Jak správně krmit miminko? Respektive naučit ho jíst?

imzadi
25. srp 2011

Ahoj vsem, jsem uz zoufala, prosim o radu...zacla jsem u syna s zeleninovymi prikrmy pred 6 tydny, myslim, ze nema problem s tim, snist, co doma ukuchtim i sklenicky, ale s cim nehorazne bojujeme je vlastni proces jidla...ze zacatku byl v klidu, ale ted to probiha tak, ze jdeme papat, dam ho do zidlicky a on sebou zacne hrozne sit, krouti se, zveda se, pritahuje se za stolek do uplneho sedu, porad smatra rukama po stole, vzteka se, no desny...tak abych ho zabavila, dostal do ruky krupky, ty ale pri obede fluse...tak hracku, ta ho bavi jen chvilku, no a jako posledni moznost jsem dala flasku z cajikem, ta zafungovala skvele - porad pije a ja naberu lzicku, odtahnu mu flasku a dam lzicku, on hned zas zacne sat...ale problem je, kdyz caj dojde, nebo kdyz flasku zahodi...okamzity vztek a hysterak a uz do nej nenacpu nic...co s tim? ani poradne neotvira pusinku, ikdyz ho porad motivuju, delam na nej ksichtiky a HAM, uz jsem z toho fakt spatna, kazdej obed je proste peklo, nedokazu si predstavit ze jime nekde na verejnosti...samozrejme ze z toho, jak sebou porad sije, tak je neskutecne zaspinenej, nejen on, ale i zidlicka, ja, samozrejme flaska. kdyz vidim, jak ostatni deticky i v jeho veku zpusobne papaji, je mi smutno...je to normalni? co delam spatne? nebo ho mam nechat pit, at klidne vypije k tomu obedu treba 200 ml caje? uz fakt nevim...moc diky za rady

jo jeste poznamka, kdyz davam odpoledne ovoce, tak vetsinou podobne kino vubec nenastane a v pohodicce si sni tu svoji porci, ale nemam pocit, ze by byl problem v jidle, to by ho flusal, ale kdyz uz mu to do ty pusinky dam, tak to sni ...

sawmy
31. srp 2011

@mihaulka ahoj tak my to mame taky tak zadnej stres 😎 me se prdolka taky budi ale nekdy to je kvuli tomu ze ma prdiky krouti sebou a pak se probere a place tak mu na noc davam kapky proti boleni briska .Dnes sme prisly na novy postup jak ho nakrmit davam mu tu kasicku kouskem rohliku to se mu libi to my dnes snedl skoro ...celou malou sklinecku ,taky banan my zacal jest ale krupicku uz nechce vubec videt .Myslim ze se my trosku rozpapal ,tak doufam ze mu to aspon vydrzi 😝 Taky kojim ale prinde my ze tomu taky nic moc neda ale asi to ma tak bejt ,tak drzim palecky a pevnou vuli 😉

imzadi
autor
1. zář 2011

@jankadudova tak jsem ho prechvalila 🙂 posledni dva obedy vztekani navzdory hrackam, krupkam, zpivani a televizi...zvire jedno 😀

jankadudova
2. zář 2011

@imzadi No jo, nemuzes si myslet, ze na nej jen tak snadno vyzrajes🙂 Znovu dekuji za typ s dyni, tu nas chlapik opravdu rad🙂 jen mi rekni - ty mensi co se ted prodavaji treba u Vietnamcu..jsou k jidlu nebo na ozdobu?🙂 jestli jsou jedle jen ty obrovske a pripradne mas-li tip, kde se da koupit. Dekuju

imzadi
autor
2. zář 2011

@jankadudova ty male, pokud jsou barevne, tak k jidlu nejsou, jen ozdoba...ja kupuju v kauflandu...maji tam velke cca za 50, ale staci to na vic porci...

jsem zvedava na dnesek 😀

ined77
10. zář 2011

@imzadi 🙂 ...prosím tě...rýžovou krupičku koupím kde, i v běžném obchodě ? 🙂

imzadi
autor
10. zář 2011

@ined77 jasne, vetsinou u detske vyzivy, vyhoda je, ze je instantni, dela se i kukuricna...mam od nestle a je super 😉

ined77
12. zář 2011

@imzadi 🙂 ...děkuju 🙂 .mrknu se po tom 😉 .