Mám ho nechat hladovět? Odmítá obědy

imzadi
3. zář 2012

Ahoj, prosim zkusenejsi o radu. Muj 19m syn Kuba odmita obedy a nechce to snist ani vecer...zkousela jsem uz vse, zabavit, krmit ho i at se krmi sam...varila jsem drive oblibena jidla ale treba jen suche testoviny ci brambory a nic. Uz je to treti tyden a on zacina hubnout...jen sedne ke stolu a vidi talir, krici neeee! Ovoce, ci pecivo , pribinak k svace sni...nejradsi by ale bastil susenky, sladkosti... zkousela jsem mu dat i kupovane hipp prikrmy, ktere miloval a i to zamitl...on ani neochutna a to me nici. Nasilim do nej nenacpu nic a ani to nechci vic zkouset, nikam to nevede...manzel, moje mamka a defakto i pediatr mi rekli at mu nedavam nic, dokud to nesni...ja ted praktikuju to, ze nesni obed ale svacinu mu uz dam. Oni radi nedavat nic dokud to jidlo nesni...a ja nevim co a jak, bojim se nedostatku vitaminu, hlavne u masa a ryb...drive jedl pekne a vsechno...zuby mu aktualne nerostou a ja uz nevim co delat. Diky za vase nazory!

terezzz_zl
3. zář 2012

Ahoj, to je dost nepříjemné a chápu, že jsi z toho nešťastná. Nicméně bych Ti doporučila dávat mu jídlo v pravidelných intervalech a pokud nesní, nevadí, ale nic dalšího nedostane, prostě až zas bude čas jídla. Hlady určitě neumře a to, že má chuť na sladkosti podle mě spíš naznačuje, že něco zkouší. Dítě si v případě jídla většinou myslí, že matka chce, aby jedno, ale ono je to naopak - ono potřebuje jíst. Myslím si, že pokud vytrváš, tak že to pochopí, hlavně ho nenuť. Jídlo nemá být trestem a taky by mu to mohlo dávat pocit, že má na Tebe bič. Můj synek 27 m taky občas nic nesní, nic jiného nedostane a i se nám stalo, že prostě šel spát bez jídla. Každopádně Ti držím pěsti, ať ho to brzo přejde 🙂

bunicka
3. zář 2012

Jé,tak to je těžké,já bych asi hladovět nenechala.Třeba má jen nějaké období vzdoru. Určitě bych mu nedávala nic sladkého,sušenky ani nic podobného,ale když jí alespon pečivo,pribiňáky a ovoce,tak mu to dávat a trochu obměňovat.Nebo třeba nesnědl by palačinku na slano třeba s měkkým sýrem a šunkou,nebo něco co by ho zaujalo,kdyby to nevypadalo jako oběd?Každopádně držím pěsti 😉

ivca_doubek
3. zář 2012

Ahojky, moje zkušenost je taková že když nechce, tak ho prostě nedonutíš. Náš Matýsek to má doteďka, spoustu jídel nejí jenom proto, že se rozhodl že je nechce, nikdy je ani neochutnal. Nechávat vyhladovět sice zabere pokud jde o nějaký vzdor (když na sladkosti chuť má tak to asi nic jiného nebude 😉 ), ale ani s tím bych to nepřeháněla. Já to vydržela den a půl, po celou dobu nic nejedl, jen jsem nabízela stále to samé. A pak jsem to vzdala. Dávám co mu chutná, dodržuji ale to že pokud nesnědl např. oběd tak až do svačiny nic není. Pokud ano máme po obědě a po večeři něco dobrého, pár lentilek, kousek čokolády, kousek sušenky, pár medvídků - v tom vybíravý moc není 😀... Se svačinami problém kupodivu nemáme, vždy jen s obědem a večeří. (a od té doby, co večeříme rohlík se sýrem a nebo s paštikou, máme problém už jen s obědem 😀).
Jo a není to tím, že bych mu nenabízela jiné chutě, jako miminko do cca. 18ti měsíců jedl dobře a všechno, a pak najednou jako když utne. Prospívá i tak celkem dobře, ve třech letech má 15kg a 99 cm, tabulkový ideál 😀. Občas se mi ho poslední dobou podaří nalákat na něco co doteď nejedl, už si nechá celkem říct a hodně zabírá když něco jí tatínek, to chce okamžitě taky. Neříkám že mu to pokaždé chutná, ale aspoň ochutná - to je u nás pokrok.

