Malá odmítá ovoce. Co s tím?

konoupek
5. lis 2007

Ahoj holky,
někdo tu založil téma...Odmítá zeleninu....my máme zase opačný problém.Naše malá nechce žádné ovoce.Zkusila jsem jí dát všechny možné přesnídávky,ale nechutná jí prostě žádná,dokonce ani samotný banán.
Co vašim mimiskům nejvíce chutná? Byla bych ráda,kdyby se našel aspoň jeden druh ovoce,který by ráda baštila.Třeba se ještě něco najde. 😉
Děkuju za rady 😉

lucildol
5. lis 2007

nám nejvíc chutná banán, dokonce dřív nic jinýho nechtěl. Zkus banán povařit, má pak krapet jinou chuť. Anebo zkus přidat piškot. Mladej nechtěl zeleninu, tak jsem mu dávala do ovoce alespoň piškoty, aby se zasytil a tak se mi naučil jíst i jablíčko, který předtím nechtěl.
Zkus taky "vzor", psala o tom v diskuzi "odmítá zeleninu" karotky. Jedno dítě nechtělo zeleninu, druhé ovoce, ale jak se viděli navzájem, tak jedli oba to, co měli 😉

akcul
5. lis 2007

konoupku:
Nám Natálka ze začátku taky ovoce nechtěla. Po čase se naučila alespoň na syrový - kousek banánu, broskve, jablíčka. No a teď se jí ty chutě asi začínají měnit, protože minulej týden mi už 2x snědla celou přesnídávku. Chce to asi nenutit, vydržet a po nějakým čase zase znova zkusit. 😉

konoupek
autor
5. lis 2007

taky si říkám,že nějaký čas asi počkám a zkusíme to znovu,ať se jí to nezprotiví ještě víc.Všude čtu,ja děti ovoce milují,no my budem zeleninový 😉 .
jsem zvědavá no to syrový,přece jen je to jiné ,než přesnídávky.
Lucildol na piškoty se mi zdá ,ještě brzo 😕 .Když tak nějaké dětské sušenky to by myslím bylo lepší.

mikca
5. lis 2007

naše malá nechtěla joko mimno ovoce a nejí ho do ted..když do ní dostanu čtvrt jablka, tak je to výkon..prostě někdy jim to nesedí

konoupek
autor
19. lis 2007

tu je totéž 😉

emjee
16. črc 2008

janeses • 1d • 19. listopad 2007 v 17:13
Ahoj holky, prosím poraďte...papají vám miminka ovocné příkrmy???Moje Nellinka bude mít 1.12. 7 měs., doktor řekl, že můžeme začít ovoce, ale do malé nic nedostanu...jablíčko, hrušku, meruňkové přesnídavky....všechno je pro malou asi kyselé...protože jí po 2 lžičkách vždycky natáhne a celá se poblije...jsem z toho už na nervy....zeleninové příkrmy celkem jí, ale taky to není žádná sláva...protože sní pár lžiček a chce mlíčko...ještě jí kojím,(do 5,5 měs. plně, teď už jen dopol...odpol pije Nutrilon...měla už by papkat i přírmy, ne, zatím je 90% její stravy mlíčko..nechci aby nějak strádala....jak jste na tom vy s miminkama....děkuju za rady....pááá 😵

majka07 • 1d • 19. listopad 2007 v 17:17
janeses a zkusila jsi dát do ovocné přesnídávky piškotek? Malá taky nechtěla a je vybíravá ale hamánek jí třeba už chutná, nejprve jí to moc nejelo, ale s piškotkem už jo a dneska borůvkovou zblajzla samotnou 🙂

janeses • 1d • 19. listopad 2007 v 17:20
ne ,nezkoušela....zkusím a uvidíme...ale zkoušela jsem i banán, ten je sladký a taky jí nejede..

kristi • 1d • 19. listopad 2007 v 17:21
nejsladsi jsou Vcelka Maja

schnek • 1d • 19. listopad 2007 v 17:28
no nevím, ale v piškotech je lepek a ten se smí až později, ne? zkus se spíš zeptat mudr, ať ti poradí nějaký fígle 😉 možná to chce jenom chvilku počkat...

majka07 • 1d • 19. listopad 2007 v 17:30
Banánek nám tedy jel, teď někdy děláme taková myšmaš banán+piškot+čajíček, no a to tedy dlabe 😅

od hamánku ji jede třeba jablko s mrkví apod. takové ty kombinace, ale třeba vůbec jí to nechutná od hami. od hami jen zeleninka

majka07 • 1d • 19. listopad 2007 v 17:34
nám mudr piškoty doporučila, ale je fakt, vy jste kojené my ne a měli jsme veliké problémy s přibíráním.

