Má otočený režim. Jíst chce jenom v noci. Co s tím?

hubinka
18. bře 2009

Ahoj holky, mám problém se svou čtyřměsíční holčickou, do teď jedla docela normalně, jsme na kombinace UM ,MM ted asi tři dny vubec nechce jíst pres den a v noci se koji po dvou hodinách a během dne je to hrůza, odmíta jídlo, vzteká se, něco do ní dostanu po dlouhé době, přijde mi, že ma takový otočený režim, nesetkali jste se s tím někdo, já už jsem z toho docela psycho ☹ , poradí mi někdo,pomoooc 😒

smardik
18. bře 2009

hubinka s tím kojením jsem na tom jak vy - bojkot kojení odstříkávám, jen v noci se mi krásně přisaje tak kojím a pak ještě první kojení po probuzení je v poho, jinak to stojí za houby takže to ani už nezkouším a jen před den odstříkávám. jen teda přibírá víc než tvoje princezna

hubinka
autor
18. bře 2009

smardik-u nas to ted trvá asi tři dny, ja k tomu nachlazená, tak jen pořád doufám, že se to aspon trošku upraví do normálu, ja nemám to srdce nechat ji tak dlouho vyhladovet, jak rikas ty ☹ , protože ona si pak nějak víc nedá ☹

sisstin
18. bře 2009

na nás vyhladovění též nepomohlo, kdybych nenutila..tak skončí v nemocnici na kapačkách 😒

smardik
18. bře 2009

hubinka já ho vyhladovět nenechávám, aspon ne že chci, on prostě jíst nechce - dám mu mlíko ale bud to má v puse nebo netahá nebo ho z toho natáhne, on prostě fakt nechce. a fakt je že to nemáme poprvé, já šla k dr. s hrůzou že určitě nepřibral, že trpí a hlady a on přibral za měsíc 840 takže mu to asi fakt stačí nebo já nevím.

mousunek
18. bře 2009

petka80 - nehodnotila jsem te nijak respektuji Tve nazory zrovna tak jako nazory ostatnich to zda s tim souhlasim nebo ne je vec jina...ale je to v celku jasne ze kdyz se kojis tak se za to budes bit holt nektere maminky tolik stesti aby kojily jeste v roce nemaji

hubinka
autor
18. bře 2009

sisstin:nervy jsou to šílené, už nevím co mám dělat, porád si říkám, že se to zlepší a je to porád stejné 😒

hubinka
autor
18. bře 2009

sisstin: taky musím nutit, ale ted jak je větsí, tak je to horší víc a víc, protože to plive, pouští koutkem, toho se nejvíc bojím, že nás pošlou do nemocnice, ale snad ne!!!

hubinka
autor
18. bře 2009

smardik:kdyby mi tak přibírala jak vy, tak jsem taky v klidu, ale takto mám o ni hrozný strach, doufám, že se to upraví, když jsi říkala, že to u vás netrvalo dlouho 🙂

smardik
18. bře 2009

hubinka určitě upraví, trvalo to dost dlouho a je to víckrát a je to v pohodě, dr. říkal když příbírá neřeště to a budte v klidu. ale já pro svůj klid chodila s malým na převážení, máme super doktora a on ti sám řekne když si nejste jistá přijdte na převážení at máte klid a je to lepší než mu dávat UM - my s kojením bojujem od konce šestinedělí - přesně den po konci šestineděli ☹ do té doby jsem kojila, přibíral mi krásně ale den po skončení šestinedělí jsem dostala MS a malý prso začal odmítat, jak jsem to měla nedostala jsem do něj fakt ani kapku a od té doby s kojením bojuje ma to bude mít malej 5měsíců příští středu

hubinka
autor
18. bře 2009

smardik:u nás se to zlomilo presně když jí byli tři měsíce, nejrve jsem ji i pres den krmila v polospanku, pak ji pomalu prevedla na flasku a fungovalo to a ted zase tohle, uz jsem se tesila, ze je docela klid a ted jsme zase na zacatku, budu ji muset davat k prsu spici, at si aspon neco vezme, nebo so to mozna upravi, treba az ji i odezni to nachlazeni ☹ zacínam byt zoufala....jak jste velci??kolik vazite?

