Má 2 roky a odmítá maso. Nevadí to?

jakoo
9. črc 2009

Maminy, moje holčička odmítá veškeré maso, i když ji to nakrájím na kousíčky, zamíchám do omáčky tak to pozná a plive to. Nevadí to?

tomasek06
9. črc 2009

A jedla ti někdy maso? Nebo ho nejí pořád? Můj malý taky jednu dobu asi půl roku maso nejedl a teď ho zase v poho jí.

peppapig
9. črc 2009

Moje M maso nejedla 'poradne' snad nikdy. Je zdrava a roste tak jak ma, takze myslim, takze zadna tragedia. Maso papa pouze mlete kruti na jakykoliv zpusob a ryby, lusteniny (hlavne cocka). Nekdy je maso dost tezke pokousat, ikdyz je pripravene jak ma byt. Ma mala uz vsechny stolicky? To muze byt taky duvod proc nechce maso.

petka80
9. črc 2009

jakoo - kamarádky syn to taky dělá. Podle mě to vůbec nevadí, je ale potřeba jíst jinak pestrou stravu a nahrazovat ty živiny z něho jinak. Víc by ti poradili asi vegetariáni, ti to mají zmáknutý, v čem jsou jaké vitamíny. Kamarádka třeba dává hodně quinoa - je to druh obilniny nebo tak něco, obsahuje živiny podobné masu, pokud se to tak dá vůbec říct. A pak určitě zeleninu, luštěniny.
A třeba vývar by nejedla? Bez toho masa, myslím.

kijonkova.k
9. črc 2009

jakoo,třeba je to jen nějaké období.Určitě to přejde a zatím bych to nehrotila a jak píše petka 😉 ,dávala bych jiné jídlo,bohaté na bílkoviny,železo...Zkoušela jsi třeba dětskou šunku?Vím,že to není to nejlepší,ale třeba jednou za čas...

kacka79
9. črc 2009

Tak Fíla měl taky období kdy maso nechtěl, bylo to tak v těch 18 měs, no měl vývary a začal ho jíst zase normálně...

andy80
9. črc 2009

Určitě jednou přijde na to, že maso je ze všeho nejlepší. Pokud ho nechce, nedávej ho a nenuť.

petja
9. črc 2009

andy 80,maso je ze všeho nejlepší? To snad s nadsázkou,ne? 😖

peppapig
9. črc 2009

andy80, to rika i moje mamka, ta se bez flakoty neobejde ani jeden den 😀
My mame maso jednou max 2x do tydne 🙂

ewuska
10. črc 2009

když nechce maso, stačí udělat vývar na polívku. tam bud mít vše potřebné 😉

timbouctou
10. črc 2009

Alex taky jedl všechno, hlavně kolem toho 10 měsíce byl fakt vypasenej 😀 Teď do něj dostat kousek masa znamená ho pořádně nadrobit nebo udělat pomleté. Ale je pravda, že mu chybí předposlední stoličky, možná se mu klubou tak to nechce. Taky si začal vymýšlet s jiným jídlem, třeba najednou nejí pečivo, jen křehký chlebíčky a polystyren.

kometka5
10. črc 2009

tak Sonička nejí maso od začátku, tedy když to měla rozmixovaný jako pyré, tak to jedla, ale od tý doby, co jíme kousky, i sebemenší kousky masa objeví, vyplivne sousto a je po jídle. takže jsem to už vzdala, raději jí do jídla maso nedávám, aby aspoň něco snědla, protože od malička je na jídlo hodně darebná a jsem ráda za každý sousto...

Ewuska, potěšila si mi, že vývar stačí, protože polívková to tedy zase je... 🙂

a jinak máme 4stoličky a další 4 nám ještě chybí, ale ona stejně všechno kouše předními, asi zvyk, když je ještě neměla. 😅