lennis • 1d • 19. listopad 2007 v 17:36
Ahojda holky, malej taky nechce ovoce, jablko vůbec, banán může, ale zas mi po něm špatně kaká, řeším to švestkovou šťávou do kaše večer. Zelenina mu jede všechna, to problém nemáme. Ale přesnídávky je taky vybíravej, jahodová, broskvová a dneska byl vyhládlej tak sjel i Frutapulu - jablko-banán, což moc nechtěl.
Radím - nechat vyhladovět a zkusit přesnídávku, nebo namixovat banán či jiný ovoce s mlíkem (mateřský či umělý), taky jsem slyšela, či někde četla, že existují bezlepkový piškoty (sušenky) právě pro takovýhle prcky, ale v lékárně jsem to ještě nezkoušela. Od 7. měs. mi Mudra doporučila už rýži a maso. Jo a už teď mu vařím ovesný vločky do zeleniny - dle mojí babičky je to to nejlepší na kosti, my (já a 2 bratři 😀 ) na tom vyrostli a je fakt, že jsme nikdy problémy s kostma neměli, píšu to jak lajk, ale je to tak. Takže to aplikuji dál. Malej je hrozně čilej, už se mi staví na nohy, téměř si už z lehu sedne do sedu sám, chybí mu pár cm, aby se dotáhnul, takže už najíždím na řádno stravu, po každým jídle dostává mateřský mlíko ode mně, v noci kojím min. 3x 🙂

f.nina • 1d, 11tt • 19. listopad 2007 v 17:40
Ahojky tak mi jsme s tim mneli taky problem,nemusi hned snist vse co ji nalozi staci treba i jednu lzicku a ono to za chvili pujde.Ja jsem taky nejdrive zacala davat lzicku,druhy den dve a tak to slo dal a ted mali nechce skoro nic nez jen ovoce,a stemi piskotky souhlasim se schnekem nase mudr. rikala ze piskotky a i sladkosti az po prvnim roce zivota to same i s mlecnymi vyrobky(jogurty atd....) 😉

janeses • 1d • 19. listopad 2007 v 17:43
Lennis, díky za odpověd...švestkovou šťávou...a jak jí uděláš???nebo koupíš???taky začnu dávat rýži a maso, možná jí to bude chutnat více než zelenina...jo a chci se zeptat holky, může být u zubů průjem a nechuť k jídlu...Nellice roste zoubek a dneska už po 4 kakala a je to dost řidké a dneska mi nechce papat ani mlíčko...což se nestává...

terezkaaa • 1d • 19. listopad 2007 v 17:51
janeses,to odmítání jídla s tím určitě souvisí,ten průjem nevím...

kacka79 • 1d • 19. listopad 2007 ve 20:04
Tak my s ovocem teprve začínáme, nejvíc nám chutná banán,nebo jablíčko s banánem, na ostatní se tváří jako kdyby jedl citron, ale sní to... no on sní totiž všechno 😖

lennis • 1d • 19. listopad 2007 ve 20:08
Průjem každopádně souvisí, já na to čekám 😀 , je to absolutně normální, že takhle kakaj. My na zub čekáme. Švestkovou šťávu kupuju v lékárně od HIppu, cca 24Kč, přidávám ji do vody na kaši a zatím to funguje, malej jakmile je nevykakanej, tak se celou noc převaluje a heká, dneska taky nebyl a 2x se mi v noci vzbudil řevem, ale tak příšerným, že jsem myslela, že mám infarkt, horší než jakýkoliv budík. Asi ho to bolelo ve střevech, protože toho byla plná plína ráno, až jsem se divila, že to nebylo mimo. Rýži hoooodně uvařit, spíš rozvařit, maso začít po malých dávkách, napoprvé myslím 20g, což je cca 1 lžice do zeleniny k obědu. Přidáváte do zeleniny nějaký tuk? Máslo či oliv. olej????? Já moc ne, jen občas 😅 .

lennis • 1d • 19. listopad 2007 ve 20:09
Janesses, kdy jste se narodily holky? Máme je asi nestejno 😀

janeses • 1d • 19. listopad 2007 ve 20:28
Lenn....my se narodily 1. května....takže má Nellinka narozky na svátek 🙂 tu šťávu zkusím, ale my nepotřebujeme vykakat...má teď spíše průjem....

lennis • 1d • 19. listopad 2007 ve 20:37
jééé,my jsme 2.5. ve 3hod ráno, chtěla jsem to stihnout 1.5. ale nevyšlo to 😅 , prodáváj i jiný šťávy, ale jinou jsem nezkoušela, jen tahle mi byla doporučena od kámošky. My neměli problémy s kakáním při kojení, to stihl i 2x za odpol, ale jak jsem začala přikrmovat, tak je to jak kdy, někdy 2x za den a někdy 1x za 2dny a to ho tam už tlačí a je nevrhlej v noci. Kolik vážíte???

janeses • 1d • 19. listopad 2007 ve 21:06
Nell se narodila v 11 dopoledne...taky by nebyla 1., měla být až za deset dní....měla jsem vyvolávaný porod... 🙂 zrovna dneska jsme byly v poradně, važí 8,10 a měří 71cm.....kolik máte Vy???

gedren • 1d, 12tt • 19. listopad 2007 ve 21:17
A co takhle vino? Helenka jako mala se po nem mohla utlouct (a ted teda taky muze 🙂), normalne jsem vzala kulicku po kulicce, rucne oloupala, vypeckovala a rozmanhala (a davala ji to pak na lzicce). Ted uz ji teda davam sultanky, co nemaji pecky, i se slupkama, ale to 7mesicnimu jeste asi ne.

