Má 2 roky a nejí obědy, zeleninu ani ovoce - vůbec!

sarkabrezen
17. dub 2009

O špatných jedlících tady toho bylo už napsáno hodně, proto jsem hodně váhala, ale je fakt, že většinou se to týká toho, že dítě jí málo, pozobe apod. Na případ tak extrémní, že nejí vůbec jsem tady dotaz nenašla, proto zakládám a prosím maminky, které s něčím takovým setkaly o pomoc a radu.

Moje Ad má 2 roky a ještě NIKDY

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

omlouvám se - malá mi to odklepla 😀

pokračování:

Moje Ad má 2 roky a ještě NIKDY nespolkla ani lžičku polívky, kousek masa, zeleniny nebo ovoce. Má k tomu takový odpor, že když ji to dám násilím nebo ji ošidím a nějak to do ní dostanu, nespolkne to, ale začne zvracet.

Krevní testy má dobré, nic jí nechybí. Rada doktorky - nestresujte, je zdravá, to přijde. Podotýkám, že má přes 13 kg a 92 cm...

Dosud ji večer a ráno kojím. Na snídani sní pudink (do toho jí přimíchám nějaký vitamínový sirupek)... po zbytek dne zobe pečivo... Jedinou zeleninu, co s ní, tak to je pár lžiček brokolice příkrmu.

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

Zkusila jsem ji nechat vyhladovět - nic se nestalo, prostě nejedla. Má hrozně ráda kukuřičné křupky. Když jsem jí je odmítla dát, že je nedostane dokud nesní jogurt, tak je prostě oželela a nejedla nic. Když jíme společně a řeknu jí, jestli ochutná maminčinu polívku, úplně se roztřese a začne plakat, že nechce polívku, že nemůže. To je její slovo, na každé jídlo odpoví: nemůžu.

aponchie
17. dub 2009

jestli je zdravotne v poradku neres to vubec a nestresuj tim malou ..pac cim vic to budes resit tim vic ona bude odmitat 😎

kaciska
17. dub 2009

sarka-a to přibírá? 😕

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

kaci - ano, je to zvláštní, ale přibírá... určitě i tím, že ji pořád dost kojím... teď už sice jen dvakrát denně, ráno a večer, ale asi jí to stačí 😒

kristi
17. dub 2009

sarko, ja mam taky nejedlika.....u nas je kazdy novy jidlo uspech. Je pravda, ze se to zlepsuje, dneska mela treba k obedu testoviny s bolonskou omackou, co jsem delala ja sama..a jedla. Ovsem NIKDY nesni banan, mrkev, jablko, ostatni zeleninu atd. Ani jahodu, broskev nic. Jen si treba kousne hr. vina. V polevce zeleninu ji - je polivkova docela dost. Ale ma neduveru, nevim proc..pritom si nepamatuju, ze bychom neco delali spatne. Nenutim, davam ji na vyber, furt si beru to same a delam ze MNAM a ono to prijde. Pred casem prestala jist i jogurty a lipanky...ted obcas vezme na milost puding....

ja uz se tim netrapim, ja taky nejsem zadnej jedlik, ma asi vrozeny nejaky predpoklady....

jinak ma okolo 90 cm a 12 kg, takze asi dobry...

kaciska
17. dub 2009

sarka-jj asi jo ale na fotečkách vypadá spokojeně a dobře.... 🙂 no budu držet pěsti at se to spraví ale můj názor je asi nenutit násilím...zkusit podat jídlo i formou hr,zkoušela jsi to?

kaciska
17. dub 2009

formou hry tam má být 😉

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

kristi, no právě kdyby jedla aspoň ty polívky, tak bych byla spokojená, ale vůbec... prostě nic "normálního" teplého... vůbec žádné jídlo. nemá vůbec zájem, ani se nepodívá, co jí nabízím, rovnou už pláče nemůžu a utíká pryč nebo se schovává... přitom nikdo v rodině takové problémy neměl, všichni jsme jedli normálně... pořád si říkám, co dělám špatně

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

kaci - ano, zkoušela už jsem kde co, ale jak už jsem psala, ona hned utíká, schovává se, pláče... ani se nepodívá co mám

kristi
17. dub 2009

Sarko, ty asi nic nedelas spatne, ja rikam, dej to na jeji stolecek, at ji sama....to u nas docela zabralo, ze si napichovala neco sama...

ja neivm, co brambory? ty jsou u nas vdecny, ma je rada, sama si napichuje a je to.

A kdyz ji nedas najist treba den, tak co dela? a co pije pres den?

kaciska
17. dub 2009

tý jo,no to je mazec.... 😒 a sladkosti jí chutnají nebo jestě neochutnala?

