Má 2 roky a nejí obědy, zeleninu ani ovoce - vůbec!

sarkabrezen
17. dub 2009

O špatných jedlících tady toho bylo už napsáno hodně, proto jsem hodně váhala, ale je fakt, že většinou se to týká toho, že dítě jí málo, pozobe apod. Na případ tak extrémní, že nejí vůbec jsem tady dotaz nenašla, proto zakládám a prosím maminky, které s něčím takovým setkaly o pomoc a radu.

Moje Ad má 2 roky a ještě NIKDY

gabrielad
17. dub 2009

Ahojte, u nás se hodně osvědčuje pozvat na návštěvu kamarádku se stejně starým hošíčkem anebo jít do mateřského centra. Když je tu návštěva anebo my u nich, tak se nestačím divit co všechno nového a jaké množství mi Nelinka sní. Takže asi to je i pravda, že příklady táhnou a že i při nástupu do školky se některé děti rozjí. Co zkusit tedy nějaké návštěvy s dětmi. My se sejdeme vždy na celý den a tak během dne je času dost. Jinak přeji, aby se to stravování zlepšilo. A určitě jsem za to nestresovat a vyčkávat, pokud tedy nehubne a přibírá.

mili84
17. dub 2009

Ahoj holky, pročetla jsem vaší diskuzi. Sama teprve mimčo čekám, ale tohle téma mě zaujalo. Vůbec nevím, co bych v tomhle případě dělala, že by nepomohlo ani nechat vyhladovět... Jen jsem si v souvislosti s tím vzpomněla, jak naši řešili, když jsem něco nechtěla - dávali mi to tak dlouho, dokud jsem to nesnědla. Odnaučili mě tak se "ofrňovat" nad jakýmkoliv jídlem a díky tomu jím vše, kromě makových buchet 😉 Když jsme například měli brambory s tvarohem k obědu a já je nechtěla, tak jsem nedostala nic, ale musela jsem sedět u stolu s nimi. K večeři, když už jsem měla hlad, jsem dostala opět brambory s tvarohem. A když ani to nepomohlo,měla jsem je i druhý den k obědu a to už jsem je hladem fakt slupla uplně všechny 🙂 Ale vím, že to asi ve vašem případě nepomůže...Ale chci vás jenom povzbudit, že jsou horší věci. Buďtě rádi, že máte zdravé děti a že vám přibírají 🙂 Podle mě to prostě odezní s věkem..Tak se držte a přeji pevné nervy 😎

tomickoval
17. dub 2009

Gabrielo, ani to nepomůže. Bohužel. I když jsou různé oslavy narozenin a je tam více dětí tak ona si nedá ani tak. ☹ jasně že je ségra šťastná, že je zdravá, to je na prvním místě, ale když nebude jest a nebo jen co do teď, tak jí to na zdraví nepřidá ☹

junovka
17. dub 2009

ja sa niekedy aj nadtym pousmejem, nakolko ked ideme niekde na navstevu, kde su rovnako stare deti ako je Nely, tak ja jej nenosim ziaden olovrant, len pitie....a naco????ved mi to aj tak nikdy nezje, lebo asi nema cas sa s tym zapodievat.Vsak, su ine cinnosti, preco by mala jest na navsteve, ked su tam jej kamosi..... 😠 😠 😠 oni jedia a ona nist.Dakedy sa az pred kamoskami hambim, ze jej ndavam nic, ako keby som bola nejaka krkavcia mater 😔 ....ale co narobim 😅

kristi
17. dub 2009

ja to fakt neresim, je pravda, ze toho sni docela dost,ale to ovoce a zelenina, no nevim....

tomickoval
17. dub 2009

Sarka, jo a zapoměla jsem dodat, že Karolínka má 2roky a 5měsíců 😉 Kristi, ale tobě aspoň něco papá 😉 sice vybírá, ale sní. Ale Karolínka fakt jen ten suchej rohlík bo chleba no a ten jogurt.

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

tomickoval - díky, zní to sice blbě, Karolínky je mi líto, ale jsem ráda, že fakt nejsme sami. U nás to není jogurt a rohlík, ale pudink a rohlík. Ty dvě jídla jí...

Příklady nepomůžou, zkoušela jsem i její milované synovce, které úplně fanaticky zbožňuje, nevezme si ani od nich, ani s nima...

Když ji nechám s jídlem samotnou, najdu ho za chvíli rozházené po zemi.