Teda chce to asi taky ochutnat, aby bylo sladky, ale kdyz nepojede vino, tak fakt uz nic...neboli to bych pak mozna pockala a zkusila to treba zase az za mesic.

cermonca • 1d • 20. listopad 2007 v 09:54
My take stale bojujeme s ovocem ☹ Ze zacatku tak dva tydny mi krasne jedla strouhane jablicko,pak nam dosli meli jsme je od znamych,a najednou uz nechtela nic.Ani jine jablko banan nebo presnidavky,ani to neochutnala a vrtela se ze nechce.Tak mi mudra poradila piskot nebo susenku do toho rozmocita par lzicek uz sni,ale neni to zadna slava.No a odpol. ji davam jogurt susenku a presnidavku ci ovoce.To taky docela basti.Tak uvidim jestli se to postupne bude zlepsovat.

lennis • 1d • 20. listopad 2007 ve 20:26
Janesses, min týden ve čt jsme vážili 7770g a měřil 69cm 😀 , narodil se 3310g a 51cm. Dnes jsem koupila sušenky, prý jsou s lepkem, ale normálně se můžou od 6měs. Tak uvidíme, zkusím jí to taky rozňahňat do jablka. Dnes jsem uvařila jen květák a rozmixovala, když nechce ovoce, tak dostává 2x denně zeleninu a 1x přesnídávku. Ale budu to zkoušet dál s ovocem.
Já malýho zas přenášela, termín byl 27.4. , začalo mi to už o půl 11 dopol, ale do nemocnice jsme jeli až o půl 8 večer, do 10 jsem byla furt v poho než mi napíchli vodu, pak už to šlo rychle. Dneska jsem z malýho nějak vyfluslá, je to s ním náročný, má období, že vůbec nechce být sám. Chce na mně furt viset.

emjee
16. črc 2008

janicka.ziv • 1d • Včera v 17:16
Dcerka mi donedávna jedla v pohodě ovoc.přesnídávky, ráda si i kousala do čerstvého ovoce ale nyní už Cca 14 dnů nic. Ani přesnídávky jakéhokoliv druhu a výrobce, ani čerstvé. Jakmile vidí lžičku s ovocem, tak ani neotevře pusu. Někdy se mi podaří do ní dát pár lžiček a pak třeba i chvíli otevírá pusu, ale poslední dny už ani to ne. Asi dvakrát mi to z té skleničky trochu jakoby vypila.

Nemáte někdo podobnou zkušenost? Nevím, zda se na to ted pár dnů uplně vykašlat a místo toho jí jen dát mlíko?

Zkusím ji to večer dát do kaše, ale jen malinko. Vážně bych nerada, aby se jí ta kaše zhnusila. Jinak kaši a oběd masozeleninu papá lžičkou celkem v pohodě.

nensy • 2d • Včera v 17:20
tak třeba nebude chtít jíst ovoce.maká mitaky jedla banány a ted mi je vubec nechce 😝

janicka.ziv • 1d • Včera v 17:24
právě že mě udivuje, že před tím to jedla a ted nic. Jako né, že by z toho byla odvázaná, ale jedla. Nemáte nějaký tip, co jinýho ji dát ke svačince? Ona na to jídlo asi moc nebude. Třeba jogurt taky nechce.

johanda • 2d • Včera v 17:50
janicko a kojíš ještě? Moje holky začaly lépe jíst až kolem 1 roku, do té doby to bylo jen takové nimrání, dávaly přednost mlíku. Klidně počkej týden a pak to zkus znova, nenuť ji. Přesnídávky mi druhá dcera nejdela nikdy.

janicka.ziv • 1d • Včera v 17:56
Johanda-kojím, teda odsávám a dávám malé z lahve 🙂
Zkusím to s ovocem zase až po neděli, třeba zapomene že to nechtěla😅

No já doufám, že s tím jídlem celkově to bude snad lepší. Ona není moc pohyblivá,neleze,nesedí, tak asi nepotřebuje moc enenrgie.

abetka • 2d • Včera v 18:16
janicka- nam tiez maly odmietal ovocie a neustale sme skusali a teraz v pohode. Sice papa len presnidavky, lebo inak nechce, ale aspon nieco. Presnidavku zje celu.

janicka.ziv • 1d • Včera v 18:18
abetka a jak jste dospělik tomu, že už to jí? Pořád jste zkoušeli anebo jstě udělali pauzu anebo jak? 😕

janicka.ziv • 1d • Včera v 18:19
mně malá už taky párkrát snědla celou přesnídávku 200ml ale ted nic ☹

minea • 1d • Včera v 18:31
Malá nechce ovoce od začátku - prská, neotvírá pusinku, dělá, že zrovna nemá čas... Snažím se o to už asi tři týdny, ale odmítá přesnídávky i čerstvé. Zkusila jsem jí do toho dát MM, ale žádný velký rozdíl.

