Máte zkušenosti se Sunarem? Je chutnější než Nutrilon?

monik111
21. srp 2007

Ahojd všichni,
nám šílenej problem.Asi pred týdnem jsme přešly na Nutrilon 2.Předtím jsme měly 1.Jenže mě ted Verča nechce vůbec jíst.Při té 1 to bylo ještě docela v pohodě,ale teď.....Vždycky když jí dám mlíko tak začne řvát a vůbec to nechce. To jen občas vypije tak 100ml a zase řev.Mám pocit,že jí to nechutná nebo fakt nevím.Tak jsem uvažovala zkusit Sunar. Máte s tím některá zkušenosti. Je ten Sunar chutnější?????Nebo stavá se to že dětičky občas u jídla vyvádí???? Ale zdá se mi to dost dlouhá doba.Občas bych to ochopila,ale tohle je fakt často ☹

zofik
24. črc 2009

díky za info magdulenko....ten přechod ti neporadím....

icejane
25. črc 2009

ahojte...a nie sú vaše bábetká nervozne ked nekakajú celý den alebo aj dva?

zofik
25. črc 2009

icejane já ti nevím zda je to nervozita...Vašík můj se kroutí a pobrekává kvůli prdíkům.....jak začnš prdět je to veselejší....

evinkaa
25. črc 2009

icejane: Naše malá kaká taky jednou za dva dny a nervózní nebývá. 😉 Bříško ji už netrápí, ale to je tím, že už má skoro 5 měsíců, víc se pohybuje a prdí jí to samo. 😀 Problémy jsme měli s bříškem pořádný... to jo. Chce to vydržet a časem to bude určitě lepší.

kristinka4m
5. srp 2009

Ahoj Monik111 tak ja som davala malemu asi 3tyzdne Nutrilon ale ten mi nechcel vobec pit tak som dala Sunar a teraz je vsetko v poriadku je ovela sladsi a aj chutnejsi ako Nutrilon je tam aj vetsie davkovanie takze ak ho zacnes davat tak ti babo priberie mne maly pribral za mesiac 1kg dr.bola z toho paf pretoze jej som nepovedala ze som zmenila mliecko.Vyskusaj a uvidis ja si myslim ze mu bude chuti a ked nie tak sa vrat k Nutrilonu ved nestriedas 10UM.Alebo ak tak vydrz este par tyzdov mozno si zvykne vela stastia

balisek
18. srp 2009

Ahojky holky,já ztratila mlíko hned po příchodu z porodnice a tak mi dr.řekla že máme dát nutrilon 1..chvíli to bylo v pohodě,jenže pak se mi začal šíleně kroutit u lahve a plakal třeba i celej den,bylo to šílený,to nám ještě doporučili nutrilon comfort,to bylo to samé až sme se dosali s pláčem do nemocnice a po příchodu domů to bylo to samé..pak nám tchýně řekla že prý hodně miminek špatně snáší nutrilon a koupili jjsme obyč sunar.malej je jak vyměněnej,začal se smát,krásně spinká a vůbec nepláče a ještě super prdí🙂 jen si sem tam ublinkne,ale to má ze špatného odříhnutí a máme zelené hovínko (suńar papá týden,tak snad se čistí že je nazelenalé) byla jsem ted na kontrole a dr. mi začla nutit ten nutrilon zase..to je ten sunar tak špatnej?já nevám,mám strach abych mu neublížila a mám v tom zmatek co je na tom sunaru tak špatného a fakt nevím co mám malému dávat,je mu teprve 7 neděl:( díky moc

evinkaa
18. srp 2009

balisek: Já bych malému dávala to, co mu chutná. Nám taky dr doporučila Nutrilon, ale malé sednul hned od začátku, takže zatím neměním. Jen papáme HA, takže je to příšerně drahý. Od půl roku asi zkusím pomalu přejít na normální Nutrilon.
Každé miminko je jiné a když mu Sunar dělá dobře, proč ho dál nedávat? Nevidím důvod. By mě teda zajímal důvod Tvojí doktorky... 😎

balisek
18. srp 2009

zřejmě má asi dr. s Nutrilonem smlouvu a čím dítek od ní ho baští tím líp,prej za to berou peníze:( pěkně mě to štve, fakt mi nahnala strach ale vidím že Sunar papá hodně dítek tady..za tu dobu co je malinkej doma,nebyl takhle spokojenej🙂kolik stojí HA? my baštili ten sytější nutrilon,protože jsme obříci,no chudák běhěm těch 7 týdnů už prostřídal takovejch mlík,že fakt už chci zůstat u tohodle,aby z toho ještě neměl nějakou polízanici

