Máte zkušenosti se Sunarem? Je chutnější než Nutrilon?

monik111
21. srp 2007

Ahojd všichni,
nám šílenej problem.Asi pred týdnem jsme přešly na Nutrilon 2.Předtím jsme měly 1.Jenže mě ted Verča nechce vůbec jíst.Při té 1 to bylo ještě docela v pohodě,ale teď.....Vždycky když jí dám mlíko tak začne řvát a vůbec to nechce. To jen občas vypije tak 100ml a zase řev.Mám pocit,že jí to nechutná nebo fakt nevím.Tak jsem uvažovala zkusit Sunar. Máte s tím některá zkušenosti. Je ten Sunar chutnější?????Nebo stavá se to že dětičky občas u jídla vyvádí???? Ale zdá se mi to dost dlouhá doba.Občas bych to ochopila,ale tohle je fakt často ☹

pitrska
4. dub 2008

Ahojky taky mame sunar od malinka a v pohode sem snim velice spokoje spis moje mala meli sme snad vsechny druhy a zustali u Sunaru

petulienka
4. dub 2008

Ahojte,

my sme po vyskusani mliek od Beby, cez Nutrilon, France Lait atd skoncili nakoniec na Sunare. To mu chuti najvica a teraz uz aj s prikrmamy zaciname pomalinky davat Sunarku . ryzovu... a chuti mu velmi (klop, klop) Takze ja mam so sunarom len dobre skusenosti. A chuti sladucko, co sa o bebe a nutrilone povedat neda, boli akesi horke.. ble... este teraz mi beha mraz po chrbte ked sme to s manzelok ochutnavali... jasne ze to malemu nechutilo, ved to bolo ble.. 🙂 no a francuzske mlieko bolo zasa strasne mastne, z toho bolelo maleho brusko velmi. Tak Sunar je Sunar, odchovali nas na tom nase mami, takze stara dobra klasika... a treba vyskusat, a potom ostat pri tom co mu najviac chuti... juj, chvalabohu to uz mame za sebou 🙂 dufam..
😉

console
10. srp 2008

Ahojda, holky, a jaky sunar bych mela dat, kdyz mam mesicni holcicku? Doted jsme na Nutrilonui Comfort-zatim jen 2. tyden, ale ma zacpu, vykajdi se jen 1x denne a jeste s mou pomoci. Tak nevim, jestli jeste cekat, zda se to zlepsi nebo dodelat pikslu a zkusit Sunar? Diky

lencici
10. srp 2008

console u nás taký stav s kakním trval asi tak 3 mesiace ja som bola zúfala a doktorka mi vždy vravela že je to bežne u detičiek ktoré papaju umele mliečko. Potom to prešlo ale dosť dlho ma to trapilo...

lenkazdenek
10. srp 2008

my byly od malička na nutrilonu,ale okolo 7 měsíce ho odmítala pít ,maximálně ještě ze sušenkou,odzkoušela jsem i Hami,ale po 2 dnecj ho nechtěla,tak sem cinkla doktorovy atd 🙂

sasenka
11. srp 2008

my do roka Nutrilon a problemy sm e nemali žiadne, a od roka Sunar - kvoli cene. Nutrilon je neúnosne drahý. A rozdiel ani nevidím, lebo malý už papá všetko, aj mliečne výrobky, ovodie, upravenú našu stravu, takže na mlieko už nie je výlučne odkázaný.
A nam zapekalo z BEBA

kraste
11. srp 2008

ahoj holky, já mám pro malou nutrilon HA 2 a v pohodě. Z 1 mi krásně přešla na tu 2. Zkoušela jsem i bebu, ale po ní se malá nemohla vykadit, tak jsem přešla zpátky na nutrilon a v pohodě. Dávám jen HA, protože manžel je alergik, tak radši, aby malá nebyla po něm.
miquel: ani voda se nemá ohřívat v mikrovlnce. Mikrovlnka ohřívá nesouměrně, tak se může i popálit. Já mám taky převařenou vodu a tu mám v ledničce a když potřebuji, tak ji dám do ohřívačky a je to. A nebo když někam jdu ne celý den,t ak tu převařenou vodu mám v termosce.