abetka • 2d • Včera v 18:32
tak len skusaj. vzdy jej trosku ponukni. my sme stale skusali. co len lyzicku spapal, tak som bola spokojna.

junovka • 2d • Včera v 18:33
janicka, u nas to tiez zacalo od 8 mesiaca a zial zostalo nam to dodnes....a to nehovorim, ze Timeika ma uz 7 rokov 😖 😉

janicka.ziv • 1d • Včera v 18:37
Junovka, hmm to jsi mě teda moc nepotěšila ☹

Minea, to je na prd vid? a tak jí místo toho dáš mlíko? nebo něco jinýho?

janicka.ziv • 1d • Včera v 18:39
Víte co nechápu? Když jí dám k puse lžičku se zeleninou, tak je to v poho. Otevře jí a je to.Ale na ovoce nic. Nechápu jestli to pozná podle čichu nebo podle čeho když to ani neolízne. 😕

andrii • 3d • Včera v 19:02
Ani moja prostredná dcéra nechce žiadne ovocie ani zeleninu. A to má už 8 a pol roka!
Zje akurát jablko a asi raz do mesiaca jeden banán a ešte melon. Pritom ju nenútim, kupujem, všetko od výmyslu sveta,len aby niečo zjedla. Iné deti by sa kvôli jahodám pozabíjali a s mojou to ani nehne.
Keď bola menšia,tak povedala,že to ľúbi,ale teraz nemá chuť.

junovka • 2d • Včera v 19:08
andrii, smiesno mi je z Timeiky, ked sa jej opytam, preco nechce ovocie, ze ked bola malilinka, tak aspon jednu lyzicku chcela a ona mi odpovie: teraz uz mam rozum 😖 😀 😀 😀

minea • 1d • Dnes v 10:31
Janicka, no budu pořád to ovoce zkoušet a chci začít s kaší - to jsem původně chtěla až za pár týdnů, ale začnu asi dřív, aby nebyla o jednom příkrmu denně. Jinak pořád kojím, počet kojení nesleduju, dávám jí, kdykoli chce.
S tou lžičkou je to u nás stejný, taky to hned pozná 🙂

milhaus • 1d • Dnes v 10:32
moja mi jablko inak nezje ako ked jej dam za tym chleba a paprika to iste, rajčinu by zjedla i samotnu i banany

bielanevesta • 1d, snž • Dnes v 10:34
Moja mi zas na začiatku vobec nechcela ovocie, zeleninku už papala len to ovocie nie a nie do nej dostať. Skúšala som všetko možné, až raz som postrehla, že jej chutia jahody a odvtedy sa to naštartovalo... 😉

susika • 1d • Dnes v 10:41
moja malá tiež pri ovocí vymýšla.tak jej ho maskujem do ryže, pridám viac piškot a tak.ale najrdšej má banány, tie aj samotné spapá.ale nejako ju denne netútim. raz za 2-3 dni jej dám, to jej taký problém nerobí.ved vitamíny má aj v zeleninke a za tou sa ide zabiť...zatial máme len výživy, (nemá zubky a ked odhryzne, tak veľký kus), 🙂 ale ked bude papať aj kusky, tak snád to bude lepšie.

janicka.ziv • 1d • Dnes v 11:03
taky na tu svoji kočku musím vymyslet nějaký fígl.ale ona se na vše nové tváří dost odmítavě ☹ 😒 četla jsem,že když odmítají ovoce, tak se jim může dát alespon štáva z ovoce na pití aby měli vitamínky.
tak to zkusím-buďto odštavnit anebo koupit nějaké ty bez cukru a přimíchat do pití

svoma • 2d • Dnes v 11:09
Jani s těma šťávičkama mi to dr. poradila,když jsem měla první dítě,ale to už byl větší,nechtěl ovoce ani zeleninu,tak mi řekla,ať aspoň ty šťávičky,naštěstí je měl rád. 🙂

janicka.ziv • 1d • Dnes v 11:14
Svoma a co ti jedl, když nechtěl ovoce a zeleninku? 😕 jenom pečivo a mléčné výrobky apod?

svoma • 2d • Dnes v 11:18
Jedl normálně všechno,byl už větší,akorát nejedl ovoce a zeleninu.Až teď,co je starší,už pár druhů ovoce a zeleniny do něj dostanu. 🙂

janicka.ziv • 1d • Dnes v 11:26
aha, tak to je dobře 🙂
mě by nikdy nenapadlo,že by to dítě nechtělo ☹ 😒 já ovoce a zeleninu miluju a jím to po kilech. kéž by malá byla po mě

svoma • 2d • Dnes v 11:28
to já taky,taky nevím,kde se to v něm vzalo,jenže u něj je nejhorší,že on to třeba ani nechce ochutnat a už tvrdí,že to nejí.A nebo ho donutím to ochutnat,jenmže jak si prostě řekne,že mu to nechutná,tak si to vsugeruje a je konec,prostě ne a hotovo.