berenika39
3. zář 2012

ahoj, oba moji kluci si tím prošli, každý v jiném věku, ale každopádně batolecím...všechno jedli, ale oběd neeee. u druhého jsem to udělala tak, že jsem mu to pár dní vůbec nedávala. Za krátkou dobu se nic nestane, pokud bude mít jiné jídlo, než teplé, v klasické podobě oběda tak, jak jsme na to zvyklé, neboj. Ale přeprat to nejde, podle mě. Dávej mu jíst častěji to, co jí, dostatečně často, aby v rámci dne měl všechno, asi bych nedávala sladkosti, aby si nezvykl, ale týden na ovoci, pečivu, jogurtech , mléku , přesnídávkách a spol určitě vydrží, nebude trpět nedostatkem ničeho, to by muselo být opravdu dlouhodobé. jde o to, aby zapomněl na ten bojkot, protože to zřejmě souvisí s něčím, proti čemu protestuje☹. Je to v hlavě🙂. Chvíli to nech, nemluv o tom, nesnaž se mu vnutit teplé jídlo, a za týden zkus znovu. ten stres tomu nepřidá. Držím palce. určitě se to upraví.

evulka25
3. zář 2012

dala bych na výběr max. 2 varianty jídla (jogurt/ovoce) a když by nechtěla ani jedno, nedostal by nic do dalšího jídla

pejtho
3. zář 2012

U nás je to samé-malé je 13m a poslední dobou s obědy vzdoruje, sní dvě nebo tři lžičky a pak už všechno plive. Přitom na dobroty by chuť měla a toho pribiňáka apod sní v pohodě.
Zkoušela jsem jí i právě nedávat nic okolo, ráno měla mléko, pak dopoledne banán a oběd pak dostala asi po 4 hodinách a stejně ho po pár lžičkách začala plivat.
Takže jsem začala zkoušet různá jídla a mám už vyzkoušené, že polévky sní bez problémy-ale jen čistý vývar a sní k tomu nějaké nudličky nebo knedlíček a trochu mrkve. Maso a ostatní zeleninu plive.
Moc jí baví jíst těstoviny-ale musím jí nechat jíst samotnou, takže udělám těstoviny např. se sýrovou omáčkou, obalím jí plínou a nechám jí, aby se v tom šťourala rukama a krmila se sama-pak baští ukázkově 🙂
A miluje bramborovou kaši, takže dělám hodně tu a občas se pokusím jí tam propašovat i nějaké maso-třeba kousek karbanátku apod. Někdy zbaští bez problému, někdy maso ocucá a vyplivne ven.
Z masa sní takhle jen kousíček, jediné co jí dobře, je ryba.
Snažím se jí to vždycky za týden nějak prostřídat, aby měla od každého alespoň trošičku, ale když už to pak začne plivat a kroutit se u toho, tak vím, že to nemá cenu. Prostě už pak do dalšího normálního jídla nedostane žádnou mlsku, i když se za chvíli natahuje po piškotech apod. Dostane pak až odpoledne jogurt s ovocem.

Můžete zkusit jíst jinde než u stolu, jestli mu vadí, že vidí talíř. Dejte jídlo do mističky, nechtě ho, ať baští sám. Zkuste to u televize, s knížkou. Myslím si, že párkrát se nic nestane, když nebude s jídlem sedět u stolu.
Jsou to sice opičárny, ale chce to přijít na jídlo, nebo způsob podání, který malému bude jakž takž vyhovovat.

dana3262
3. zář 2012

Nás má taky obdobi, ze nejí. Nesni jídlo a ja mu pak dám az to dalsi, ale jemu to vubec nevadi a zas do toho jen dloubne. Trápila jsem se tim, ale uz se to opakovalo několikrát, tak kdyz to tak je uz 3.-4. den, dám mu 1-2x lahvicku s UM. Nejdriv jsem si rikala, ze nad plným talirem nikdo hlady neumrel, ale on fakt nejedl a nejedl..

granda
3. zář 2012

a jíš s ním?? vidí tě také jíst?? to jsem tady nevyčetla, je to malá opice a i opice dělají co dělají velké opice, tak bych mu ukázala, jak se jí a jak mě to chutná. mě sice dítě čeká od listopadu, ale při hlídaní dětí to zabíralo a také se jim lépe jí, když se z jídla udělá super společná chvíle, než chvíle, kdy se na dítě křičí a mračí dospěláci...

