• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik má sníst pevné stravy dítě kolem 10měsíců věku?

12. února 2013 
Ahoj, chci se s Vami poradit jelikoz na internetu jsem odpoved nenasla. Nas pediatr neni spokojeny s pribyvanim Linka na vaze je mu deset mesicu do pul roku pribyval primo rekordne bohuzel od toho pul roku se vaha prilis nehla pribral asi kilo a temer nevyrostl. Na kazde poradne posloucham, ze urcite malo papa a ze na tom musime zamakat. Coz o to Link je mensi a papa rozhodne mene nez jeho bratr v jeho veku, ale ja si zase rikam, ze treba bude po me 153cm a Ala po tatkovi 185cm, takze to ze neroste nemusi byt nutne jidlem. Link je ochutnavac, jdykoli nekdo v jeho blyzkosti neco ji musi hned jist take, takze se mi tezko ziskava prehled o mnozstvi. Rozhodla jsem se tedy poctive to pizorovat a zapisovat. Bohuzel ale nevim s cim to porovnat.

Jidelnicek
Rano v pet kojen cca 7minut
Mezi pul sedmou az osmou si podle sveho hledu bud udoubne parkrat z me snidane chleba se syrem nebo sunkou s vysokym obsahem masa nebo presnidavku cca tak polovinu podle potreby se jeste dokoji nebo napuje cajiku
Kolem jedenacte si da kus ovoce banan a jablicko ma nejradeji
Obed vetsinou ji odemne tak napr tri kousky brambiry nebo ctyri lzicky ryze kousek masa a nejaka zelenina moc mu chutna pecena mrkev napr ale v celku obedy moc radnema a obcas jej odmitne a jen se nakoji
Pote doji presnidavku mezi patou a sestou nebo si zase da trochu ode mne od vecere
V sedm se nakoji a jde spinkat
Bohuzel se behem noci jeste tri az ctyrikrat budi na kojeni coz je dost otravne a zacalo to s tim pul rokem do te doby spal deset hodin v kuse.

Diky za radu chci aby nam dal pediatr uz pokoj protoze rozhodne to neni zadne podvyzivene ditko ma osm a pul kila 75cm jeho bratr mel kil deset v deseti mesicich.
10. únor 2013 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja teda nie som pediater, takže či tvoj synček zje dosť alebo nie neviem :slight_smile: môžem ti ale napísať pre porovnanie koľko toho zje môj :slight_smile: môj syn má 9 mesiacov, 8,5kg a 79cm, od narodenia je na UM, teraz jeho jedálniček vyzerá takto: ráno o 8 250ml mlieka a v poslednom čase aj pol krajca chleba s maslom, o 10 jogurt, na obed 300g zelenina,masko, žĺtko, cestoviny, ryža-samozrejme nie všetko na raz :slight_smile: rôzne mu to striedam :slight_smile: okolo 3-4 200ml mlieko, o 6 kaša asi 200g, pred spaním ešte mlieko-rôzne množstvo, a v noci 2x 250ml mlieko. a priebežne cez deň “ujedá“ jablko alebo mrkev a pod. Snáď som ti aspoň trochu pomohla :slight_smile:
10. únor 2013 ve 21:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tezko brat deti pres kopirak, ale nas maly v deseti mesicich jedl takhle
v sedm nakojit
v devet 200ml bily jogurt 10% pak spanek
ve dvanact 200-250ml priloha, maso, zelenina
ve tri cela presnidavka 200ml nebo banan s jablkem
pak s nami v sest "veceri" - par kousku chleba, rohliku, prilohy....aby jedl s nami a zvykl si na stolovani
v sedm ca 200ml mlecne kase a pak spis symbolicky nakojit...pak spanek do ca sedmi hodin. Od pul roku do deseti mesicu pribral 2,8kg, porodni vaha 2,5kg / v deseti mesicich 8,8kg
10. únor 2013 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vzhledem k tomu, jak casto kojis, ma jidla dost. Doporucuju kojit jen rano, vecer a noc a on se rozji i pres den. Laura jedla hur a rozjedla se, az po zruseni denniho kojeni. Jinak ja musim stale mixovat a ji cca - rano kojeni, dopo 200g jogurtu, obed 200g masozel, svaca 200g ovoc.presnidavky a vecer 220g kase. V noci jedno kojeni. Ma asi 8,5 kg, je drobnejsi. Na rustovyhormon.cz jsou grafy a poradna, tak si tam vse zadej a pokud se vyrazne nepropada, tak se netrap. Jo, ale rust by mel! Vaha neni az tak podstatna.
10. únor 2013 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Problem je ze on rozmixovane jidlo nechce to pak neji vubec jen kdyz jsou velke kousky a muze ukosovat tak to ma nejradeji nebo pak ryzi s omackou a maso ukusovat, ale ma jen sest zubu takze to trva dlouho, dojde mu trpelivost a sape se po mleku. Nechci mu to zakazovat dokud neumi poradne papkat chapu ze nevydrzi v klidu sedet hodinu a papat.
12. únor 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek