• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky nejedlíků. Máte zaručeně oblíbená jídla?

26. srpna 2012 
Jsou tady maminky jejichž děti prostě nerady papají. U nás se ještě nestalo, že by otvírala sama pusenku a bágrovala. Vždycky jaksi těch 100g zeleniny, ovoce, masa, kaše.... popapáme, ale prostě - je to boj :slight_smile: Pro upřesnění máme 8měsíců. Jo a mléčko nechceme vůbec, to dáváme ve spaní. Ale rosteme :grinning: nevím z čeho :grinning: Nemáte nějaké zaručeně oblíbená jídla dětí? díky
27. bře 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snufi ....ahoj :slight_smile: ,
u nás už to není až tak aktuální, ale synek byl přesně takový.mléko nechtěl snad od 5tého měsíce, ostatní jídlo spíš zázrak když snědl.s pitím taky problém...největší vedra a on byl schopen vypít 2 dcl za celý den...ale, nějak jsme to přežili a dnes už je to mnohem lepší.sice je to pořád drobek, má 3,5 roku a váží aktuálně 14,9 kg :sweat_smile: .
všude se píše, že se děti nemají do jídla nutit, ale mně tenkrát přišlo, že kdybych se fakt nesnažila do něj dostat aspoń minimum, že by prostě nejedl :frowning2: .pravda ale je, že si na to, že mimi málo jí člověk tak nějak zvykne a naučí se s tím nakonec žít :sweat_smile: .
já vyvařovala jako v alcronu :grinning: ...a bylo to houbelec platné :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
ještě jsem slyšela fajn radu...že člověk nemá vařit složité jídla, že to pak víc mrzí, když to dítko nechce.....a taky to zabere víc času :wink: .
27. bře 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@snufi ...recepty určitě najdeš nějaké i tady
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zaciname-s-prikrmy-jake-mate-zkusenosti-tipy/?page=last&post=last&lastref=it
anebo je jich dost i na MMB :wink: ....tam čerpám hodně inspiraci :slight_smile:
27. bře 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ined77 jj díky. Já už mám sice receptů mraky, ale žádný zaručený :o)) Malá má 8 měsíců a má 8,5kg takže žádný drobek to není. Asi jí to stačí. Jen maminka přijde o nervy :o)) než se Karinka napapá :o))
27. bře 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@snufi ..no já věřím, já se taky natrápila...raději ani nevzpomínat :sweat_smile: .
a samotnou jsi ji nechala jíst?....i když...ona je ještě dost maličká....myslím kousky brambor, do měkka uvařené mrkvičky třeba....taky záleží jak je na tom se zoubkama, počtem :grinning: .
víš, že by se tím i zabavila :wink: .
a je něco co má fakt ráda?...kaše, přesnídávka, ovoce nějaké?
27. bře 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@snufi , malej nikdy nechtěl vařenou zeleninu a nejí jí dodnes, i když dostane obalenou cuketu smaženou, tak oloupe jen strouhanku, nejí br.kaši, čočku a z polívky vybírá veškerou zeleninu co tam vidí, jí hodně těstoviny, omáčky, krémovou květákovou polívku, filé, jo a ještě když nechtěl polívky jíst, tak pomohly krutonky (takový kupovaný kuličky) a když nechtěl ochutnat pacholíka, jogurt, tvaroháček, tak pomohly takový ty cereální kolečka (ve Schlecker drogerii je mají už od 1 roku), zeleninu mi teda vařenou nejí, ale syrová mu chutná, tak to tak neřeším, jo a jistota jsou palačinky - jí je buď suchý nebo s marmeládou
26. srp 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek