Malý odmítá Sunar, přitom máme přikrmovat

kajdzas
12. lis 2007

ahoj potřebovala by jsem poradit, malý vždy papá 2 dny sunar(musim ho trochu přinutit) a pak po dvou dnech ho nechce a vzteká se a chce pít jen moje mlíčko což mu nestačí, protože máme přikrmovat při každém kojení. ☹ myslí, že už jsme vystřídali snad všechny značky sunaru 😠

anatanka
12. lis 2007

Tak jedine zkusit Nutrillon nebo Bebu, ale vic nez dva druhy nema smysl zkouset. Bohuzel se obavam, ze Standa bude to samy jako moje Miri, do ty UM proste nedostanu zadnym zpusobem. Jeden cas jsem taky mela malo mlicka, tak jsem to do ni rvala vsema moznyma zpusobama, byl to vzdycky boj s silenou hysterii na pul hodiny a nakonec ubylo cca 10 ml, z cehoz stejne vetsina skoncila vyplivana. Nakonec jsem ji to strikala uplne brutalne strikackou primo do krku, to bylo sileny.
Nastesti jsem se brzo zase rozkojila, ale uplne se desim, az nastane obdobi prikrmu. 😉

kajdzas
autor
12. lis 2007

anatanka zkoušeli jsme i nutrilon a ten taky nechce...začne se vztekat a plakat a to vim, že pak do něj nic nedostanu ☹

schnek
12. lis 2007

kajdzas, poraď se s mudrou, ta určitě bude znát nějakej fígl 😉

macek13
12. lis 2007

kajdzas a nemůže to být třeba lahvičkou/velikostí dudléku? Mi jsme u toho měli záchvaty a pak jsem došlo na to, že mu to málo teče. Hodně se u toho nadřel a po chvilce začal plivat a nechtěl pít.

kajdzas
autor
12. lis 2007

macek13 ne ne 2 dny to pije normálně a pak to nehce.....

kalo
12. lis 2007

Kajdžas: tak to jste na tom úúúplně stejně jako my 🙂 . Máme teda Nutrilon, kojím a pak dokrmuju, protože mlíka už tolik není.
2,3 dny pije normálně a pak zase do ní nemůžu dostat nic. Po hodinovém souboji a ohřívání vypije 10,20 ml a jsem ráda.
Nevím čím to je...jestli jí nechutná Nutroš nebo nechce ten dudlík. Ode mne pije dobře.

Zkouším už různé fígle...třeba kapku sab simplexu na dudlík...to se občas chytne. Ale taky nevím, co s tím. Když je pořádně hladová, tak to samozřejmě vymlaskne.
No jo, no..prso je prso...na nějaký plastový flašky nám kašlou, potvůrky 😀 😀

beatrice.h
12. lis 2007

Ahojte maminky. Já vím, že máte malý děťátka - já svoji berušku kojila do 14 měsíců a pak jsem ze zdravotních důvodů musela ihned odstavit. A co teď, když Beatka byla zvyklá na mlíčko před spaním. Tak jsem zkoušela všechny druhy UM a nic - vztek, pláč, atd. Tak nic - koupila jsem čajík LEROS - na klidné sny (zelené balení) a ejhle - ten pije a vypije mi 220 ml a spinká mi opravdu celou noc. Dá se říct, že jsem se konečně vyspala než když jsem kojila, protože i v noci vyžadovala prso - nikoliv na hlad, ale cucnout a byla spokojená. To už mě vysilovalo. :( Ale taky mi bylo líto, že už ji kojit nemohu. :( No a za měsíc jsem koupila SUNAR complex s příchutí banánovou a vanilkovou a na špičku dudlu trošku medíku (vím že se to nesmí, ale zkusila jsem to - jen špičku, ať má ten dudlík sladký jako to mlíčko od maminky) a paráda. Vyzkoušejte a třeba se vám to taky povede. 🙂 Martina s Beátkou 🙂

kajdzas
autor
13. lis 2007

kalo nejhorší je, že ho musim přikrmovat, protože mam málo mlíčka a on si to nechce brát. Uplně se děsím dob kdy začnou příkrmy 😝

