Když děti odmítaly zeleninu, nabídly jste jim ovoce?

paja.83
12. bře 2012

Ahoj holky, u malé už asi přes měsíc zkouším dávat zeleninu, prvních 10 dní vůbec neotvírala pusinku. Tak jsme si dali pár dní pauzu a začali znovu. První den bez úspěchu a druhý den začala otvírat pusinku a trošku baštit. Jedla stále víc a těd už patý den zeleninu bojkotuje. Přestala otvírat pusinku, vzteká se, šponuje a nic do ní nedostanu. Teď jsem ji dva dny nenabídla po zelenině ani mléko, 2 hodinky nechala a až pak dostala svou porci mléka. Ale to nejde do nekonečna. Přemýšlím však co s ovocem dát nedát? Říkám si že to budu ještě tak dva týdny zkoušet se zeleninou, ale pak už jí zařadím na odpoledne ovocnou svačinku. Protože se říkám, že nemůže být furt jenom na mliku a čekat jestli vezme na milost zeleninu nebo ne. Jinak je nám skoro 7 měsíců a jsme na UM. Zatím jsme dávala jen zeleninový příkrm. Jak jste to řešily vy?

popellka
12. bře 2012

Zkus domácí i kupovanou, třeba jí nejede právě ta domácí 😉

anien
12. bře 2012

A co maso? Známá měla podobný problém s malým a jakmile dala maso, tak baštil jako divý i se zeleninou 🙂

kacab
12. bře 2012

..u nás taky blokovali oba a začínala jsem selským přírodním jogurtem a do něj postupně přidávala příkrm a nakonec poměr obrátila a skončila po měsíci jen na zelenině 🙂

madormi
12. bře 2012

zkoušej různé značky, příchutě, malá jí jen mrkev s bramborem nebo zahradní zeleninu bez i s masem, ovoce mi bojkotovala déle nže zeleninu a též jí jen jednu značku a jednu příchuť 🙂 tak zkoušet a nevzdávat 🙂 ale ovoce jsem jí dala až když snědla alespon pár lžiček zeleniny k obědu...

atrami
12. bře 2012

My sme tým prechádzali pri každom synovi. Vždy som asi ťýždeň dávavla len mlieko. Na príkrm sme nabehli až v 8. mesiaci. Najviac im chutil špenát a brokolica. Skús do príkrmov pridať UM mlieko.

katyxq
12. bře 2012

Souhlas s astrami, zkus do příkrmu přidat trochu UM. Mateřské i umělé mléko vitamínu, minerálů obsahuje dostatek, takže když s příkrmy pořádně začnete až po 8. měsíci, tak se nic nestane 😉. Taky můžeš zkusit dýni, batáty nebo avokádo, jsou nasládlé.

majatob
12. bře 2012

my jsme se trapili s druhou dcerou, tak jsem se na to pak vyprdla, zeleninu prestala davat a u tretiho syna uz jsem rovnou zacinala ovocem, pak jogurt/kase a zelenina+maso az na konec 😅 a musim rict, ze nemeli problem a na zeleninu pak najeli uplne v pohode 😵 takze za me, nehrotit, nabidnout to co chutna a postupne pridavat a zkouset 🙂

beruska24.9.
12. bře 2012

první dcerka zeleninu/zeleninu s masem jedla málo a jak ochutnala ovoce, začala zeleninu/zeleninu s masem odmítat. tak jsem do zeleninového/masozeleninového příkrmu strouhala sladké jablko a postupně měnila poměr, až jsem mohla jablko úplně vynechat.
jinak, jak tu někdo psal, zkus batáty (sladké brambory). u maličké teď stačí, když jich má jen trochu v příkrmu a sní toho o dost víc než bez nich 😉

takyja
12. bře 2012

Krom napsaného od jiných - pokud dáváš kupované, tak mně malá nechtěla nikdy nic od Hippu (mrkvičku, nic..), ale od Hami snědla jakoukoliv zeleninu.

timbouctou
12. bře 2012

no naši kluci kupované vůbec odmítali 🙂 ale kamarádky holka skoro do roka pila jen mléko, prakticky celou dobu byla kojená. Pokud dítě nemá zdravotní problém a přibývá, tak bych klidně počkala. Zkus se taky poradit s dětskou dr, ale myslím si, že ti řekne totéž. Asi prostě ještě není správný čas 😉

maya79
12. bře 2012

kdyby selhaly všechny osvědčené rady viz výše, tak ještě přidávám vlastní zkušenost s dcerou, která měla problémy s tím, aby se naučila jíst jednak ze samotné lžičky a také se zpracováním (posunutím) jídla v pusince. Vypadalo to totiž, jako když příkrmy bojkotuje a přitom na začátku prvních pár dnů to docela šlo (tím jsme se nechali zmást a téměř měsíc jí jen každý den nabízeli zeleninu a konstatovali, že stále nechce a vzteká se). Bohužel jsme na to, co je za problém přišly až po měsíci 😅 a do týdne se rozjedla - stačila spešl lžička a jeden styl krmení, na kterém se to naučila. Nicméně teď je to slečna vybíravá a mého vařeného jídla sní cca 60gramů a kupovaného (hami) by slupla i dvě skleničky - takže jí to míchám. Přeju, ať je řešení co nejjednodušší.

meleri
12. bře 2012

ahoj taky jsem chtela zacit v pul roce se zeleninou ale chytl se az v desiti mesicich, predtim byl jen na mliku a na ovoci takze si myslim ze ovoce neni spatne a rozhodne ho tim nezhyckas ....syn ma ted rok a krasne ji zeleninu a vubec to nevadilo ze jsme zacli s ovocem. proste to tak chtel tak jsem mu to doprala ...nektere deti jsou narocnejsi co se jidla tyce ;

snufi
16. bře 2012

ahoj, malá taky nechtěla zeleninu. Začala jsem banánem, nejdřív pár lžiček, pak víc a víc.... a už baštíme všechno. Opravdu to chce čas.

kachen
16. bře 2012

Kdyz zacnes s ovocem, svet se nezbori a vubec nic se nestane. To, ze se zacina zeleninou je pouze doboruceni. Mala jako prvni ochutnala jablko (jeste k tomu nepodusene) a na konzumovani zeleniny to nemelo vubec vliv.

paja173
23. črc 2015

Nas maly taky zeleninu nic moc. Kdyz jsem mu dala mrkev, tak nahodil uzasny vyraz, jako, co mu to davam za blivajz. A pritom byla sladka. Po ovoci by se utloukl. Tak to micham. Se zeleninou trochu bananu, jablicka nebo broskve a je to v brisku hned. Mimochodem, jablicko, ktere je lehce kysele mu chutna nejvic. A dela u toho uzasny kukuc. Ono se rika nedavat prvni ovoce, protoze je to sladke a zelenina je vetsinou bez chuti, ale kdyz je to jediny zpusob jak do prcka neco dostat, tak proc ne. 😉

domca89
23. črc 2015

Nám neotvírání pusinky, malé otevření pusinky ale prskání trvalo "krásných" 5 měsíců. Malýmu je momentálně 9,5měsíce a přibližně 14 dní bez problémů spapá vše.