Má 2 roky a nejí obědy, zeleninu ani ovoce - vůbec!

sarkabrezen
17. dub 2009

O špatných jedlících tady toho bylo už napsáno hodně, proto jsem hodně váhala, ale je fakt, že většinou se to týká toho, že dítě jí málo, pozobe apod. Na případ tak extrémní, že nejí vůbec jsem tady dotaz nenašla, proto zakládám a prosím maminky, které s něčím takovým setkaly o pomoc a radu.

Moje Ad má 2 roky a ještě NIKDY

kristi
20. dub 2009

sarko, jinak jsem to resila jeste s pribuzenstvem, mame tam 3,5 letyho kluka a pry zacal fakt pekne jist az ve skolce.....predtim taky nic moc.

monik76
20. dub 2009

sarkabrezen, on když už šel poprvé do školky, tak učitelkám říkal, že papat nebude, že se bude jen dívat a to dodržel skoro celý rok! Ve školce v pohodě, prostě vždycky před něho dali jídlo a čekali co bude. Ještě ho schválně posadili vedle chlapečka, který naprosto zbagroval všechno!! V žádném případě ho nenutili, páč to by pak bylo ještě horší a on by pak do té školky nechtěl vůbec chodit.
Teď je tam druhý rok a je to celkem pokrok! Sní aspoň ty brambory a rýži, sem tam suchej chleba, když ho k něčemu mají jo a pije tam čaj. On má prostě problém něco ochutnat, to mi zase říkal, že se bojí, že bude blinkat. Abych pravdu řekla, trochu se to lepší, jde to teda pomalu a kolikrát jsem fakt na nervy, ale prostě nesmím tlačit na pilu!

sarkabrezen
autor
20. dub 2009

hanka.h - Hani, moc děkuju za ten nápad s jednohubkama! před chvílí mi malá takto snědla dva krajíce chleba!!! 😵 já vím, je to sice pořád jen pečivo, ale byl namazaný žervém, což už se dlooouho nestalo, aby ho snědla namazaný. odpoledne hned vyzkouším naservírovat jí takhle i něco nového... třeba brambory...

hanka.h
20. dub 2009

sarka - to jsem ráda, že to u vás zabralo 😉 U nás se zatím nic nezměnilo, ale teď má Karolínka zánět průdušek a tak doktrorka říkala, že ju nemám nijak trápit a dát ji co bude chtít..... a ten čajík vyzkouším hned jak bude zdravá.

jujka
20. dub 2009

Ahojte aj my máme ten istý problém Áron nechce nič čo nepozná. papá iba suchý rožok, alebo chlebýk. Keď mu natrem niečím maslo,syr tak už hysterčí. takže ranajky suchý chlebík aj aj to iba čerstvý. varené jedlo nechce keď sa nato pozre a jemu sa to nepáči tak to nesiem jesť ani ja, lebo zase ide hysterka.
takže papá suchý rožok, kukuričné chrumky a puding vanilkový a asponže 2xdenne vypije mlieko.
a fakt nepomáha dať dieťa vyhladovať. ani tak to nespapá čo by sme my chceli.

jujka
20. dub 2009

jaj a ani ovocie a zaleninu nechce. skúšala som už aj čokoládu a nič. zasa iba hysterka.

sarkabrezen
autor
20. dub 2009

jujka - tak to je úplně přesně jak u nás, pudink, kukuřičné křupky, pečivo a sem tam mlíko... no úplně přesně 😒

andy.a
20. dub 2009

tak ja vám pre zmenu závidím to pečivo,chlieb a pod.veci 😔
moja 22-mes.dcérka také jedlá nevie jesť,nevie si odhrýzať,len to žužle..sama od seba sa vôbec neberie do papania,krmim ju pri telke,musia byť reklamy alebo nejaká obľúb.rozprávka 😒 a ešte na pultíku hračky,knižky,niečo na písanie a kreslenie 😕 😝