pavcza
3. zář 2012

Také míváme období, kdy nechce hlavní jídlo, ale sladkosti, jogurty, lipánky apod. ano. nejhorší to bylo kol 13-14 měsíce, kdy opravdu snědl minimum, byl hubenej a měl nedostatek železa, v tu dobu byl ještě i kojenej a dr. mi doporučila kojení už nechat, že bude lépe jíst maso-zeleninu, dostal kapičky železa a přestala jsem kojit a v tu dobu začal baštit, až jsem zírala. Ale období nejezení se zase vracely, ale byly to opravdu jen úseky, teď tedy jí nejradši vše rukou i polívku a omáčky 😀 Nejčastěji tedy nejí, když rostou zuby, ale i když nerostly. Ale taky jsem hladovět nenechávala, když snědl aspoň ten jogurt nebo ovoce, tak jsem mu ho dala.

dezyre
3. zář 2012

ahoj, bohužel tě moc nepotěším. Staník býval velký jedlík. Když jsme v půl roce začali přikrmovat, tak vždy snědl plnou porci kaši, plnou misku všeho, ale od jeho roku a půl jsme začali bojovat s každým soustem, dokud jsme neudělali kompromisní režim pro nás oba. Např. Staník nechtěl snídat, jednou si kousl do chleba a bylo po snídani - byl najezený až do oběda. Samozřejmě mě to trápilo, stejné důvody jako ty - nedostatek vitamínů a pocit, že bude mít prostě hlad, ale zase na druhou stranu jsem ho nechtěla rozmazlovat tím, abych kolem něj s jídlem skákala, kdy on si řekne. Takže jsme snídaně vyřešili tak, že snídá jogurt a k tomu si pak zakousne kousek suchého rohlíku, případně piškoty. Říkala jsem si, že to může být také tím, že prostě ráno nemá chuť na namazaný chleba nebo rohlík, tak budiž. Obědy mě dlouho ale dlouho odmítal. Chvíli mě trvalo, než jsem přišla na to, že je prostě po mě polévkový. Oba musíme mít polévku 😀 Takže máme denno denně nějakou polívečku, samozřejmě nechybí ani vývary, pořádně husté s kopou masa, těstovinek a zeleninky, zeleninové, bramboračky, pohanková, luštěninové, uzené, prostě desítky druhů polévek. A co, proč bych ho nutila do druhého jídla, když v té polévce má vše co potřebuje 😉 A zbaští jí dva velké šufánky, prostě jako dospělej člověk. Svačinky dáváme různé, buď ovoce, nebo crosan, případně brumíka s banánem, občas sní i kousek namazaného pečiva. No a na večeři přichází druhé jídlo od oběda 😀 Dobré je to, že Staník miluje ryby, maso, plněné papriky s rajskou a špenát, takže to nikdy nezklame 😀 . Dokonce teď máme období, kdy z jídla vybírá jen maso a chce řízky a přílohu odmítá, ale tak co, příllohou ho dokrmím kdyžtak já 😀 Ono se pěkně čtou rady, prostě ho donuť, ale my jsme si s jídlem opravdu užili své a vím, že to prostě nejde. Já mu to nutila, a když jsem mu sousto vnutila a už to měl v puse, tak se prostě pozvracel, u oběda vyzvracel i jogurt co měl na snídani. Těžko říct, jestli dítě zkouší, anebo se mu to fakt ekluje, jak se tak říká. Ale teď už můžu říci, že po třičtvrtě roce boje s jídlem máme snad částečně vyhráno, protože už jsme si udělali režim, se kterým jsme spokojení oba dva 🙂 Držím pěsti, ať si najdete co nejdříve také svůj kompromis, anebo ať se Vám baštění zlepší samo 🙂 Ještě mě napadá, jestli nebyl malej nemocnej. Staníkovi ty boje s jídlem tak trochu začali u angíny, pak se to jen a jen zhoršovalo 😖

lukza
3. zář 2012

to je jen období mi to taky měly že jídlo nechtěl jen kokina a nenutila sem nechceš odnesla sem to a bylo to a taky me se snažila mu s jídla udělat legraci jako že dostal třeba chlebíka a já vykrajovátkama mu s toho vykrájela medvídky a vláčky a jak pak baštil a jen sem to položila a řekla když budeš chtít vemsi a on si pak bral a na oběd třeba polevku a at si do toho dělá rohlíčkem lodičky a pak je zbaští taky to pomohlo ale hlavně klid a když nebude chtít nenutit ale určitě nedávat žádné bombony prostě je na pár dní odbourat uplně