To vyhladovění... nevím, já to zatím teda zkoušela skoro celý den, to už jsem psala, ale večer jsem jí dala napít od sebe... To asi psychicky nevydržím ☹

S tím pitím to máš asi pravdu tomi, ona pije fakt dost a asi to s tím dost souvisí, že zaplňuje žaludek místo jídla vodou... No ale nemám sílu jí to omezovat, říkám si, že jsem ráda, že aspoň pije... 😔

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

Moje doktorka na to má názor, že dokud přibírá, tak je všechno ok 😒

junovka
17. dub 2009

sarka, suhlasim s doktorkou.

Inak, minuly tyzden som bola s Nely u lekarky, nakolko trvalo to asi take 2 tydne, kde mi stale len pila a pila a skoro nic nejedla.Bala som sa, aby nebol priznak cukrovky.Urobili na kadejake odbery a nist.vsetko OK.Potom s pitim trocha spomalila , zacala mi o troska viac jest......a teraz mam pocit, ze ani pit ani jest 😝 😝 😝 je to na ako keby na vahach....raz hore, raz dole, raz rovnako.Ale pokial vidim, ze prospieva, tak je to zatial OK/klop-klop/......mam pocit, ze uz su take "mudrucke" tie deticky, ze uz vedia, ze mozu s nami manipulovat a skusaju nas pokial mozu az zajst 😅 😕

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

jun - ale moje dítě je takové odmalinka, není to o tom, že by teď někdy přestala jíst... takže u nás určitě nejde o zkoušení hranic... prostě ještě nikdy nezkusila žádnou polívku, nic teplého vařeného... (kromě hranolek a rosti). žádnou přesnídávku... ovoce ani zeleninu, kromě brokolice.

kdyby zkusila a řekla, že to nechce, tak to beru, ale ona to ani nezkusí... to mně drtí nejvíce. 🙄

hanka.h
17. dub 2009

Ahoj Šárko, tak jsem si to tady pročetla.... už to tady za mě vše popsala sestra 😀 (tomickoval)

Taky jsem se nad tím strašně trápila, ale teď když vím, že všechny testy jsou v pořádku tak jsem trochu klidnější. Doktorka ji dělala různé krevní testy, stěry ze zadečku a krku, testovala i moč a brala jsem vzorky stolice a také jsme byly na sono bříška a vše je O.K. 🙂 Pěkně přibíra a vypadá zdravě a to je zatím to hlavní.... Má 2 roky a necelých 5 měsíců a měří 93cm a váží 14,5 kg.

Na začátku května máme přijet na převážení a když nezhubne tak se zatím asi nic řešit nebude.... doktrorka říkal, že začíná svítit sluníčko a máme chodit ven na písek.... a třeba tam víc z toho běhání vyhladoví a začne papat.... hlavně se nemám nijak stresovat, že žádné dítě dobrovolně hlady neumřelo 😅

Doporučila mi sirup PIKOVIT, je i na podporu nechutenství, ale zatím nevidím žádný účinek, ale hlavně že má nějaké vitamínky.... Karolínka teda občas trošku okouše jablko a má střídavé období, kdy sní nebo nesní na oběd aspoň vývar.... a jinak jí dokola suché pečivo, ráno a večer kakao, jogurt a občas ten barevný puding.... i když mi říkala, že nemám dávat sladké tak ji stejně jednou denně něco dám, protože i doktor na sonu říkal, že z toho má energii.... dělal si srandu, že má náběh na zdravotníka, že oni jí za pochodu jen čokolády a oplatky 😕

Snad to ty naše dětičky brzy přejde a začnou pěkně papat 😉

hanka.h
17. dub 2009

šárko teď čtu, že tvoje malá žádné jídlo nezkusila.... to Karolínka vždy mrčívala, ale papávala celkem normálně, ale na pečivu nikdy také nic neměla.... To je zvláštní, že to opravdu ani nikdy nezkusila 😕

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

ahoj Hani, Pikovit už máme celý vypitý... bezvýsledně... po tom, co jsem odstavila přes den tak mi teď pomalu začla jíst více, ale pořád jen to svoje... více rohlíku, více pudinku, více křupek... nic jiného, nového do ní nedostanu 😔

sarkabrezen
autor
17. dub 2009

taky jí kousek oplatku skoro každý den dám, jak píšeš, říkám si, že aspoň nějakou energii...

já teda pořád večer ráno kojím, takže snad nějaké živiny má pořád ode mně...

junovka
17. dub 2009

my mame teraz take miery ako uvadza Hanka.h 😅

Inak, este mam vyskusany matovy cajik, ktora podporuje chut do jedla.Skusali ste?A este nieco...vraj nechutenstvo moze byt sposobene aj nedostatkom zeleza....tak mi to bolo povedane. 😕

kristi
18. dub 2009

to je proste naka neduvera, nechapu, ze vidi stejny jidlo u nas, dam ji ochutnat a nevezme si. Treba chleba se syrem to nikdy, ten syr proste nesni. Takze chleba samotnej, nebo s pastikou. At ji to nakrajim na kosticky nebo tak, setjne to nevezme do pusy.

cecil
18. dub 2009

Ahoj, po mátovém čaji opravdu vyhládne.

