Má 16 měsíců a přestal pít umělé mlíčko

ia.
25. led 2010

ahoj holky,

stalo se to některé z vás? Kojila jsem cca 8M, pak se odstavil a byl na nutrilonu. Kolem 1 roku přestal pít mléko večer, ale ráno mi vypil cca 330ml. Ale od min.týdne už odmítá i ráno!!! Hrozně mě to štve, jak z důvodu tekutin, tak živin, přes den mi sice sní i 2 smetanové jogurty, miluje kostíky, tvaroháčky atd, na večeři dostává tvrdý sýr....
máte někdo podobnou zkušenost? díky

moda08
25. led 2010

ahoj,
zatím musím zaťukat,ale mlíčko mi malej pije ráno a večer v pohodě. Tak mu zkus třeba udělat ráno k snídani místo mlíčka mléčnou kaši, třeba by ji jedl,aby měl dostatek mléčných výrobků. Nebo mu zkus nabídnout acido mléko.

ia.
autor
25. led 2010

moda: díky, s tou kaší to ráno zkusím 😵 večer ji nechce, potvůrka... 😠

kutcher
25. led 2010

Mne zas malej pije jen kravsky + moje pres noc jinac kojenecky ani prd, nu coz, je to aspon penezne vyhodnejsi!

knobloska
25. led 2010

Naše malá v 18 měsících zrušila Sunar i jogurty a to ze dne na den. Dr říkaal,že jestli jí maso, mám ji nechat být, stejně ji nedonutím.
Teď je jí 22 měsíců, mlíka by se užrala, jogurty tedy stále nejí, ale tvarohové krémíky ano a to stačí.
Já myslím, že jogurty, opř. krémíky a sýr stačí, můžeš nadále nabízet, ale nenuť. 😉

ined77
25. led 2010

ia 🙂 ...ahojky.
to je holt období 😒 .náš malý odmítá mléko od 9-tého měsíce.ale jogurty a tvaroh papká,tak to neřeším.
s tím stejně nic neuděláš.a třeba mu to časem zase zachutná 😉 .
u nás je jediný způsob jak mléčko vypije je,že mu do láhve s mléčkem přidám cca 2 lžíce neml.kaše a pak to v klidu vypije 🙂 .zkus to,třeba to půjde i u vás 😉 .

ia.
autor
25. led 2010

holky, díky 😉
ve čt jdu k dr, tak ji to řeknu, nicméně nepřijde mi, že by strádal...má přes 14kg....
nebudu nic nutit, jen nabízet, tak uvidíme 😉

papuellka
25. led 2010

ia, náš malej odmítá sunar asi zhruba od roku, nedostanu do něj ani kapku, odmítá i obyč mléko, vše co obsahuje mléko nechce i bram kaši nebo puding, nikdo ho neoblafne... Pěknej puclík, kolik měříte? My máme kolem 10,5 kg.

megee
25. led 2010

ia. malej nepije mlíko od 1 roku...nahradila jsem jogurtam, tvarohama, sýrama aposlední dobou kravský mlíko i když toho taky moc nevypije 😉

kubaka
25. led 2010

stalo - prvný syn se sám odstavil v 9 měsících a v roce ohrnul nos i nad UM - od té doby měl kaše, jogurty. Tekuté mléko ani náhodou.

gejbule1
25. led 2010

Mě starší dcera od roka taky nepila mléko.Dnes je jí 20 a mléka se ani nedotkne do dnes.Ale zdravotně ji to nikdy nevadilo a já ji nutila jen ze začátku ☹ .

ia.
autor
25. led 2010

holky, tak to jste mě uklidnily....já teda na mlíko taky moc nejsem, piju ho jen v kafi, ale hrnek mlíka bych nevypila ani za nic, to má asi po mě 😖
papuellka: malý měří 86cm, ale je fakt, že je to obřík od narození, měl 4,20kg a 52cm. Děsím se, co mě čeká u druhého 😅
holky je fakt, že známá chtěla přestat kojit ale malá ji nevzala UM do úst, tak ji dr řekla, at vydrží s kojením do roka, že pak to mlíko nahradí sýrama a jogurtama, takže snad to takové zlo není....akorát doufám že mi jednou bude pít kravské..

radka.m.
25. led 2010

ia-to mléko bych vůbec nehrotila,po roce už v pohodě nahradíš mléko mléčnými a zakysanými výrobky,doporučují to i odborníci na dětskou výživu 😉

samik2008
25. led 2010

náš malej má mlíko rád i jogurty,ale sýr do něho nedostanu ani náhodou,potvůrka když mu chci dát chleba tak pouze s máslem a trošičkou marmelády jinak když je to se sýrem,lučinou,žervé otočí hlavu a nedostanu do něho ani ťuk! 😠

moda08
25. led 2010

samik - tak zkus třeba pomazánkový máslo, náš malej ho má moc rád 😉

megee
26. led 2010

samik ve vašem věku mi malej sýry taky nejedl a teď je zbožňuje hlavně eidam toho by se užral 😀

ia.
autor
27. led 2010

ahoj holky, díky za vaše reakce.
dnes jsem zkusila nový fígl s mlíkem. Malému jsme totiž vždy mlíko nosili ráno do postýlky v avent flašce, to odmítal. Dnes jsme vstali, dala jsem mu snídani a k tomu hrníček s pítkem z ikea, z kterého pije čajík. ale místo toho jsem mu tam udělala mlíko. Sice jen 150ml, více se tam nevejde, ale VYPIL TO!!! byla jsem moc ráda, zkusím to i večer.....
takže možná to není o mlíku, ale o flašce...

