Má otočený režim. Jíst chce jenom v noci. Co s tím?

hubinka
18. bře 2009

Ahoj holky, mám problém se svou čtyřměsíční holčickou, do teď jedla docela normalně, jsme na kombinace UM ,MM ted asi tři dny vubec nechce jíst pres den a v noci se koji po dvou hodinách a během dne je to hrůza, odmíta jídlo, vzteká se, něco do ní dostanu po dlouhé době, přijde mi, že ma takový otočený režim, nesetkali jste se s tím někdo, já už jsem z toho docela psycho ☹ , poradí mi někdo,pomoooc 😒

petka80
18. bře 2009

hubinko, chápu, že je to nervák. Moje dcera taky jednu dobu odmítala prso, ale naštěstí to trvalo asi jen 3 dny. Viděla prso, začla řvát. Když bylo nejhůř, vymysleli jsme s manželem takový trik. On ji choval jakoby na svislo v náručí, ona se uklidnila, já si k nim stoupla a dala jí prso takhle ve stoje. No a ona si ho vzala, začala pít, po chvilce jsem si ji už mohla přendat do normální polohy a klidně dokojit. Prostě artistické kousky. No ale pomohlo to. Holt ty naše děti vymýšlejí věci, že se člověk nestačí divit 😠 😀

petka80
18. bře 2009

shaulo, to by bylo jen dobře, kdyby se to změnilo na od 6. m. Dost mě to irituje 😒

zlatka
18. bře 2009

Hubinko, já vím,co je to za pocit, taky jsem si tím prošla.ale opravdu to přejde.Já jsem kojila do roku a půl a řešila jsem celou tuto dobu to, že mi málo jedla.Přesto sjem ji do jídla nidky nenutila.My jsme měli jogurt tak na třikrát, vždy všeho jen pár lžiček a s porovnáním s ostatníma dětma to byla hrůza.Vůbec se nevyplatilo pro ni vařit a tak, ale jak sjem přestala kojit, tak se to strašně zlepšilo, takže asi jí stačilo jen moje mlíko. I když to je asi k nevíře. Moje mudra mi právě opakem (u toho bojkotu) začala radit příkrmy, že prý brečí kvůli tomu, že ví, že v tom prsu nic nemám, je to skvělá ženská, ale v tomhle jsem na ni nedala a mylsím, že sjme udělala dobře. fakt mi nejvíce pomohly ty stránky o kojení.

shaula
18. bře 2009

Jo, mě taky, spousta lidí to koupí, ani si nepřečte složení a do mimina to klidně nacpe...

shaula
18. bře 2009

Ten předchozí příspěvek patřil k Petce, než jsem ho dopsala, tak mě Zlatka předběhla🙂

sisstin
18. bře 2009

nevim, proč by se to mělo měnit..skutečně to nekojené děti od 4m můžou, to neznamená, že to ve 4m dát musíte ne? Nás příkrmy zachránily, mlíko nikdy pít nechtěl..neměl ho rád, vůbec nepřibíral..a po příkrmech už byl v normě 😎

hubinka
autor
18. bře 2009

taky si myslim, ze na ty příkrmy mame čas, jí mlíčko stačí, málo kdy pláče hlady, máme spíš opačný problém, nemáme hlad skoro vubec 🙂 a ja už pak nevím, jestli ji do toho jídla moc nutím, jak často vám děti jedli, po kolika hodinách?

sisstin
18. bře 2009

hubi: pokud ji mlíko stačí, tak klidně do půl roka dávej jen to mlíko 😉 ..ale jsou prostě děcka, který mlíko rády nemaj(UM), pro mě bylo každý krmení mlíkem utrpením...takže díky bohu za příkrmy, kdy konečně začal normálně jíst..když byl na mlíku, byl klidně schopnej 16h nejíst 😉

petka80
18. bře 2009

sisstin, jasně, u vás třeba jo, ale obecně se dá říct, že ani pro nekojené děti není nejlepší začít s příkrmy už tak brzy, pokud to není potřeba ☹ Co znamená, že to nekojené děti můžou, jak píšeš? Jsou nějak "napřed" než děti kojené, že to mohou dřív? Nejsou, jenom některým už UM nestačí, tak se začíná dřív, ale nemělo by to být standardem, toť můj názor 😔