jedálniček-ráno jogurt..desiata -ovocná výživka/banán neznáša,tá výživa zväčša len jablčková..celé ovocie nezje,min.rok v lete na záhrade jedla po kúštičkoch maliny..inak z ovocia nič../...obed-polievka-kašovitá konzistencia...potom spánok..olovrant-druhé varené jedlo-mäso väčšinou so zemiak.kašou,zomleté,bez kúskov,lebo tie ju napínajú 😖 večera-puding alebo zasa jogurt,skrátka niečo mliečne 😝

keksíky,chrumky a pod.veci ,čo detičky bežne jedia,jej nikdy nechutili...občas vezme niečo na milosť,ale len to ožužle..pár razy som jej skúšala dať na raňajky chlieb alebo rožok natretý syrom a pod..ale to som jej musela dávať milimetrové kúsky,aby sa nedovracala..a zjedla tak pár cm z chleba za 2 hodiny.. 😕 🙄

mlieko nepije od 1 roka,kedy sa odstavila od kojenia..z fľaše nechcela piť žiadne mlieko,ani moje odsaté MM 😝
prešli sme si alergiou na BKM,to bola na diete do cca 19 mesiacov,teraz vlastne už môže všetko..len keby chcela ☹ 😒

junovka
20. dub 2009

sORRY, ALE TROSKA MIMO TEMY 😅
andy, to uz ako vobec nemate alergiu na BKM? 😕

andy.a
20. dub 2009

nie,Vlasti,kontrolné testy po cca 8 mes.diety bez KM vyšli v norme 😕 máme povolené všetky ml.výrobky,najprv sme začali len kyslo-mliečne,potom už aj normálne KM a ostatné ml.výrobky 😕

robili jej aj na ostatné alergény/glutén a pod..všetko v norme/ 😝

len keby sa už rozjedla konečne 😒

jujka
21. dub 2009

sarka a dnes sme boli na premeraní a dr nám kázala menej papať lebo Áron je velký na svoj vek. priberá len neviem z čoho? a mám mu dávať menej jesť! keď som dr. povedala čo papá tak iba pozerala, ako keby som jej klamala.
narodil sa skôr a vždy ho porovnávajú s detmi a 6týž. menšími a aj to s nedonosenými. už sme boli aj u endokrinologičky ktorá nám tiež kázala DIÉTU pre 1,5ročné bábo.

sarkabrezen
autor
22. dub 2009

jujka - dietu?? no tak to je šílené... to abys ho držela už jen na vodě, neee 😠 to nechápu, jak ti to může doktorka říct

zvláštní je, že i Ad je mnohem vyšší, než je nějaký průměr jejího věku. ale ona je taková dlouhá žížala...

kristi
22. dub 2009

jujka, to je teda divny. Spis nez jidlo by ho meli vysetrit, treba stitna zlaza nebo tak...

petrastudent
25. dub 2009

Ahojky maminky. Nejprve bych vám chtěla popřát hooooodně moc moc trpělivosti s dětičkama a papáním. A já byla zoufalá, že mi syn málo jí, ale to co píšete vy zvláště sarkabrezen, je opravdu málo. To oproti vám papá ukázkově. Ale proč sem píši- dělala jsem v kojeneckám ústavu pro dětičky od 0 do 3 let a setkala jsem se tam s ledasčím. A měli jsme tam i takovéto případy-nejedli jen jeden druh potravin- záleželo na dítěti. Nepomohlo nic- z nového prostě hned začali zvracet, schovali se plakali. Přesně jak píše sarka. Nezkoušeli jste jít k psychologovi? Já si myslím, že je to psychický blok z doby kdy byla nemocná a tak moc zvracela. (syn měl před půl rokem břišní chřipku a stále je zvracel a zkončili jsme na kapačkách a pak se také bál papat, stačilo i to že se mu chtělo si odříhnout a už plakal) Zkus jít k psychologovi pokud bude dobrý mohl by vám alespoň trochu pomoci(pokud je to psych. blok). Držte se a přejeme vám hodně sil a alespoň každý měsíc nový druh spapaného jídla