janicka.ziv • 1d • Dnes v 11:34
s těma dětma je v tomhle směru někdy fakt boj 😖 moje malá třeba lžičku s ovocem nebo jogurtem už ted ani neolízne a už zavírá pusu a ne a ne a ne.
S těma velikýma se o tom dá alespon mluvit, ale nechápu takového prcka jako je moje, že to ani neochutná a už to nechce 😕 Myslíte, že jde po čichu? 😀 😅 😉

patricien • 1d • Dnes ve 12:24
Ahoj janicka, já mám 6 měsíčního kluka ...a on mě prozměnu nejí žádné čerstvé ovoce kromě banánu ...ale banány taky nemuže jíst taky pořad...taky jsem s toho neštastna ale nic stím neudělam ....
jinak co jsem slyšela od kamaradek tak 8 měsíc má zlom a ti prckové si usmyslí že něco nebudou jíst ale je to chvilkové.... ale bohužel je to tak 😀
jinak nad Tomaškem jsem vyzrala s čerstvím ovocem jen tak, že ho jím já před ním a on chce potom taky ,takže třeba jablko kousek přežvejkam a dam mu ho ....jinak na lžičce mam smulu . taky nechapu jak to poznají ale jinak to nesní 😀
takže hodně trpělivosti 😉

lubi13 • 1d • Dnes ve 13:06
ahojte, aj ja mam rovnaky "problem". Emka nechce papat ovocie, v surovom stave vobec ( ani banany), no a predsnidavku uz asi 2 tyzdne odmieta. Nechapem to, lebo doteraz vzdy na deisatu zjedla celu predsnidavku aj s piskotami a teraz vobec nechce. Zeleninku papa, no ani ovocne stavicky nechce... tak jej dam teraz chvilu prestavku a skusim jej ovocie ponuknut o par dni, uvidim, ci sa umudri. A ked nie, tak aspon jogurty papa ovocne a budem len skusat a skusat. 😝

Aj ked su deticky este male, no uz maju velmi dobre vyvinute chutove bunky a tak uz tiez maju svoje chute. U deti sa od cca. 6 mesiaca do 3 rokov vyvyjaju stravovacie zvyky a treba v tomto obdobi detom ponuknut, co najviac druhov chuti, , lebo vraj po tomto obdobi, len vemi tazko prijmu nieco nove. teda takto som to citala 🙂

bubba • Dnes ve 14:07
my mae dva roky a akurat u nas zacal bojkot akeho kolvek ovocia 😀 😀 takze som rada ze nie sme sami a ze sa na to nezomiera 😀

svoma • 2d • Dnes ve 14:11
Ahoj Bubba,hlavně nesmíš nutit,počkej,třeba se to časem srovná jako u nás,nejí sice všechny druhy,ale pár druhů už má rád.

andrii • 3d • Dnes v 16:49
junovka, dobre sa tá tvoja malá vynašla. Moja práve nemá chuť. Nič ju nenutim jesť nasilu, zakaždým ju ponúknem a poprosím,aby aspoň ochutnala. Podľa mňa,keby som ju nútila,tak by to bolo ešte horšie. Zatiaľ nemá žiadne problémy a je zdravá. Ale tiež zeleninu maskujem. Napr. do polievku ju nastráham,potom ju nemôže povyberať.

Raz som Simonke dala na obed rizoto,a keďže zeleninu neľúbi,tak štrajkovala.My sme všetci dojedli a nechali sme ju v kuchyni samú. Keď som sa asi po 20 min. prišla na ňu pozrieť, spala na zemi a na tanieri mala pekne na kôpky potriedené všetko- ryžu, mrkvu, mäsko, kukuricu,hrášok. Doteraz sa z toho smejeme - ako popoluška.

scalia
24. črc 2008

Mně dcera ovoce jedla téměř jakékoliv. Pak ho pomalu začala odmítat a pak ho nechtěla vůbec. Nyní to pomalu zase zkouším a je úspěch, když si ke sváče dala dnes cca 40g přesnídávky. Něco jsem jí zamíchala do zbytku oběda a zkusila jsem syrové hrozno a to taky jedla. 🙂

susika
24. črc 2008

moja tiež nechela ovocie a potom som jej to miešala do ryžového príkrmu miesto zeleniny, alebo s piškotami a do pudingu so Zlatého klasu a postupen sa rozbehla. teraz už spapá všeličo, okrem ovocia, čo by deti do roka papať nemali.najradšej má stále banány a nejmenej do nej dostanem jablka 🙂

emjee
17. zář 2008

pezo • 1d • Dnes o 11:03
ahojte, potrebovala by som poradit s príkrmami, viem, ze jto to stale ta istá tema, ale... moj anjelik uz asi mesiac a pol papa zeleninku a pod., skusam jej dat aj jablko, banán.... ale to jej nechutí, robí ksichtíky, napína ju to a ledva zje 3 lyžičky.Neviem čo by som jej mala dať ako druhý príkrm. dakujem

petronilla • 2d • Dnes o 11:30
Ahoj pezo,mám s malou to samé,baští také jen zeleninku,ta jí moc chutná a když jí dám ovoce nebo kaši,tak hází hrozné obličeje sní 3 lžičky a dost,doktorka mi říklala,že je hlavní,že papá aspoň tu zeleninu,ale taky nevím jak do ní dostat pak to ostatní.Tak pořád kojíme a kojíme.....

