Má otočený režim. Jíst chce jenom v noci. Co s tím?

hubinka
18. bře 2009

Ahoj holky, mám problém se svou čtyřměsíční holčickou, do teď jedla docela normalně, jsme na kombinace UM ,MM ted asi tři dny vubec nechce jíst pres den a v noci se koji po dvou hodinách a během dne je to hrůza, odmíta jídlo, vzteká se, něco do ní dostanu po dlouhé době, přijde mi, že ma takový otočený režim, nesetkali jste se s tím někdo, já už jsem z toho docela psycho ☹ , poradí mi někdo,pomoooc 😒

mousunek
18. bře 2009

hubinka - zkousela jsi pri krmeni pres den nechat ji v reuce nejakou hracku, deticky v tomhle veku poznavaji hracky a maji holt jine zajmy naz krmeni znam par maminek co to tak taky maji

hubinka
autor
18. bře 2009

mousenek-to nepomáhá, ona se tváří, že absolutně nemá hlad ☹ ,ˇvzteká se jen ji dam flašku k puse a ucítí mlíčko

rubista
18. bře 2009

ahoj, ja mám to isté. 4.mes. chlapec a robí to čo tvoja....pomaly to prechádza, myslím, že si zvykajú už na iný režim a môjmu sa práve včera objavil zub, takže možno to súvisí. inak nechudne, priberá, takže je to ok a myslím, že sa jedná iba o zmenu režimu, 😀

hubinka
autor
18. bře 2009

rubista-díky ,aspon vidím, že v tom nejsme sami ☹ ,jak dlouho vám to trvá?malá sice přibírá, ale tak hraničně, a tak se bojím, aby ještě nezhubla,zkoušela jsi to v noci omezit, nebo jak se vám to upravuje....

mousunek
18. bře 2009

taky fakt kdyz lezou zoubky a boli je dasnicky taky obcas odmitaji krmeni, tak uvidis, urcite se to srovna

hubinka
autor
18. bře 2009

koukala jsem ji do pusinky a žadne zoubky nevidim,ale prstiky má v puse pořád,tak ji dasnicka asi svedí,doufam že bude vše o.k když v noci baští normálně

mousunek
18. bře 2009

hubinka - - to ani nemusis ja sjem taky jeden den vecer koukala i sahala a nic a druhy den odpoledne mel zub prorizlej

rubista
18. bře 2009

hubinka, pozorujem to tak 2 týždne, no a posledné 3 noci sa to zredukovalo na 1 kŕmenie!!!🙂 cez deň papaá tak 3 krát a len keď ho fakt natlačím nasilu, tak sa aspoň napije. a prsty má strčené v pusinke stále🙂

hubinka
autor
18. bře 2009

my dnes do rána baštili 4krát ☹ a do ted jsem ji nanutila 3krát na jídlo, ale to si dala asi jen trošku ☹ ,tak to si mám ještě co užít, když to u vás trvá takovou dobu 🙂 , do toho je ještě nachlazená a možná by to mohli být i ty zoubky, kakala tak ob den ,a ted dva dny je i třikrát za den 🙂

mousunek
18. bře 2009

muze to byt i tim nachlazenim, pokud ma i rymu...
kolik cca toho vypije na jedno krmeni?
prcek taky v tom ctvrtem mesici zacal omezovat misto 150ml vypil treba jen 100ml a krmeni si oddalil ze 3hodin na 4

hubinka
autor
18. bře 2009

ma rýmu a kašel, predtím vypila tak max. 100ml na jedno krmeni po 3 hodinách, ted si dava jen tak 60ml, ale asi je to tím nachlazením a dnes do ní nemužu nanutit skoro nic ☹ , možná si to taky posunuje, že po těch třech hodinach jěště nemá hlad a já ji do toho nutím ☹

hubinka
autor
18. bře 2009

ona žádný velký jedlík nikdy nebyla, teď máme 5700g a 63cm, por. váha byla 3000g a 52cm

mousunek
18. bře 2009

hubinka - tak to je drobonka, zkus pockat jeden den az si ona sama zabreci ze ma hlad, asi bych ji mliko nekrmila nebo kup holt v krame presnidavku nebo pribinacek a uvidis jak bude bastit.
my jsme meli ve 4mesicich teda 66cm a 8,3kg, ale doktori mi tvrdi ze je jen napred

hubinka
autor
18. bře 2009

vy jste pěkně šikovní, oni ti kluci jsou vzdycky trosku větší, malá je drobná, ale pěkně mrštná 🙂 žádné příkrmy jsme ještě nedávali, tak nevím..., dnes uz ji nutit nebudu a počkám, doufám, že si večer po koupání něco dá

mousunek
18. bře 2009

hubinka - se divim ze ti sama doktorka nerekla zkusit prikrm, urcite bych zkusila.
No on je taky mrstnej az moc obcas, docela zacinam pocitat s tim ze bude chodit drive nez sedet 😀

hubinka
autor
18. bře 2009

ä co bych jí mela zkusit dát? zatím jí přidávám jen nutrilon na noc, to mi rekla mudr ☹

mousunek
18. bře 2009

vyaprdni se na doktorku, jsi maminka toho tvorecka a jsi s ni 24hodin denne tak se musite zzit tak aby to vyhovovalo obema, ta doktorka s tebou neni doma tak nevi co je u vas doma ji je v celku jedno ze se nevyspis, ona se ridi podle tabujek pribira nepribira,