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

to nepomůže kristi, buď to shodí se slovy, že nemůže, nebo kolem toho chodí a vůbec si toho nevšímá.

brambory samotné ne, jediné co ji kdy zaujmulo tak byly hranolky. takže jí je občas dělám v troubě, aby to bylo bez tuku (i když jsou předsmažené, takže bída 😒) a to někdy pár sní, někdy ne.

pije krásně, nejradši vodu. džusíky nechce, jen čistou vodu nebo ještě tak minerálku, ale s tou se snažím opatrně. ale i tu jí dávám, ať má aspoň nějaké minerály.

čokoládové věci nechce, ale oplatky jo, oplatek si dá, třeba i lízátko políže... jenže tam těch živin moc není 😒

že bych nedala celý den, od rána do večera, tak to jsem ještě neudělala, na to jsem asi měkká

kaciska
17. dub 2009

jj jasně že sladkosti nemůže jíst furt,to mě teda řekni že nechce papat ☹ co bych já zkusila....přemýšlím.... 😨
nic mě nenapadá,a když byla jako miminko tak jak baštila?to jsi kojila do 6 měs a pak jsi zkoušela přikrm?a jedla ho?

martao
17. dub 2009

sarka,
Ty si si tuším opisuješ mojho najstaršieho syna Prsne Ti opíšem jedálniček v jeho veku.
Hranolky, párky, tatarka, čipsy, kofola, kura z Tesca. Žiadne ovocie ani zeleninu.

Narodil sa druhý syn a starosti s jedlom som odsunula na druhú koľaj.
Teraz je jeho najobľúbenejšie jedlo špenát, veľa ovocia, mäsko, vlastne zje všetko.
Zmenilo sa to aj po nástupe do školky, tam sa naučil papať všetko.

Daj maléj urobiť krvný obraz, vyšetreni moču. Vlastne ak je to úplne zdravé dieťa, tak to bude chcieť len trpezlivosť a poriadny hlad. 😀

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

martao, tak to jsi mně uklidnila, moje mamka mně furt stresuje, co budeme dělat, až půjde do školky a tam nebude jíst... takže tam začne? supr 🙂

kaciska - v 6 měsích jsem začla klasicky s příkrmy, to celkem šlo, jenže pak malá dostala infekci trávicího traktu, hrozně zvracela... byly jsme i na kapačce. pak jsem na doporučení doktorky, aby se jí všechno uzdravilo zase měsíc jen kojila... a už nikdy od té doby se mi nepodařilo na ty příkrmy navázat ☹ tak si říkám, že si možná v sobě nese nějaké trauma z toho? navíc ve 14 měsících měla ještě horší infekci... to jsme byly ve špitále týden...

tomickoval
17. dub 2009

Sarka, tak stejný problém má moje sestra s neteři. Nic ji nejí jen jogurt a suchej rohlík nebo chleba ☹

kaciska
17. dub 2009

no tak šáry to se pak nedivím že nechce baštit...ale držím pěsti at to co nejdřív překonáte 😔 😵

kaciska
17. dub 2009

chuděrka malinkatá ☹

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

tomi: a kolik má neteř? a ségra je v klidu, neřeší to?

junovka
17. dub 2009

sarkabrezen, pozeram, ze mala ti ma 2 roky, moja Nely sa blizi k 2.roku a zacina strajkovat v jedle 😠 .....asi ci to nebude tym vekom, nakolko moja strasia Timka robila to iste.Trvalo to u nej dobry polrok, som si myslela, ze si uz vlasy od nervov vytrham, chodili sme po gastro a kade-tade a nist....proste vsetko OK.Tak, som si povedla DOST a viackrat som jej nic nedaval na stol.Zacala si pytat sama, v skolke sa rozjedla, teraz sice tiez sem-tam vymysla, ale da sa to.Snad aj to vymyslanie ju vekom prejde. 😉 A Nely teraz???......neriesim ani sa neznervoznujem.Raz nechcela jest ranajky, desiatu...nenajedena sla s nami do mesta, domov sme prisli zacala som varit obed, Nely sa valala od zlosti ze nema co jest, nakolko obed este nenavareny, stale fnukala, zlostila sa a ked som navarila, dala som jej na stol,..... zjedla mi 2 plllllne taniere hlavneho jedla 😎 😉 Nechat vyhladovat...asi 😀 😀 😀

junovka
17. dub 2009

....este som zabudla uviest, ze tiez odkedy sme prekonali Salmonelu, tak ma odpor k ovociu ☹

tomickoval
17. dub 2009

Sarka, no dělali ji různé testy. A vše má v pořádku. Takže buď doktorka hrozila nemocnici, nebo psychologa. A vyhladovění zkušela a nepomohlo to. Prostě nejedla. Teď tu mám návštěvu tak večer ti sem ještě napíšu co a jak. Ju?

