Máte zkušenosti se Sunarem? Je chutnější než Nutrilon?

monik111
21. srp 2007

Ahojd všichni,
nám šílenej problem.Asi pred týdnem jsme přešly na Nutrilon 2.Předtím jsme měly 1.Jenže mě ted Verča nechce vůbec jíst.Při té 1 to bylo ještě docela v pohodě,ale teď.....Vždycky když jí dám mlíko tak začne řvát a vůbec to nechce. To jen občas vypije tak 100ml a zase řev.Mám pocit,že jí to nechutná nebo fakt nevím.Tak jsem uvažovala zkusit Sunar. Máte s tím některá zkušenosti. Je ten Sunar chutnější?????Nebo stavá se to že dětičky občas u jídla vyvádí???? Ale zdá se mi to dost dlouhá doba.Občas bych to ochopila,ale tohle je fakt často ☹

julyb
17. říj 2008

Alishia: boli sme dnes na gastre, doktorka vybavená cez známu, pozrela Matúška, povedala že je ok že je vela detí čo majú tieto prdiace problémy, zmenila ale kvapky amlieko: Sab simplex a Nutrilon Low Lactose, tak skúsima uvidím. Ona hovorila ze mozno mu treba znížiť obsah laktózy, treba to vyskúšat no a ak to nezaberie tak sa s tým zmierim a este mi vravela ze masírovat bruško nielen krúživo ale riadne aj do hlbky, tak uvidím.Vy sa ako máte?

lalupa
26. říj 2008

kto pouzivate sunar, co znamenaju tie 6 a 12-ka premium?
ak chcem prejst na sunar este pred 10m, ktory dat, ten od 4m alebo ten premium od 6m? a mam postupne primiesavat zopa odmeriek do terajsieho UM? dik

junovka
26. říj 2008

lalupa, tie 6 a 12 premium znamena, ze mlieko s oznacenim 6 sa dava, ked dieta ma uz 6 mesiacov, a 12 znamena, ked dieta ma uz 1.rok/12 mesiacov/.Ak davas Premium , tak prejdi na 6-tku premium.Ano, robi sa to postupne.V kazdej jednej davke davaj o jednu odmerku viac toho, ktore chces, aby papalo a menej o jednu odmerku, ktoru chces vyradit. 😉

markytkaaa
26. říj 2008

U nás se baští Sunar a Hami ... ale je fakt, že mlíčko už mu nestačí, takže vesele baštíme zeleninku 🙂

slaavka
27. říj 2008

prosim Vas o radu,odkedy malemu davam nutrilon comfort,kaka tak raz za den,ale je to hnacka,proste velmi riedka stolica..myslite ze je to nejaky problem?

elly111
27. říj 2008

slaavka my papame nutrilon 1 /zeleny/ od 2tt a to je normalne ze je to riedka stolica, ako prazenica

slaavka
27. říj 2008

ved hej,ked papal predtym sunar,tiez mal stolicu ako prazenica,ale odkedy davam tento nutrilon comfort je to uplne hneda a velmi riedka hnacka,preto sa obavam..

junovka
27. říj 2008

ak je to hnacka, ako opisujes, tak zrejem mu asi nevyhovuje to mliecko.Ako ho davas dlho a koli comu ste zmenili?

elly111
27. říj 2008

aha tak potom ma napada otazka ako junovku

junovka
27. říj 2008

elly, my sme v podstate tiez papali Nutrilon od 3 tyzdnoch a nikdy sme nemali prazenicku 😕 ....normalna stolica bola parkrat za den 🙂 😉

elly111
27. říj 2008

junovka hmm tak asi vsetky moznosti su ok, ak je babatko spokojne 😉 , vy ste mali normalnu formovanu stolicu?
My mame raz za 24hod prazenicovy typ 🙂

lalupa
27. říj 2008

junovka,dik, len nechapem ,preco to tak vyclenuju a este aj gramaz je mensia u tych premium...
ako dlho trva prechod na ine UM?

ninaa
27. říj 2008

Slavka, my mame to iste, riedka hneda stolica. Ale N Comfort nam pomohol na koliku. 3 mesiace sme skusali vsetky mozne kvapky a az zmema mlieka pomohla. Ale tiez mam blby pocit z tej stolice. Inak drobec je konecne kludnejsi a netlaci stale. M y sme mavali predtym zapchy. A vy preco ste presli na toto mliecko?

