme od 5 a bez úspěchu. Vzteká se už jen co jí nandávám bryndák a už přesně ví, co se bude dít. U příkrmů mi pláče a vzteká se. Dělám opičky jak blázen, ale nezabírá to. Nenutím ji, ale všeho všudy sní 3 pidi lžičky. Zkoušela jsem všechno co se dá, vařené domácí, kupované, doslazovala jsem jablíčkem, dokonce jsem jí to zkoušela rozmixované dávat do flaštičky, ale vše bez úspěchu. Každý mi radí, že se to časem poddá, tak v to doufám. Jinak si říkám, že pokud prospívá a nehubne, tak je vše v pořádku a mlíčko jí "zatím" stačí. Taky bych potřebovala nějaký tip .-)

martaska78
13. pro 2011

Asi nejspíš to chce jen trpělivost a zkoušet. Obě děti mi příkrmy nechtěli, vždy jen trošku, aby to dalo za jeden pokrm ani náhodou. Měla jsem štěstí, že mlíčka bylo dost a stačilo to. Po roce, když už mohli víc dobrot, tak se oba "rozjedli". Prostě zkoušet, ale pokud mu to "nechutná" a mlíčko stačí, tak nejspíš dlabat nebude. 😉

mihaulka
13. pro 2011

@lencza @tejinka Malá bude mít za dva týdny rok, ještě před měsícem mi nesnědla VŮBEC NIC, takže byla plně kojená (zkoušeli jsme od 6 měsíců - byla jsem zoufalá) Už jsem si říkala, že snad jíst nezačne. Teď, poslední měsíc se trochu rozjedla, sice nechce ovoce ani kaše, ale nějaký ten obídek už si dá. Je to den ode dne lepší, ale stále kojím nebo musím dokojovat 🙂 Nevěšte hlavu, já už na malé vidím, že zanedlouho bude krááásně papat 🙂)) Držím pěsti 🙂

keila
13. pro 2011

U nás pomohly vývary - hovězí a kuřecí. Nevěřila jsem, že mi někdy bude otevírat pusu tak, jak jí otevírá u polévek. Nestíhám ani nabírat a spráská celý hluboký talíř. Je drobek, takže u nás byl to její nejezení i šílený nápor na nervy, aby příbírala. V 8 měsích měla 6980g. Teď začla konečně přibírat pěkně.

cervena_vila
26. pro 2011

Kamarádka taky začala s jídlem až v tomhle věku, rovnou pak i jablíčkem a rohlíkem. Naučila se jíst jako jiné děti, ale šlo to pomaleji než je obvyklé. Nedělala si s tím hlavu, věděla, že tabulky se týkají průměrných dětí a přitom je každé jedinečné 😉
Jako znamení bych brala, jestli ho zajímá, co máte v talíři vy dospělí.

weri1
26. pro 2011

nijak...u nás nic nepomohlo, malej začal jíst až kolem roku

beruska24.9.
27. pro 2011

přikrmovat jsem začala v 5m., zeleninu malá moc nechtěla, ovoce vzala na milost rychleji. do zeleninového/masozeleninového příkrmu jsem nastrouhala půlku sladkého jablka (takže poměr tak 1:1), po nějaké době jen čtvrtku jablka, až jsem přestala dávat úplně. kaše nejedla nikdy, hovězí nesní doteď (je jí přes 2 roky).....prostě jsou potraviny, které do ní nedostanu.
jediné, co při učení příkrmů alespoň částečně pomáhalo, nosit ji v náručí, chodit po kuchyni a druhou rukou krmit.
když se naučila sedět, tak mi brala lžičku, nechala jsem ji, ať se snaží, jen jsem pomáhala, aby se trefila do pusinky a to pak i něco snědla. nikdy jsem jídlo nevážila, nechávala jsem na malé, aby snědla, kolik sama chce.

atrami
27. pro 2011

My sme sa rovnako trápili. Na týždeň som vynechala akýkoľvek príkrm, pil len mlieko. Potom sme začali odznova-lyžička po lyžičke. Najvic im chutil špenát a brokolica.