Jak rozjíst miminko?

amphibia
27. bře 2009

Ahoj holky, mám 9-ti měsíční holčičku, která se narodila o měsíc dřív a měla 2475g. Z toho je jasné, že jsme jídlo od začátku hodně hlídali. S příkrmy jsem začali okolo 5 měsíce a jedla dobře...teď je jí 9 a jí čím dál míň..myslela jsem, že to bude zubama, ale nezdá se...bojím se, aby se jí tímhle tempem nezcvrkával žaludek a nejedla ještě míň ☹ Nemáte někdo nějaké tipy a triky, jak z toho ven? 🙂

diddi
27. bře 2009

ahoj,my sme na tom rovnako...dvojky sa narodili o 5t skor,mali 2kg...stale malo jedia...teraz maju 10,5kg a vzdy na poradni pocuvam,ze su drobne...ale ziadne rady...len ze,viac jest..ale jedlo do nich proste nedostanem...do roka som im na ranajky davala tu ovocnu predsnidavku,kde som rozdrvila piskoty,alebo jogurt dobra mama s vianockou..potom mali pokrajane ovocie-banany....alebo postruhanu mrkvu s jablkami.....na obed vacsinou papaju polievky....to je jedine co u nas funguje-slepacia polievka....cez den piju male mliecko ochutene-antiviro od raja,neviem ci je to aj u vas....poobede mavaju nieco sladke-kolaciky-jablkove pite,marhulovy kolacik....niekedy zjedia masko s ryzou,zemiakmi....vecer im davam kasu na dobru noc.....a este aj mlieko Nutrilon.....je jasne,ze z toho co som vymenovala zjedia z kazdeho polovicu....jednoducho nechcu jest....krmim ich v stolicke,dam im pred seba knizky hracky a rozpravame sa....akoze...pri kazdej lyzicke im musim ukazat nieco nove,aby som odputala pozornost.. Tak si vies pri dvojickach predstavit toto krmenie.....neskor som zacala robit to,ze som im na stol pokrajala napr.melon,banany.....kolacik,chlebik....a nech si same beru....a funguje to....nakrmia sa,ale to skus az neskor,okolo roka....pevne nervy

kubaka
27. bře 2009

amphibia - děti mají období rozežranosti i období, kdy jedí méně, protože zrovna tolik nerostou. Regulují si to podle toho, v jaké fázi růstu jsou. Kolem roka právě začínají stagnovat v přibírání Nejde ho donuti rozjíst. Nech to na ní, její instinkt ví nejlíp, kdy jíst a kdy si dát pauzu. Naši to dělali taky, ale hlady netrpěli. Když je bolí zubíčky, tak jídlu taky moc nedají - pak byl schopen sníst tři velké Lipánky na posezení.

a hlavně, zeptej se doktorky, malou vidí, takže pokud prospívá a přibírá i když třeba málo, je to OK.
Podle mě 2,5 kg není nijak ubohá váha - mnoho donošených dětí se rodí s touto váhou a do 2 měsíců vše doženou a jedou už normálněl. Hlavně se nestresovat - přenáší se to na dítě 😉

berenika39
27. bře 2009

Taky si myslím že je to jen otázka nějakého týdne. Opravdu mají různá období. Někdy je zaměstná psychomotorický vývoj - zrovna se učí něco převratného a na jídlo už nezbývá kapacita. Řekla bych, že je důležitý se obrnit nervama a jídlo nabízet, ale nenutit. Menší dávky, víckrát denně. To je super. Nikde není napsáno, že musí snídat, svačit, oědvat teplý oběd. Překopej jim třeba jídelníček, ale nucením bys možná dosáhla opaku. Zkus to nechat být, za čas se vrátíte ke klasice. Pokud je malá čilá a veselá, nehubne nějak razantně, nic se neděje! Je to jen období, bude líp.
kubaka - nebo to zkusit podle Fořta? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

amphibia
autor
27. bře 2009

holky díky moc za podporu a rady 🙂
To diddi: máš můj obdiv🙂 stačí mi jedna malá Ela a mám nervy na pochodu...
kubaka: to je právě to. nestresovat se, vím, že to na ní přenáším, ale...někdy už si taky holt nevím rady a ještě jsem s ní většinu času sama, takže to mi taky nepřidá 😀
berenika39 -mě právě vyděsilo, že ještě před asi 10 dny jedla tak po 4 hodinách a téměř bez problémů...teď je to každej den o něco míň, až si říkám, co bude pozejtří 🙂
Ještě jednou díky za uklidnění...jdu zkusit vařit polívku🙂))))