svoma
11. srp 2008

Monik111,my byli na Nutrilonu a pár dní před ukončeným pátým měsícem jsme najeli na Sunar a vpoohodě. Přijde mi lepší i v tom,že má příchutě,že se může střídat,aby se ho nepřejedla,jsem naprosto spokojená. 🙂

sasenka
11. srp 2008

mlieka sa dieťa nemože prejesť, je to do 3 rokov základná potravina, ja by som do roka asi príchutené mlieko nedávala.

svoma
11. srp 2008

Já dávám banánový Sunar premium od ukonč. 6. měsíce.,střídám ho se Sunarem plus.

ivulinda
11. srp 2008

my jsem dávali Sunar plus,ale ted je nový Sunar banánový tak ten ted dáváme!!!a malé moc chutná 😀

svoma
12. srp 2008

Ahojky,jestli máte poblíž Tesco,tak tam mají hodně slevněný Sunar plus a Sunar premium banánový. 😉

martina.d.
12. srp 2008

Ahojte, ja som pri dcérke používala nutrilon od začiatku, stratila som mlieko. Syna som pol roka kojila a tiež mu teraz dávam nutrilon, my sme s ním veľmi spokojní (teda aj kvôli tomu, že sme s ním nemali žiadne problémy). A ak máte blízko rakúsko, tak viete, že tam stojí 10 eur a u nás 449 Skk. Takže rozdiel 150 Skk na krabici. A taktiež sa oplatí v maďarsku, rozdiel na krabici 80 Skk.

lukyam
12. srp 2008

Ahojte,viete my poradit?maly ma 4a pol mesiaca,vazi uz skoro 8kg,je plne kojeny,ale posledne dva tyzdne sa v noci budi kazde dve hodky na hlad,cez den je to v pohode,kazde 3-4 hodky,rozmyslam nad prikrmom vecer pred spinkanim,ale neviem cim?zajtra ideme na kontrolu k detskej,tak ta nam urcite napise Nutrilon,ale kazda rada je dobra. 😒

svoma
12. srp 2008

Lukyam a co zkusit dát mu na noc kaši? 🙂

lukyam
12. srp 2008

Skusim,uz aj chlap navrhol,ale aku na zaciatok? 🙂

svoma
12. srp 2008

Nejlepší na začátek je rýžová. Ale asi jí spíš zkus prvně přes den,já jí dala malé na noc a nesedla jí,bolelo jí bříško,celou noc se kroutila a plakala. Ona mi vůbec kaše nechtěla,začala je jíst teprve až teď. Můžeš si vybrat mezi kaší mléčnou a nemléčnou. 🙂

lenkazdenek
12. srp 2008

LUkyan, začíná se obyčejně rýžovou nemléčnou kterou můžeš udělat u mateřského mléka 😉

sasenka
12. srp 2008

Lukyam, Nutrilon je absolútne nevhodný, ved maly ti krásne priberá, načo ho dokrmovať UM, ked maš evidentne mliečka dosť.
Ale skus tu ryžovú kašu, čistú zamiešať do teplého MM, ak to nepomože, nie je to budenie hladom, ale skor sa malý mení, je čulejší, alebo začínajú svrbieť zúbky. A bez mliečka proste nevie zaspinkať.

misakulicka
12. srp 2008

měli jsme od 3.měsíců Nutrilon -en se mi zdál , že se špatně rozpouští a malej po něm dost blinkal-tak jsme zkusili sunar a bezva!

tamia
12. srp 2008

monik111,
to by malá už mohla papať aj nutrilon 3?

lukyam
12. srp 2008

dakujem babenky,skusime asi tu ryzovu kasu,malinky je aktivny,tak musime von. 😲

kraste
12. srp 2008

ahoj holky,
Lukyam tu rýžovou kaši zamíchej spíš do vody než do MM. Já jsem dávala malé rýžovou kaši od nutrilonu a pak jsem nakoupila kaše Hami. Všechny jí moc chutnají.
svoma: ten banánový sunar bych nedávala. Přece jen ochucené mléčko..no nevím nevím.