andy80
3. zář 2012

Koukám, že jsi těhotná. Nemůže to být jen vzdor, tuší, že přijde do rodiny někdo další a tak na sebe upoutává pozornost. Dětem do hlaviček nevidíme. Zkus měsíc, dva vydržet. Zkoušej dávat jídlo, každopádně ho do jídla nenuť a určitě bych vynechala mňamky. Uvidíš, jestli se to za pár měsíců srovná, věřím, že ano. Každé dítko si projde obdobím nejedení, i velcí jedlíci. Taky jsem si tím s oběma dětma prošla a dneska jedí oba za dva, až je musím krotit, aby se mi nevypapkaly 😀.

Jinak ten kompromis jako píše dezyre může fungovat, ale jen do doby než vleze dítě do školky, pak se nenají a ve školce je přece celý den. Kamarádky malej ve školce nejedl nic, ani svačiny, obědy, prostě nic. Občas snědl krajíček suchého chleba a to mu vydrželo od sedmi do tří. Jenže kamarádka dělala velkou chybu, hned ze školky vzala malého na párek v rohlíku nebo něco podobného a okomentovala to slovy, no když celý den zas nic nejedl. Donutí to to dítě potom jíst? Nedonutí, protože ví, že odpoledne dostane to, co má rádo.

monare
5. pro 2012

Co dělat? Mně malý někdy nechce jíst taky oběd...a to co nezná, ani nezkusí... ☹ Pořád dokola : rohlíky, sušenky, burizony, sem-tam pribináček, jogurt, termix, někdy i ten oběd, ale polévku ani vidět...a to nechce jíst ani ovoce, ani zeleninu..jak ho to naučit jíst, když nechce ochutnat to, co nezná???? Šílenéé. Nechat hladovět? Co pak vařit?

lazzymae
10. led 2013

Taky máme problém cokoli pořádného do dcerky dostat zřídka kdy sní aspoň ten oběd na snídani vždycky sní termix, na svačinku jablíčka nakrájená nebo banán, oběd někdy se podaří dostat do ní polívka a někdy jenom druhé a někdy nechce nic. Taky z toho začínám šílet už mi dochází nápady co jí dělat k obědu a k večeři, krupicovou kaši odmítá, tak samo i pudingy nebo ovesné kaše a odmítá i jakékoli pečivo občas sní šunku nebo pár plátků sýra. Nechat jí hladovět když mi nechce jíst nebo jak ji můžu motivovat k tomu jídlo existují nějaké vitámíny co by podporoval apetit ve 2 letech dítěte ? Zkončí tohle období vybíravosti vůbec někdy. Na 2 roky má vyšku ročního dítěte jsem taky malinká ale váha je menší už nevím co jiného ji dávat. Maso místo aby kousala a polykala tak ho žvyká jak žvýkačku a drží je v puse a pak se jimi dusí .Prosím o jakoukoli radu.

ivanka8485
3. kvě 2013

Jsme na tom podobně. Malému je 16 měsíců a z ničeho nic přestal jíst obědy. Do této doby od cca 5. měsíce měl pravidlený režim jídla a vždy snědl vše. Teď sní vše krom obědů. A nezabere nic, nutít nemá cenu, to je ještě horší. Dala jsem mu pár dní pauzu, že jsem oběd vůbec nevytáhla a zkusím dneska. Už jsem zkoušela i udělat masovovu pomazánku, aby měl maso, ale i to mi vyplivne a nadavuje se. Bojím se, aby neměl nedostatek vitamínů. Už jsem uvažovala taky, jestli existují vitamíny, co by to doplnily, hlavně asi železo, i když má ho v UM, toho vypije tak 500 ml denně, tak to by snad mohlo pokrýt, nevím. Jestli to tak půjde dál, tak to řeknu doktorovi na 1,5 leté prohlídce, jestli potřebuje vitamíny dodat nebo ne... Jsem z toho taky nešťastná, protože je to jen v jeho hlavě a ten oběd chybí, je vidět, že není tak dobře najezený, jako když obědval... :(