sisstin
18. bře 2009

petka: nekojené děti maj jiný zažívaní díky složení UM 😉 já nejsem zastancem, že odklepl 4.měsíc a hup na příkrmy..to ne..ale prostě u nás to jinak nešlo, a byla jsem za ně fakt ráda 😉 takže kdyby bylo na skleničkách od 6m, tak by se zas mrtě matek bálo, že to dát nesmí atd. 😉

sisstin
18. bře 2009

petka: ale jinak bych určitě začla od 6m, samozřejmě ne nutit, kdyby dítě nechtělo..ale zkusila bych to, pže je pak spousta dětí, který opravdu jíst nechtějí dost dlouho 😉 příklad je sarkabrezen, která kdyby neomezila kojení, tak její holčička snad nejí nikdy nic 😉

hubinka
autor
18. bře 2009

sisstin: pro nas je krmení mlekem taky nic moc, sice to vypije, ale musim ji do toho nutit, ani me nenapadlo, ze by detem mleko nechutnalo??nekdy to vypije v klidu, ale nekdy je to premlouvani....maly ti mleko uplne odmital???kdy jsi mu dala prikrm?nepribirali jste vubec, nebo jen pomaloucku?

sisstin
18. bře 2009

hubi: v životě nevypil víc jak 120m...ale jak jsem psala, do těch 4m byl schopen skoro celý den nejíst 😖 kdo to nezažil, nepochopí 😉 takže od 4m jsem začla klasicky přikrmovat...mlíka pil mín a mín a mín....a v 8m už jsem do něj nedostala ani ml..takže jsme skončili úplně 😉

mousunek
18. bře 2009

sisstin - souhlasim s Tebou vim o cem pises

petka80
18. bře 2009

sisstin, no tvůj malej byl opravdu extra případ 😕 😀 Myšleno v dobrém, ale asi sis taky dost užila.

No k těm skleničkám, opravdu si myslím, že to značení je někdy dost zcestné, stejně je to všechno jen marketing a boj o kšeft.
O tom jiným zažívání teda slyším poprvý a přijde mi to dost divný 😕
Ale to už jsme dost mimo téma 😀

mousunek
18. bře 2009

petka80 - muzu mit otazku ty jeste kojis?

sisstin
18. bře 2009

petka80: no já to tak slyšela, že UM má jiné složení než MM..a proto je ten trávící trakt přizpůsoben trošku jinak 😕 ale nejsem odborník na výživu 😉 já jsem si složení skleniček četla, malej teda není alergik, ani to nemáme v rodině..ale koukala jsem, co v tom je 😉 já jsem pro zlatou střední cestu, třeba roční děcko, které je čistě na MM, to mi přijde divné...ale je to každýho věc že 😎

sisstin
18. bře 2009

třeba skleničky od Hamé, to je čistej blud..tam je od 4m. med a já nevim co 😅 tak samozřejmě takovýhle věci jsem nedávala..a dávám je až někdy po roce 😉 lipánek též po roce 😉

hubinka
autor
18. bře 2009

sisstin: mala neyipije víc jak 100ml, a to taky ne vzdy, pro me je kazde krmeni stres,vím o čem mluvís, taky vydrží bez jídla dlooouho, nekdy doma říkám, že absolutně nemá potrebu jíst ☹ , nevím co mám dělat, je možný, že když se tak šlebí u mleka a odmíta ho, a hlady neplače, že by si dala nějaký příkrm, maly ti plakal hlady.....