sarkabrezen
autor
26. dub 2009

ahoj petro, díky, uvažuju o tom... dneska jsem se rozhodla, že úplně odstavím, ať ještě vyloučím možnost, že stále bere kojení jako svoje hlavní jídlo a proto nejí... i když už jsem kojila jen ráno a večer, visela na mně i dvě hodiny. :-/

včera jsem zkoušela zase nechat vyhladovět, protože jsem byla naštvaná, že zase nechce vůbec nic, ani ty svoje placičky, které nejčastěji aspoň podlube. tak jsem ji nechala od ranního pudinku hladovět. a nic se nestalo, prostě nejedla. vůbec se nedožadovala jídla, i když hlad měla. navečer už jsme to s mamkou nevydržely a přestože nabídku oběda před tím zase odmítla, daly jsme jí Kinder mléčný řez. ten snědla s obrovskou chutí, očividně měla vážně hlad. ale oběd prostě nesní.

leckdo mi vyčítá, že mi malá nejí, protože ji nechávám přes den podlubat rohlík nebo kukuřičnou křupku a tak... jenže několikrát jsem se přesvědčila, že kdybych jí to nedávala, tak nejí prostě nic.

jak jsem se tady radovala z toho chleba se sýrem... no tak to vydrželo dvakrát a od té doby už zas nic, ani ta napichovátka nepomůžou...

petrastudent
26. dub 2009

Není to tím že je vybíravá to bys prostě poznala, protože by se tě snažila ,,okabátit" aby dostala to co jí chutná, ale to očividně nedělá. A také to není tím, že jí ty křupky a rohlík. Sama ze skušenosti poznám kdy se mě snaží malý přelstít aby dostal to co chce. Ale když byl po té břišní chřipce bylo to jiné to se opravdu bál papat. Takže na ostatní, co se s tímto nikdy nesetkal, se prostě vyprdn.i Podle mě je to blok a i to tak vypadá, protože papá přesně to co mohla když byla nemocná- jsou to přece první dietní jídla co se podávají po kapačkách. Ona si pamatuje, že jí tyto jídla nic neudělali, že jí z nich nebylo špatně a nezvracela. Což se možná stalo s jiným jídlem a proto odmít úplně všechno ostatní. A papá jen to co zná. Zkusila bych seděníčka s dětským psychologem- možná že to pomůže, a když ne můžeš si říct alespoň jsem to zkusila. A nebo zkus nějakou odborničku co se věnuje dětským pacientům s bulimí a m. anorexií (ne že by tím malá trpěla, to ne) ale přece jen už má s psych. bloky zkušenost což třebe psycholog mít nemusí. Třeba bude znát nějakou fintu co nás nikoho nenapadla, třeba poradí.

j.a.n.u.s.
26. dub 2009

Kamaradka povidala na pisku, ze ji maly nesni svacinku-jako chleba s necim, rohlik s necim a tak.Pak jsem vytahla male chleba se syrem a jak bastil....

Jen napad. 😉

verena
29. dub 2009

Ahojda, myslím si, že má malá Adi vážně trauma z předchozí nemoci, bůhví, jestli jí bříško při "normálním" jídle pořád nebolí. Ale když jí sladké, co jí trochu ošulit - třeba brambory jsou chuťově nevýrazné, tak udělat kaši, možná s tvarohem, a osladitr to? Přeci jen v sobě mají nějaký ten vitamín C a vlákninu. prostě začít jí sladit jídla, kde to jde, i když je tak nejsme zvyklí jíst. pokud nechce teplé, dát jí to klidně studené. A taky jsem víděla, že se prodávají instatní kaše s masem a zeleninou, myslím od Hami, nechtnalo by jí to? S kojením bych asi nepřestávala, zaplaťpánbůh za ně, určitě z toho má hodně živin a díky tomu prospívá... no přeju pevné nervy!!

