Jak správně krmit miminko? Respektive naučit ho jíst?

imzadi
25. srp 2011

Ahoj vsem, jsem uz zoufala, prosim o radu...zacla jsem u syna s zeleninovymi prikrmy pred 6 tydny, myslim, ze nema problem s tim, snist, co doma ukuchtim i sklenicky, ale s cim nehorazne bojujeme je vlastni proces jidla...ze zacatku byl v klidu, ale ted to probiha tak, ze jdeme papat, dam ho do zidlicky a on sebou zacne hrozne sit, krouti se, zveda se, pritahuje se za stolek do uplneho sedu, porad smatra rukama po stole, vzteka se, no desny...tak abych ho zabavila, dostal do ruky krupky, ty ale pri obede fluse...tak hracku, ta ho bavi jen chvilku, no a jako posledni moznost jsem dala flasku z cajikem, ta zafungovala skvele - porad pije a ja naberu lzicku, odtahnu mu flasku a dam lzicku, on hned zas zacne sat...ale problem je, kdyz caj dojde, nebo kdyz flasku zahodi...okamzity vztek a hysterak a uz do nej nenacpu nic...co s tim? ani poradne neotvira pusinku, ikdyz ho porad motivuju, delam na nej ksichtiky a HAM, uz jsem z toho fakt spatna, kazdej obed je proste peklo, nedokazu si predstavit ze jime nekde na verejnosti...samozrejme ze z toho, jak sebou porad sije, tak je neskutecne zaspinenej, nejen on, ale i zidlicka, ja, samozrejme flaska. kdyz vidim, jak ostatni deticky i v jeho veku zpusobne papaji, je mi smutno...je to normalni? co delam spatne? nebo ho mam nechat pit, at klidne vypije k tomu obedu treba 200 ml caje? uz fakt nevim...moc diky za rady

jo jeste poznamka, kdyz davam odpoledne ovoce, tak vetsinou podobne kino vubec nenastane a v pohodicce si sni tu svoji porci, ale nemam pocit, ze by byl problem v jidle, to by ho flusal, ale kdyz uz mu to do ty pusinky dam, tak to sni ...

haniula
25. srp 2011

Zkoušela jsi ho krmit takhle???? Možná se mu židlička nelíbí.

imzadi
autor
25. srp 2011

@haniula no poradne nezkousela...drzim se te zidlicky, ale mozna to zkusim...dik 😉

sova33
25. srp 2011

@haniula
@imzadi Jenže kdyby to bylo židličkou, vyváděl by i u ovoce, ne? Náš malý má taky u oběda nejvíc práce a koukání a já nevím čeho. Ovoce a večerní kaše.. to mi ještě nadává, ať přidám na rychlosti, ale oběd je taky těžší práce. Nemáme sice problém tak velký jako vy, ale diametrální rozdíl v tom je (obědXsvačina a kaše)

sova33
25. srp 2011

@imzadi Ještě mě napadlo, není třeba už unavený?

vever1
25. srp 2011

to ze mu das k obedu 200ml caju tak mu len naplnis brusko a je normalne ze uz ti po par lyzickach jest nebude...........ono ja mam doma strasne zleho jedaka. spraska vsetko okrem tepleho jedla. tiez som sa natrapila, skusali sme vselico ale proste ked nechce tak ani pusu neotvori a niekedy sa mi podari dostat do neho par lyziciek ked sa hrame alebo proste niekedy prekvapi a zje vsetko krasne. hlavne sa ukludni a neporovnavaj ho s inymi detickami co krasne jedia, tym sa budes len stresovat. skor ci neskor sa naucia pekne jest len u jedneho to trva mesiac a u druheho aj 3 roky 😉 a ked bude vidiet ze sa stresujes a hnevas tak ti aj napriek moze robit, takze netreba nutit on si sam vypyta 😉 aj ked chapem, ze sa bojis ci dostava dostatok jedla (ja som sa tiez bala) ja uz sa vobec nestresujem, ked nechce alebo sa len kruti nenutim a necham tak a o par dni mi papa ukazkovo 😉 skoda len ze mu to nikdy dlho nevydrzi 😝 drzim palce 😉

imzadi
autor
25. srp 2011

@sova33 zkousela jsem obed pred spanim i po spani...vzdy stejny vysledek :(( i kase, kdyz ji delam, je v pohode...ja fakt nevim, prijde mi, ze me zkousi, co vydrzim...je to mozne? 😀

sova33
25. srp 2011

@imzadi Tak to nevím 😀

lucy222
25. srp 2011

@imzadi neni to tim,ze to ovoce/kase mu proste chutnaji vic? Mala s ni par lzicek obeda-zazene ten nejhorsi hlad a pak ji take zacne zajimat stolek apod.,ale zase takove blbiny nedela...no,ale u ovoce - to i kdyz uz ani moc hlad nema,tak sedi jak prikovana a otevira pusinku 😅

imzadi
autor
25. srp 2011

@vever1 diky za reakci, ale on tu porci sni, ikdyz vypije ten caj, snazim se, aby to bylo max 100 ml caje a sni cca 180 g zeleninoveho prikrmu ... a s tim klides mas recht, snazim se necilit se, nekdy to i ustojim, ale nekdy se uz fakt rozcilim ...