Nam doktorka zakazala caj ve 2mesicich jenze ja mu ho musela davat aby nemel tuhou stolici a slo mu kakani. taky mi rekla ze prckovi staci mliko odemne podle narustu vahy a ja jsem zjistila ze odemne ma 40ml a on brecel hlady tak jsem mu stejne delala jeste dokrm a jake to bylo spokojene miminko

Osobne jsem na prcka sama a kdyz bych se jeste ve 4mesicich s nim nevyspala jsem uz u chocholouska spi mi celou noc od 2mesicu...

zkus ji koupit od vcelky maji bananovou presnidavku a nebo nejakou od hami hlavne nic kyseleho zkousej spis broskev a jablicko ty jsou sladke a Vikous je miluje a nebo jsem mu proste koupila pribinacka ne bobika a taky mlaskal

hubinka
autor
18. bře 2009

to vyspání by mi ani tak nevadilo, spíš se bojím, aby nebyla nějaká nemocná, aby to nebyl nějaký větší problém ☹ mudr rika jen mlicko a hotovo, ze prikrm staci v pul roce ☹

mousunek
18. bře 2009

hubinka - aha koukam se drzi presnych zasad ano, staci az v roce, ale bezne se s nim zacina uz ve 4. mesici
my jsme ve 4. zacinali uz uvareny brambor s mrkvi namixovane na lzicku. Tomu mimcu to neublizi alespon pozna novou chut

mousunek
18. bře 2009

k cemu jinemu by vyrabeli kase a prikrmove sklenicky od 4mesicu, klidne bych to zkusila... neco ti poslu na shlednuti

petka80
18. bře 2009

hubinko, já bych tedy souhlasila s tvým dr., že na příkrmy je ještě času dost. Rozhodně tedy ovocná přesnídávka nebo pribináček nejsou to pravé ořechové pro čtyřměsíční dítě 😕

Ohledně příkrmů najdeš info na www.kojeni.net v sekci Příkrmy.

Je tam i databáze otázek a odpovědí a najdeš tam i téma "bojkot kojení", což by mohl být váš případ.
Podle mě je to kombinace toho nachlazení, případně zoubků, taky prostě třeba jen "nemá čas" se přes den najíst, to bývá v tomhle věku dost časté. Zkus kojit třeba v klidu v ložnici, můžeš zatemnit, nebo tak něco, aby ji nic nerozptylovalo. Pokud to nepomůže, zkus ji i přes den nakrmit spící, třeba to půjde takhle.

Ber to tak, že je to jen nějaké období, které zas přejde, uvidíš. K té váze, buď v klidu, když to neřeší váš dr. Děti většinou zdvojnásobí porodní váhu na 6 měsících, takže máte ještě rezervu 😉
A ty příkrmy fakt nedávej. Pokud by ses pro ně přeci jen rozhodla, dej večer kašičku, třeba rýžovou, ale fakt si myslím, že to není potřeba.

zlatka
18. bře 2009

No, já jsem zažila něco podobnýho, dcera byla jenom na MM, ale bylo období, že když jsme jí dala k prsu, tak začala řvát a vůbec nechtěla, byla jsem z toho na nervy, ale prý se to stává a říká se tomu bojkot kojení. (www.kojení.net) Já bych jí to asi nenutila a jak tu píše jedna maminka, nechala ji jeden den vyhladovět a to by bylo, aby nic nebylo....a pokud příkrm, tak bych určitě začala zeleninou a ne přesnídávkou a pribináčka jsem dala až po roce.Taky co vím, tak se může s příkrmy u nekojených dětí od 4.měsíce, ale hubinka kojí, ne?Tak to bych asi moc neuspěchávala....Chce to pevný nervy, Někdy i dospělák má den, že se mu nechce jíst.Zoubky to být můžou, ale já sjem se na to taky pořád vymlouvala a první měla až v 10-ti měsících 🙂 Tak se držte, holky.

zlatka
18. bře 2009

jé, už mě někdo předběhl, než jsme to naťukala. 😀

zlatka
18. bře 2009

souhlas s peťkou!!!!!

mousunek
18. bře 2009

petka80 - tak to by jew od 4 mesicu nevyrabeli

hubinka
autor
18. bře 2009

petka80- asi je to kombinace toho nachlazeni a vse kolem, dotedka normalne bastila a mlicko ji stacilo, tak proto si říkám, že to musí jen být nějaké špatné období, které zase přejde....ale je to pro mě pěkný nervos ☹
váhu: mudr ríká, ze nepribíráme nejak rychle, ale stačí to, tak snad jo.

hubinka
autor
18. bře 2009

Zlatko, díky za reakci, asi ji musim nechat vyhladovět, snad mi hlady neumře 🙂

petka80
18. bře 2009

zlatko, super 😉

mosounku, ano, může se začít přikrmovat na 4. m, pokud je dítě na UM a už mu mlíčko nestačí. Jinak to není třeba a je to zbytečné, zbytečně se přiživují různé alergie atd., navíc dětské zažívání na taková jidla ještě není úplně připravené.
Vyrábí se různé věci, to ale ještě neznamená, že to je to nejlepší pro mé dítě 😉

shaula
18. bře 2009

Musím souhlasit se Zlatkou a Petkou: Mousunek nemá tak docela pravdu, příkrmy se od 4 měsíců dávají jen u nekojených dětí (proto se na skleničkách uvádí od 4 měsíců, ale i to se má prý změnit, bude prý psáno od 6 měsíců), dala bych určitě raději na doktorku. A Pribináček tak malému dítěti V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ!!! To je nesmysl - stačí se podívat na složení: smetana, tvaroh, cukr... Samé věci, které tak malé mimi NESMÍ!!!