petka80
18. bře 2009

mousunku, ano, já jsem pro kojení a jsem ráda, že jsem to štěstí měla, ale taky to nebyla vždy procházka růžovou zahradou, někdy to byl boj, proto taky chápu hubinku, že ji to trápí, ale zase ze své zkušenosti vím, že takovéhle věci jsou krátkodobé a to podle mě brzy přejde. Navíc pokud to trvá jen tři dny, tak to fakt není nic, co by se mělo řešit příkrmem.
Hele, mně doktorka často říkala, že dcera by mohla přibírat víc, jestli mám dost mlíka a tak. Dost jsem se tím trápila, zkoušela všechno možné na podporu laktace a tak a až po čase mi došlo, že dcera si to prostě sama ovlivní, kolik chce vypít a nemá cenu se s tím stresovat. A taky že jo, když jsme začaly s příkrmama, tak i ty jedla jako vrabeček, prostě jídlo nebylo na prvním místě, nebyla to moje vina, že předtím málo přibírala, mléka jsem měla dost.
Tohle všechno ale vím až teď zpětně, ale třeba když to sem napíšu, tak to někomu pomůže 😉

smardik
18. bře 2009

hubinka já zkouším nabízet fakt často - klidně i co půl hodiny, někdy si 1x potáhne a někdy ne, nechávám to na něm ale nabízím často. Ve 4měsích měl 6220 g a 63 cm a porodní váha 2850 g a 49 cm, ale zítra s ním jdu k dr. - asi se objevil ekzém ☹ tak ho nechám zvážit tak dám vědět

hubinka
autor
18. bře 2009

petka80:diky moc za podporu, jsem ráda, že mě někdo uklidní a rekne, že to taky tak měl a zlepšilo se to, je to pekne stresující a když je v tom člověk sám, tak hrůza, ještě že tyhle stránky jsou 🙂 , oni si ty děti asi fakt vezmou co chtějí, ale ted tomu jěšte nevěřím, možná pozděj 🙂

hubinka
autor
18. bře 2009

smardik: no uvidime zitra, asi to taky tak budu dělat, jen se bojím, abych ji to nějak nezprotivila, ale to snad ne 🙂 Ti kluci jsou na to přibírání asi šikovnější 🙂

smardik
18. bře 2009

hubinka nejsi na to sama neboj se 🙂 být tebou proberu to ale s dr. pro jistotu a domluvíme se pravidelném převážení, my chodili co týden at vím že přibírá a nehubne a fakt mi to pomohlo

zlatka
18. bře 2009

Peti, máš recht, já jsem právě kojila tak dlouho, že jsem nezačala s příkrmama tak brzo, jak mi radila mudra, ta se řídila přesně podle tabulek, pořád strašila, že je to na hraniciatd. (přijde mi, že chodíme ke stejné mudře 🙂), ale já si myslím, že každý dítě je individuál a nemůže se striktně člověk řídit podle tabulek.JInak kojení byl pro mě taky boj-prvních 5 měsíců určitě, horší jak porod, ale důležitý je to nevzdat.Hodně kamarádek, co začaly brzo s příkrmama, pak přestalo kojit úplně. Ale samozřejmě pokud dítěti mateřské mléko nestačí, tak je to na místě.

hubi, dej na svůj vnitřní pocit, ty s ní trávíš nejvíc času, vnímáš její reakce, tak sama nejlíp poznáš, co bude pro Nelinku nejlepší.

hubinka
autor
18. bře 2009

holky, moc diky za podporu, ted se mala okoupala, stahla svoji 110ml Nutrilonu, ma hodne rozvykladane 🙂 ,ale uz ji ukladam do postylky, tak snad bude zitra lip, uz za tu dobu vim, ze trpelivost ruze prinasi 🙂 , mala je jinak uplne klidne a spokojene mimi 🙂

smardik:mam doma vahu a tak ji sem tam prevazim a tak vim, ze pribira, sice jen neco kolem 100g tydne, ale aspon neco 😒

smardik
18. bře 2009

hubinka hlavně že přibírám netrap se tím