Když kojené roční dítě odmítá umělé mléko

niko
3. čer 2009

Ahoj holky, poraďte chtěla bych roční holčičku odstavit od prsou, ze zdrav. důvodů, ale když jí nechutnají mléčné výrobky (jogurty, sýry) a UM už vůbec ne, jak jí mám nahradit mateřské mléko?

lenulin
3. čer 2009

No tak já mám stejný problém UM mi nechce vůbec žádnou značku ale když mu z něj udělám koktejl tak to mu chutná Do UM rozmixuju banán a sušenky sunarky někdy i nějaké ovoce meruňku atd a někdy trochu jogurtu prostě kalorická bomba a je napapaný po tom by se utlouk.Aještě chci zkusit ochucené mléka tak uvidím.

atreides
3. čer 2009

my jsme právě začali s UM a klasický Sunar jí vůbec nechutná, ale úspěch mělo ochucené mlíčko (banánový), ale i tak mi nevypije celý hrníček

monik76
4. čer 2009

ahoj, male jsem taky po roce zacala davat UM, ale nechtela ani z flasky, ani z hrnicku, vubec ji to nejelo. Ty kojene deti to vesmes odmitaji, ne vsechny teda. Ale ja jsem ji z toho zacala delat kasi, kupuji Sunarku co se dava primo do mlika a to basti. Tak aspon tak, jinak syry moc taky nechce a jogurt jen nekdy.

many
4. čer 2009

ahoj,tak mně jogurty,sýry,...jí,ale taky pořád kojím a už jsem zkusila dát UM i ochucené banánové a 😝 tak nezbývá nic jinýho asi než zkoušet a zkoušet,ale stojí to taky penízky a pak to zbytečně furt vylívat 😒 no a nebo abych to začala pít já,že 😀

many
4. čer 2009

ale taky bych ho chtěla prostě pomalu zvykat až jednou přestanu kojit,tak ať pije i UM ale chci i teď ať má co nejvíc mléčných dávek,měla jsem prostě v plánu i kojení i UM,tak uvidíme dál,zkusím koupit něco jinýho,ale ještě nevím co no

petka80
4. čer 2009

Ahoj holky, u nás taky UM neúspěch, ale když jsem se snažila ho zavést, tak jsem nastřádala několik tipů 😀
- zkusit ta ochucená UM, někdo uspěl s vanilkovým Sunarem, někdo zas s Hami banánovým
- dobré jsou taky takové ty hotové kašičky od Nestlé (krabička 250 ml, prodávají to po dvou), je to rýžová kaše, která se ale pije
- prý je taky dobré začít Sunarem od 0 m. (pro novorozence), měl by být nejvíc podobný MM
No a taky podle někoho nemá cenu zkoušet různé značky, ale pořád dokola nabízet nějaké to jedno UM a ony to děti časem akceptují. Mám takhle dvě kamarádky, jejich děti začaly pít UM až když úplně ukončily kojení a asi až po 2 nebo 3 týdnech nabízení děti začaly to UM pít.
Mně osobně teda taky UM přijde hnusné. Ale zkoušela jsem i obyčejné KM, toho si trochu cucla a taky nic, ale o něco lepší než UM. Zkoušela jsem i kakao a taky rozmixovat banán do mlíka a nic.
Ono po roce věku už děti ani UM nepotřebují, ale musí mít dostatek ml. výrobků........
Takže já zatím ještě 1x denně kojím (večer) a ráno pije k snídani vodu, protože nic jinýho nechce.