blak
3. pro 2013

Ahoj. Mám 7m syna. Začal jíst na 5m kaši /nutrilonku vanilkovou nebo rýžovou/, na 6m zeleninové obědy /vařím je sama a všechno bylo ok. Před pár dny jsem mu koupila již kaši od 6m - už není k sehnání bez příchutě, takže piškotová apod/, odpoledne ovoce /banán, jablko/ a od té chvíle odmítá jíst zeleninu, kterou dosud jedl rád. Asi si zvykl na sladkou chuť ovoce i kaše a zeleninu bojkotuje. Brečí, dáví se. Nenutím, když už mu nic nedám, tek řve dokud nedostane mlíko - Nutrilon /mimochodem také sladké/. Když ti výrobci dělají mlíko i kaši sladkou, sladké je i ovoce, tak jak mám naučit dítě, aby mělo rádo zeleninu, která není ani sladká, ani slaná. Kamarádka takový problém nemá. Její dvojčata jedí totiž jako kombajn a snědí cokoliv jim předloží. Máte nějaký fígl jak prcka oblafnout? díky

spinkackovi
12. pro 2016

Ahoj, mám syna 22 měsíců a pořád ho kojím - 1) mám strašně moc mlíka a při odstavování mám záněty; 2) syn je hrozný závislák na prsu. :D Problém je, že mi nechce skoro nic jíst, jen to mm. Nehubne, ale už 4 měsíce nepřibírá a jsou dny, kdy nejí fakt vůbec nic. Vyvařuju a chystám vše možné v barevných kreacích, nabízím mu ze svého talíře a nic. Výjimečně sní sušenku, přesnídávkovou kapsičku nebo si 3x kousne do suchého chleba (namazané pečivo nejí) nebo do topinky s česnekem. :D Už fakt nevím co. Starší dcera jedla taky mizerně, ale až taková hrůza to nebyla. Je to důvod k řešení s doktorkou? Máme takovou trošku hrotičku, tak kluka nechci zbytečně stresovat.

jendaj
12. pro 2016

Ahojte děvčata. Moje dcera čtyři roky papala krásně do osmnácti měsíců úplně všechno a pak začala taky stávkovat, ale néže by nesnědla celý oběd, ale začala si vybírat. Jednu dobu nechtěla maso, pak zase chtěla všechno suché a podobně. Vyřešilo se to tím, že jsme jí řekli, že papat se musí všechno, jak maso, příloha a šťáva a jestli né, tak nedostane žádnou dobrůtku. Pár týdnů stávkovala dál a pak to šlo. Zjistila, že když spapá všechno, tak má pamlsek jistý. Akorád syrovou zeleninu, tu do ní nedostanem ani heverem. Třeba to jednou příjde. Tk držím palce. CHce to vytrvat a neustoupit.

milejka
12. pro 2016

I já mám svoje zkušenosti s tím, že mě dítě zkrátka stávkovalo s jídlem. Radila jsem se s dětskou doktorkou, ta mě řekla, že se počítá každá lžička co sní. Měla jsem ho nechat a hlavně nic necpat násilím a nutit, to bylo jen horší.Časem to přešlo samo. Držím pěsti 😉

spinkackovi
12. pro 2016

@jendaj No jo, ale malý nechce ani tu dobrůtku :D Je nejšťastnější, když nemusí jíst vůbec nic. ;) Když řeknu, že teda nepůjdem ven, tak mu to nějak zvlášť nevadí. Jedině když mu řeknu, že nebude mlíko, tak to je naštvaný, ale stejně do něj nedostanu nic 😈

jendaj
12. pro 2016

Ahoj spinkáčkovi. Myslím, že problém bude to kojení. Je na to zvyklý a nic jiného nechce a nebude jíst. Je to pro něj pohodlné a zasytí ho to. Možná bych zkusila pár dnů ho k prsu nedávat i přezto že budou hysteráky. Bude to psychicky náročné, ale zkus to. Co se týká mléka, tak já měla mléko ještě do letošního května, ale kvůli lékům, které jsem musela osm měsíců po porodu začít užívat, jsem musela malou odstavit, ale mléko mi zůstalo. Vykřičela jsem si u gynekologa prášky a bylo po starostech. Každá závislost se špatně odbourává a to platí i u dětí. Myslím si, že čím déle to budeš odkládat, tak to bude jen horší. Držím palce.