pezo • 1d • Dnes o 11:32
ahoj petronilla,presneaj my kojíme a kojíme....

petronilla • 2d • Dnes o 11:35
No nám to zatím oboum vyhovuje,v noci baští jednou,takže na noc ani kaši zatím nedávám,tak uvidíme co bude dál!Člověk by řekl,že to sladký jim bude víc chutnat naž mrkev apod...

elise • 1d • Dnes o 11:37
pezo skúšaj dať ovocné šťavičky po lyžičkách my sme začali ovocnými šťavičkami a zeleninkovými potom sme prešli na tuhšie príkrmy ale striedali sme ovocie a zeleninku a až neskôr sme pridali mäsko.
stále kojíme a kojíme aj my

majka35 • 1d • Dnes o 11:40
my máme rovnaký problém ... síce moja je už trošku staršia, ale ovocie do nej nedostanem ani náhodou ... ani ho neochutná, len pri pohľade sa začne tak tváriť, akoby som jej dávala blen ... jedine, čo do nej dostanem, je banán rozmixovaný v jogurte ... musím to robiť tajne, aby nevidela, že jej ho tam dávam ... a v pohode to spapá ... zeleninu, mäso v pohode, v podstate zje všetko, okrem ovocia ... chcem skúsiť ovocie odšťaviť, aspoň nech šťavu vypije, ale neviem, či mi to prejde ...
ale čo je zvláštne, ovocné výživy zje ... kupujem sunárek bez cukru a tie zje bez problémov, ale predsa by som radšej, keby papala čerstvé ovocie ...

pezo • 1d • Dnes o 11:43
ahojte, moja papá aj mäsko aj zeleninku v pohode,len terazfakt nefiem co je mam davat ako dalsi prikrm

majka35 • 1d • Dnes o 11:49
skús tie ovocné výživy ... my sme ich papali na desiatu, alebo olovrant ...

junovka • 2d • Dnes o 12:18
pezo, a av akom stave davas jablka?V surovom, alebo varenom?

elise • 1d • Dnes o 12:39
ja som prešla na ovocie strúhané na mrkvovom struháku ked mal rok

junovka • 2d • Dnes o 12:44
pytala som sa preto, lebo moja Nely tiez po tyzdni od zavadzania ovocia mi zacala strajkovat, tak som jej zacala obvarat jabko aj hrusku, zmixovala som na pyre a vtedy mi zjedla vsetko

petronilla • 2d • Dnes o 12:47
junovka,a jak dlouho jsi to vařila?taky jsem o tom uvažovala.

junovka • 2d • Dnes o 12:49
ked zacalo vriet, tak asi 1 minutu, pretoze i tak sa to rozmixuje Varila som to zakryte

petronilla • 2d • Dnes o 12:56
díky,díky ,zusím to.doktorka nám řekla hned po týdnu co jsme začali baštit zeleninu,že už můžem ovoce,ale stejně mi to přijde brzo,tak to zatím neřeším...

junovka • 2d • Dnes o 13:00
my sme zacali so zeleninkou na 5 mesiacov a ovocie na 6

petronilla • 2d • Dnes o 13:03
my se zeleninou až v 6,no budu zkoušet,třeba tomu ovoci přijde na chuť ,Zkoušela jsem zatím jen ty Frutapury,na radu doktorky,takových peněz to stálo a malá ani ťuk

junovka • 2d • Dnes o 13:07
ty si iste kojila, ze?Ja som kojila len 3 tyzdne, tak preto sme zacali na 5 mesiacov. Inak, tie Frutapury som uzivala aj ja, ked osm bola mimo domu a su perfektne , Nely mi dokazala aeste aj dokaze zbastit 2 kelimky naraz

petronilla • 2d • Dnes o 13:10
jj,stále kojíme .Mě se taky zdají fajn,přijde mi,že nejsou tak sladké jako klasické přesnídávky.

pezo • 1d • Dnes o 14:10
ahojte,bola som vonku- junovka ovocie davam v surovom stave, skusim jablka obvarit uvidim a odkedy jejmozem davat chlebik, cestoviny, chrumky...

sammy • 1d • Dnes o 14:34
No moja mala bude mat rok a s ovocim sme na tom rovnako biedne stale Nechce ani surove, ani varene, ani nastruhane, ani cele, dokonca ani kupovane vyzivy. Este tu vyzivu mi zazracne obcas zje, ale nikdy neviem kedy ju uraci zjest a kedy nie, preto ked ideme von, nosim este vselico mozne ine, aby neostala hladna.
Uz som sa na to pytala v podobnej teme, ale nikto mi neodpovedal - co davat miesto ovocia? Predsalen, v 11 mesiacoch sa uz velmi nehodi, aby som stale kojila i ked aj tak este kojim 3-4x za den, co je zufalo vela

junovka • 2d • Dnes o 18:46
Pezo, co sa tyka chlebika, piskotov, cestovin, tak az od 8-9 mesiaca.Vtedy sa odporuca zavadzat lepok

