Jaký dietní režim použít při nevolnosti dítete?

ewuli
5. srp 2009

Potřebuju poradit, máme za sebou těžký týden. Míša byl očkovaný priorixem tetra, 5. den dostal teploty kolem 38-40,kreté trvaly nekonečných 6 dní. Stále se mu zvedal žaludek,blinkal a tak téměř nejedl. Příčinou nebyla reakce na očkování ale virus. Navíc mu lezou zuby. Teď už nemá teplotu,ale stále špatně papá. Nemužu mu dát víc než 50-70g na porci jinak zvrací okamžitě i při jídle, nejdéle za hodinu po jídle. Zhubnul už přes půl kg za týden. Už jsem docela nešťastná, Váží jen 9kg a je mu 16. měsíců ☹ ,už takhle jsem bojovala za každý váhový přírůstek protože nerad papá. Poraďte mi čím mu mám ten žaludek srovnat?Dávám mu lactobacilky a nic nepomáhá.Co mu dát k jídlu?Nepapá žádné pečivo ani piškoty.Moc děkuji za rady.

binki
5. srp 2009

poradím ti ho nenutit do jídla, jen mu dopňuj tekutiny, děti si to sami regulují...co měl za virus?
dříve jsem se zlobila, prosila, plakala, atd. teď ho nechám, jak mu to vyhovuje, snažím se to jen korigovat a je to lepší...blinká ti i po mlíčku?

andyalukasek2008
5. srp 2009

ewuli: a co zkusit něco na bázi nutridrinku? Jinak by jej nechala sama regulovat, kolik spapá a dávala mu jídla co má rád jsou trošku dietní, malé porce a častěji. Bobek, snad se z toho brzy dostanete. Ale ten pokles váhy hlídej. A pije třeba šťávičky? Je mu po tom též zle?

ewuli
autor
5. srp 2009

Mlíko nepije vůbec a šťávy taky ne,jen vodu. Mě přijde,že by vydrže nejíst snad celý den. Nemá nikdy chuť do jídla a o to méně teď

ygreen
5. srp 2009

asi by bylo dobré nasadit kulíška, aby nebyl malej dehydrovanej, tedy pokud ti ho vypije, je docela hnusnej. jinak pokud ti můžu poradit, tak podle si malej sám řekne, kolik bříško snese a ono se to za pár dní urovná, neboj. Jinak bych nasadila dietku jako po průjmu. Zkus třeba kaši s mlíčkem, nebo jen kaši s vodou (do lahvičky). Já dávala osmizrnou kaši nemléčnou od Nestlé s vodou a synovi chutnala. Pak se mu udělalo líp od žalludku, přidali jsme mlíko. A postupně i jídlo.

ivka144
5. srp 2009

ryzu, vodu
bielkoviny a obzvlast zivocisne by som nedavalavobec, ani mlieko v ziadnej podobe.
Cokolvek by zjedol z obilovin (podla mna idealne bezleplkovych alebo malo lepkovych) a varenej zeleniny (mrkva, kalerab, cuketa, brokolica...)
Skus pripadne Smektu - ak este ma nejake neporiadky v brusku, molo by to stianut, ale tam je tiez nutne pit dost. To je uplne najzakladnejsie, ale ja to pozna u nas - skusam vselico, vselijake pohariky, slamky, pre zabavu, aby aspon par glgov vypil...
Co sa tyka prirastku vahy..., ja viem, ze vela maminiek sa tym trapi, my tiez nie sme ktovieco, aj ked sa zda, ze sme teraz pribrali konecne... Viem, ze to mozno vyznie debilne, ale v civilizovanych krajinach-rodinach este ziadne dieta myslim na podvyzivu neumrelo. A mam podozrenie, ze cloveku staci omnoho menej, ako sa vseobecne predpoklada...
Ale ak budes na nom badat nejake extra zhorsenie - pomale reakcie, nekoordinovanost, keby ho bolela hlavka (neviem, ci uz to vie dat najavo) alebo bol az prilis placlivy, tak asi pre istotu treba ist k mudr, mozno by mu dali aspon 1-2 infuzie - lavne kvoli tekutinam, ale aj celkovo vyzive.
Drzim palce

binki
5. srp 2009

kulíšek plus voda, pak černý čaj, pak ředit černý čaj s mlékem, mezitím, když snese, tak rýžový šlem - na pití, pak vařenou rýži, jen osol, pak rýži s mrkví, mrkev s bramborem...ikdyby jen jeden hlt a jednu lžičku vzal, tak moje zkušenost je, že pak vezme 2, 3 atd.

a to nechutenství má od narození?

ygreen
5. srp 2009

ale na černý čaj pozor, ten dehydratuje

paula80
6. srp 2009

ewuli nám pri viróze pomohli probiotické kvapky Biogaja, len neviem, či sú aj u vás, dáva sa 5 kv.denne a sú bez chuti. A ja malému varím a varila som pri črev.viróze, kur.maso na mrkve a ku koncu som pridala ryžu aby sa skoro celkom rozvarila, potom to ide pekne pomixovať do hladka, viem, že aj tvojho napína s kúskov, ale dávam kur.stehná, prsia sú moc suché a nejdú mu dole krkom, alebo skús ryžovú nemliečnu kašu iba s vodou a banánom, ale deťom nepapáčom nechutí asi nič. ☹

paula80
6. srp 2009

poopravujem názov kvapiek Biogaia

iloha
6. srp 2009

Ewuli, moc dobře ti rozumím, u nás je to s jídlem těžky od mala. I co by mléčňák, nejedla moc. 9 kilo jsme pokořily taky kolem 16. měsíce, to my přišlo, že je vykrmená, ale dostala salmonelozu a zase zhubla. když jí byly dva vážila 9,8 a teď se pyšní 11,1kg. Lezou z ní žebra, ale je zdravá a potřebu jídla má asi jako vrabčák, ale temperamentu na rozdávání. Takže hlavně když pije a jídlo se snad upraví samo. U nás, když vůbec nic nechce jíst, tak alespoň suchá houska anebo jogurt to do ní skoro vždycky nasoukám.