Malá bojkotuje obědy. Jsem na ni krátká

kapulet
10. pro 2007

Ahoj maminky, hledala jsem téma, kde bych našla odpovědi kolem obědů malých dětí. Naši malé budou v lednu 3 roky. Úplně ale bojkotuje obědy. Když je řízek tak si dá, polévky nejí vůbec, ale ty nejí ani manžel, tak jsem si řekla, že to bude mít po něm. A omáčky, ty odmítá rezolutním, "omáčku nechci". Kamarádka mi poradila dát ji do jídla potravinářské barvivo, ať si to zamýchá sama, ale nic. Potíž je v tom, že jídlo ani neochutná, jen se koukne a řekne ne. Vím, že když náhodou ochutná tak potom všechno zbaští. Zkoušela jsem různě zdobit, ale jsem na ni prostě krátká. Poraďte, prosím. Evka

kapulet
autor
13. led 2008

můžete mi někdo poradit jak nejedlíka? Nebo vám všem děti jedí úplně všechno? Jak to děláte?

musko
14. led 2008

kapulet, tak ju nechaj - keď nechce, nech neje - ale potom až do "svačinky" nič - len pitie.... Ona príde na to, že na obed sa obeduje. A keď pojde do školky, bude lepšie, uvidí jesť iné deti a bude aj ona - závisť je niekedy na niečo dobrá, neboj - dieťa od hladu neumrie 😉

marie2
16. únor 2008

tak vyzkoušejte nandat na talíř jen sobě a manželovi my to vyzkoušeli vsadili sme na dětskou zvědavost malá napřed okukovala pak chtěla ochutnat potom nandat do stejného talíře jaký máme my a ted baští s námi polévky i druhé jídlo něco nechce tak jí to nenutím ale je to v pohodě.Má svůj talířek a lžičku papá sama a já jí občas pomůžu.

aponchie
28. únor 2008

to same dela a delala nase mlada nejradeji by jedla rajskou nudle a rizek samo bez chleba 😝 musis pockata hlavne nenutit to prejde vsecko

petule.h
5. čer 2008

moje dítě jí naštěstí úplně všechno...naopak u nás vedou omáčky, maso, a polévky z jíškou...přílohy sní taky všechny, takže je vyloženě radost vařit...manžel je to samé...jen teda malej nechce moc sladké jídla jako žemlovku, palačinky...ale to mi zase tak nevadí...tak doufám, že to tak zůstane i nadále, protože já vařím ráda a všechno, tak 5x do týdne..takže pokud budou jíst všichni všechno , není problém 😀 .

moba
5. čer 2008

můj klučina od mala sní skoro všechno ale t´ď už si trochu vydupává že to a to nechce, ale když vidí že bych mu to jinak snědla tak se k tomu hned vrhne.Chce to zkoušet lstí, jinak jíme polévky ,omáčky, sladké jídlo také nemusí stejne jako taťka.
kapulet a co jí od rána do toho poledne?

lenerka
5. čer 2008

ahoj

my měli období,kdy perfektně zbaštila oběd
teď je jí 17měs.a asi stávkuje či co!
ale nenutím jí do jídla hlavně,že konečně začla hodně pít a to je super
baští ovoce jogurty a huděňoučká není takže ty obědy mě netrápí
třeba nechce baštit z těch veder uvidíme