imzadi
autor
25. srp 2011

@lucy222 jo jako asi to je mozne, ale jidlo se mu snazim delat sladke...vetsinou je tam mrkev a batat...asi na nej fakt moc specham ...

em_ka
25. srp 2011

@imzadi No jo, moja nieco takeho tiez robi, je hrozne naladova, raz ten obed zje, raz nie. Ked to nechce tak namiesto lyzicky pouzivam kukuricne chrumky 🙂 alebo jej dam rohlik, na to pusu vzdy otvori a sup tam lyzicku. A ked uz vobec nechce, tak dostane mlieko. Mali sme aj take obdobie, ze papala len vtedy ked som jej spievala. Skus este sladsiu zeleninu - baby mrkvicky, batatu, pasternak, tekvicu hokkaido alebo do zeleniny trosku jablka...

imzadi
autor
25. srp 2011

@em_ka taky zpivam 😀 mozna zkusim to jablicko a zkusim vydrzet a nedat ten caj ...

apollo11
25. srp 2011

@imzadi Hlavně nekoukej na ty vzorné děti 😅 (zas tolik jich určitě není). Mojí dceři bude 15m a jí jako prase, neustále u jídla vymýšlí vylomeniny, hází se vším.. a přitom jídlo jí chutná, nevím čím to je. Každý oběd je pro mě tak trochu očistec, učím se být fakt trpělivá 😅 Radu nemám, snad z toho vyrostou 😉
A ten čaj je myslím dobrá věc, aspon se tím zabaví.

mihaulka
25. srp 2011

Moje malá už bude mít třeba 8 měs. a nesní vůbec nic 😀 Domácí jsem vzdala, protože jsem to vyhazovala a nakoupila jsem nějaké skleničky, tak zkoušíme. Sní asi 3-4lžičky a pak už prostě tu papulu neotevře. S ovocem je to stejné 😎 Večerní kaši sní podle nálady, někdy nic, někdy lžičku a jindy celou misku (max. však 80ml) a pak kojo kojo 😀 Láhev nechce ani vidět, takže ani čaj ani nic! 😀 Nedalo mi to a zkusila jsem koupit lipánka probio, jestli je to tím, že jí to nechutná anebo prostě jíst nechce. Lipánka snědla okamžitě, ani nepípla.. takže je problém asi v tom, že jí to nechutná. Kdyby někdo věděl, jak na ní, dejte vědět 😀

imzadi
autor
25. srp 2011

@apollo11 jeeee, tak ted jsi me trosku potesila, ikdyz teda taky Ti nezavidim 😀 takze trpelivost hmmm...kez by se dala nekde koupit, diky za ten caj, asi to proste nebudu resit a budu mu ho davat, kdyz pri tom tu zeleninu spapa...

@mihaulka jo tak to je taky mrska co? rikam si, jestli to moc neresime, ja uz v pul roce bastila rajskou a puding a byla jsem spokojene miminko 😀

mihaulka
25. srp 2011

@imzadi To je fakt 😀 Kamarádčiny děti tak krásně papají a ta moje koza nic, já se ukojím k smrti 😀 Nemluvě o tom, co se dělo, když jí začaly růst zuby. Při vzpomínce na ty kousance se ještě teď oklepu 😀 Asi ji začnu krmit lipánkama (aspoň do 5ti let 😀 😀 😀 😀 )

kamusek
25. srp 2011

Naše malá zase sebou mele, když právě není v židliče nebo třeba v kočárku, ale na klíně. To ji strašně zajímá, kdo ji drží a všechno okolo, jen neotvírá pusu. Ale podobné to je i u nás, taky je víc v klidu u kaše nebo ovoce, než u zeleniny (oběda). Četla jsem ale někde v časopise, že to je jen přechodný stav (týden až dva), než všechno děti přezkoumají, zjistí a osahají a pak už budou zase papat vklidu 🙂 Tak snad měli pravdu 😀