Já jen chtěla napsat, že první dcera byla hrozná nežrava do šesti let, pak se to zlomilo. Bývala často nemocná a měla málo železa(možná to nehcutenství s tím opravdusouvisí 😕 ). Dokud jsem ji rok a půl kojila, nevzala do pusy pečivo, druhá dcera mi to dělá taky, ale tento týden jsem omezila kojení a včera poprve! snědla kousek chleba s máslem! Byl sice tenký a malinký, ale nemusím říkat jakou z toho mám radost 🙂.

Navíc jsme alergici, takže první dcera nemohla do dvou let mléčné výrobky a přitom právě jogurt by mi snědla bez řečí, takže opravdu nepomohlo nic jiného než sednout nad chleba s marmeládou a říkat u toho pohádky, hrát na ovečky a na vlka, jíst za babičku, za tatínka...atd....a nespěchat, dcera na to potřebovala čas- na svačinu běžně 3/4 hodiny. Být trpělivá a vydržet.
Pak až byla větší pomohly pravidla...bude pohádka v televizi, když si aspoń třikrát kousneš...po obědě nebude sladké, pokud všechno nesníš... pojedeš k babičce, ale sníš tam bez řečí oběd....atd. A opravdu pak pomohlo lítání venku, kdy jí vždycky bezvadně vyhladovělo. Přez zimu to bývá horší.

A do ovoce a zeleniny ji musím nutit dodneška. Zato mladší dcera mi dělá radost, ta ovozel miluje 😵.

Tak vydržte, nejste v tom samy 😉

eppik.m
18. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

hanka.h
18. dub 2009

sarka - mě doktroka doporučila ten PIKOVIT tak na 3 měsíce.

junovka - ten mátový čaj jsem nezkoušela... dnes už ho nestihnu koupit, ale v pondělí hned zajdu do lékárny. A ten čaj se dá i osladit a dát tam citrón?

kristi - taky to nechápu... staršímu synovi chystám jídlo jak jí a stejně ho nesní. Chleba jsem dávala na kostičky a na to zapíchla takové barevné špejle na jednohubky a nic ☹ I když jíme všichni tak ona to odsune a jde do ledničky že chce jogurt nebo do špajzu pro pečivo.

cecil - to jsem taky zkoušela, že když to spapá dostane čokoládku nebo že pustím pohádku, ale začne brečet a jde od stolu pryč.... Dala jsem kolem ní hračky a dělala jsem že je taky krmím ať teda taky papá a nic.... Zkoušela jsem ji to i na sílu, ale buď stejně neotevřela pusu a nebo to hned plivala ven a řvala pak ještě půl hodiny.

eppik - na tom článku bude něco pravdy. Já jsem taky docela vybíravá... Vzhled jídla je asi taky důležitý, ale její jídlo vždy na pohled vypadá pěkně (i chutná) a stejně ho nespapá ani nezkusí. Už jsem psala víš, že jsem ji dávala i barevné špejle na chleba a taky to nepomohlo.... a Karolínku k jídlu nenutím, zkusila jsem to asi 3x, ale je to pak ještě horší....

Že by železo způsobovalo nechutenství je možné, ale Karolínka má krevní testy v pořádku, tak že ji ani to železo nechybí.

junovka
18. dub 2009

Hanka, my sme matovy cajik pili bez sladenia bez citronu.To bolo vtedy, ale teraz jej uz dlhsi cas som nedavala atak pochybujem, zeby mi vypila nesladeny 😠

Inak, dnes....total strajk v jedeni!!!! 😠

cecil
18. dub 2009

Hani, je to boj. Jak píšeš že ani neochutná, tak jsem si vzpomněla, že nejhorší bylo do dcerky dostat první dvě lžičky...jak je snědla, většinou bylo vyhráno. Často se ale stávalo, že jsem dělala dvě, někdy i tři svačiny/večeře, jen aby mi něco snědla.

