Máte roční dítě, které odmítá příkrmy a chce jen MM?

haklicek
26. říj 2010

Ahoj,naše Natálka (čerstvě 1.rok) už od 6.měsíce odmítá příkrmy....jakkékoliv.Občas se mi zadaří do ni propašírovat 2-3lžičky a to je všechno.Zamkne pusinku na pět západů a nepustí mně se lžičkou.Ale po prsu by se utloukla.My máme prso vlastně na všechno....uspávání,uklidňování,pití a to jídlo.Prosím jestli máte někdo podobného čertíčka,napište...jestli nejsme sami.Děkuji.

madlis
21. únor 2017

@peggymark ahoj, mam to podobně a maly ma taky 12 měsíců 🙂 začínala jsem s prikrmem nekdy kolem 7.měs, nejdřív to vypadalo, ze to pujde ale po asi 14 dnech zasek. Od ty doby bojuju, byly dny kdy sned i půlku maly sklenky, ale jinak i třeba 3 lzicky a dost. Nastesti mi pribira, ikdyz pomalu. Ale zacala jsem uvazovat o ty metodě "do tlapky", nakonec jsem toho este moc nenacetla, ale kdyz mu dam kaši, tak jen vidí lžičku a rev, dam ho do sedačky, rev. Takze si rano námazu rohlík s máslem, dam na konferencni stolek, maly obchází stolek a u toho mi ukusuje rohlík, popr mu uz i dam kostičky rohlíku na talirek...obejde stolek, zobne si, obejde stolek, zobne si...stolování neresim, hlavne ze neco sní. Obed chce ochutnavat odeme, takze se mi sice vrtá rukou v talíři, obcas si veme kousek těstoviny, vcera mi i ukousnul kouusek králíka (solim malo) a takhle postupne neco sní(taky u konfer.stolku a podporuje). Jo a jogurt jedine Chocensky smetanovy...jak je ze smetany, tak je sladsi. Držím pěsti, okolí se to blbě vysvětluje, ze neji. Jo a prestala jsem ho nutit... moje mamka ma v poznamkach, ze kdyz mi bylo 10 mesicu, jedla jsem zeleninovou polívku pouze kdyz byla prislazena a se sunarem...

hanih
21. únor 2017

@peggymark Dcera je něco podobného. Příkrmy jsme začali dávat v šesti měsících, ze začátku to vypadalo, že to půjde, ale brzy se zasekla a už nechtěla. Nejdřív jsem to nehrotila, prostě jsem nabízela a buď si něco vzala, nebo ne. Pak se trošku rozjedla (někdy v deseti měsících), snědla občas i tu nejmenší skleničku. Ovšem za měsíc zas jíst přestala. To už jsem zkoušela všechno možné, stejně jako vy - domácí, kupované, mačkané, mixované, s MM atd. Nic nepomáhalo. Na roce neměla ani osm kilo, mezi vrstevníky jednoznačně nejmenší a ještě ke všemu hubená. Ve třinácti měsících to vyvrcholilo asi deseti dny, kdy nesnědla vůbec nic, kromě MM. U doktorky jsme v tu dobu byli obden, pokoušela se zjistit, co jí je, a taky hlídat váhu. Proč nejí jsme nezjistili, ale zato jsme přišli na to, že hubne. Takže doktorka nám dala víkend aby se rozjedla a pokud se to nepovede, pošle nás do nemocnice. Naštěstí přes ten víkend trochu jíst začala a i pár deka přibrala. Nicméně pak měla několikrát rýmu a virózu, kdy toho taky moc nesnědla, takže zas moc nepřibrala. Já vymýšlela vše možné i nemožné a nakonec nám pomohla vydírací metoda - pustili jsme na jídlo pohádku a když se jí, pohádka hraje, když se nejí, pohádka se vypne. Je to sice výchovně hrůza hrůzoucí, ale jediné, díky čemu trochu jí. Teď je jí šestnáct měsíců a vypadá to, že jsme se projedli kousek nad osm kilo. Chce to hoodně trpělivosti, jsou to fakt nervy... Držím palce, ať se rozjí!

hanih
21. únor 2017

Ještě dodám, že neustále kojím, ve dne v noci 🙂 MM je jediné, co baští s chutí 🙂

lucinka49
25. dub 2017

Dobrý den chtěla bych se zeptat mala bude mit skoro 10 měsíců ..sice nekohim už dlouho . Delší dobu mi odmítá mliko tak ho do ni dostanu jen vece ale musí byt v polospanku a to tak vypije asi 140 ale i min.i ráno tak vypije a potom dostava jogurt ani tak 150ml ,vppledne mal oběd a to ani sotva 130 a to pokud tam je větší kousek tak to všechno vyblinka . Na svačinu má většinou presnodavku s piskotem . A na večeři kasi kterou ani 150-180 na porci a potom ještě před spaní trochu mlika . Doktorka mi řekla ze je to málo tak nwm co stim dekuji za odpoved 🙂