Malému nechtunají zeleninové příkrmy. Jak to řešíte?

karotky
9. zář 2007

Potřebuji radu od zkušených maminek,jak to řešily,když jim děti odmítaly příkrmy z brambor,květáku,brokolice,.........?Áda mi max.sní mrkvové pyré nebo rýžové s mrkví.Nemám fantazii,abych vymyslela něco jiného.Poraďte prosím.Děkuji

kupinka
20. zář 2007

ahojte holky,tak jak jsem předtím byla šťastná jak hezky Kubík papá,tak teď-nevím,co se mu stalo,ale jakmile pozná,že mu to chci dát,tak začne šílený řev. dostanu do něho pár soust a víc už ho nenutím,ať mu to úplně nezprotivím. Má pořád to samé,nic se nezměnilo...

dashak
20. zář 2007

Kupi, tak to na pár dní vynechej a dej mu jen mlíko. Možná ho začínají zlobit zuby a to jsou děti nevrlé a někdy odmítají tuhou stravu 😝
Ivanka to tak má teda vždycky, to jen mličko mličko 🙂

skaredka
21. zář 2007

ahoj, tak nam zeleninka taky nejede, takze ja ji tam vzdy primicham nejake ovoce 😝 ovoce by bastila porad. Nevim jak jinak ji donutit tu zeleninu jist

skaredka
21. zář 2007

holky ja jsem zacala s prikrmy ve 3tim mesici, nejdriv s ryzovou kasi, 1-2 polevkove lzice 3x denne ... Saminka to jedla jak o zivot, potom jsem pridala ovoce a nakonec zeleninu. Pri zelenine se zasekla. Zacala jsem davat zhruba v 5 a pul mesicich. Sni mi hrasek, mrkev, batat, zelene fazole, cocku a dyni, nic vic nechce. Brokolici do ni narvu jen v pripade ze tam primicham mrkev nebo jablko. Taky jsem si vsimla, ze nekdy ji hrasek chutna strasne moc a nekdy moc ne. Proste asi podle nalady.... Ovoce ma rada vsechno, nejvic asi svestky, banan a avocado. Nechtela ze zacatku moc broskev a merunky. Po boruvkach se mi vysypala. Ja pridavam olivovy olej, jen tak od oka, trosicku, zas aby to nebylo nejak moc mastne.

Co jsme zacali s ovocem a zeleninou tak nechce kase (ryzova, vlockova a zitna), leda ze je primicham k ovoci.

Jo a jak psala (myslim) Dasha, je dobre ze zacatku primichat UM nebo MM, hodne to pomuze.

Jsem se nejak rozkecala 😅

dashak
21. zář 2007

škared, malá taky hrášek nechce. Teda ona to požužlá a pak vyvalí jazyk, ať ji vytáhnu ty šlupky z toho 😀 Tak přidávám vždycky jen pár kuliček.
S tím mlíkem jsem to psala já. A nikdy ji nedávám jinou zeleninu bez mrkve, páč ta to hodně osladí, takže vždycky větší podíl mrkve a méně ostaní zeleniny. Teda pokud nedělám zrovna koprovku 😀 , ale ta je zas sladší díky mlíku a ze začátku jsem ji dělala z UM, teď po roce už z kravského plnotučného, protože na přípravu jídla se od roku může použít.

Ale jinak minulý týden jsem byla u rodiny na východním Slovensku a tam tlačili krabicové mlíko do 7,5 měsíční holky a myslím, že bylo i odstředěné 😀
To jen taková perlička na závěr 😅

skaredka
21. zář 2007

dashak no ja mam od naseho doktora zakazene veskero mlecne vyrobky = a moc dobre vedel proc, nevsimla jsem si, ze v jedne te sklenicce co jsem koupila bylopridane mleko, napis jak krava a ja to nevidim a mala se mi rutalne osypala. Ale zato muzeme vajicka. I bilek!!!! Z cim zasadne nesouhlasim a vejce taky nedostane dokud ji nebude rok.
Ja ji hrasek davam jen kupovany ze sklenicky, prave aby tam nebyly ty slupky.

Mne prave taty pritelkyne (slovenka) taky rikala at ji dam mliko a nejake maso (hlavne maso), ze ona svemu synovi davala mliko uz od 2 mesicu. (Taky podle toho vypada, blbecek nafoukanej). S tim masem nevim, doktor nam taky rikal, ze uz bycho meli zacit s masem, ale ja se tomubranim zuby nechty. Podle me maso neni nejak extra dobre pro tak male mimco... ale to uz sem asi nepatri.

kupinka
21. zář 2007

Skared-nekde tady jsem četla,že maso dětem chutná,že lépe papají. A když dáš jenom kousíček třeba kuřecího,tak to myslím si není zas tak na škodu,ne? Teda aspoň myslim 😒

dashak
21. zář 2007

Tak moje malá maso vůbec nechce 😒 Asi jak s tím hráškem...všechno požvýká, maso schová za škraň a pak to vyplivne 😀 Takže maso do ní dostanu jedině když ji dám koupenou skleničku, protože tam je to maso úplně najemno.

kristi
21. zář 2007

je to metoda pokus-omyl. Mala mi taky ze zacatku nejedla mrkev a tak,ale casem se to upravi. Minule mela zeleninu s telecim a to mi teda plivala. Jinak delam obden jakoby polivku - brambor, mrkev, porek, list kapusty, co cely povarim a pak mixnu i s tou vodou a to ji chutna...

kupinka
21. zář 2007

A můžu už malému dát porek v 5 měsících? Ať mu tím třeba neublížím,je na to ještě malý,ne,