Ale co jsem jí mohla vyčítat, já prý byla do šesti let stejný vrták v jídle a můj otec to samé...

alcatko.j
18. dub 2009

Opet tema pro nas....nelka ma dva roky, vazi 9 200 g a meri 85 cm, je to drobecek a hlavne nejedlicek..co ja s euz natrapila, vyzkousela kde co, ani se mne to nechce vypisovat 😔 mame za sebou vscehny mozne testy,ale vse je v poradku....
nelinka teda ji, ale velmi malo, male porce, nejradeji by byla jedine na polivkach, doma varenych a zeleninovych, jinak nezajem 😅
Takze ja varim polivky jak dezo denne a rovnou hrnce😅
ma rada i maso, brambory, ale takove mnozstvi, ze by jste se smaly...
z ovoce je schopna pozrit jen jablicko a hrusku a syrovou zeleninou zadnou...taky zadne mleko, jogurty, minimalne syry...ale ja uz to neresim, hlavne ze trosku ji, ze je zdrava, vesela..ona se snad rozpapa...

radka.m.
18. dub 2009

alcatko-každý dítě je jiné,jedno sní hodně,ale druhé zase minimum,podle toho,co píšeš,tak ti malá sní od každého něco,takže jídelníček bych řekla,že má vcelku vyvážený,což je důležitější,než množství jídla.já děti do jídla taky nenutím,když nechtějí,nebo už nemůžou,ale dám na stůl více jídla na výběr,někdo má rád k pečivu sýr,jiný máslo,další jogurt,ale pokud nechtějí,tak bych jim tedy rozhodně nedovolila jít vymetat lednici,nebo špajz.nechceš?-nemusíš,schovám to a až budeš mít hlad,tak nabídnu to samé,ale ne,že tohle nechci a půjdu vymetat jinam,na přísloví,že hlad je nejlepší lékař určitě něco je,ještě u nás žádné dítě hlady neumřelo.správné stravovací návyky by se měli děti učit od útlého věku,protože ten základ se s nimi potáhne celý život.

sarkabrezen
autor
18. dub 2009

alči Neli má fakt málo váhově, ale zase jí aspoň pestře, i když malinko...

to je právě to, co já často řeším - mám "nutit" malou jíst to, co by měla a nedávat ji to, co vím, že by mi snědla jen proto, aby snědla to, co má, ale co nechce... nebo mám dávat to, co vím, že aspoň sní, i když to není správně výživné, jen aby něco snědla?

sem teda zplodila souvětí 😅 no snad to pochopíte

radka.m.
18. dub 2009

sari-nemyslím si,že by se tomu dalo říkat nucení do jídla,pokud budu dítě držet u stolu tak dlouho,dokud to nesní,tak potom ano,a tímto způsobem u nich vypěstuji akorát tak odpor k jídlu,ale pokud dám na stůl od každého něco a dítě si může vybrat,tak jde o docela slušný kompromis,ne?a myslím,že to není jenom o nějaké zdravé výživě a tak,ale o docela běžné stravě,je známo,že děti odmala preferují nasládlou chut a kdyby mamky měli nechat stravu na dětech,tak velká většina dětí se tláská jenom sladkostma.starší syn taky přijde,jestli si může vzít třeba něco sladkého,ale pokud mi předtím nechtěl jíst oběd,tak automaticky odpovím nemůžeš,nejedl si oběd,jestli chceš,tak ti ho znovu ohřeju a pak si teprve můžeš vzít něco na zub,nejde přece o to,aby ti malá jedla ukázkově zdravou výživu a porce přesně tak velké,jak by měla,ale jde o to,aby ti jedla naprosto běžná jídla.

sarkabrezen
autor
19. dub 2009

raduš, jenže ona ty naprosto běžná jídla prostě nechce. jde o to, že i když jí naservíruji 10 různých jídel, ať si vybere, pokud mezi tím nebude něco, co zná a chce, tak si prostě nevezme nic. jak ji tedy nenutit, ale přesvědčit, aby si něco z toho jídla vzala?

o tom právě mluvím. naprosto běžná jídla nechce, nevezme do pusy. a já v sobě často řeším - mám stále nabízet ta naprosto běžná jídla, která ale nechce, nechávat ji hlady i když celý den nesní vůbec nic a trvat na tom, že musí sníst to, co chci, tedy něco z těch naprosto běžných jídel - nebo jí ten rohlík prostě dát, ať sní aspoň něco??

o tomhle nucení já jsem mluvila, ne o tom, že bych jí to cpala do pusy... to nemá smysl, všechno vyzvrací.