angel01
18. srp 2009

balisek: já jsem kojila 6týdnů, pak jsme byli na Nutrilonu a v pohodě, ale pak mi ho začal z ničeho nic zvracet a jak píšeš ty, předcházelo kroucení a pláč u flašky, tak jsme koupili Sunar a super, vše v pohodě a Tomísek je spokojený miminko 😀 zelená stolice vůbec nevadí, tu my máme pořád 😉

evinkaa
18. srp 2009

balisek: Nutrilon HA 1 stojí u nás 253,- Kč 400 gramů. Máme to tak na 3-4 dny. ☹ Ještě vydržím do příští poradny a pak se Dr zeptám, ale už ji slyším, že je to lepší pro prevenci kvůli arergiím a tak... Ale když my alergici nejsme... 😒
Jinak čoveče nevím, jestli za to Dr berou peníze, když děti papají Nutrilon. Jak by to dokazovali? Záleží přece na každé mamince, co uzná za vhodné. Navíc všechna mlíčka jsou pro ty prcky dělána tak, aby neublížila, nezáleží přece na značce. 😉 Zkusím teda vydržet do 1.9., to jdeme na kontrolu a převážení a pak Vám sem pisnu, co a jak a jestli mi byl opravdu "vnucován" opět Nutrilon. 😎

zofik
18. srp 2009

nutrilon HA a comfort jsou stějně drahé, bohužel...250 kč a máme ho na 3 dny....ale nám vyhovuje comfort, tak nechci měnit....balisek pokud malému chutná sunar a je spokojený a bříško nebolí, určitě neměň-----jinak comfort prý zabere až tak za 14 dní nasadí na bolení...

bubosek
18. srp 2009

Mě malej nutrilon moc nechtěl a tak málo přibíral no a moje dr. mi doporučila at mu koupím sunar, prý je chutnější. Na sunaru určo nebude nic zlého. Nicméně malému nechutná asi žádné mlíčko, je hold po mě. 😀 😀 😀

renatica
1. zář 2009

ahojky zdravím vás!! Myjsme 5 týdnů bojovali s kojením a občas jsem dávala Nutrilon Ha-ale docela ho plivala často po něm ublinkával! pak se už u prsu tak vztekal ,že jsem odstříkavala aspon 2krát denně a ted už skoro žádné mlíčko nemám takže směle přecházíme na UM,ale už jsme koupili Sunar a ten mu chutná!! jen jsem se chtěla zeptat,nemáte někdo nějaký tip-jak si tu přípravu usnadnit a zrychlit,chudáček si může ukřičet plíce než to uvařím!! A to už mám předvařenou vodu,takže jen přihřívám,ale aby se ten prášek rozpustil,tak to musí být horké a pak to zase chladit!!Nevím jestli to nedělám zbytečně složitě!!
A co si myslíte o ohřevu v mikrovlnce-asi to není moc dobré pro to miminko,co?? Zatím ohřívám ve vodní lázni!!

Prosím poradte,děkuji

hoogy
1. zář 2009

no my mame nutrilon tak neviem ci sa sunar zaraba inak,ale nutrilon sa rozpusti aj v studenej vode a praveze neni dobre ked je voda vriaca lebo sa strascaju z mliecka dolezite zlozky.ja som si hned bezala kupit ohrievac od Aventu a trva to kratsie.ale jedna baba mi pisala,ze drzi vodu v termoska,ktora ju udrzi dost dlho teplu a potom vlastne len primiesava mliecko.v tej mikrovlnke by sa nemalo len kvoli nerovnomernemu ohrevu aby sa babo nahodou neobarilo

renatica
2. zář 2009

hoo-děkuji moc za rady-zvažuju koupi toho ohřívače!! jde tam nastavit i teplota,abys nemusela chladit???

A právě že když dělám sunar a voda není dost teplá,tak mi tam pak zustane takový kus prášku který se nerozpustil!!! A pak musím zase chladit a juuu to je hrůůza-to jsem na to levá jen ja???

evii
2. zář 2009

Ahoj reni,my papame sunar ha asi 4 mesiace,vodu zohrievam v mikrovlnke,dam mliecko,poriadne zatrepem a mliecko sa krasne rozpusti...nikdy som tam nemala ani kusok,co by sa nerozpustil. 😉

renatica
2. zář 2009

evii-ale zase když moc třepu tak se udělá taková pěna,že už se s toho mlíčko neuděla!!Pak to strašně pění!! ☹ Ach jooo,přece nejsem takové tele

renatica
2. zář 2009

Na jakou tepltu ohříváte vodu na Sunar??? Já se snažím 40-50,ale stejně většinou musím chladit

renatica
2. zář 2009

a právě jen na 40 se mi to všechno nerozpustí!! Takže musím 50 minimálně ,dát mlíčko a až pak chladit a malej pláče a pláče ,přes den to ani tak nevadí at si je provětrá,ale v noci je to hrozné

evii
2. zář 2009

no ano,ale ved ta pena sa ti urobi na kazdom mliecku,ked ho potrepes...a ta pena je tam len chvilku,kym maly zacne papkat,uz tam ani neni.