zevina
13. lis 2007

kajdzas, a zkoušela jsi zvýšit produkci tvého mlíčka? kojením z obou prsou, pitím melty, kojícího čaje, odstříkáváním...? když je poptávka, měla by být i nabídka 😉 kolem tří měsíců je růstový spurt, což může být jeden z důvodů, proč potřebuje větší množství mlíčka a častěji přikládat, třeba i po 2 hodinách, trvá to asi týden a pak se vše upraví do normálu 😉 nebo ti malý nepřibírá, že mudra doporučila dokrm?
a co savičky na flašce? malý mi nechtěl z anatomicky tvarované, vyhovovala mu jen silik. kulatá a nebo jsou i takové, co tvarově připomínají prs, možná by to stálo za to vyzkoušet 🙂
víš kojení je někdy boj, vím o tom své, my jsme z porodnice odjížděli s částečným dokrmem po každém kojení, postupně se pomalu začal dokrm obourávat, protože dopoledne o něj nestál, spíš až odpo a večer, až ve 2 měsících jsme byli plně kojeni, teď má 15 měsíců a kojím pořád 😅
možná by malému taky víc vyhovovalo ráno a dopo kojit, pokud nebude mít o sunar zájem, tak nenutit a nabídnout mu ho až později, kdy v prsou není tolik mlíčka, když bude mít hlad vezme si a ty si můžeš odstříkat, aby neklesala produkce a budeš mít v zásobě do lahvičky od sebe 🙂
tak držím palečky, ať máš zdravé a spokojené miminko ať s mateřským nebo umělým mlíčkem 😉

kajdzas
autor
13. lis 2007

zevina ahoj vše jsem zkoušela, malý zhubnul tak proto ten dokrm. Má spapat 60ml při každém dokrmu,ale nepapá to ☹

kalo
13. lis 2007

Kajdzas: jsme na tom stejně...mám míň mlíka (jsem celkově drobná-46 kg a malé už to nestačí). Taky jsme dostaly umělé- (po nakojení "dorazit"), protože nepřibírala, i když jsem kojila po 2 hodinách.
Dnes jsem taky zrovna "naštvaná", protože jsem do ní nedostala nic už 12 hodin (jen kojení ode mne) 😒 Taky nevím co!
Jsou to rošťáci malí!!!!!!!!!

zevina
13. lis 2007

kajdzas, to chápu, že pokud ti mimi zhubne, tak víš, že by ten dokrm mělo zbaštit a trápí tě, že to do něj nemůžeš dostat ☹
vím jak mi bylo, když ostatní děti v porodnici pily o 106 a přibíraly, mně když vypil 40, byl to úspěch, další 40 jsem do něj nacpala z flašky, to následně vyblindil... nervy v kýblu ☹
osobně si myslím, že dítě nutit je naprostý nesmysl, ať je to UM nebo později zeleninový příkrm, prostě ne každé dítě je schopné zbaštit porci která je považovaná za průměrné množství... prostě někdo je jedlík, jinému dítěti stačí daleko menší příjem a přesto pěkně prospívá 😉 myslím, že už ten pocit, že musí! baštit, tě psychicky deptá a následně se to přenáší i na miminko ☹
jak často chodíte na kontrolu váhy? domluv si to třeba po týdnu a ten jeden týden nech množství vypitého UM spíše na malém (třeba ti taky víc vypije až odpoledne nebo navečer) věřím tomu, že když bude mít hlad, určitě si vezme i v neoriginálním balení 😉 ale pokud se mu bude mlíčko nutit, ještě by se mu mohla flaška totálně zprotivit ☹
přeju hodně trpělivosti, snad si malý zvykne a hlavně ať ti dobře prospívá 😉

schnek
13. lis 2007

holky, a co to zkusit třeba stříkačkou rovnou do pusinky? třeba se jim jenom nechce z lahve...

kajdzas
autor
13. lis 2007

No holky přibral za týden 50,ale to mi z toho týdne 2 dny papal při každym kojení 60ml sunaru. tak to jsem zvědavá kolik přibere tenhle týden nebo ztratí když to nechce...

kajdzas
autor
13. lis 2007

schnek to jsem zkoušela plive to a strašně se u toho ušklíbá ....

schnek
13. lis 2007

no a co ten suplementor?

zevina
13. lis 2007

kajdzas, tak to není moc ☹ ale aspoň nezhubl 😉 ale vy vážně můžete mít růstový spurt a to prostě mimi zvlášť nepřibírá, jen se pěkně vytáhne do délky, na to by vaše mudra taky měla brát ohledy

kajdzas
autor
13. lis 2007

schnek a co to je? Doktorka říkala, že mam přijít za týden na převážení když to nebude papat a pak se uvidí..

kajdzas
autor
13. lis 2007

zevina on už před měsícem zhubnul o 100 ☹

schnek
13. lis 2007

tady kousek níž je o tom diskuze, tak tam mrkni 😉 malej kolikrát trochu zbubne a pak týden přibíra po 100g denně (máme doma váhu)... 😉

zevina
13. lis 2007

kajdzas, ještě mě napadlo, mrkni sem: http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=33 snad tam najdeš rady, které by ti pomohly 😉 a nebo je tam přímo online poradna

kajdzas
autor
13. lis 2007

schnek a kde jste koupily váhu a kolik stála, přemýšlím o tom, že ji koupím...

schnek
13. lis 2007

máme Tefal baby home z Pompa a stála asi 2500, žádná láce

schnek
13. lis 2007

tkus se zeptat mudr, jestli by neměla nějakou na půjčení, ta naše půjčuje