martimarti
27. bře 2009

Amphibia, jdu tě také podpořit a uklidnit, máš moc krásnou holčičku, buď ráda, že to není bumbrlíček 😉 . Jestli ti prospívá a přibírá na váze, tak buď v klidu, holt nemáš doma žadného velkého jedlíka. Já to mám podobně, moje dcera jí velmi málo, někdy mívám také starost, když má období, že jí třeba o polovinu méně než jindy, a to už je fakt maličko, ale pak si řeknu, že děti jsou chytřejší, než si myslíme, samy si prostě řeknou, kolik potřebují 🙂 Pro mě je směrodatná váha, pokud malá přibírá, tak se fakt nestresuj. Kdyby jsi ale chtěla mít jistotu a nemáš doma váhu, tak si zajdi k dětské doktorce na převážení. Kdyby ti malá hubnula nebo nepřibírala, tak pak už by to chtělo něco dělat, ale třeba se budeš divit, jak ti malá jde váhou pěkně nahoru a zbytečně jsi si dělala starost. 😉

u2jana
27. bře 2009

ahojte,
niektora ste tu pisali, ze treba jedlo casto ponukat
lenze u nas to potom vyzera tak, ze cely den nerobim nic ine, len dookola zarabam a vylievam nutrilon
ohrievam a vyhadzujem prikrmy... a som z toho na nervy
ako to robite vy?

diddi
27. bře 2009

u2,pokial len papa mliecko,tak dodrziavaj len interval krmenia a len zvacsuj davky...to ponukanie jedla plati len ked uz prikrmujes pevnou stravou....a fakt najlepsia je polievka

amphibia
autor
27. bře 2009

to martimarti: děkuju, taky jsem ráda, že nemám otylku..na druhou stranu je fakt, že okolo 8 měsíců vážila 6850 a to je teda dost málo ☹ . Kdyby byla oplácaná, tak to tak neřeším, ale takhle hlídáme každej gram...jinak teď jedla naposledy ve 4 ráno...pak okolo 8- 2 lžičky Lipánka a od tý doby nic...tak počkám co vydrží, s vařečkou připravenou v ruce(teda samozřejmě na polívku) 😀 Tak snad máš pravdu, že jsou ty děcka rozumný🙂
Doufáááám!!!

diddi
27. bře 2009

a u nas este plati to,ze ich necham vybehat,alebo ideme von,s tym,ze moc rano nejedia....ked sa naobed vratime su take hladne,ze by aj klince pojedli 🙂

dnada
27. bře 2009

amphibia - neboj,ona zas bude baštit. JInak můj malej se narodil a měl 2700g a přenášela jsem😉 Tak nebuj,jenom váhou to není,ale je to kus chlapa, teď v 8 apůl měs má 8.24kg a 72cm. Taky má týden kdy moc není,sem z něj neštastná ani prso nechce a pak by mě zbaštil celou 🙂 Pořád jí míň než ostatní děti,ale přibírá a to je důležité. Hlav;ně jak píšou holky,nestresuj se,já to dělala ze začátku,nechtěl mi vůbec příkrmy,plně sem kojila do 7a půl měsíce,takže cca měsíc jí příkrmy. Co sem přestala být nešťastná že nejí,vylezli mu 4zuby a rozbaštil se 😉 Tak pevný nervíky a vydrž ,ono se to určo zlepší 😎 😎 😎

amphibia
autor
27. bře 2009

Holky fakt moc dík...jdu si dát kafe a vyklidnit se 🙂

u2jana
27. bře 2009

my uz druhy mesiac zaciname s prikrmami... niekedy zje par lyziciek, niekedy nic... a UM tiez par dni pekne a napr. dnes sa rano zobudila a nechcela jest ani po 5 hodinach od nocneho krmenia
takze mame rozbity cely den
a o nejakom rezime tazko hovorit 😒

amphibia
autor
27. bře 2009

to u2jana: to je ono..žádnej režim 😖 my už jsme měli najeto na 4 hodinové intervaly a najednou takovej chaos...jestli nejsou naše holky nějaký anarchistky 😀

altea
27. bře 2009

amphibia 😲
my sme začali pekne papať od 5 mesiac,najskôr pomalyčky,lyžička,dve,až sme sa rozbehli,ale potom sme sa dostali do nemocnice kvôli teplotám,tam sme boli na infúzkach a akosi sme pozabudli jesť ☹ ,Sofi do jedného roku jedla tak,že som dávala Samkovi a ona popri tom zjedla len úbohučké 😒 1-3 lyžičky,ostatné sme pravdaže museli dopĺňaťpotom mliečkom.Až teraz po roku sa akosi pomallliiiiinky rozjedla 😅 😕 a teraz je z nej taký jedák,že ma ona naháňa do prípravy jedla,keď začína byť hladná 😝 .Tak sme radi.Hlavné je,do ničoho ju nenútiť,na to dávaj pozor,treba len trpezlivo vydržať,ona sa rozbehne,uvidíš. 😉

amphibia
autor
27. bře 2009

altea: Tak to je super 😎 ,že tak hezky baští...doufám, že to s elou bude taky tak..
s tou trpělivostí, u nás se k tomu přidalo ještě nějaký období vzdoru či co...takže mezi tím co nechce jíst se ještě vzteká a kouká, co já na to 😉 Takže se musím přiznat, že už držím jen tak tak 🙂 ale vydržím!!!