spinkackovi
12. pro 2016

@jendaj Ahoj, jaké prášky jsi prosím měla? Já jsem měla Dostinex a nepomohl. Měla jsem už 9x mastiditu z toho 6x antibiotika...

ivular
12. pro 2016

@spinkackovi No a jak je na tom hmotnostně? Je hodně hubený? Já jsem syna kojila prakticky plně do dvou let. Snědl naprosté miminum - možná ani ne to, co popisuješ. V těch dvou letech ale vážil snad 17 kg, takže opravdu žádný problém😅
Nechávala jsem to na něm - brala jsem to jako nezúčastněný pozorovatel, prostě jsem si říkala, že jsem sama zvědavá, kda dlouho mu to MM bude stačit. No a světe div se, po tom druhém roce začal být ochutný jíst příkrmy víc a víc.
Kojila jsem do 4,5 let a mít další dítě, postupovala bych stejně. Teď mu bude už 6 let a má výbornou imunitu (antibiotika ještě neměl, žádná nemocnost ani při nástupu do MŠ). Věřím, že i za to vděčím tomu intenzivnímu kojení.

spinkackovi
13. pro 2016

@ivular Tak to je skvělé slyšet, že nejsme jediný takový případ 🙂 Pro širokou rodinu jsme za exoty, tady všechny děti nejpozději v roce vyfasovaly flašku a nazdar ;)
Malý váží 13,5 kg při výšce 89 cm. Doktorka se naposled tvářila, jako že OK. Koukala na mě (vážím asi 45 kg) a říkala, že je to v pořádku. Manžel je také velmi hubený.
Ještě se tě zeptám na dvě věci - jak jsi zvládala noční vstávání? Malý se mi budí co hodinku - hodinku a půl a já už jsem z toho vyčerpaná. Za poslední 2 roky jsem nespala déle než hodinku v kuse.
Jak jsi to měla s imunitou ty? Je fajn slyšet od někoho reálného, že dlouhodobé kojení fakt pomohlo. Rodina mi tvrdí, že je to povídačka. Je fakt, že náš malý zatím (KLEPU) nemocný nebyl vůbec! Zato já jsem nemocná pořád. Možná je to i tím nedostatkem spánku. Za dobu, co kojím, jsem měla 7x antibiotika, z toho 6x na zánet prsu :( (takže to není zrovna super, protože to pak pije i malý)..Brala jsi nějaké vitaminy?
Děkuju!

jendaj
13. pro 2016

@spinkackovi To se Ti musím omluvit, nemám dobrou paměť na obličeje a ani na názvy prášků, které užívám jednorázově. Moc mě to mrzí, ale zabraly.

ivular
13. pro 2016

@spinkackovi Jsem ráda, že jsem Tě potěšila;)
Noční vstávání - syn spal od porodnice se mnou v postli, takže kojení jsem absovovala ve spánku;)
Moje imunita - no tak to je kapitola sama pro sebe. Já jsem totiž měla poruchu imunity (jeden imunoglobulin se mi vůbec netvořil), takže jsem musela chodit na substituční léčbu (něco jako transfúze, ovšem nikoliv krve ale pouze toho imunoglobulinu). O mé nemocnosti se s touto výbavou asi nemusím ani rozepisovat.. X-krát se stalo, že jsem měla hnisavou angínu, syn měl celou noc obličej cca 5 cm od toho mého a nikdy to nechytil.

Jen se zeptám, dělali synovi krevní testy? U nás ano a chybělo mu pouze železo (ale ne nějak dramaticky). Prý může ale chybět B12 (ten jediný jsem brala - ale jen zřídka, když jsem si vzpomněla) a pak třeba kreatin (možná i další - nevím). U nás bylo vše OK.

billi
14. bře 2017

Holky, kolik dní necháte dítě nejíst, než to začnete řešit? Myslím tím úplně nejíst, kdy se dítě jídla ani nedotkne. Prtě má zásoby, není to žádný hubeňour, ale jsme ve fázi, že jídlo je zbytečnost. Jídla střídám, během dne má 5x na stole různé jídlo a jen ho rozdloube, řekne, že to není dobré a dojí to táta a odjede.

jendaj
14. bře 2017

Ahoj billi. My jsme měli štěstí, že to bydržela někdy den až dva a pak snědla aspoň suchý rohlík se salámem. Teť má čtyři a půl roku a kromě zelí, sýra, zeleniny a másla už jí vše, tak vydrž a snad se to zlepší pa jendaj.