renatica
2. zář 2009

tak zkusím dle tvých rad,děkuji 😉

renatica
2. zář 2009

a můžu se ještě zeptat? na krabici píšou,že co se nedojí se má vyhodit mi malý někdy vypije 120 a někdy 60- a pak třeba 60 vylévám,dodržujete návod?

evii
2. zář 2009

ja dodrziavam,tiez niekedy spapa menej,ostatne vylejem.

wsmoulinkaa
2. zář 2009

ahoj holky...my jsme na nutr-comfort a ok!! jednou jsem z ńěj přešla na sunar a horor 😲 malá brečela u kakání a nešlo ji to, měla zácpu, bolení, kroucení...tak jsme zase přešli na nutr a dobrý. Sunar jsme chtěli že byl levnější ale nevyhovoval. Ale měli jsme prý přejít postupně a ne hned 😒 😉

wsmoulinkaa
2. zář 2009

m malá poje zatím dle tabulky sama...někdy 150ml vypije ale spíš ne...jinak máme 5kg

a aby nebylo v mlíčku ta pěna, stačí nakapat sab-simplex a je po pěně!!! proto se doporučuje! 🙂

kinsen
2. zář 2009

renatica: já také vždy vodu ohřeji v mikrovlnce cca na čtyřicet a pak dám sunar, pořádně proklepu a krásně se rozpustí a tu pěnu potom malého nenechám vypít a také používám antikolikové savičky a ty případný vzduch z mlíčka odvedou pryč 🙂
A také sunar pořádně zavírám párkrát jsem pytlík pořádně nezavřela a hned tak se pak hůře rozpouštěl

renca.k
3. zář 2009

ahojky zdravím vás.
renatico ahojky ,tak koukám ,že jste na UM to nevadí hlavně, že už je malý spokojený. No já ještě kojím,ale musím už také přikrmovat. Dávám nutrilon HA ,ale malej má pořád bolesti bříška nezabírají ani žádné kapičky,tak co jsem si tady přečetla asi zkusím sunar a uvidíme. Jo renďo já to mám také převařené v termosce krásně to drží teplé a jen to pak přiohřeju pár sekund v mikrovlnce musí se to pak pořádně proklepet aby si malý nezpálil pusinku jinak se to může ničemu to nevadí. Mohli by jsme udělat nějaký ten srázek minule jste z Hanďou chyběli 😉 . A co jinak jak ti brouček roste?

renatica
4. zář 2009

Ahojky,tak už taky ohříváme v mikrovlnce a je to znát,je to rychlovka!!
Ahojky Reni,moc ráda Tě po dlouhé době vidím!! 😉 Už máme 4280 g takže rosteme pěkně-vždyt taky papá každou hodinu,si to pěkně vychutnává po 60ml,ale v noci se mi budí jen tak jednou max. dvakrát,takže aspon ta noc je super. Taky nás trápily prdíky,ale když jsme přešli na sunar,tak je to dobrý,včera mi dokonce kakal 5x!!! To se mi zdálo zase až moc!! Občas mu dám trošičku čajíčku a to pak jde zaručeně 🙂 !!! když jsem kojila a pak jsem skusila Nutrilon Ha-tak měl pooořát jakoby průjem,ale ted už je to lepší,akorát ta barva žluto zelená,doufám,že je o.k!! prý se říkávalo,že je to hladové hovínko,ale prý to není pravda ,tak nevím ☹
Noo chtělo by to zase něco domluvit ,než bude zima,aby jsme se mohli uvelebit ,někde venku 😉

Jak to tady pročítám,tak se opravdu potvrzuje to,že když něco sedne jednomu miminku,tak to nemusí sednou i druhému 😵

renca.k
6. zář 2009

to máš Renďo pravdu, no my přešli na sunar v sobotu, tak uvidíme. My jdeme k mudr v úterý tak,jsem zvědavá před 14dněma měl 5360g hrozně nám šmakuje. To se máš ,že v noci jen jednou to mi 2Xa pak kolem 6 ráno :- 🙂 | ,ale hlavně že baští. Jsem zvědavá jak nám sunárek bude prospívat. My baštíme 100 ,tak po 2.5hod. JInak kakáme 1x za den.

lidunka1981
15. zář 2009

ahoj maminky papáme od včerejška sunar a když ho míchám tak strašně moc napění že ani nevim kdy to má malá vypitý. Tak se chci zeptat jestli je normální že tak pění???