Sammmy, co by som ja za to dala, keby som mohla kojit aj doteraz Moja sesterka kojila do 2 rokoch

veva55 • 1d • Dnes o 19:18
vacsinou pisu, ze cestoviny, roztek, piskoty (tam kde je muka a teda aj lepok) az od ukonceneho 7 mesiaca. aj doktorka mi tak vravela. i ked v obchodoch su aj piskoty od 6. mesiaca. ale to je so vsetkym tak. vraj tvaroh sa do roka nesmie a ja som minule videla vyzivu "jablkova s tvarohom" a bola od 6. mesiaca. rovnako jahodove a podobne vyzivy. takze asi tak. ale asi je najdolezitejsie riadit sa skor svojim instinktom.
popravde my nedodrziavame vsetko co pisu odbornici a nerobim z toho vedu.
no a co sa tyka ovocia, zacinali sme tiez so zeleninou, hned mu zachutila, ovocie a vyzivy sme mu v tom case len davali okostovat (ked sme my jedli) a tiez sa po nich trhal. ked sme zaviedli ovocie, chutilo mu, ale asi po 2-3 tyzdnoch mi ho zacal odmietat a uz som do neho nedostala ani lyzicku. ale stale som skusala. no a potom zase zacal papat, nie sice v takom mnozstve, ale som vdacna aj za par lyziciek. do zvysku (ked uz nechce) mu zarobim kasu a behom minuty to zbasti. alebo mu tam pomrvim piskotu. tiez podusene jablcka mu viac chutia ako cerstve......proste treba skusat, mozno nieco zaberie. musime tie deti nejak oklamat

emjee
6. únor 2009

tehilla • Včera o 18:30
Začali sme so zeleninou a chutilo mu výborne, no a po mesiaci som chcela dať ovocie...z banánu ho napína a pri jablku stráášne plače, mám sa stále snažiť? alebo počkať? alebo poznáte nejakú fintu? ďakujem.

lienka79 • 1d • Včera o 18:36
nas tiez zo zaciatku jablka odmietal..zacal ich jest ovela neskor...ked mu prisli na chut
Skus este hrusky.....neviem,ako ams stare babo...ci mzoe piskoty..skus mu dat jablcko s mrkvou (nas to enchcel), prip. do toho primiesat piskotku...nas vydrzal jest hrusku+jabko+piskota 3/4 roka kazdy den

alon111 • 3d • Včera o 18:42
ja som zacala najprv s dets.vyzivkami a az ked si zvykla tak som zacala s cerstvym ovocim pretoze ani ona nechcela ovocie

tehilla • Včera o 18:53
mám 7 mesačné bábo, takže piškótu ešte nechcem dávať, no jablko mrkva som skúsila a bol z toho zase cirkus 🙂 asi skúsim teda tú hrušku, ďakujem. a nedávala som to surové, teda banán hej, ale jablko som varila a mixovala.

edita33 • 2d • Včera o 19:29
moj mladsi tiez okrem bananu nezje nic,a ked sme zacali z prikrmamy tak mal velmi rad pyskoty z jablckom,,a teraz? no ziadne ,,ale ani ho nenutim,mozno sa nauci v skolke,,ale mrkvy by jedli obaja na kila,mne treba najmenej dva kila mrkvy,kilo do polievky a kilo im na posedenie, ,ale to je dobre,,starsi zje este aj citron cely,

lienka79 • 1d • Včera o 19:38
tehilla....ako vravi alon, skus detske vyzivy...su aj amrhulove, broskynove...ovocie, kt. teraz nedostanes..a ak ano,tak plne pesticidov..
Skus kupit...maly ich mal velmi rad..jedol ich asi do 14-15 mesiacov....
A pokial viem, od uk.7 mes sa lepok moze davat...takze mozte vyskusat aj 1 piskotku....je to na tebe

lienka55 • 1d • Včera o 21:02
Nas maly tiez ovociu moc neda,lepsie povedane zje minimum.Nenutim ho do toho ked nechce ,tak nechce.Za to mu davam vela zeleninky do hl.jedal.

aksas • 1d • Včera o 21:28
nas krpec jedol zo zaciatku dve jablka denne, nerobili mu problem ani banan, hruska, hrozno a tak. a teraz tiez neviem do neho dostat ziadne ovocie. ale co chvilu pomahalo, tak som mu nakrajala jablko na strasne malinke platky a to zjedol, tak skus tak. nastruhane mi to uz nechce vobec.

marika80 • Včera o 21:33
nasa mala ma tiez obdobia, kedy ovocie nehrozi. Takze bud v pohode, Ty tiez nemas vzdy na vsetko chut. My sme momentalne brokolicovy.

marika80 • Včera o 21:34
Este som chcela, ze mu ovocie par krat ponukni, ked nebude chciet, tak mu daj prestavku a za par dni skus znova.