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

díky

tomickoval
17. dub 2009

Sarko, takže Karolínka jedla tak před dvouma týdny ještě aspoň vývar. Ale teď už nechce ani to. Takže ráno sní jen mlíko a pak třeba rohlík suchej, pak jogurt a zas suchej chleba. Tak ji celej den. Jogurt, rohlík nebo chleba. Na večer ještě flašku mléka. Ségra je z toho na prášky. Zkoušela ji nenápadně nakrojit rohlík a dat tam trošinku másla, ale jak to zjistila začala plakat a prostě to nesnědla. Nebo i zkoušela ji maso rozmixovat a do omáčky ji dala nudle aby si myslela, že je to polévka. Ale jakmile to nebylo čiré jako polévka tak to nesnědla. A tak to už jde dobré dva měsíce. Ale nehubne. Zatím! Doktorka segre řekla ať ji na snídani udělá rohlík se sýrem nebo s čím koli, jestli to nesní, tak ji to má nabídnout zas třeba za hodinu. Když to zas nesní tak ji má dat oběd. Když ho nesní tak pak zas večeři, když tu taky nesní, nedat ji nic a dat ju spát hladovou 😢 dělala to tak dva dny a pak už to psychicky nevydržela. Karolínka byla bledá ani se neusmála 😢 . Tak pak to začali řešit, že to může být i nějaká úzkost. Třeba se ptala, zda u nich někdo neumřel prostě jestli neprodělála nějak stres. Nic z toho neprožila. Ale pak ségru napadlo,že to mohlo vzniknout tím jak se stěhovali. Protože Karolínka byla první čtyři dny plačtivá. Výsledky jsou všechny ok, tak to zatím nechávají tak a jak se to bude dál řešit, nevím. Ale asi tou nemocnici. Chtěla ju tam poslat už v pátek před velikonocemy, ale ségra, že to ještě zkusí a uvidí se. Fakt hrůza

tomickoval
17. dub 2009

Zkoušela ji nakrájet chleba na kostičky a dala ji na to okrasné tyčinky jak jsou na jednohubky. Udělala to tak i staršímu synovi aby Karolínka viděla, že to tak taky ji, ale ani náhodou. Když jsem tam byla jednou a hlídala jsem ji, tak jsem ji dala jídlo na talíř a prostě plakala že to nechce. Tak jsem ji to násilím zkusila dát do pusy, ale ona ju prostě nezavřela a plivala to ven. Takže ani jednu lžičku jsem do ní nedostala. Doktorka právě říkala, že může být vyčůraná a na segru to zkouší, ale asi ne. Po zkušenosti s ní. Viz jak jsem psala. A ještě jak byla Karolínka ty dva dny hladová, tak segru tahala pořád do lednice, že chce papat. Chtěla prostě zas ten svůj jogurt. Když Karolínka přestala jest i tu polévku tak mi ségra volala a brečela mi do telefonů, že už ji nechce ani tu polévku 😢 nevím jak to řešite vy s doktorkou?! Když má vše ok. Co?

tomickoval
17. dub 2009

Takže žádné vyhladovění na ní nezabralo. Ale možná u vás zabere, tak to vyzkoušejte. Sice to bude hrozný pohled na to malé hladové dítko, ale když to pomůže, tak to bude akorát dobře, hlavně pro prcka, že má pořádnou stravu. karolína neche ani ovoce, zeleninu, prostě nic. Proto i já jsem žáčka Davídkovi dávat jídlo i z mého talíře, pač se naučí jest to co my a tím pádem máme malou pravděpodobnost že to u nás propukne. Klárka je naučená jest vše, já jsem sice na libové maso, ale děcka to rozhodně neučim. Klárka už jako malá jedla sama maso z kosti z polévky a dnes sní vše. I mastnější a neříká na jídlo fuj. To jsem ju taky učila i mm, že jídlo není fuj 😉 i Davídkovi dává mm maso z kosti, když ju ojídá, samo, že libové, na mastné je ještě malej 😉 takže držím pěsti ať to u vás co nejdříve upadne a krásně zase papáte 😉 jestli se budeš chtít ještě na něco zeptat ráda napíšu, budu sem nakukovat 😉

martao
17. dub 2009

sarka,
skús jej len nachystať jedlo a nechať ju samotnú. Prostredný takéto problémy nemal, ten zasa len papá.

Piť som dávala len čistú vodu. Kupovala som rozne cestoviny. To ho bavilo. Teraz sa dajú kúpiť všelijaké.

tomickoval
17. dub 2009

Jo a Karolínka, ještě dost pila, až moc, takže doktorka říkala, že má i omezit trochu i tekutiny, ale ne jako, že ji nedat vyloženě napít, vypila toho prostě moc a pak byla tou vodou jakoby najezená, chápeš jak to myslím? 😉 takže i to je možnost. Ale u Karolínky ne ☹ a taky zkoušela dat jídlo a nechat ju tak. Ona totiž pěkně papá sama. To taky nezabralo. Nechápu proč nechce jest!!!

tomickoval
17. dub 2009

Už fakt není co na ní vymyslet ☹