svoma
12. srp 2008

Kraste,ale když píšou že je od ukonč. 6. měsíce,tak snad je vpoho,malá ho má ráda a je to pro ní změna,střídám to,aby se mi pak stejného Sunaru nepřejedla. 😉

lukyam
12. srp 2008

Tak sme na veceru papali nemliecnu ryzovu kasu od nutrilonu,urobila som redsiu,ze ju maly vypije z flasky,ale to sa mu nepacilo,tak som mu ju davala lyzickou,mnamkal si,asi mu aj chutila,lebo pekne papal,tak som zvedava co bude.Sasenka,mozno skusim rozmiesat aj v tom MM,ale nemliecnu,ci mliecnu ryzu? 🙂

zuza.m
12. říj 2008

ako ste prechadzali z miečka na milečko inej značky?tak že jeden den tse dali druhe alebo postupne pridavali .prvy den jeden krat do dna druhy dvakrat do dna a tak postupne?chcem preist z nutrilonu na sunar.a neviem čo je lepšie.prehodit hned alebo postupne čo vy na to?

alishia
12. říj 2008

ahoj, ja sem menila mliko nekolikrat´, takze mam zkusenost takovou, ze je lepsi to zmenit ze dne na den...treba rano mel nutrilon a dalsi krmeni uz byl sunar a pak uz jen sunar...nejak sem to neresila a syn taky ne. Myslim ze michani mlicek neni moc dobre, lepsi zmenit hned a drzet se jedne znacky.

julyb
12. říj 2008

Ahojte, chcem sa spýtať či nemáte niekto skúsenosti s Nutrilonom comfort? Ma sme na začiatku papali Bebu ale dosť nás z nej zapekalo, po Nutrilone lepšie ale stále malého trápia prdíky a to už má 5 mesiacov.prosím o radu, už som prešla všetky fóra a celý net a nanič som neprišla. Zobudí sa v noci o druhej a priťahuje nožičky, krúti sa a tlačí.Zápchu nemáva, kaká každý deň aj 2 krát.

alishia
12. říj 2008

Ahojky julyb, my sme to same, a asi te nepotesim, ja mam zkusenost i s nutrilonem comfort. Bohuzel ne moc dobrou, nas to zapejkalo jeste vic nez beba...beba ha pro nas byla teda strasna....presli sme na nutrilon 1ha a kakani nadherne ukazkove zlute, ale strasne prdel, tak sem volala na nutrilon linku jestli je to normalni a tam my bylo receno, ze mam zkusit comfort, tak sem ho zkusila, asi 14dni sem u nej vydrzela, malej sice prdel min, ale myslim ze brisko ho bolelo mnohem vic, stolice zelena lepidlovita, a dost musel tlacit nez z nej vylezla kopa lepidla. takze sme pak zkouseli jeste sunar 1ha, a to byla zapejkacka taky, takze sme na nutrilonu 1ha, a kakame krasne, ale proste dost prdime, uz sem se s tim smirila. Jinak tenn comfort by se mel tak 5minut nechat odstat nez ho maly/mu das....a jestli je nedockavej jako ten muj, tak se zblazni. On se totiz strasne blbe rozpousti...:/ ja s nim spokojena nebyla.

julyb
12. říj 2008

Alishia, dakujem za odpoveď, no to je zvláštne moje dieťa z comfortu vôbec nezapeká a kaká celkom dobre, síce sa musí potrápiť a zatlačiť ale ide to a pravidelne, skôr ma hnevá to večné prdkanie, dávam mu aj Infacol, ale stále sa pučí.Ja už sa tiež snažím s tým zmieriť, dúfam že to prejde keď sa začne hýbať.Ešte som rozmýšlala že skúsim obyčajný Nutrilon. Kvôli čomu pijete HA?my už papáme aj príkrmy.