poupe
29. dub 2009

jak pise janus,deti to vidi a taky zacnou jist a sarko nepremyslela jsi o jeslickach,dat ji tam na par hodin v mesici,treba by zacla jist

sarkabrezen
autor
29. dub 2009

veren - díky, ale brambory nechce, kaši jsem ji dostala do pusy a hned se dávila a zvracela...

příklad u nás taky neplatí, ani její nejmilovanější synovec ji nedonutil vzít do pusy...

o jesličkách jsem nepřemýšlela, já ji ještě nedala bez sebe ani k babičce, natož tak do jeslí 😕 jsem závislák...

poupe
29. dub 2009

nechci prudit,ale neni mala jen rozmazlena ☹

sarkabrezen
autor
30. dub 2009

poupe - rozmazlená myslíš vy smyslu toho jezení? to si myslím, že ne... ono to totiž není tak, že bych jí něco nabídla, ona snědla lžičku a řekla "tohleto nechci, chci něco jiného", ona to odmítá hned, aniž by to jen zkusila... věci, které v životě ještě ani nezkusila, které jí třeba nabídnu, tak pláče a odmítá aniž by je jen zkusila... včera jsem jí ošidila, byla zakoukaná do pohádky a já jí místo jedné lžičky pudinku dala do pusy lžičku Pribiňáčku, protože jsem chtěla, ať to aspoň zkusí... no reakce jako vždycky - okamžitě se začla dávit, natahovat žaludek... prostě rychle s tím ven. to se opakuje vždycky... i když jsme jí tajně namočili kousek knedlíku do omáčky apod.

když jí nabídnu nějaký oběd, tak začne bečet a opakovat "já nemůžu", takže dobrovolně to do ní nedostanu... všechny různé triky už jsem zkoušela... násilím to do ní dostat můžu, ale vyzvrací to... když ji nechám vyhladovět, tak prostě nejí... tak co mám dělat? ☹

rozmazlená je v tom smyslu, že jsem dopustila naši vzájemnou závislost, což bylo i tím dlouhým kojením... ale myslíš, že by kvůli tomu mohla takhle špatně jíst? 😨

poupe
30. dub 2009

ja fakt nevim,chapu to zvraceni,ze co nechce,tak se toho chce zbavit,snad ji to do tri let prejde,to je takovy zlomovy vek a co radi doktorka?

petka80
30. dub 2009

Ahoj Šárko, sleduju tvůj příběh a je mi to fakt líto ☹ Gratuluju teď k nekojení, moc bych ti přála, aby to pomohlo......... 😵
Takže jestli to chápu správně, tak malá jí jen pudink, pečivo a nějaké sladkosti? A ten pudink jí vaříš nebo to je nějakej kupovanej? Jenom mě tak napadlo, jestli by nešlo ji trochu ošidit a třeba jí tam zamíchat nějaké ovoce nebo ovocnou šťávu....... Aspoň trošku.
A třeba sušené ovoce nejí? To je taky taková "sladkost" jakoby a přitom lepší než čokoláda. My teď občas kupujeme takové ovocné tyčinky Alnatura, je to vlastně jen slisované sušené ovoce, malé to moc chutná. Tak třeba by to stálo za zkoušku. Bylo by to aspoň něco a taky by si zvykala na nové chutě.
Jestli jsem úplně mimo, tak promiň......
Přeju hodně štěstí!

sarkabrezen
autor
30. dub 2009

petko - děkuju, každé tipy vítám, ty tyčinky od Alnatury zkusím... ona se právě nenechá ošidit vůbec ničím, všechno pozná... ale míchám ji do toho pudinku, který ráno snídá, vitamínový sirup, tu chuť tam bere už jako přirozenou, takže to sní. takže aspoň tak nějaké vitamíny... a ano, ráno sní pudink a pak během dne jen pečivo... nějaké kukuřičné křupky, sní i třeba sušenky, ale jen suché, čokoládu ne...