junovka
28. říj 2008

lalupa, nerozumela som, ako mas na mysli, ze vyclenuju?Co vyclenuju? 😕 😅

V podstate prechod na na ine UM mlieko robis dovtedy pokial mas este to stare mliecko, teda aspon som to robila ja, ....ved skoda by bolo ho vyhodit, ked neni problem, nie?Ale, ak by bol problem v prechode, tak max.2 dni 😒

Elly111, ano mala sme normalnu formovanu stolicu 😉

welinka
16. únor 2009

Ahoj holky, mam skoro 3mesicniho chlapecka, ma silene koliky, byly jsme do vcrea na nutrilonu comfort a vcera presli na sunar. Prosim holky kdo pouzivate sunar 1 jak to pripravujete at tam nemate tolik bublina peny? to z nutrilonu neznam... dekuji moc 😒

sylvar
16. únor 2009

weli, dělá to sunar i později, já rozmíchám v teplé vodě a pak naředím studenou, pěna se sice udělá,ale ne tolik, jako když míchám z vlažné akorát vody 😉 anebo seberu lžičkou tu pěnu než dám malé pít 😉

evikuu
16. únor 2009

welinka-HERO BABY od výrobce sunaru je moc dobré-okolo 320kč 800g seženeš a od 4m má probiotoka a prebiotika jako jediné mlíčko na našem trhu.Pokud Vás trápí koliky tak bych šla do něj-nejdříve jedničku na ten měsíc ať se naučí a pak 2 a tam už je toto unikátní složení.Takhle jsem přešla z HA beby a moc nám chutná 😀 a koliky OK

berenika39
16. únor 2009

welinka: tu pěnu spolehlivě odstraní za vteřinu Sasimplex, do každé lahvičky 10-15 kapek. Nevím, jestli ho na koliky používáte, každopádně neškodí, může se používat dlouhodobě, v trávícím traktu jim právě takhle odourá nahrmaděný vzduch. Dávám ho do mléka i ted, v půl roce, pomáhá. Až sunar protřepeš, nakapej tam a sama uvidíš, jak to funguje.

berenika39
16. únor 2009

...jsem se přetukla, kapky jsou SAB SIMPLEX....omluva

lalupa
19. únor 2009

papate niekto sunar premium? my sme vyskusali bananovy-je moc aromaticky, mliecny je ok, este je vanilka, ta ma nejako nelaka, no hlavne ma zaujima kakaova prichut. Mate ju niekto odskusanu?

lalupa
20. únor 2009

nik nepije kakaovy sunar? 😕

andykov
15. kvě 2009

Holky nevíte jestli je sunar chutnější než nutrilon? My dáváme comfort, ale má po něm hodně řidkou stolici skoro do zelena a obden. Navíc moc toho nevypije, průměr tak 70ml 6-7xdenně. Tak jestli by ji třeba nerozbaštil..

verzel
15. kvě 2009

Andykov - jak pro které dítě, chce to vyzkoušet. Osobně bych řekla, že sunar msuí být lepší, nutrilon strašně smrdí a sunar je i sladší, což děti rády, ale....doktorka mi poradila zkusit sunar, protože malá odmítá po 2,5 měsících nutrilon, který má od přechodu na UM ( jiné jsme ani nezkoušeli ). No a naše Áňa ani sunar nechce...

Páchne ta stolice kysele a je táhlá a vodnatá ? Zkoušela si normální nutrilon, nám třeba vyhovoval víc než HA. Přibývá malá na váze ?

Aňulka teď pije v 6.měsíci skoro stejně okolo 70 ml, hlavně přes den.....zachraňuje nás večerní kaše, jinak by byla somálská princezna 😀 😀 😀 😀

Klidně můžeš ten sunar zkusit, prostě jí místo nutrilonu dej rovnou sunar, když se chytne máš vyhráno. My budeme dál zkoušet co jí zachutná.

fim
15. kvě 2009

Andy, myslíš, že to množství je malé? My už teda Nutroš jedničku nepijem, tak nevím, jak byla ta tabulka, ale podle odhadu bych řekla, že na jeden měsíc to není zas tak zlý - vždyť byla maličká a je to čerstvoušek. My měli toto množství sice předepsáno při ochodu z porodnice a stejně nám nestačilo, ale taky jsme vážili přes 4 kila a jsme jedlíci doteď. 😉 A některé dětičky obecně papjí míň. Důležitý je, jak malá přibírá. Já bych s tím střídáním mlíček úplně tak nechvátala. 😎

rrenatkaa
17. kvě 2009

Ahojky, chci se zeptat. Mám dvouměsíčního synkaa jsme na Bebě 1 H.A Premium. Zatím nám ji papá normálně, ale máme problém s kakáním.Kakáme jednou denně, a občas musíme použít teploměr. Zkoušela jsem přejít na Nutrilom comfort, že prý pomáhá při potížích s trávením, ale po rozdělání mi děsně smrděl. řekla jsem si, že mu snad nebude vadit, ale nechtěl mi to papat, tak jsem se vrátila zpět na Bebu. Vím, že se to nemá střídat, ale chci ještě zkusit Sunar. Dětem prý chutná, ale mám strach jestli potom nebude zabetonovaný. A jak často Vám kakají po UM a pokteré značce. Díky

lenkazdenek
17. kvě 2009

Lalupa-my pijeme ochucené sunary-všechny nejvíc jí chutná banán a vanilka ,ale kakaovej pje taky,akorát jak už pije z hrnku tak to máme po oblečení 😒

simounah
17. kvě 2009

Tak my jsme dávali nejdřív nutrilon normální - kadil po 2 dnech, tak jsme dali comfort, ale taky ho nechtěl jíst. Fat děsně smrdí - ani se mu nedivím. A u Nutrilonu ještě dost blinkal a nad ránem se budil prdíkama s pláčem. Pak jsme zkusili Sunar premium - ten mu chutnal moc, ale kadil až po 4 dnech a s velkým úsilým jen s trubičkou.Tak jsme zkusili Hero Baby Lactum - chtuná mu a kadí taky každé 2 dny, ale bez nějakého tlačení a velkého úsilý jako před tím. Nad ránem se někdy zbudí prdíkama, ale bez pláče - poprdí si a už se směje. Tphle mléko mu asi vyhovuje zatím nejvíc, ale bohužel se přestává vyrábět. Takže nám Sunar neseděl a já ho tak chtěla dávat - klasika no. Snad až bude starší už to bude jedno jaké mléko.

simounah
17. kvě 2009

Na ochucené Sunary už se taky těšíme 😉 , ale to je až od půl roku a roku.

zilkojc
19. kvě 2009

Ahoj holky, tak po koníku pátrám, kdo má jaké zkušenosti s mlékama a koukám, že tu toho moc není.
Já mám 5ti týdenní holčičku a jsem od začátku bohužel bez mléka. V porodnici nám dávali BEBU tak jsme s ní pokračovali i doma, ale chuděra taky nemohla kakat a s pomocí trubičky ze sebe dostala pár králičích tvrdých bobků. Tak jsme přešli na Sunar s tím, že když chystám množství vody na mléko (90ml), tak dávám max 1/3 vývaru z ovesných vloček a malá krásně kaká až 3x denně. Je jak průtokáč. Teď akorát jsem jí v dobré víře koupila Sunar Premium a po něm mi blinká strávené mléko a strašně to smrdí. Takže se musíme vrátit na Sunar 1. Ještě jsem koukala na Hami 1 (je méně tučnější), ale skoro nikde ji nemají, že se málo prodává. Nemáte někdo zkušenost?

andykov
19. kvě 2009

Holky, já teda ještě do toho sunaru nešla. v pátek jsem testla hipp, je probiotický, ale hustší. no, moc ho nechtěla, i když mě osobně chutnal víc než ten comfort nutrilon. my po něm nijak problémy nemáme, jen teď paradoxně začla mít zácpu a jednou za 2dny musím pomoct rourkou nebo by se utrápila a utlačila 😖 tak možná zkusím i ten sunar ještě, ale nejdřív tak příští týden, ať ji moc neplácám.
sníme denně tak 400-500ml. je to ta nejnižší dávka. má 3 a půl kila teď, ale každý mimčo prý si tu svoji dávku určí samo, tak pokud neřve hlady a aspoň trochu přibírá, tak to nebudu řešit.
zilkojc, jsem slyšela, že ten vývar je dobrý, ale mívají prý po něm bolení 😒