radka.m.
19. dub 2009

sari-já vím,jak jsi to myslela,ne cpát jídlo do pusy,ale přijde mi nesmyslné,aby se dvouleté dítko cpalo denodenně třeba jenom pečivem,strava je dost důležitá pro zdraví,já chápu,že třeba někdo nejí z ovoce třeba jahody,někdo zase nemá rád ze zeleniny rajčata,ale alespon něco od každého by mělo jíst.pokud dám na stůl svačinu,kde je na výběr třeba 3druhy ovoce,tak si dítě může vybrat,pokud nechce,tak mu nebudu povolovat místo každého jídla pečivo,na to mám svoje děti dost ráda,abych věděla,že to pro ně není vůbec zdravé a alespon trochu přece musí jíst.je pochopitelné,když budou vědět,že pokaždé dosáhnou svého a já ustoupím,tak pokaždé budou jakkékoliv jídlo bojkotovat a já se můžu snažit jakkoliv a oni stejně nebudou nic chtít,když budou vědět,že stejně dosáhnou svého.já to prostě praktikuji-nechceš,nechtěj,ale nic jiného nedostaneš,výběr jsi měl dost velký,hlady ještě žádné dítě neumřelo,ale to není na povaze prcka,ale spíše na povaze mamky,pro mně je důležité,aby moje děti byli spokojené a měli svoji osobnost,ale zrovna tak je pro mně důležité jejich zdraví,což si m yslím,že třeba dvouleté dítě tohle nemůže vědět,kdyby záleželo na mým 8letým synovi,tak ještě pořádně ani on neví,jak moc je pro něj dobré stravování důležité a to jsou věci,které bohužel musíme ještě my rodiče za ně rozhodovat

junovka
19. dub 2009

DNES SOM UROBILA S nELY TAKU MALU FINTU, NAKOLKO MI NECHCELA ANI RANAJKOVAT....dala som jej pecivo na tanierik, vzala do detskej izby, kde sa hrala s babikami, sadla som si k nej, a daval som pecivo babikam, aby videla, ze aj babiky papaju.Tvarila som sa, ze babiky papaju a dala som aj jej k ustam.Odkusla si.Potom pecivo sama vzala davala babikam, rad za radom a potom sebe....nakoniec cele pecivo dojedla sama.Samozrejeme, komentovala som to tak, ze babiky prosli k Nelinke na navstevu a ze Nelinka im napiekla kolacik 🙂

Som zvedava ako pochodime s obedom 😕 😒

monik76
19. dub 2009

Ahojky, já mám teda starší dítě, bude mu 5 let, ale tohle máme taky. Zeleninu žádnou, z ovoce pouze jabko a jahody. Mléčné výrobky žádne, pouze rohlík se sýrem ( taveným ). Jinak k obědu brambory a rýži, občas maso. Teď kolem toho pátého roku začal jíst těstoviny, toť asi vše. Ve 3 letech začal chodit do školky a dokázal tam celý den nejíst a nepít, protože on to prostě jíst nebude. Myslela jsem, že prostě se to v té školce spraví, ale na něho nic neplatí. Můžu se stavět na hlavu, ale pokud nechce on sám, nedostanu do něj nic. Byli jsme teď na krevních testech, vše v pořákdu. Mudr říkala, že se to zlomí, ale třeba až v 10 letech. Za to moje druhé dítě je naprostý opak, sní všechno!! Abych se třeba v klidu nasnídala, musém jíst tak, aby mě neviděla. 😀

sarkabrezen
autor
20. dub 2009

Věděla jsem, že to k tomuhle sklouzne, proto jsem tak dlouho váhala s diskusí na koníkovi, přestože tento problém řeším už rok a půl. Založila jsem tuto diskusi pro maminky, které mají podobné problémy. Ne proto, abych se musela obhajovat. Můj problém není o "mami, tohle jídlo nechci, tohle tamto" ale "mami, nechci žádné jídlo". Tečka.

junovka - dobrý nápad 🙂 mně někdy pomůže - když Adi nejí ani to, co už někdy snědla, tak to nachystám jakože sobě nebo taťkovi nebo kocourovi a tvářím se, že to Adélce nedám, že to je od kocoura a on si to sní... no ona pak běží a "to je moje!" a občas takhle něco zobne. No ale klasické normální jídlo do ní nedostanu ani takhle. 🙄

monik - toho se taky děsím, že ve školce to bude hrůza, jestli nebude jíst ani tam - a co na to vaše učitelky, byly v pohodě, chápaly to? bojím se, že ji tam budou nutit a vyhrožovat a tak, a že mi tam kvůli toho nebude chtít chodit...