poupe - doktorka ji převáží, řekne, že prospívá dobře, je na svůj věk nadprůměrně vysoká, hubená není, ale tlustá taky ne, krevní testy měla v pořádku, tak je vše v pořádku, nemám stresovat a být trpělivá, zkoušet pořád dokola a prý to přijde... 😒

monik76
30. dub 2009

sarkabrezen, přesně tak, vůbec se tím nestresuj, páč to fakt k ničemu nevede, já když ho ošidila, a dala mu na lžičku něco jiného, tak se taky začal hned dávit, teď se to trochu zlepšilo, páč jsme začali praktikovat takovou věc, jakože chystám jídlo tatínkovi, dám to na talíř a říkám malýmu, že to je taťky a ne že mu to sní nebo ochutná, no a on občas zobne a když mu to chutná tak chce taky. Sice to není každý den, ale aspoň něco. A u nás rozhodně neplatilo, že když viděl cizí děti něco jíst, že chtěl taky, naopak. Absolutní nezájem.

petrastudent
30. dub 2009

sarkabrezen- ještě mě včera napadlo , papá ona různé jogurty? Pokud ano zkus mléčnou rýži- třeba nejdříve jen kupovanou jako jogurt a potom jí zkus doma uvařit rýžový nákyp- nejdříve takový řidší a pak kdyby jí to zachutnalo zkus normální. Není to moc výživné, ale třeba by se pomalu přes ten nákyp naučila papat rýži.U mě to v práci kdysy na jedno dítě zabralo.

sarkabrezen
autor
30. dub 2009

peti, jogurtky ne... a z mléčné rýže ji natáhlo... ty kousky jí tam vadí 😢

ale dneska holky se mi podařil husarský kousek!!! 😵 občas koupím nějaký hotový příkrm a zkouším... doteď bezvýsledně, kromě brokolice... ale dneska jsem koupila zeleninu s rýží a kuřetem, tu malou skleničku od Hippu... byly jsme zrovna u mamky... tak jsem si ji zavolala k sobě a normálně jsem jí opatrně ukazovala, že mám velkou sladkou dobrůtku, a poprosila jsem, vážně naléhavě poprosila, jestli by to nemohla aspoň ochutnat... ona kývla, že teda jo. tak jsem to rychle rozdělala, nejdřív dala panence, pejskovi (malému umělému) a pak Adélce... a ona to vzala do pusy, zatvářila se šíleně, ale my jsme začly rychle s mamkou jásat a chválit, tak ona to bobek polkla... a takhle jsme do ní dostali asi 5 lžiček a pak už fakt nemohla... bylo na ní vidět, jak moc se přemáhá, a že to dělá jen kvůli mně... ale já potřebuju, aby tu chuť poznala a postupně si na ni zvykla... a takhle snad postupně začne...

asi vám to zní šíleně, že ve 2 letech se tady raduju z 5 lžiček příkrmu pro mimina... ale já měla fakt takovou radost... nedovedete si představit 😵

petrastudent
30. dub 2009

Super to je začátek a bude se to lepšit. Asi je to pravda začít přesně jako u miminek postupně mixované a potom až s kousky. To je super- dovedu si představit tu radost i mě to těší. A je vidět, že je to rozumná holčička. Tak vám držíme palečky.

sarkabrezen
autor
30. dub 2009

Všude píšou a povídají, že člověk musí dát najevo, že na tom vůbec nezáleží, jestli to sní nebo ne... jenže mně se teda osvědčila přesně opačná taktika... Ad je hodně citlivá a vůči mně empatická a když viděla, jak moc mi na tom záleží, tak to zkusila. Po zlém to na ni nepomáhá, tak snad pomůže tohle... musím ten odpor a blok vůči jídlu nějak zlomit... snad je tohle cesta. Ještě nejásám, jsou to první lžičky... ale věřím.