elizabeth453
7. únor 2009

tak moja v poslednom case nechce ani zeleninu a ni ovocie...len mleko, jogurt a kase

patricia1971
7. únor 2009

moja ešte zeleninu áno,ale ovocie nie....len ovocné výživy,to zje každý deň... 🙂 🙂

mufo24
7. únor 2009

Naša malá zje všetku zeleninu ale ovocie žiadne. Už som jej dávala asi všetko a všetkými možnými spôsobmi ale nič. Aj v jogurte keď nájde mini čučoriedku okamžite ju vypľúva. A banán úplne neznáša, na banánovú kašu ani ústa neotvorila a to inak kaše miluje. Zje akurát výživu občas ale aj to ju musím všemožne zabávať. Tak to neriešim a dúfam, že ju to časom prejde

bibianka
7. únor 2009

My sme začali s ovocím pred 4 dňami, najprv jablko - to som robila sama, dostali sme také dobré sladké, tak som im to urobila na pare a rozmixovala. Čakala som väčšie nadšenie, lebo je to podľa mňa mňamka 🙂 , ale zjedli to bez reptania. Malá sa len tvárila trochu zarazene. Dnes dostali prvý krát hrušku, malý bez problémov, malú spočiatku trochu striasalo, ale zjedli zasa všetko. Zrejme je ovocie fakt trochu kyslé na tie čerstvé pusinky, musia si zvyknúť. Zelenina im evidentne chutí viac.

patricia1971
8. únor 2009

no skúsim dnes urobiť to jabĺčko na pare a uvidíme....no aj moju malú prvé 3 lyžičky trasú,ale potom je dobre... 😵 😵 😵

kaskya
8. únor 2009

ja byo som začala so zvykanim si na ovocie takto: moj syn jedol len a len banana. jablko nic, hruska nic... proste nic ine nechcel, tak som mu rozpucila banan a pridala tam postruhane jablko. po tyzdni uz len jablko same a jedol a je ho doteraz aj bez bananu. to iste som urobila s hruskou a ostatnym ovocim. proste zaklad nech je ovocie, ktore papa a do toho ovocie, ktore nechce.

ak dieta odmieta nejake ovocie, netreba ho nutit, moze mat alergiu nan.

patricia1971
8. únor 2009

no skúsili sme jablko na pare a dala som to do kaše a spapala....zajtra skúsim samotné jabĺčko a uvidím....ale myslím,že sa jej to z chvíľu rozbehne a bude papať aj ovocie... 🙂

sabs
8. únor 2009

hami dela banan hruska, to nasemu jede nejvic, je to hrozne sladky a chutna jim to🙂 tak zkus to🙂
chutna to i maminkam🙂

patricia1971
8. únor 2009

no výživy spapá všetky,to jej nerobí problém,a fakt sú dobré, len čisto to ovocie, no budem skúšať...možno to má po mne,ja ovocie nemusím teda iba broskyne,marhule.... 🙂

danu
4. črc 2009

anielik • 1d, 33tt • Dnes o 19:22
Ahojte,

moj syn 2r3m vobec nechce papat ziadne ovocie. Vlani papal vsetko, ribezle si oberal zo stromceka...spapal uplne vsetko ovocie...v surovom stave
Zacalo to niekedy v marci ked odmietol papat jablko, banan. Povedala som si neva, vsak je zima, tak mozno sa toho prejedol. Jedol stavy z pomaranca, grepu...a vsetkeho mozneho...tak vitaminov mal dost.
Ako vsak zacalo aktualne ovocie zacala som mu ho ponukat tak nic . Raz zjedol maliny, a miluje jahodovy kokteil...ale normalne jahodu nespapa.Dokonca som mu dala jahodu obalenu v cukre (nepapa nic cukrom osladene) ale cukor zjedol jahodu ja 😠 😠

Nemali ste aj vy taky problem? Viem, ze deti obcas nejedia ovocie, ale mne sa to zda uz prilis dlho.. Ako ste to riesili? Prosim o akykolvek tip 😉 mame malo zeleza, tak nejako do neho musim dostat ovocie.
Dakujem za pomoc

kijonkova.k • 1d • Dnes o 20:04
anielik,já malé často dávám ovoce do jogurtu.Rozmačkám banán(jahody,nastrouhám hrušku,jablko...) a přidám bílý jogurt nebo tvaroh. 😉

asitka • 2d • Dnes o 20:13
aj môj syn mával také obdobia...aj doteraz máva...ono ho to zas prejde.... 😀 skús kamuflovať ako píše kijonkova..... 😀

anielik • 1d, 33tt • Dnes o 20:31
ahoj,

kijonkova.k...dakujem, hej to aj u nas pomaha, ale v tych teplach mu nerobi jogurt dobre, tak trosku menej davam jogurtu...ale asi ho zacnem davat na ranajky alebo vecere
Len ako ho naucit ze to co doteraz jedol je to iste? ☹

martao
4. črc 2009

No náš najstarší vydržal 2 roky.
Nabehol znova v školke. Teraz nezje len banány a ananás.