papuellka
27. led 2010

ia: tak to je super, já to s hrnečkama takhle také zkoušela, ale neoblafla jsem, většinou chce už pít i z klas. hrnečku, tak jsem dala neprůhledný, aby neviděl, co tam je, ani nesvlažil rty a odtáhl se... Nebo většinou se sápe na všechno, co máme my, většinou si všechno vezme, ale mlíko taky ne...
Jinak my taky nebyli při narození pidi 3.62 kg a 51 cm. 🙂

glickaiva
27. led 2010

ia: zkus změnit míčko, nebo do mlíčka přidat Frutapuru, vím zní to divně, ale kamarádka to tak dělala a malýmu mlíčko začalo zase chutnat. Nebo vyzkoušet nějaké kaše, každá chutná jinak, třeba malému nějaká zachutná. Pokud nic nezabere zkus mu dát obyč mléko, moc se to nedoporučuje, já sama jsem začala dávat co nejpozději, holky mají po kr.mléce exém. Ale třeba to malému nebude nic dělat, lepší než nic. Takto malé dítě by mělo mít mléko nebo ml. výrobky, maso určitě nestačí. Obsahuje uplně jiné bílkoviny atd.
Přeji hodně uspěchů

kaleilah
27. led 2010

glick mlíčko s přesnídávj´kou jsme dávali i v práci na kojencích na sváču-ovocná kaše. ale mlíko musí být vlažnější a ta přesnídávka ne z lednice, ale odstátá, jinak se to mlíko srazí 😉

glickaiva
27. led 2010

kaleilah: vím, to byla jen rada a směřovaná na ia, 🙂

allen1
27. led 2010

Nella nepije žádné mléko od 15ti měsíců, ani kaše nepozřela, ani kravské mléko, max jogurt a sýry, víc jsem do ní nedostala. Teď nevypije ani skleničku a nevezme si nic, co "smrdí" mlékem, max ten jogurt. Do 13ti měsíců byla kojená. Dle dr. je OK, tak to neřeším...

pavlina05
28. led 2010

Holky, diskuzi jsem nepročítala. Mě Aleš pil krásně UM 2 měsíce. Teď už nechce ani kapku.Co mu mám místo toho dávat??? 😖 Přes den tomu potí moc nedá ☹

leninnek
28. led 2010

Mě malá kolem desátého měsíce začala taky odmítat mlíčko byla od narození na UM nevěděla jsem co s ní nakonec jsme vyměnili a začali dvat sunar a ten začala pít.........ale cca kolem 14 měsíce začala odmítat všechny mléčné výrobky ani jogurt ani pribnák termix ani kaše prostě nic před vánoci začala zase odmítat k tomu i sunar jedla pouze sýry tak jsme zkusili dát kravské jeden den si dala pak zase nechtěla tak jsem ji udělala z něj kakao vypila a další den nechtěla byla už jsem z toho zoufalá pak zas začala kolem vánoc večer mlíčko pít a cca tři týdny zpět začala opět baštit jogurty i pribináky takže je z ní zase žíravina mléčných výrobků 😉 tak jsem moc ráda byla to fakt taková krizička asi si chtěla dát pauzu 😅

pavlina05
28. led 2010

leninnek možná jsou ty děti přesycené??
Kakao jer dost alergen 😖

robi
28. led 2010

Ahoj,
nezkoušíte malým dát místo mlíka podmáslí? klasický kyselý kefírový mlíko? Malá ho má moc ráda, někdy si řekne, že chce mlíčko a někdy podmáslí. Podle mě je to zakysaný zdravější než mlíko.

ia.
autor
29. led 2010

čaute holky,
tak jsem se radovala předčasně, z hrníčku vypil UM jednou, ale další dny ani omylem ☹
díky za rady, ještě zkusím koupit ten vanilkový nutrilon a dokonce jsem někde četla, že někdo dával do UM lžičku granka, to taky zkusím. Chjo....
jinak sní přes den jogurt, na večeři rohlík s žervé a tvrdým sýrem, kostíka a tak, tož snad mu ten vápník tolik nechybí. A navíc mu ještě kapu vigantol...

jezevec
29. led 2010

ahoj,
u nas jsme na tom jiz vice jak dva mesice podobne, nezabrala ani UM s prichuti, ani sojove, ruzne hrnecky, nic...kravske jako takove jsem na piti nedavala zatim..ale malej mi mlecny vyrobky ji i syry a snazim se davat mu i potraviny kde je vapnik, myslim ze pomerance, brokolice, cervena cocka,spenat apod., pak mu jedou soyove dezerty alpro soya, kde je take obsazen vapnik (maji je v DM i hypacich, prichut vanilka,coko, chutnaji jako puding..) a sem tam davam i vitaminovy sirup multisanostol s vapnikem...takze nejake reseni kdyz nechce tu je 😉 a cetla jsem ze vapnik nekdy sam na ukladani nestaci ze je potreba i vitamin D...