kacik11
25. srp 2011

@imzadi Já jsem dcerku začala přikrmovat ve 4 měs., začátky byly strašné, více jídla bylo na zemi a židličce než v ní, lžičku začala brát na vědomí až kolem 6 měs. Pusinku sice otvírala, ale furt chtěla dělat něco jiného než sedět, tak jsem během oběda neustíle zpívala a říkala jí říkanky, které znala ze cvičení, pak jsem během jídla vystřídala asi 20 různých hraček, jen abych jí zabavila. Postupem času jsem začala krmit před televizí- přepínala jsem na kanály a hledala reklamy 😀 No teď dcerka bude mít dva roky a obědvá jen u televize, sní toho docela hodně, ale musí u toho koukat na bednu, teď jí poštím třeba u oběda Princeznu ze mlejna, každý den kousek. Takže vydrž a hlavně se snaž ho nějak zabavit 🙂
@mihaulka moje dcerka do roku jedla jen jídla ze skleniček, domácí jí vůbec nechutnalo. Začala ho jíst, až jsem jí začala dávat normálně ochucené jídla jako pro nás. Teď sní všechno 🙂

imzadi
autor
25. srp 2011

@kamusek tyden u nas trva uz skoro mesic🙂 fakt v klidu jedl asi prvnich 14 dnu 😀

kacik11
25. srp 2011

@kamusek tak ten přechodný stav u mojí dcerky trvá už rok a půl a pořád jí zajímá hlavně to co se děje kolem 😀 😀

imzadi
autor
25. srp 2011

@mihaulka no jsem rada, ze nejsem jedina, kdo ma tento ne uplne BIO a supr cupr zdravy pristup 😀

@kacik11 taky zpivam, jo tak vic hracek bych mohla pridat, zatim davat takove ty do vany, co pak po jidle oplachnu a je to...a televizi bych mohla zkusit taky, ikdyz neni to uz moc? 😅 Kuba reklamy miluje, vzdy ztuhne a bez hnuti cuci na bednu, tak by mozna i jedl v klidu 😵

kacik11
25. srp 2011

@imzadi já vím, že televize určitě není nejlepší řešení, ale u nás zabralo a mám klid a malá toho sní fakt hodně, jsme obě spokojené. Je to ale pořád lepší než kdybych za ní musela s každou lžičkou běhat 😝 Hoší to je když jsme někde mimo domov, to jí zase musím ukazovat okolí, abych jí zabavila a nebo když vidí ostatní děti, že jí, tak jí taky

kacik11
25. srp 2011

@imzadi jo a já používala zásadně hračky, které vydávaly nějaké zvuky. Sice pak vypadaly, že jsme je zdědili asi po 10 dětěch, ale vem to čert 😀

imzadi
autor
25. srp 2011

@kacik11 mas recht...vzdycky si rikam, ze jim ta dana cinnost snad nevydrzi do maturity...ale abych to prezila a nezblaznila se do te doby 😀

apollo11
25. srp 2011

@imzadi No je to těžký, taky na to občas nemám náladu. Ta šibalka vždycky čeká, co na to řeknu, to je nejlepší přejít s ledově klidným výrazem 😵 ale jinak se snažím, aby u jídla byla pozitivní atmosféra, holt ji to moc neinspiruje 😉
Ten čaj podle mě nevadí, je dobře že pije, to moje si i v tomhle vedru vezme radši suchej rohlík než pití 🤐 🙂

imzadi
autor
25. srp 2011

@apollo11 me taky prijde ze me zkousi, takze si musim zacit vazne trenovat ledovy klid, jinak me hrabne a on ze me jeste bude mit legraci

sova33
25. srp 2011

@imzadi To bude ono 🙂 Prostě mu to tolik nejede jako sváča a večeře a dobře ví, že se budeš snažit, tak zkouší.

imzadi
autor
25. srp 2011

@sova33 dyt to bylo takovy maly nevinny miminko... 😀 ted mi psala kamaradka, ma chlapecka rok a dva mesice, ze od mala spinka celou noc a krasne papa...a my radime kazdou noc jako tygri a papani je spis peklicko...je to ale nespravedlivy cooo? 😝

sova33
25. srp 2011

@imzadi Jak se to vezme 😀 Aspoň tě zaučuje od začátku, vezmi si, až ta kamarádka zažije nějakou bezesnou noc nebo rozházené jídlo. Bude v šoku, kdežto ty už budeš mít zocelené nervy 😎

imzadi
autor
25. srp 2011

@sova33 no zatim se moc nezoceluji teda...ikdyz trosku asi jo, to bych kecala...jsem zvedava, jak to budu zvladat s tim planovanym druhym prdolou, jestli bude podobne Kubovi 😀

kazdopadne zitra bude mit dyni s bramborem od Alnatury, tak ta je dobra...a zkusim hracky, televizi, zpivat a caj 😀