Kolik má sníst pevné stravy dítě kolem 10měsíců věku?

malaletajicimyska
10. únor 2013

Ahoj, chci se s Vami poradit jelikoz na internetu jsem odpoved nenasla. Nas pediatr neni spokojeny s pribyvanim Linka na vaze je mu deset mesicu do pul roku pribyval primo rekordne bohuzel od toho pul roku se vaha prilis nehla pribral asi kilo a temer nevyrostl. Na kazde poradne posloucham, ze urcite malo papa a ze na tom musime zamakat. Coz o to Link je mensi a papa rozhodne mene nez jeho bratr v jeho veku, ale ja si zase rikam, ze treba bude po me 153cm a Ala po tatkovi 185cm, takze to ze neroste nemusi byt nutne jidlem. Link je ochutnavac, jdykoli nekdo v jeho blyzkosti neco ji musi hned jist take, takze se mi tezko ziskava prehled o mnozstvi. Rozhodla jsem se tedy poctive to pizorovat a zapisovat. Bohuzel ale nevim s cim to porovnat.

Jidelnicek
Rano v pet kojen cca 7minut
Mezi pul sedmou az osmou si podle sveho hledu bud udoubne parkrat z me snidane chleba se syrem nebo sunkou s vysokym obsahem masa nebo presnidavku cca tak polovinu podle potreby se jeste dokoji nebo napuje cajiku
Kolem jedenacte si da kus ovoce banan a jablicko ma nejradeji
Obed vetsinou ji odemne tak napr tri kousky brambiry nebo ctyri lzicky ryze kousek masa a nejaka zelenina moc mu chutna pecena mrkev napr ale v celku obedy moc radnema a obcas jej odmitne a jen se nakoji
Pote doji presnidavku mezi patou a sestou nebo si zase da trochu ode mne od vecere
V sedm se nakoji a jde spinkat
Bohuzel se behem noci jeste tri az ctyrikrat budi na kojeni coz je dost otravne a zacalo to s tim pul rokem do te doby spal deset hodin v kuse.

Diky za radu chci aby nam dal pediatr uz pokoj protoze rozhodne to neni zadne podvyzivene ditko ma osm a pul kila 75cm jeho bratr mel kil deset v deseti mesicich.

aannidze
10. únor 2013

Ahoj, ja teda nie som pediater, takže či tvoj synček zje dosť alebo nie neviem 🙂 môžem ti ale napísať pre porovnanie koľko toho zje môj 🙂 môj syn má 9 mesiacov, 8,5kg a 79cm, od narodenia je na UM, teraz jeho jedálniček vyzerá takto: ráno o 8 250ml mlieka a v poslednom čase aj pol krajca chleba s maslom, o 10 jogurt, na obed 300g zelenina,masko, žĺtko, cestoviny, ryža-samozrejme nie všetko na raz 🙂 rôzne mu to striedam 🙂 okolo 3-4 200ml mlieko, o 6 kaša asi 200g, pred spaním ešte mlieko-rôzne množstvo, a v noci 2x 250ml mlieko. a priebežne cez deň “ujedá“ jablko alebo mrkev a pod. Snáď som ti aspoň trochu pomohla 🙂

steffi23
10. únor 2013

Tezko brat deti pres kopirak, ale nas maly v deseti mesicich jedl takhle
v sedm nakojit
v devet 200ml bily jogurt 10% pak spanek
ve dvanact 200-250ml priloha, maso, zelenina
ve tri cela presnidavka 200ml nebo banan s jablkem
pak s nami v sest "veceri" - par kousku chleba, rohliku, prilohy....aby jedl s nami a zvykl si na stolovani
v sedm ca 200ml mlecne kase a pak spis symbolicky nakojit...pak spanek do ca sedmi hodin. Od pul roku do deseti mesicu pribral 2,8kg, porodni vaha 2,5kg / v deseti mesicich 8,8kg

verbalinka
10. únor 2013

Vzhledem k tomu, jak casto kojis, ma jidla dost. Doporucuju kojit jen rano, vecer a noc a on se rozji i pres den. Laura jedla hur a rozjedla se, az po zruseni denniho kojeni. Jinak ja musim stale mixovat a ji cca - rano kojeni, dopo 200g jogurtu, obed 200g masozel, svaca 200g ovoc.presnidavky a vecer 220g kase. V noci jedno kojeni. Ma asi 8,5 kg, je drobnejsi. Na rustovyhormon.cz jsou grafy a poradna, tak si tam vse zadej a pokud se vyrazne nepropada, tak se netrap. Jo, ale rust by mel! Vaha neni az tak podstatna.

malaletajicimyska
autor
12. únor 2013

Problem je ze on rozmixovane jidlo nechce to pak neji vubec jen kdyz jsou velke kousky a muze ukosovat tak to ma nejradeji nebo pak ryzi s omackou a maso ukusovat, ale ma jen sest zubu takze to trva dlouho, dojde mu trpelivost a sape se po mleku. Nechci mu to zakazovat dokud neumi poradne papkat chapu ze nevydrzi v klidu sedet hodinu a papat.