sisstin
18. bře 2009

hubi: tak to naše motovidlo nikdy hlady neřvalo 😉 já i ted prostě krmim podle hodinek 😉 protože on snad nemá žádnej pocit hladu, kdybych měla čekat, až si jako řekne..tak nejí nikdy 😅 😅

sisstin
18. bře 2009

hubii: takže jestli tvoje holčička jíst nechce, málo prospívá atd, a nekojíš, tak bych první příkrm zkusila 😉 jestli to nebude lepší, protože opravdu stresy z toho, že malé miminko nechce vůbec jíst nikomu nepřeju 😒

sisstin
18. bře 2009

takže spíš, než od 6m bych byla proto, aby výrobci skutečně dodržovali, od kdy co..aspon tak zběžně, pže názory se různí ve všem že 😀 ale např. jablka s jogurtem od 4m je fakt mazec 😔 😅

hubinka
autor
18. bře 2009

sisstin: u nás je to přesně jak u vás, kdybych ji nedavala podle hodinek, tak snad nejí nikdy 🙂 , je to hrůza.
Sice nekojim, ale mleko odstříkavám a dávám ji flaškou a kombinuju to s UM, jak kdy mam mléka a
taky chci at trosku víc přibírá, tak nevím, mužu jí zkusit dát ten příkrm i tak?trápíme se s tím krmením snad od narozením, prosly jsme si bojkotem kojenim atd....no hruza, ani nikam nemuzeme vyrazit, protoze nevim, jak bych ji kde krmila, kdyz u toho nekdy dela takove psí kusy 😉

petka80
18. bře 2009

mosounku, proč se ptáš? Jsi mě ohodnotila jako kojící fanatičku a chceš si to potvrdit? 😀 Ano, ještě kojím, ráno a večer.

sisstin, přesně, med od 4.m a podobné věci 😉

hubinko, a jak vlastně kombinuješ to UM a MM? Nakojíš a pak dáš UM? A nechce ani jedno nebo jen to UM? A v noci jenom kojíš nebo dáváš i UM?

petka80
18. bře 2009

Jsi mě předběhla. 😉

sisstin
18. bře 2009

hubi: a co říká tva Dr., promin, ale nečetla jsem diskuzi od začátku 😉 já nevim, jak to je při kombinování UM a MM, my šli s UM už z porodnice, nekojila jsem vlastně nikdy 😉 záleží, jak ti příbírá..u nás to bylo třeba 50g za měsíc, což bylo ve věku do 4m faaaaaaaaaaakt málo 😉 už nás chtěli posílat všude možně..no stačilo začít s příkrmama..a pohoda jazz 😎 teda samozřejmě žádnej rambo není ani ted, v 17m má asi něco těsně přes 9kg..ale už není podvýživa 😉

petka80
18. bře 2009

A v noci pije o.k.? Tak fakt zkus nakrmit i ve dne ve spánku, třeba to pomůže 😉

smardik
18. bře 2009

hubinka mi malý dělá to co tobě, byla jsem kvůli tohu u dr., ten ho zvážil a vzhledem k tomu že přibral 840 za měsíc říkal neřeště to, že sám ví kolik chce a že to přejde. a fakt je že má pravdu, už jsme to měli jednou, trvalo to asi 3nebo 4dny a přešlo to a ted to má zas - dá i 40 a pak nechce dlouho - včera si dal ve 14hod 30 ml, v 17 hod 30ml, v 18 usnul a spal do půl druhé ráno a naopak má ale dny kdy mi sní 350 a za 2hodiny chce zase. a taky kojím a máme UM, jen moje mlíčko mu nestačilo. zítra jdu pro jistotu na převážení at vím jak na tom jsme

hubinka
autor
18. bře 2009

pres den pije z lahve, protoze jsme prosli bojkotem kojeni a prso vubec nechtela jen ve spanku, takze pres den to vetsinou stridam podle toho kolik odstrikam, jednu davku MM, druha UM - ta hlavne na noc a v noci pouze kojim, to ji nevadi, to se prisaje a basti dobre,no a ted prave vic jak pres den ☹ ,mudr. rika, ze pribirame hranicne, tak 300 - 400g mesicne a to jí stačí, tak nám nic nenavrhovala ☹

sisstin
18. bře 2009

hubi: no pokud přibírá...tak by to šlo no 😕 ale chápu ty tvoje nervy u krmení, fakt je to vopruz 😠