many
4. čer 2009

petka80 - máš pravdu,tak to zkoušela i moje ségra,párkrát mu dala to UM nechtěl,zkoušela a zkoušela a teď ho krásně pije a začíná jí ale odmítat prso,ale jí to neva,malej už bude mít rok a chce přestat kojit,teda mě by to zatím mrzelo,kdyby už mě začal odmítat,ale to u něho asi nehrozí,ten ho zatím bere furt 😀 😀 😀

anke
4. čer 2009

ahojte, tak to bych taky rada vedela - nas mrnous tez odmita vesmes vsechny mlecne vyrobky - uspela jsem jen s tvarohem ochucenym od Danone Activia, zakysanou smetanu ci lucinu do omacek, samostatne neco namazane ani nahodou, Sunar bananovy si davam ja do kafe, protoze mrnous se toho ani nedotkne, ale koji se jeste 4x za den a x-krat za noc 😅
ale dle doktorky mam zkusit zavest UM jeste pred ukoncenim kojeni, tak ja to budu zkouset (jinak mame nabeh na alergii a mame pry pro jistotu davat UM do 3. let - ne kravske)

anke
4. čer 2009

jo a btw ten sunar ani neochutnal! asi mu to smrdi ci co, nebo tusi, co na nej chystam, i kdyz ja se chystam kojit co nejdele (max teda do 3. let, ale to uz by byl mazec) 😎

snupik
4. čer 2009

Holky, u nás zabral vanilkový Hipp-3 😉 přestala jsem kojit ve 14.měsícícha taky nechtěl um...lae vanilkový si teda dala ated už je mu to šumák jaký um pije. 🙂

petka80
4. čer 2009

anke - a jak chutná kafe s banánovým sunarem? 😀

anke
5. čer 2009

petka80: noooo, nekdy docela chapu, proc to nechce ... ale kdyz zavru oci a rychle to do sebe kopnu 😖

hayerova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tereziep
5. čer 2009

my teda s tímhle problém neměli, ale kamarádka ho má. Malá jí nechce UM - tak to zkouší a nic. Snad se jí to povede.
No a názor, že dítě po roce MM nebo UM nepotřebuje tak to je kravina. Mě doktorka říkala, že do 3 let by nemělo mít dítě kravské mléko. No a min do 6 let by mělo vypít cca 0,5l mléka denně. Vždyť mléko a mléčné výrobky obsahují vápník a ten je důležitý pro kosti.
Sama jsem měla probémy a doktro mi doporučil pít mléko a mléčné výrobky.
Musí se skrátka vytrvat. Nemyslím si, že je dobré měnit značky, ale stále nabízet a nabízet. Druhé kámošce se to povedlo. Zkoušela to co chvilku a malá začala pít.

petka80
5. čer 2009

terezie - fakt to není blbost 😉 Navíc některé děti UM i MM odmítají, a to i nekojené děti, prostě už UM nechtějí. Tak co naděláš. Pokud se UM/MM nahradí dostatkem ml. výrobků, tak to není problém.
Názory na UM se různí i mezi odborníky. Ono názor, že děti mají do 3 let pít UM a ne KM je bohužel asi trochu "podpořený" marketingovou kampaní výrobců UM...... 😖
Můj názor zase je, že kvalitní jogurt nebo kefír je vhodnější než UM....
Ale to bych tu nerada řešila, podobná diskuze o mléce už tu je.... 😉

timbouctou
6. čer 2009

Ahoj děvčata. My vyzkoušeli hodně UM a nejlíp se nám osvědčila dřív Beba od 10. měsíce a teď od Nestlé Junior mléko od 1 roku. Je to taková plechovka. Chutná to skoro stejně jako normální mlíko. A nikdy mi Alex nepil ty ochucený, Sunar už vůbec ne. Musela jsem tam to ovoce přidat já, ale to zas miluje, kombinace banán jahody vítězí 😀 A když už nic nezabírá tak nalít trochu do normálního hrnku a dávat mu to jako velkýmu, to zabere vždycky 😎

kijonkova.k
6. čer 2009

Souhlasím s petkou80,navíc podle mě není zase tak KM zázračné a v jogurtu bude podle mě více Ca než v mlíku.Jo,mlíko čerstvé od krávy nebo kozy...to je jiná,ale takové v krabici,to už asi nebude tak úplně ono 😉